ترخیص و واردات از شهر هویژو چین

شهر هویژو چین در چند دهه گذشته، پیشرفت‌های زیادی داشته که آن را به یکی از مناطق پر رفت‌وآمد از تاجران تبدیل کرده است. در ادامه با ما همراه باشید تا موارد ذیل را باهم مرور کنیم.

معرفی شهر هویژو چین

هویژو یا Huizhou (به چینی: 惠州) شهری در مرکز شرق استان گوانگدونگ چین، در ۴۳ مایلی شمال هنگ کنگ است. این شهر از غرب با مرکز استان گوانگژو، از جنوب غربی با شنژن و دونگوان، از شمال با شائوگوان، از شمال شرقی هیوان، از شرق به شانوی و از جنوب با خلیج دایا از دریای چین جنوبی همسایه است. طبق سرشماری سال ۲۰۲۰، شهر هویژو چین حدود ۶,۰۴۲,۸۵۲ نفر سکنه دارد و به عنوان یک شهر در سطح استان اداره می‌شود. منطقه مرکزی شهری Huizhou نیز که در ناحیه هوی چنگ و هویانگ قرار دارد، حدود ۲,۰۹۰,۵۷۸ سکنه را در خود جای داده است.

 

 

معرفی شهر هویژو چین

شهر هویژو چین در سطح استان دارای ۵ بخش در سطح شهرستان، شامل ۲ ناحیه و ۳ شهرستان است. زبان‌های اصلی که در این شهر صحبت می‌شوند عبارتند از: چینی هاکا (گویش هویانگ)، گویش هویژو، گویش هوکین و کانتونی. Huizhou امکانات آموزشی زیادی نیز دارد که ازجمله مهم‌ترین آنان عبارت‌اند از:

  • Huizhou University [17]
  • Huizhou Radio and Television University
  • Huizhou Nanshan School
  • Medi’s International school

علاوه بر موارد فوق این شهر با افتتاح استادیوم المپیک Huizhou در سال ۲۰۱۰ یکی از شهرهای معروف ورزش در چین به شمار می‌رود.

تاریخچه ای از هویژو چین

بعد از آشنایی کلی با این شهر، در این بخش، رخدادهای تاریخی مهم که در شهر هویژو چین اتفاق افتاده‌اند را با هم بررسی می‌کنیم. در زمان سلسله سونگ، این شهر مرکز استان هویانگ و مرکز فرهنگی منطقه بود. Huizhou قبلاً یک دریاچه غربی به نام دریاچه فنگ داشت؛ زمانی که سو شی، در سن ۵۹ سالگی توسط دولت امپراتوری سونگ به این شهر  تبعید شد، از این دریاچه بازدید کرده و آز آن به زیبایی دریاچه غربی در هانگژو یاد کرد. بعد از این بازدید، نام فنگ توسط این شخص، دریاچه غرب گذاشته شد. وی برای رفع مشکلات ترافیکی دو طرف دریاچه غربی و برای کمک به ساخت دو پل سرمایه‌گذاری‌های زیادی کرد. نسل‌های بعدی این پل‌ها را به‌عنوان پل سو دی برای بزرگداشت دستاوردهای او نامیدند.

 

 

 در نهایت این دو پل دریاچه غرب، تبدیل به یکی از هشت نقطه دیدنی در غرب شهر هویژو چین به نام “” Su Di Play Moon شدند که امروزه گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. همچنین شایان ذکر است که Huizhou قبلاً منطقه‌ای مرفه و متخصص در تجارت و ارتباطات بین‌المللی بود که در طول قرن بیستم به دلیل جنگ‌ها تغییر کرد اما پس از دهه ۱۹۸۰ دوباره به‌عنوان یک پایگاه تولیدی توسعه یافت.

اقتصاد هویژو چین

درباره اقتصاد این شهر باید بگوییم، Huizhou واقع در دلتای رودخانه مروارید، یکی از ۹ شهر در سطح استان در منطقه اقتصادی دلتای رودخانه مروارید است. همچنین TCL، یک شرکت تلویزیونی بزرگ و چندملیتی لوازم الکترونیکی مصرفی، واقع در این شهر است. در شهر هویژو چین، مناطق توسعه زیادی وجود دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • منطقه توسعه اقتصادی و فناوری Huizhou Dayawan

منطقه توسعه اقتصادی و فناوری خلیج هویژو دایا (DBETDZ) در سال ۱۹۹۳، توسط شورای ایالتی تصویب شد. مساحت اولیه آن ۹.۹۸ کیلومترمربع (۳.۸۵ مایل مربع) بود و در سال ۲۰۰۶، توسط شورای ایالتی، مساحت این منطقه به ۲۳.۶ کیلومترمربع (۹.۱) گسترش یافت. صنایع تشویق شده در این منطقه شامل تولید یا مونتاژ خودرو، تولید و پردازش مواد شیمیایی و مونتاژ و ساخت قطعات الکترونیکی هستند.

 

 

  • منطقه پردازش صادرات Huizhou

ساخت منطقه پردازش صادراتی Huizhou توسط دولت استان گوانگدونگ به‌عنوان زیر منطقه DBETDZ در ژوئن ۲۰۰۵ تائید شد. مساحت منطقه برنامه‌ریزی شده ۳ کیلومترمربع (۱.۲ مایل مربع) بود. این منطقه برای شرکت‌هایی که بر الکترونیک، قطعات خودرو، منسوجات و مواد شیمیایی تمرکز می‌کنند، یک منطقه مناسب به شمار می‌رود.

 

اقتصاد هویژو چین

  • منطقه توسعه صنعتی فناوری پیشرفته Huizhou Zhongkai

منطقه توسعه صنعتی فناوری پیشرفته Huizhou Zhongkai با بزرگراه Huizhou-Shenzhen، Guangzhou-Huizhou و بزرگراه Dongguan-Huizhou به شنژن، گوانگژو و دونگوان متصل می‌شود.

راه‌آهن پکن-کولون و راه‌آهن هویژو-آئوتو نیز از این منطقه عبور و آن را با پکن، هنگ‌کنگ و شهرهای دیگر در امتداد راه‌آهن مرتبط می‌کنند. فرودگاه بین‌المللی Shenzhen Bao’an یک ساعت و نیم با این منطقه فاصله دارد.

Huizhou Zhongkai HIDZ همچنین الکترونیک، فناوری اطلاعات و ادغام نوری، مکانیکی و الکترونیکی را به‌عنوان صنایع اصلی خود ایجاد کرده است. همچنین سرمایه‌گذاری در مواد جدید، مخابرات و سایر صنایع با فناوری پیشرفته را نیز تشویق می‌کند. همچنین این منطقه یکی از پایگاه‌های ملی صنعت اطلاعات الکترونیکی و پارک‌های ملی محصولات ویدیویی و صوتی در چین به شمار می‌رود.

 

 

حمل و نقل در هویژو چین

در این قسمت می‌خواهیم خدمات حمل‌ونقلی از شهر هویژو چین را موردبحث قرار دهیم . با مطالعه این بخش شما با نحوه و وسایل و مناطق حمل‌ونقلی در این شهر آشنا شده و می‌توانید در سفر به آن، از این اطلاعات خود بهره ببرید. فرودگاه Huizhou Pingtan در سال ۲۰۱۵ در Huizhou بازگشایی شده است. علاوه بر این، شهر تا فرودگاه بین‌المللی شنژن بائوآن، حدود یک و نیم ساعت با اتوبوس فاصله دارد.

همچنین خدمات اتوبوسی وجود دارد که Huizhou را به فرودگاه بین‌المللی هنگ‌کنگ متصل می‌کند. یک ترانزیت سریع انبوه نیز که این شهر را به شنژن وصل می‌کرد، از سال ۲۰۱۱ در دست ساخت بوده است. در آوریل ۲۰۱۸، چاینا دیلی اعلام کرد که اولین خط آهن خودکار جهان در حال حاضر بین دونگوان و Huizhou در حال ساخت است. به‌عنوان یک پروژه آزمایشی، این شامل ۱۰ ایستگاه راه‌آهن، قطارهای بدون راننده و کمک رباتیک برای مسافران با چمدان و بلیط خواهد بود.

واردات از هویژو چین

همان‌طور که اطلاع دارید واردات از مناطق مختلف جهان یک فعالیت اقتصادی و تجاری مهم محسوب می‌شود که در هر کشوری رواج دارد. در واقع همه ما می‌دانیم که به دلیل عدم وجود برخی از زیرساخت‌ها در داخل کشور، هزینه تمام‌شده تولید یک محصول بسیار بالا رفته و دولت برای پیشگیری از کمبود بودجه، دست به واردات برخی اجناس میزند.

تاجران نیز می‌توانند با وارد کردن این‌گونه کالاها، سود کلانی را نصیب خود کنند. از این موارد نتیجه می‌گیریم اولین مرحله واردات کالا، شناخت اجناسی است که کشور به آن‌ها نیاز وارداتی دارد. در مرحله دوم نیز، باید مناطقی که این کالاها را صادر می‌کنند شناسایی شوند.

مثلاً در بخش‌های بالا که با تولیدات اساسی شهر Huizhou آشنا شدید، با مطابقت دادن این کالاها با نیازهای بازار ایران، می‌توانید یک تجارت پرسود را برای خود رقم بزنید؛ اما همواره در نظر داشته باشید که برای واردات از هویژو چین، باید با قوانین بین‌المللی خاص و چگونگی انجام این کار آشنا باشید. به دلیل حساسیت امر تجارت و تأثیری که واردات و صادرات بر اقتصاد یک کشور می‌گذارد، از سوی دولت‌های هر منطقه، قوانین و مقررات خاصی برای ورود و یا خروج کالا وضع شده است؛

بنابراین برای انجام یک تجارت بدون تخلف و بدون دردسر، باید با قوانین مبدأ و مقصد آشنا باشید. به عبارت دیگر هر تاجری برای موفقیت ملزم به  به‌روز کردن اطلاعات خود است؛ چون همواره از سوی دولت‌ها شرایط جدیدی ایجاد می‌شود. برای اطلاع یافتن از قوانین و مقررات واردات از Huizhou بهتر است، با یک شرکت بازرگانی فعال در حوزه واردات کالا از چین مشورت کنید تا در انجام مراحل دچار اشتباه نشده و سرمایه خود را از دست ندهید.

صادرات به هویژو چین

صادرات به هویژو چین  نیز همانند واردات، یک مسئله حیاتی برای اقتصاد کشور به شمار رفته و علاوه بر سودآوری تاجر، ارزآوری به کشور را نیز به دنبال دارد. همچنین موجب افزایش میزان تولید ناخالص داخلی نیز می‌شود. واضح است که به دلیل حساسیت این موضوع، عدم رعایت نکات اصولی از سوی تاجر، اتلاف سرمایه مالی و انسانی را به دنبال خواهد داشت. پس برای وارد شدن به این حوزه، بازرگانان باید دانش و تخصص کافی را داشته باشند.

گفتی است، افرادی که علاقه‌مند صادرات به Huizhou هستند می‌توانند این کار را به دو روش به انجام برسانند. یکی روش مستقیم و دیگری روش غیرمستقیم که در ادامه به توضیح بیشتر هر کدام می‌پردازیم. در صادرات به روش مستقیم، فرد کالاهای تجاری خود را شخصا و بدون هیچ واسطه‌ای به Huizhou ارسال می‌کند. در این روش، تاجر عهده‌دار انجام از صفر تا صد تمامی مراحل صادرات است.

واضح است که ارسال بار بدون دخالت واسطه‌ها، سود بیشتری را برای فرد به همراه خواهد داشت، اما ریسک زیادی نیز داشته و به تجربه و مهارت بالایی نیازمند است. همچنین در این روش، تجار وقت زیادی را صرف انجام امور می‌کنند.

صادرات به هویژو چین

در روش غیرمستقیم، فرد برای صادرات، از واسطه‌ها استفاده کرده و طی قراردادی با یک شرکت معتبر، انجام هماهنگی‌های صادرات را به آن واگذار می‌کند. درست است در روش غیرمستقیم بخشی از سود حاصل به شرکت واسطه پرداخت می‌شود اما تاجر با هیچ‌یک از سازمان‌های دولتی و خصوصی سروکله نزده و همچنین هزینه‌های زیادی را نیز صرف اخذ مجوزها و تنظیم قرارداد با شرکت‌های حمل‌ونقلی نمی‌کند. اگر قصد دارید از روش غیرمستقیم صادرات بهره ببرید، کادر مجموعه وانیکس با سال‌ها تجربه در زمینه صادرات و واردات آماده کمک‌رسانی به شما عزیزان هستند.

 

 

فورواردر از هویژو چین

فورواردر از هویژو چین فردی است که دانش و مهارت لازم را در زمینه حمل بین‌المللی بار داشته و بر حمل صحیح بار نظارت می‌کند. البته قابل ذکر است‌ که این فرد حمل‌کننده‌ فیزیکی بار نبوده و صرفا فقط هماهنگی‌های لازم با طرفین و انجام مواردی مثل بیمه بار، اخذ مجوزها را به انجام می‌رساند.

خرید از هویژو چین

خرید از هویژو چین، یکی از مراحل سخت و وقت‌گیر در واردات از این شهر محسوب می‌شود. اغلب تاجران در این مرحله به دلیل عدم آشنایی با زبان این منطقه و همچنین عدم شناخت مراکز خرید و تولیدی‌های Huizhou ، دچار سردرگمی می‌شوند.

 برای مقابله با این سردرگمی‌ها یا باید یک فرد مسلط به زبان چینی و اصول مذاکره به همراه خود داشته باشند یا اینکه قبل از شروع تجارت، خودشان به تسلط کافی برسند. درباره آشنایی با مراکز خرید نیز همین موارد صدق می‌کند.

خرید عمده از هویژو چین

در خرید عمده از هویژو چین، تاجران انبوهی از اجناس را خریداری کرده و به کشور وارد می‌کنند. این خرید معمولا به‌صرفه‌تر از خرید خرده است؛ زیرا با صرف وقت و هزینه‌های سفر و اقامت یکسان، تاجران کالاهای بیشتری را خریداری می‌کنند. همچنین در خرید عمده، هزینه تمام شده اجناس نیز کاهش پیدا می‌کند؛ زیرا برای این نوع خرید، تاجران تخفیف‌های بیشتری را دریافت می‌کنند.

کارگو از هویژو چین

کارگو از هویژو چین یا نوع حمل محموله تجاری از این شهر به ایران باید با توجه به نوع بار و پیشنهاد فورواردر انجام شود. توجه داشته باشید که  حمل محموله تقریبا مرحله آخر واردات و صادرات است و اگر به ‌درستی انجام نشود، ممکن است کل فرایندهای قبلی نیز خراب شود.

کارگو از هویژو چین
کارگو از هویژو چین

سخن پایانی با وانیکس

در این مقاله از وبلاگ وانیکس، اطلاعات جامع و کاملی را از شهر هویژو چین در اختیار شما قرار دادیم. امید است خواندن این مطالب نقشی در افزایش آگاهی و پیشرفت شما داشته باشد. در صورت وجود ابهام و سؤالی، مشاوران مجموعه ما همیشه پاسخگوی شما هستند.

 

 

سؤالات متداول درباره شهر هویژو

  • شهر هویژو چین در کدام استان چین واقع شده است؟

این شهر در استان گوانگدونگ در ۴۳ مایلی هنگ کنگ قرار دارد.

  • آیا می‌توان واردات از هویژو چین داشت؟

بله؛ با کمک از شرکت بازرگانی وانیکس می‌توانید واردات از هویژو چین داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *