واردات از شهر پینجین چین

برای اینکه بدانیم واردات از پینجین چین چگونه انجام می‌شود و شامل چه نکاتی است درابتدا خود شهر پینجین را بررسی می‌کنیم، سپس به‌سراغ بررسی کالاهایی که در این شهر تولید می‌شود رفته و درنهایت مراحل واردات کالا از چین یعنی خرید، ترخیص و ارسال آنها از چین به ایران می‌رویم. با ما تا پایان مقاله همراه باشید تا این موضوع را بطور کامل بررسی کنیم و سوالات پیرامون آن را پاسخ دهیم.

 

 

نگاهی کلی به شهر پینجین چین

شهر پینجین چین، شهری مرکزی در استان لیائونینگ چین است که حدود ۱.۳۹ میلیون نفر جمعیت داشته و مساحتی حدود ۴ هزارمترمربع دارد. این شهر یکی از شهرهای توریستی کشور چین است که هرساله تعداد زیادی توریست وارد آن می‌شوند. تالاب‌های رنگی که در این شهر وجود دارد باعث جذب نه‌تنها توریست‌های زیادی ازسراسر دنیا به آنجا می‌شود، بلکه باعث می‌گردد که پرندگان مهاجر زیادی هرسال به آنجا کوچ کنند. همچنین زمین‌های آبی سراسر قرمزی که در این شهر وجود دارد یکی دیگر از مناظر زیبایی است که باعث جذب توریستان از سراسر دنیا به آنجا می‌شود. اما جدای از توریستان گردشگری، عده زیادی از بازرگانان نیز هستند که برای واردات از پینجینچین وارد این شهر می‌گردند.

نگاهی کلی به شهر پینجین چین

واردات از پینجین چین

علت سفر بازرگانان به پینجین و انجام عملیات واردات از پینجین چین این است که در این شهر صنایع و تولیدات زیادی وجود دارد. از مهم‌ترین صنایع موجود در پینجینگ چین می‌توان به این موارد اشاره کرد:

پتروشیمی ، متالوژی ، مخابرات و الکترونیک ، صنایع ماشین آالت و صنایع مثل معدن ، ذوب فلزات آهنی ، صنایع استخراج گاز طبیعی و نفت، تولید ماشین آالت و تجهیزات، نساجی و صنایع پوشاک. اگر شما هم قصد واردات هرکدام از این محصولات را دارید، باید گزینه اول سفر تجاری خود را شهر پینجین انتخاب کنید.

 

 

صادرات به شهر پینجین چین

اما علاوه‌بر اینکه ما با شهر پینجین ازطریق واردات از پینجین چین ارتباط برقرار می‌کنیم، نوع دیگری از ارتباط تجاری هم با این شهر داریم که همان صادرات به این شهر است. از ایران کالاهای مختلفی مثل عسل کوهی، زعفران، ادویه‌جات مختلف، فرش و گلیم، سفال‌های میناکاری شده، پسته و بادام، خاویار و ماهی و میگو دریایی مرغوب به شهر پینجین صادر می‌گردد. اینکه برای صادرات این کالاها از ایران به پینجین باید چه اقداماتی انجام شود را درطول مقاله با توضیح مراحل واردات توضیح خواهیم داد. چراکه این دو عملیات مثل هم هستند و تنها جای واردکننده و صادرکننده درآن متفاوت است. کافی است تا پایان مقاله صبر کنید تا این موضوع برای شما روشن شود.

خرید از پیجین چین

اولین مرحله واردات از پینجین چین عبارتست از انجام عملیات خرید کالا از این شهر. ازمیان محصولات و صنایعی که در قسمت تولیدات این شهر نام بردیم، شما باید یکی یا چند تا را انتخاب کرده و سپس به‌سراغ شرکتی که در این شهر قرار دارد و این محصولات را می‌فروشد بروید.برای یافتن یک شرکت مناسب برای خرید این محصولات از شهر پینجین لازم است که در فضای اینترنت حسابی تحقیق کرده و شرکت‌های متناسب و استاندارد در این زمینه را لیست کنید. سپس ازمیان آنها دست به انتخاب بهترین شرکت فروشنده بزنید. برای اینکه بتوانید این شرکت را پیدا کنید، کافی است ازآنها یک نمونه کار بخواهید و سپس براساس آن دست به انتخاب بزنید. بعداز اینکه شرکت موردنظر خود را یافتید، لازم است که برای خرید ازآن بصورت رسمی اقدام کنید. اینکار با ارسال یک پروفرما که همان پیش‌فاکتور خرید محصولات است انجام می‌شود.

 

 

در پروفرما باید قیمت کالاهای درخواستی، تعداد آنها، نحوه پرداخت هزینه خریدشان و البته اطلاعات شرکت خریدار و فروشنده را درج کنید. شرکت فروشنده موجود در پینجینگ نیز بعداز دریافت پروفرما اقدام به تهیه آنها و ارسالشان به گمرک شهر پینجینگ می‌کند. دراین مرحله شما باید برای ترخیص کالاهای خریداری شده از گمرک این شهر اقدام کنید. اما پیش ازآنکه چگونگی ترخیص کالاها از شهر پینجینگ را توضیح دهیم، باید راجع‌به اینکه بهترین نوع خرید محصولات از پینجین چین کمی توضیح دهیم.

خرید عمده از پینجین چین

بهترین نوع خرید محصولات از شهر پینجین چین که به سود واردات از پینجین چین کمک می‌کند، خرید عمده این محصولات است. در خرید عمده شما تعداد زیادی کالا را با قیمت اندک از شرکت فروشنده خریداری می‌کنید و سپس با قیمتی مناسب در بازار ایران به‌فروش می‌رسانید.

این نوع خرید درواقع تضمین کننده سود واردات کالا از شهر پینجین چین است چرا که تفاوت قیمت میان خرید محصولات از شهر پینجین بسیار زیاد بوده و همین اختلاف قیمت است که باعث می‌شود شما از این واردات سود زیادی کنید.

خرید عمده از پینجین چین

البته خرید عمده محصولات تنها این مزیت را ندارد بلکه علاوه بر سود بیشتر باعث می‌شود که بتوانید هزینه واردات خود را اندک کنید. چراکه با یکبار خرید عمده می‌توانید اجناس موردنیاز چند ماه خود را تهیه کرده و دیگر مجبور نباشید هرماه برای تهیه آنها به پینجین سفر کنید. همین موضوع باعث می‌شود هزینه واردات شما کاهش یافته و بازهم سود این واردات بیشتر گردد.

 

 

ترخیص کالا از پینجین چین

مرحله دوم واردات از پینجین چین عبارتست از ترخیص کالاهای تحویل داده شده به گمرک شهر پینجین. شما برای اینکه بتوانید کالاهای تحویل داده شده به گمرک پینجین را ترخیص کنید لازم است یک‌سری مدارک تهیه کرده و به اداره گمرک این شهر تحویل دهید.

این مدارک عبارتند از کارت بازرگانی، پروفرمای خرید محصولات و البته کارت بازرگانی. بعداز تحویل این مدارک به گمرک چین می‌توانید برگه درخواست ترخیص کالاها را تکمیل کنید و اگر مشکلی قانونی برای ترخیص آنها وجود نداشت، می‌توانید برگه ترخیص کالاها را تحویل گرفته و اجناس را به ایران ارسال کنید.

فورواردر از پینجین چین

برای ارسال کالاهای خریداری شده از پینجین چین به ایران لازم است که شخصی در این شهر وجود داشته باشد تا کارهای ترخیص و ارسال اجناس را انجام دهد. این شخص را فورواردر می‌نامند که وظیفه‌اش پی‌گیری کارهای ترخیص، انتخاب شرکت حمل‌ونقل برای ارسال اجناس به ایران و البته پیگیری قانونی این عملیات است.

عموما فورواردرها را شرکت‌های بازرگانی معتبر دراختیار واردکننده قرار می‌دهند تا بتواند بدون اینکه لازم باشد خود واردکننده به پینجینگ چین سفر کند، کارهای واردات و ارسال کالاها را انجام دهید. درپایان مقاله یکی از بهترین شرکت‌های بازرگانی برای انجام اینکار را به‌شما معرفی خواهیم کرد.

فورواردر از پینجین چین

کارگو از پینجین چین

آخرین مرحله واردات از پینجین چین عبارتست از ارسال کالاها از این شهر به ایران. این مرحله توسط بکارگیری شرکت‌های بین‌المللی ارسال کالا از کشوری به کشور دیگر با وسایل باری مثل قطار باری، کشتی باری و هواپیمای باری انجام می‌شود که البته کارگو نام دارند.

برای مثال اگر شما کالاهای خریداری شده خود را از پینجین چین با کشتی باری به ایران ارسال کنید، از کارگو دریایی استفاده کرده‌اید. البته متداول‌ترین نوع کارگو برای انجام این کار نیز همین کارگو دریایی است که انتخاب اول بازرگانان و تجار ایرانی است. این کارگو امن‌ترین و کم‌هزینه‌ترین کارگو است.

واردات از پینجین چین با شرکت وانیکس

شرکت بازرگانی وانیکس بهترین شرکت برای واردات از پینجین چین است که هم کار واردات و هم صادرات کالا از پینجین به ایران و از ایران به چین را برای شما انجام می‌دهد. این شرکت به‌خاطر داشتن فورواردرهای با تجربه و البته آگاه در زمینه واردات کالا از پینجین چین می‌تواند کارهای واردات شما را با ساده‌ترین و البته کم‌هزینه‌ترین روش انجام دهد. کافی است کارهای واردات خود را به آنها بسپارید و اجناس درخواستی خود را در ایران تحویل بگیرید.

واردات از پینجین چین با شرکت وانیکس

حرف آخر

واردات از پینجین چین یکی از پرسودترین عملیات‌های تجاری است که میان ایران و کشور چین رخ می‌دهد. شما می‌توانید با این عملیات کالاهایی درحوزه: پتروشیمی، متالوژی، مخابرات و الکترونیک، صنایع ماشین‌آلات و صنایع مثل معدن، ذوب فلزات آهنی ، صنایع استخراج گاز طبیعی و نفت، تولید ماشین‌آلات و تجهیزات، نساجی و صنایع پوشاک به ایران وارد کنید. همچنین اجناسی مثل: عسل کوهی، زعفران، ادویه‌جات مختلف، فرش و گلیم، سفال‌های میناکاری شده، پسته و بادام، خاویار و ماهی و میگو نیز از ایران به شهر پینجین صادر می‌شود که شما می‌توانید آنها را هم با شرکت وانیکس به این شهر صادر کنید.

 

 

سوالات متداول درباره شهر پینجین

  • متداول‌ترین روش ارسال کالا از پینجین چین به ایران کدام است؟

متداول‌ترین روش استفاده از کارگو دریایی است که هم امن‌ترین روش است و هم ارزان‌ترین آنها.

  • سود واردات از پینجین چین چگونه تامین می‌شود؟

این سود زمانی تامین می‌شود که شما کالاهای مورد نیاز خود را بصورت عمده خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *