ترخیص و واردات از هوهوت چین

اگر می‌خواهید با این شهر چین آشنا شده و به اطلاعات درستی از آن دست یابید از شما دعوت می‌کنیم تا پایان مقاله ” همه چیز درباره شهر هوهوت چین” ما را همراهی بفرمایید.

معرفی شهر هوهوت چین

 شهر هوهوت یا Hohhot، پایتخت مغولستان داخلی در شمال جمهوری خلق چین است و به‌عنوان مرکز اداری، اقتصادی و فرهنگی منطقه عمل می‌کند. جمعیت این شهر بر اساس سرشماری سال ۲۰۲۰، ۳,۴۴۶,۱۰۰ نفر بود که از این تعداد ۲,۹۴۴,۸۸۹ نفر در منطقه شهری متشکل از ۴ ناحیه شهری (از جمله منطقه اقتصادی و توسعه Hohhot) زندگی می‌کنند.

 

 

نام Hohhot در زبان مغولی به معنای «شهر آبی» است؛ اگرچه به‌اشتباه برخی‌ها  آن را «شهر سبز» نیز می‌خوانند. رنگ آبی در فرهنگ مغول با آسمان، ابدیت و پاکی مرتبط است. این نام همچنین به صورت‌های مختلف به‌عنوان «کوکوتان»، «کوکوتان»، «کوکو-هوتن»، «هوه هاوته»، «هوههوت» ترجمه شده است. شهر هوهوت چین مقر دانشگاه مغولستان داخلی، بزرگ‌ترین دانشگاه جامع منطقه‌ای و تنها دانشگاه پروژه ۲۱۱ در این منطقه است.

معرفی شهر هوهوت چین

تاریخچه ای از هوهوت چین

حال که به معرفی شهر هوهوت چین پرداختیم در ادامه می‌خواهیم تاریخی که این شهر پشت سر گذاشته را مورد بحث قرار دهیم. همچنان همراه ما باشید.

تاریخ اولیه

 قلمرو فرماندهی یونژونگ که فرماندهی تاریخی چین بود، بین دیوار بزرگ و کوه‌های یین قرار گرفته و مربوط به بخشی از استان‌های Hohhot، بائوتو و اولانقاب امروزی در مغولستان داخلی بود. شهر مرکزی یونژونگ در حومه هوهوت امروزی قرار داشت. در اوایل سلسله هان، منطقه شاهد حملات مکرر Xiongnu بود اما  بااین‌حال، از زمان سلطنت امپراتور وو به بعد، به پایگاه مهمی برای عملیات نظامی در جنگ‌ها علیه شیونگنو تبدیل گشت.

 

 

دوران جمهوری خلق

در طول جنگ داخلی، به دنبال حمایت مغول‌های جدایی‌طلب، کمونیست‌ها منطقه خودمختار مغولستان داخلی را در مناطق اقلیت مغول در استان‌های سوییوان، شینگان، چهار و ریه جمهوری ایجاد کردند. Guisui در سال ۱۹۵۲ به‌عنوان مرکز اداری منطقه انتخاب گشته و جایگزین Zhangjiakou شد. در سال ۱۹۵۴، پس از تاسیس جمهوری خلق چین، این شهر از Guisui به Hohhot تغییر نام داد.این شهر از زمان آغاز اصلاحات و افتتاح چین، توسعه چشمگیری داشته است. سمت شرق شهر، توسعه را در حدود سال ۲۰۰۰ آغاز کرد و اکنون محل استقرار دولت شهری، بیشتر ساختمان‌های اداری منطقه خودمختار، یک دریاچه مصنوعی به نام Ruyi He و تعداد زیادی کاندومینیوم است که عمدتاً توسط شرکت محلی املاک و مستغلات Gold Horse International Inc. استادیوم شهر هوهات، ساخته شده و در ضلع شمالی شهر، در سال ۲۰۰۷ به پایان رسیده‌اند. هوهوت شهری با میراث فرهنگی غنی است که به خاطر مکان‌های تاریخی و معابدش شناخته شده است و یکی از مقاصد اصلی گردشگری در مغولستان به حساب می‌آید. همچنین در سطح ملی به‌عنوان خانه غول‌های لبنی چین منگنیو و ییلی شناخته می‌شود و توسط انجمن صنایع لبنی چین و انجمن لبنیات چین در سال ۲۰۰۵ به‌عنوان پایتخت لبنیات چین اعلام گشته است.

اقتصاد هوهوت چین

بعد از آشنایی با تاریخچه این شهر، حال می‌خواهیم در ادامه به بررسی وضعیت اقتصادی شهر هوهات چین بپردازیم. هوهات یک مرکز صنعتی بزرگ در مغولستان داخلی محسوب می‌شود و همراه با بائوتو و اوردوس، بیش از ۶۰ درصد از کل تولید صنعتی مغولستان داخلی را تشکیل می‌دهد. پس از بائوتو و اوردوس، این شهر با تولید ناخالص داخلی ۲۴۷.۵۶ میلیارد یوان در سال ۲۰۱۲، سومین اقتصاد بزرگ استان بوده که نسبت به سال قبل آن ۱۱ درصد دچار افزایش شده بود. هوهات تقریبا ۱۵.۵ درصد از کل تولید ناخالص داخلی استان را در سال ۲۰۱۲ تشکیل می‌داد. این شهر همچنین بزرگ‌ترین مرکز مصرف کننده در منطقه است که ۱۰۲.۲ میلیارد یوان فروش خرده‌فروشی کالاهای مصرفی را در سال ۲۰۱۲ ثبت کرده که نسبت به سال ۲۰۱۱ افزایش ۱۴.۹ درصدی را نشان می‌داد.

 

 

شهر هوهات یک هدف توسعه مرکزی برای پروژه توسعه غربی چین بوده است که توسط دولت مرکزی دنبال می‌شود. بسیاری از شرکت‌های معروف در شهر هوهوت واقع شده‌اند. بزرگترین تولیدکنندگان لبنیات چین از نظر درآمد عبارتند از گروه صنعتی ییلی مغولستان داخلی و شرکت لبنیات مانگیو چین. منطقه شهری هوهات به‌عنوان مرکز اقتصادی مغولستان داخلی، از دهه ۱۹۹۰ بسیار گسترش یافته و CBD ها به‌سرعت در تمام مناطق اصلی شهر رشد کرده‌اند.

برای رونق اقتصادی هرچه بیشتر، در این شهر برج‌ها و مراکز تولیدی زیادی ساخته شده‌اند که ازجمله آن‌ها می‌توان به تکمیل یک برج اداری جدید برای دولت شهرداری در Hohhot شرقی اشاره کرد که نشان دهنده تغییر مرکز شهر به سمت شرق است. همچنین هایلیانگ پلازا، یک برج ۴۱ طبقه ساخته شده در مرکز شهر هست که به یکی از معدود فروشگاه‌های بزرگ قابل‌توجه برای کالاهای لوکس در شهر تبدیل گشته است.

 

 

علاوه بر این‌ها در شهر هوهوت چین مناطق توسعه اقتصادی زیادی پدید آمده‌اند؛ مثل:

  • منطقه توسعه اقتصادی و فناوری Hohhot
  • منطقه پردازش صادرات Hohhot

اقتصاد هوهوت چین

واردات از هوهوت چین

کشور چین و مناطق شهری آن، با توجه به انبوه حجم اجناسی که صادر می‌کنند، امروزه به یک ‌قطب بزرگ اقتصادی و تولیدی تبدیل شده‌اند که بیش از نصف سهم بازارهای جهانی را ازآن خود کرده‌اند.

به‌طوری کلی تجارت با این کشور و مناطق مختلف آن، مثل شهر Hohhot برای اغلب بازرگانان به‌صرفه است؛ چون این مناطق برای تولیدات از فنّاوری‌های پیشرفته و نیروی کار ماهر با دستمزدهای کم‌، بهره می‌گیرند که باعث کم شدن هزینه‌های نهایی کالا می‌شود.

باوجود همه این‌ها، باز مشکلاتی اعم از عدم آشنایی با زبان چینی، عدم اطلاع از ضوابط و مقررات تجاری در کشور چین و همچنین عدم آشنایی با نیازهای وارداتی کشور، اغلب تجار را در روند واردات از شهر هوهوت چین با چالش مواجه می‌کند؛ بنابراین افرادی که قصد واردات از این منطقه را دارند باید قبل از هرگونه اقدامی، به شناختی درست از نیازهای وارداتی کشور دست یابند.

علاوه براین، شناخت بازار شهر Hohhot عمده کالاهای تولیدی و صادراتی آن نیز جزو الزامات است. با اطلاع از این موارد تجار می‌توانند برای ادامه مراحل تجاری، استراتژی‌های مناسبی را اتخاذ کنند و همچنین می‌توانند مقدار سوددهی خود را نیز بیشتر کنند. آشنایی با حداقل هزینه‌های لازم برای واردات نیز از جمله دیگر نکات مهمی است که بازرگان باید آن را بداند.

 این هزینه‌ها تحت تأثیر موارد مختلفی قرار دارند. از جمله موارد مهم تاثیرگذار در این مورد عبارت‌اند از:

  • تعداد کالا و حجم آن
  • نوع کالای وارداتی
  • چگونگی حمل محموله

البته به‌غیراز موارد بالا، هزینه‌های جزئی زیادی وجود دارند که می‌توانند در سرمایه‌گذاری تاجر تأثیرگذار باشند. پس هرگز نمی‌توان سرمایه مشخص و محدودی را برای واردات از مناطق چینی پیش‌بینی کرد.

صادرات به هوهوت چین

حال که نحوه واردات و موارد مهم  آن را شرح دادیم در این قسمت باید بگوییم، مراودات تجاری میان ایران و منطقه Hohhot یک‌طرفه نبوده و همان‌طور که از این منطقه امکان واردات کالا وجود دارد، می‌توان به آن کالا نیز صادر کرد.

همه شما اطلاع دارید که کشور چین، پرجمعیت‌ترین کشور جهان به شمار می‌رود که برای تأمین نیازهای این جمعیت حتماً نیاز به واردات کالا خواهد داشت. این مورد باعث شده است که چین و مناطق آن به یکی از بازارهای هدف صادراتی برای تجار ایرانی تبدیل شوند.

علاوه بر جمعیت زیاد، اگر خاطرتان باشد در بخش‌های فوق یک اشاره کلی به افزایش تولیدی‌ها و مراکز خرید و تجاری در شهر هوهوت چین داشته‌ایم. افزایش تولیدی‌ها در این شهر موجب بالا رفتن میزان نیاز به مواد خام شده و ایران را به یکی از تأمین‌کننده‌های این نیاز تبدیل کرده است.

پس افرادی که قصد صادرات به هوهوت چین را دارند می‌توانند با افزایش آگاهی خود درباره عمده نیازهای وارداتی این شهر و همچنین با اطلاع از قوانین و مقررات موجود برای این کار، یک صادرات موفق را تجربه کنند. برای آگاهی هرچه بیشتر درباره این نیازها می‌توانید به وبلاگ شرکت وانیکس مراجعه کرده و یا با مشاوران ما در ارتباط باشید.

 

 

فورواردر از هوهوت چین

فورواردر از هوهوت چین به شخصی گفته می‌شود که با تجربه و مهارت خود، امکان پاسخگویی به تمامی سوالات صاحب کالا در خصوص حمل‌ونقل کالا از این شهر را داراست. این شخص موجب می‌شود کالاهای تجاری در کمترین زمان ممکن و با امنیت کامل به مقصد برسند. فورواردرها به‌عنوان متخصص‌های حمل‌ونقل بین‌المللی عمل کرده و همه اقدامات لازم را جهت تنظیم اسناد و انجام تشریفات جابه‌جایی کالا به انجام می‌رسانند.

فورواردر از هوهوت چین

خرید از هوهوت چین

برای تجربه یک خرید موفق از هوهوت چین، شما می‌توانید به یک مرکز تخصصی تولید کالا در این شهر رفته و به صورت مستقیم و بدون حضور واسطه ها، با تولیدکننده اصلی مذاکره کرده و کالاها را با قیمت ارزان‌تری تهیه نمایید.

توجه کنید که هنگام خرید نباید با رفتن به یک فروشگاه تصمیم به خرید بگیرید. حتما باید به مراکز خرید متفاوت در این شهر سر زده و قیمت‌های آنان را بررسی کنید. در نهایت با استفاده از تجربیات خود در امر خرید، با کیفیت‌ترین کالا را با مناسب‌ترین قیمت تهیه نمایید.

خرید عمده از هوهوت چین

برای خرید عمده از هوهوت چین به دلیل حساسیت بیشتر این موضوع، تجار باید وقت و زمان بیشتری بگذارند. مثلاً آشنایی با فنون مذاکره و تخفیف گیری می‌تواند تاثیرات زیادی را در هزینه نهایی کالاهای وارداتی داشته باشد. پیشنهاد ما به شما این است اگر در این کار تخصص نداشته و یا با فونون آن آشنا نیستید، کار خرید را به یک شرکت بازرگانی معتبر مثل وانیکس بسپارید.

کارگو از هوهوت چین

اگر سررشته‌ای در کار تجارت داشته باشید، حتماً با واژه کارگو آشنایی دارید. منظور از کارگو از هوهوت چین، روش‌های حمل بار از این شهر تا ایران است که با توجه به نوع اجناس و موقعیت شهر Hohhot می‌تواند با کارگو هوایی، دریایی یا زمینی انجام شود. گفتنی است که هر سه این روش‌ها هزینه متفاوت داشته و تاجر باید با در نظرگیری مقدار سرمایه خود یکی از آن‌ها را انتخاب کند.

کارگو از هوهوت چین

سخن پایانی با وانیکس

 در بخش‌های بالا به‌طور جامع، با تاریخچه و اقتصاد شهر هوهوت چین آشنا شده و به نکات مهمی که در تجارت با آن باید بدانید اشاره کردیم. واضح است که با بسنده کردن به این مطالب تئوری هرگز نمی‌توانید در تجارت خود موفق شوید.

 

 

شما برای موفقیت، به کسب تجربه‌های عملی و مهارت‌های بیشتری نیازمند هستید که جهت ارتقا آن‌ها می‌توانید از مشاوران یک شرکت بازرگانی معتبر مثل وانیکس کمک بگیرید.

سوالات متداول درباره شهر هوهوت

  1. خرید از هوهوت چین را چگونه انجام دهیم؟

برای خرید از هوهوت از چین تا جر می‌تواند خود راهی این شهر شوید یا اینکه همه مراحل از خرید و ترخیص از گمرکی را به وانیکس بسپارد.

  1. شهر هوهوت چین چه نقشی در اقتصاد کشور دارد؟

شهر هوهوت یک هدف توسعه مرکزی برای پروژه توسعه بخش غربی چین بوده که توسط دولت مرکزی دنبال می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *