ترخیص و واردات از شهر چانگدی چین

به همین دلیل در این مقاله ابتدا موضوعاتی که در رابطه با خود شهر چانگدی وجود دارد را بررسی می‌کنیم. برای فهم بهتر واردات از چانگدی چین لازم است در ابتدا توضیح دهیم که این شهر از نظر جغرافیایی در چه اوضاعی قرار دارد و سپس شرایط اقتصادی و تولیدات و صنایعی که در آن تولید می‌شود را بررسی کنیم. در مرحله بعد باید تمام مراحل واردات کالا از این شهر که شامل خرید کالا، ترخیص آنها از گمرک چین و ارسال اجناس ترخیص یافته به ایران است را بررسی کنیم. اگر شما هم علاقه دارید که این موضوع را کامل بیاموزید تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

 

 

نگاهی به شهر چانگدی چین

شهر چانگدی یکی از مقاصد محبوب گردشگری کشور چین محسوب می‌شود. شهری با ۵.۷۱۷.۲۱۸ نفر جمعیت که در شمال استان هونان واقع شده و ۳۵ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است. این شهر را اکثر توریستان کشور چین به خاطر جاذبه‌های بی‌نظیری که دارد، می‌شناسند. آب‌وهوای مناسب و کوهستان‌های عظیمی که در این شهر واقع شده باعث جذب مسافران از سراسر جهان به این شهر گشته است. طوری‌که اکثر بازرگانان و تجار نیز همراه با سفر تجاری نیم‌نگاهی هم به جاذبه‌های توریستی این شهر داشته و از حضور در این شهر لذت کافی را می‌برند. با این حال صنایع و تولیدات عظیمی هم که در این شهر قرار دارد باعث شده که واردات از چانگدی چین بسیار رونق داشته باشد. صنایعی که در قسمت بعد به آنها اشاره می‌کنیم.

نگاهی به شهر چانگدی چین

واردات از چانگدی چین

بطور کلی استان هونان یکی از استان‌های مهم کشور چین از نظر اقتصادی است و همین موضوع باعث شده که شهر چانگدی نیز دارای اهمیت تجاری و اقتصادی زیادی باشد. عمده تولیدات شهر چانگدی در زمینه لوازم خانگی هوشمند، تلفن‌های هوشمند، وسایل نقلیه الکتریکی، محصولات فرهنگ و سرگرمی و محصولات بهداشتی است.به همین دلیل واردات از چانگدی چین شامل محصولات عمده مرتبط با تلفن هوشمند، لوازم خانگی، وسایل الکتریکی و قطعات خودروها و دیگر وسایل برقی است. اگر واردات موردنظر شما نیز جزو این محصولات است باید حتما شهر چانگدی را به عنوان مقصد اول تجاری خود مدنظر داشته باشید.

 

 

صادرات به شهر چانگدی چین

البته اوضاع تجاری شهر چانگدی چین تنها مرتبط با صادراتی که به کشورهای دیگر دارد نیست، بلکه دارای وارداتی هم هست که بخشی از آن از ایران انجام می‌شود. محصولاتی که از ایران به شهر چانگدی صادر می‌گردد عبارتند از انواع صنایع دستی مثل سفال‌های رنگی و میناکاری شده، فرش و گلیم، انواع محصولات غذایی مثل ماهی و میگو، زعفران و پسته، انواع سنگ‌های گرانیت و مرمر تزئینی و کاشی‌های نقش‌دار ساختمانی، صنایع پایه‌ای مثل سنگ آهن و مواد شیمیایی صنعتی. با این حال شاید ندانید که چطور می‌توان هر کدام از این محصولات را به شهر چانگدی صادر کرد. در پایان مقاله توضیح خواهیم داد که برای صادرات این کالاها به شهر چانگدی چگونه می‌توان اقدام کرد. اما قبل از آن لازم است که حتما مراحل واردات از چانگدی چین را بشناسید چراکه مراحل این دو عملیات مانند همدیگر است و تنها جای صادرکننده و واردکننده عوض می‌شود.

صادرات به شهر چانگدی چین

خرید از چانگدی چین

اولین مرحله واردات از چانگدی چین عبارتست از خرید کالاهای مورد نیاز از این کشور. برای خرید کالاها از کشور چین لازم است که در اولین قدم یک درخواست رسمی برای شرکت فروشنده ارسال کنید. این درخواست رسمی پروفرما نام دارد. در پروفرما اطلاعاتی مثل قیمت اجناس، تعداد مورد نیاز، نحوه پرداخت هزینه خرید، اطلاعات شرکت فروشنده و اطلاعات شرکت خریدار درج می‌شود.

 

 

شرکت فروشنده نیز بعد از دریافت پروفرما اقدام به تهیه اجناس درخواستی شما کرده و بعد از تایید این اجناس آنها را برای اخذ مجوز قانونی برای ارسال به ایران روانه گمرک شهر چانگدی می‌کند. شما برای اینکه بتوانید اجناس خریداری شده خود را به ایران انتقال دهید لازم است که آنها را از گمرک ترخیص کنید. اما قبل از آن لازم است که نوع خرید کالای خود را هم تعیین کنید.

خرید عمده از چانگدی چین

برای اینکه بتوانید سود خوبی از واردات از چانگدی چین کسب کنید لازم بهترین کار این است که خرید خود را به صورت عمده انجام دهید. خرید عمده به معنای خرید تعداد زیادی از کالا با قیمتی پایین‌تر از قیمت تک‌فروشی است. این نوع خرید مخصوص راه اندازی کسب‌وکار و تجارت است چرا که اگر قرار باشد اجناس به قیمتی برابر یا اندکی کمتر از قیمت فروش احتمالی در بازار خریداری شوند، هیچ نوع وارداتی سود نداشت. پس خرید عمده باعث می‌شود شما بتوانید سود بیشتری از عملیات واردات کسب کنید.

ترخیص کالا از چانگدی چین

مرحله دوم واردات از چانگدی چین عبارتست از ترخیص کالا از گمرک شهر چانگدی. شما برای اینکه بتوانید کالاهای خریداری شده خود را که به گمرک شهر چانگدی تحویل داده می‌شود ترخیص کنید لازم است که یک سری مدارک خاص تهیه کرده و به اداره گمرک این شهر تحویل دهید.

این مدارک عبارتند از بارنامه، پروفرما، کارت بازرگانی و البته مدارک هویتی خودتان. بازرسان اداره گمرک شهر چانگدی بعد از بررسی این مدارک و البته کالاهای خریداری شده، مبلغی را به‌عنوان حق ترخیص از شما اخذ کرده و شما بعد از پرداخت آن خواهید توانست کالاهای تحویل داده شده به ایران ارسال کنید.

فورواردر از چانگدی چین

برای انجام مراحل خرید، ترخیص و ارسال کالاها از چانگدی چین به ایران یا به طور کلی واردات از چانگدی چین شما باید شخصا به این شهر سفر کرده و با توجه‌به قوانین کشور چین اقدام برای انجام مراحل این عملیات اقدام کنید. اما نکته اینجاست که آیا این کار شدنی است؟

فورواردر از چانگدی چین

شاید این کار برای واردکنندگانی که تجربه زیادی دارند شدنی باشد اما بسیار دشوار خواهد بود. برای کسی که اولین بار قصد دارد برای اینکار اقدام کند اما واقعا غیرممکن است. به همین خاطر بسیاری از شرکت‌های بازرگانی واسطه وجود دارند که با داشتن اشخاصی به نام فورواردر در شهر چانگدی، کلیه این مراحل را برای شما به‌سادگی انجام داده و نیازی نیست شخصا برای انجام کارهای واردات به چین سفر کنید.

کارگو از چانگدی چین

آخرین مرحله واردات از چانگدی چین عبارت است از ارسال کالاها از این شهر با استفاده از شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی که کارگو نام دارند. کارگو نام هر نوع روشی است که در آن اجناس با استفاده از وسیله حمل‌ونقل باری از کشوری به کشور دیگر انتقال داده می‌شوند. برای مثال اگر این وسیله باری هواپیما باشد روش انتقال کارگو هوایی نام دارد. روش کارگو بهترین روش برای انتقال اجناس از چانگدی به ایران است و زینه اول بازرگانان ایرانی برای انتخاب نوع کارگو، کارگو دریایی است.

واردات از چانگدی چین با شرکت وانیکس

یکی از شرکت‌های بازرگانی واسطه که دارای فورواردرهایی بسیار با تجربه و البته آگاه بوده و قادر است نه تنها مراحل صادرات از ایران به چانگدی بلکه کلیه مراحل واردات از چانگدی چین را برای شما انجام دهد، شرکت بازرگانی وانیکس است. این شرکت به‌خاطر تجربه طولانی که در امر واردات از شهرهای مختلف چین دارد و البته قراردادهای بلندمدتی که با شرکت‌های کارگو بسته، قادر است که تمام مراحل واردات کالای شما را انجام داده و انجام این عملیات را برای شما با کمترین هزینه و دردسر ممکن کند. کافی است که با عوامل شرکت وانیکس تماس گرفته و از آنها مشورت واردات یا صادرات بخواهید.

 

 

حرف آخر

به نظر شما در امر واردات از چانگدی چین چه چیز اهمیت دارد؟ از مهم‌ترین نکاتی که در این رابطه وجود دارد و در این مقاله آن را بررسی کردیم می‌توان به بررسی اوضاع جغرافیایی و اقتصادی شهر چانگدی، مراحل واردات کالا از این شهر و محصولات و صنایع تولیدی در آن اشاره کرد.

همچنین باید این را مدنظر داشته باشید که برای انجام تمام این مراحل نمی‌توانید به تنهایی اقدام کنید و به همین دلیل در پایان مقاله شرکت بازرگانی واسطه وانیکس را نام بردیم تا بتوانید بهتر تمام مراحل را پشت‌سر بگذارید.

اگر قصد واردات محصولاتی که در این مقاله نام بردیم را دارید، پس بهترین پیشنهاد برای سفر تجاری شما شهر چانگدی است. صنایع این شهر که در ارتباط با لوازم خانگی هوشمند، گوشی هوشمند و لوازم آرایشی و بهداشتی است از جمله مهم‌ترین و باکیفیت‌ترین کالاهای صادراتی کشور چین محسوب می‌شوند.

سوالات متداول درباره شهر چانگدی

  • برای واردات از چانگدی چین چه راه حلی پیشنهاد می‌کنید؟

از آنجا که مراحل واردات از این شهر عبارتست از خرید کالا، ترخیص آن و البته انتقال کالاها از چانگدی به ایران، در نتیجه بهتر است کارها به یک شرکت واسطه باتجربه مثل وانیکس سپرده شود تا با فورواردرهایی که در این شهر دارد بدون نیاز به سفر شما به چین مراحل واردات را انجام دهد.

  • متداول‌ترین روش انتقال کالا از چانگدی به ایران کدام است؟

متداول‌ترین روش انتقال اجناس با استفاده از کارگو دریایی، یعنی حمل بارها با کشتی باری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *