ترخیص و واردات از شهر چانگشا چین

این شهر بخشی از منطقه شهری بزرگ چانگشا را به همراه ژوژو و شیانگتان تشکیل می‌دهد که به‌عنوان خوشه شهر چانگزوتان نیز شناخته می‌شود. Changsha یک مرکز حمل‌ونقل جامع ملی و یکی از اولین شهرهای تاریخی و فرهنگی مشهور ملی در چین به شمار می‌رود. شهر چانگشا در حال حاضر یکی از شهرهای اصلی در کمربند اقتصادی رودخانه یانگ تسه بوده توسط GaWC، به‌عنوان یک شهر بتا (سطح دوم جهانی) و یک شهر جدید چینی درجه اول نام‌گذاری شده است. چانگشا همچنین منطقه‌ای پیشگام برای همکاری اقتصادی و تجاری چین و آفریقا محسوب می‌شود.این منطقه که به‌عنوان “پایتخت ماشین‌آلات ساختمانی جهان” نیز شناخته می‌شود، دارای یک زنجیره صنعتی با ماشین‌آلات ساختمانی و مواد جدید به‌عنوان صنایع اصلی است که با خودرو، اطلاعات الکترونیکی، لوازم‌خانگی و زیست پزشکی تکمیل می‌شود.

 

 

همچنین دارای چهار دانشگاه درجه‌یک دوگانه است: هونان، دانشگاه ملی فناوری دفاعی، مرکزی جنوبی و هونان نرمال که Changsha را به مقر چندین مؤسسه آموزشی با رتبه بالا تبدیل کرده است. حال که تقریباً اطلاعاتی را در خصوص شهر Changsha چین به دست آوردید، در ادامه می‌خواهیم ضمن ارائه تاریخچه‌ای از پیدایش این شهر، شما را با اقتصاد آن آشنا کرده و نحوه تجارت با آن را نیز بیان نماییم.

تاریخچه ای از چانگشا چین

سابقه‌ی وجود Changsha به بیش از ۲۴۰۰ سال پیش برمی‌گردد و نام آن برای اولین بار در یی ژو شو شده است. فرماندهی چانگشا در سلسله کین راه‌اندازی شد و در سلسله هان غربی، پادشاهی Changsha تاسیس گشت. کوره Tongguan در این شهر در زمان سلسله تانگ، اولین ظروف چینی زیر لعاب جهان را تولید کرد که به آسیای غربی، آفریقا و اروپا صادر شد.در زمان چینگ (قرن ۱۷ تا ۲۰)، چانگشا پایتخت هونان بود و به‌عنوان یکی از بازارهای اصلی برنج چین رونق داشت. در طول شورش تایپینگ، شهر در سال ۱۸۵۲ یا ۱۸۵۴ به مدت سه ماه توسط شورشیان محاصره شد اما هرگز سقوط نکرد. شورشیان به ووهان حرکت کردند، اما Changsha به پایگاه اصلی سرکوب شورش توسط دولت تبدیل شد.

 

 

تاریخچه ای از چانگشا چین

در اواخر سلسله چینگ، این شهر یکی از چهار شهر بزرگ تجاری برنج و چای در چین بود. در سال ۱۹۰۴ طبق معاهده چین و ژاپن، به روی تجارت خارجی باز شده و به تدریج تبدیل به یک شهر انقلابی شد؛ اما آتش‌سوزی ونشی در سال ۱۹۳۸ و سه نبرد چانگشا از ۱۹۳۹ تا ۱۹۴۲ (۱۹۳۹، ۱۹۴۱ و ۱۹۴۱-۱۹۴۲) به اقتصاد این شهر ضربه وارد کرده و ساخت‌وساز شهری در آن سخت است. به طور کلی از دهه ۱۹۹۰، Changsha شروع به‌سرعت بخشیدن به توسعه اقتصادی کرد و سپس در دهه ۲۰۰۰ به بالاترین نرخ رشد در میان شهرهای بزرگ چین دست یافت.

اقتصاد چانگشا چین

Changsha یکی از ۱۵ شهر “توسعه‌یافته و از نظر اقتصادی پیشرفته” چین است. این شهر دارای صنعت رسانه و نشر برجسته‌ای بوده و به‌عنوان اولین شهر هنرهای رسانه‌ای یونسکو در چین نام‌گذاری شده است. همچنین چانگشا، خانه سیستم پخش هونان (HBS)، تأثیرگذارترین ایستگاه تلویزیونی استانی در چین می‌باشد.در سال ۲۰۱۷، این شهر راه خود را به باشگاه تولید ناخالص داخلی ۱ تریلیون یوان باز کرد و سیزدهمین شهر چین با تولید ناخالص داخلی یک تریلیون یوان (۱۵۴ میلیارد دلار) شد. علاوه بر این، در پرتال خبری مالی Yicai.com که رتبه‌بندی سال ۲۰۱۷ خود را از شهرهای جدید چین منتشر کرد، Changsha یک تازه وارد در این رتبه‌بندی بود. از سال ۲۰۲۰، بیش از ۱۶۴ شرکت جهانی، ۵۰۰ شعبه در این شهر تاسیس کردند و چانگشا به‌عنوان یک شهر جدید درجه‌یک، ازنظر ارزش تجاری رتبه ۱۰ را به خود اختصاص داد.تا سال ۲۰۲۱، تولید ناخالص داخلی Changsha از ۱.۳۲۷ تریلیون یوان (۲۰۸ میلیارد دلار آمریکا به‌صورت اسمی و ۳۱۸ میلیارد دلار به‌صورت PPP) فراتر رفت و آن را به پنجمین شهر ثروتمند در منطقه جنوب مرکزی چین پس از شنژن، گوانگژو، هنگ کنگ و ووهان تبدیل کرد.

 

 

همچنین این شهر دومین شهر ثروتمند در منطقه مرکزی چین پس از ووهان است. تولید ناخالص داخلی Changsha در سال ۲۰۲۱، بیشتر از اوکراین و مجارستان با تولید ناخالص داخلی ۲۰۰ میلیارد دلار و ۱۸۲ میلیارد دلار بود که به ترتیب بیست و دومین و بیست و سومین اقتصادهای بزرگ اروپا هستند.

تولید ناخالص داخلی سرانه این شهر از ۲۰۰۰۰ دلار به‌صورت اسمی و ۳۰۰۰۰ دلار به‌صورت PPP در سال ۲۰۲۱ فراتر رفت که با توجه به این‌ها توسط بانک جهانی به‌عنوان یک وضعیت درآمد بالا و طبق استاندارد بین‌المللی یک شهر توسعه‌یافته اولیه در نظر گرفته می‌شود. چانگشا همچنین توسعه اقتصاد شبانه را رهبری کرده و از سال ۲۰۲۱، طبق «گزارش تاثیر اقتصاد شبانه شهر چین ۲۰۲۱-۲۰۲۲»، از نظر قدرت اقتصادی شبانه پس از چونگ کینگ در رتبه دوم در سراسر کشور قرار گرفته است.

بر اساس فهرست ثروتمند جهانی Hurun در سال ۲۰۲۲، این شهر در بین ۳۵ شهر برتر جهان و یازدهمین شهر بزرگ چین (پس از پکن، شانگهای، شنژن، هنگ کنگ، هانگژو، گوانگژو، تایپه، فوشان، سوژو و نینگبو) از نظر ساکنان میلیاردر قرار دارد.

بر اساس مطالعه آکسفورد اکونومیکس، در سال ۲۰۳۵، تولید ناخالص داخلی اسمی Changsha در میان ۵۰ شهر بزرگ جهان قرار خواهد گرفت و تولید ناخالص داخلی اسمی آن در سال ۲۰۳۰ به ۴۱۰۰۰ دلار آمریکا خواهد رسید.

اقتصاد چانگشا چین

واردات از چانگشا چین

نگاهی به وسایل اطرافمان نشان از این دارد که بیشتر کالاهایی که ما به‌صورت روزمره استفاده می‌کنیم از کشور چین وارد شده‌اند. همان‌طور که با خواندن مطالب فوق دریافتید، شهرهای چینی مثل  Changsha از اقتصاد قوی برخوردار بوده و وضعیت تولید نیز در آن‌ها بهتر است؛ بنابراین اغلب تجار به سمت واردات از این مناطق کشیده می‌شوند.

واردات از چانگشا چین، اصول و ضوابط خاص خودش را دارد که بدون آگاهی از آن‌ها نمی‌توان تجارت موفقی را تجربه کرد. مثلاً شما به‌عنوان یک واردکننده باید از قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد آگاه بوده و از مجوزهای مورد نیاز برای ترخیص کالا اطلاع داشته باشید. قابل‌ذکر است که قبل از انجام تمامی مراحل گفته شده، شما ملزم به پیدا کردن یک فروشنده خوب و تنظیم قرارداد با او هستید.

صادرات به چانگشا چین

همان‌طور که قوانین و مقرراتی برای واردات وجود دارد، صادرت نیز از این قاعده مستثنی نبوده و مراحل خاص خودش را دارد. از بازاریابی کالا گرفته تا پیدا کردن یک شرکت معتبر برای حمل کالای تجاری، همگی نیاز به مهارت و سرعت عمل دارند و در صورت عدم مهارت شما در این کار، ممکن است معامله شما بر هم بخورد؛ بنابراین بهتر است قبل وارد شدن به این حیطه به‌خوبی با پیچ‌وخم آن آشنا شده و سپس دست به صادرات بزنید.

امروزه برای راحتی کار آن دسته از افرادی که سرمایه لازم را برای صادرات داشته اما مهارت کافی ندارند، شرکت‌های بازرگانی مثل وانیکس تأسیس شده‌اند که با دریافت مبلغ کمی از تاجر، صفرتا صد تجارت را بر عهده می‌گیرند. همچنین برخی از این شرکت‌ها در زمینه آموزش صادرات و واردات به تجار نیز عمل می‌کنند.

 

 

فورواردر از چانگشا چین

همان‌طور که در بخش فوق نیز اشاره کردیم، امروزه تجارت با وجود برخی از اشخاص حقیقی و حقوقی که مراحل انجام این کار را بر عهده می‌گیرند بسیار راحت شده است. فورواردر نیز نمونه‌ای از این اشخاص است که با آشنایی با قوانین حمل بین‌المللی محموله و انجام تمامی تشریفات مربوط به جابه‌جایی کالا، خیال تجار را بابت سالم رسیدن کالای خود به مقصد راحت می‌کند.

خرید از چانگشا چین

شاید خرید از چانگشا چین برای برخی افراد بسیار چالش‌برانگیز باشد چون همه فروشندگان در این بازار به زبان چینی صحبت می‌کنند. شما برای تجربه یک خرید راحت از بازارهای این شهر اولاً باید مراکز خرید آن را شناسایی کنید و سپس همراه خود یک فرد آشنا به زبان چینی داشته باشید و یا خودتان به‌طور تقریبی بتوانید این زبان را درک کرده و صحبت کنید.

خرید عمده از چانگشا چین

به دلیل مزایای خرید عمده از چانگشا نسب به خرید خرده، اکثر تجار خرید عمده را ترجیح می‌دهند. البته خرید خرده فقط مناسب بردن سوغاتی و اقلام کمی از کالاها است. در خرید عمده تجار با صرف زمان و هزینه تقریباً یکسان اقلام زیادی از کالاها را وارد کشور می‌کنند. درباره روش‌های این نوع خرید نیز باید بگوییم شما هم به‌صورت حضوری و هم از طریق سایت‌های عمده‌فروشی چین می‌توانید نسبت به سفارش محصولات مدنظر خود اقدام نمایید.

خرید عمده از چانگشا چین

کارگو از چانگشا چین

منظور از کارگو از چانگشا چین، آن روش حمل دریایی، هوایی و یا زمینی محموله از این شهر تا کشور مدنظر تاجر است. از سال ۲۰۲۰ به دلیل وجود فرودگاه بین‌المللی Changsha هوانگ‌هوا که یکی از ۴۰ فرودگاه شلوغ جهان است، کارگو هوایی از این شهر امکان‌پذیر می‌باشد؛ اما برای کسب اطلاع از مناسب‌ترین کارگو با توجه به بودجه و نوع کالای خود، به شما پیشنهاد می‌کنیم با یکی از شرکت‌های فعال در این حوزه مشورت نمایید.

 

 

سخن پایانی با وانیکس

امر تجارت و واردات و صادرات، یکی از کارهای پیچیده محسوب می‌شوند که نیاز به تجربه فراوانی دارند؛ بنابراین فقط با خواندن مطالب این مقاله نمی‌توانید به خودتان این اطمینان را داشته باشد که در این حیطه موفق می‌شوید. شما برای کسب موفقیت و سودآوری، نیاز به تجربه‌های عملی داشته و همچنین نیازمند کمک‌گیری از باتجربگان این راه هستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *