واردات از شهر هواینان چین

واردات از هواینان چین از چند مرحله اساسی تشکیل شده است. مرحله اول اینکار عبارت است از خرید کالا از این شهر. مرحله دوم آن این است که کالاهای خریداری شده از گمرک چین ترخیص شده و مرحله آخر آن ارسال کالاهای ترخیص شده به ایران است. برای اینکه بتوانید این عملیات را به‌خوبی پیش ببرید لازم است که نکات هرمرحله را به‌خوبی بدانید و آنها را به‌درستی بکار گیرید. تا پایان مقاله شهر هواینان با ما همراه باشید تا این واردات را بطور کامل بررسی کنیم و هرآنچه لازم دارید بدانید را برای شما توضیح دهیم.

 

 

نگاهی کلی به شهر هواینان

شهر هواینان (Haiyan) یکی از شهرهای استان جیانگسو در شرق چین است. این شهر در حاشیه دریای شرقی قرار گرفته و فاصله آن تا شانگهای حدود ۱۰۰ کیلومتر است. جمعیت این شهر چیزی بالغ بر ۸ میلیون نفر بوده و یکی از مراکز گردشگری و توریستی کشور چین است. آب‌وهوای بسیار مناسب آن باعث شده بسیاری از توریستان و گردشگران ازسراسر دنیا به این شهر سفر کرده و اوقاتی خوش درآن بگذرانند.

نگاهی کلی به شهر هواینان

اما هواینان تنها به‌خاطر توریستی بودن مشهور نشده است. بلکه اقتصاد پویا و تولیدات باکیفیتی که در این شهر انجام می‌شود نیز آن را به یکی از شهرهای مهم و تجاری دنیا تبدیل کرده است طوری‌که واردات از هواینان چین باعث شده بسیاری از بازرگانان ایرانی به این شهر روانه شوند. درادامه علت این اقتصاد پویا را توضیح می‌دهیم و بررسی می‌کینم.

 

 

واردات از هواینان چین

به طور کلی اقتصاد شهر هواینان بیشتر بر پایه صنایع کشاورزی، شیمیایی، الکترونیکی و ماشین آلات مبتنی بر فلزات استوار است. در زمینه کشاورزی، تولیدات محصولاتی مانند برنج، ذرت، گندم، سیب زمینی و چای در این شهر به دلیل وجود خاک حاصلخیز و آب و هوای مناسب، بسیار مهم و گسترده است.همچنین در صنایع شیمیایی، شهر هواینان تولید محصولاتی مانند پلی استایرن، پلی پروپیلن، کائوچو، رزین‌های پلاستیکی و مواد شیمیایی دیگر را به عنوان مهمترین صادرکنندگان در چین دارد. در حوزه صنایع الکترونیکی، شهر هواینان شامل تولید محصولات الکترونیکی مانند میکروکنترلرها، مدارهای مجتمع، پردازشگرها و صفحات مدارچاپی است.

صنایع ماشین آلات نیز در شهر هواینان بسیار پررونق است. شرکت هایی مانند Jiangsu Huahong Industrial Group و Jiangsu King’s Luck Brewery Machinery Co. آن را به عنوان مرکز تولید ماشین آلات برای صنایع غذایی، شیمیایی و دیگر صنایع مرتبط معرفی کرده اند.به طور کلی، شهر هواینان یکی از شهرهای پرتلاش و پویا در صنایع مرتبط با کشاورزی، شیمیایی، الکترونیکی و ماشین آلات است که به دلیل موقعیت جغرافیایی مناسب، منابع طبیعی و نیروی کار کیفیت بالا، برای توسعه اقتصادی خود بسیاری از مزایای رقابتی را دارد. به اینصورت واردات از هوینان چین در زمینه‌هایی که توضیح داده شد انجام می‌شود.

 

 

صادرات به شهر هواینان چین

بد نیست بدانید که رابطه تجاری که شهر هواینان با ایران دارد تنها منحصر به واردات از هواینان چین نمی‌شود. یعنی اینگونه نیست که تنها از شهر هواینان یک‌سری محصولات که نام بردیم وارد ایران گردد. بلکه از ایران نیز یک‌سری صنایع دستی و محصولات معدنی به شهر هواینان صادر می‌گردد.

این محصولات و صنایع طیف وسیعی از صنایع دستی مثل فرش، گلیم، سفال‌های رنگی و میناکاری شده، مواد معدنی مثل روی، مس، آهن‌آلات و بسیاری از مواد معدنی، انواع ماهی و میگو، مرکبات گوناگون، برنج، غلات، جو، صنایع دستی شهرهای مختلف ایران، زعفران، پسته، عسل کوهی و البته بادام کوهی را شامل می‌شوند که با بالاترین کیفیت ممکن دز ایران تولید شده و برای شهر هواینان صادر می‌شوند. اینکه صادرات به این شهر چگونه انجم می‌شود را درپایان مقاله توضیح خواهیم داد.

خرید از هواینان چین

اما برای واردات از هواینان چین باید ازچه مرحله‌ای شروع کرد؟ مرحله اول این عملیات عبارتست از خرید محصولاتی که نام بردیم از کشور چین. برای خرید محصولا و صنایع تولید شده در هواینان چین لازم است که درابتدا شرکتی معتبر در این کشور پیدا کنید و ازآن محصولات خود را خریداری کنید.

خرید از هواینان چین

برای یافتن شرکتی معتبر در کشور چین می‌توانید از اینترنت استفاده کرده و بعداز تحقیقاتی کامل در این زمینه اقدام به خرید کنید. این تحقیق می‌تواند براساس کیفیت کالاهای تولید شده در شرکت، تعداد فروش در سال و نوع خدمت رسانی انجام شود. اینگونه می‌توانید از کیفیت کالاهایی که قرار است از این شرکت خریداری کنید مطمئن شوید و درعوض فروشی مناسب در بازار ایران داشته باشید.

 

 

خرید عمده از هواینان چین

نکته دیگری که باید درمرحله خرید و واردات از هواینان چین رعایت کنید این است که اجناس موردنیاز خود را از این شهر به صورت عمده خریداری کنید. برای خرید عمده کالاهایی که قصد واردات آنها از چین دارید باید حتما شرکتی پیدا کنید که علاوه بر بالا بودن کیفیت کالاهایی که تولید می‌کند، آنها را بصورت عمده نیز به‌فروش برساند. خرید عمده یعنی اینکه بتوانید تعداد زیادی کالا از کشور چین با قیمت پایین خریداری کرده و در ایران با قیمتی مناسب به‌فروش برسانید.

اما چرا خرید عمده توسط متخصصان و صاحبان کسب‌وکار توصیه می‌شود؟ این نوع خرید درواقع توجیه اقتصادی اصلی راه‌اندازی هرنوع کسب‌وکاری است. در واقع هرنوع کسب‌وکاری که بخواهید راه‌اندازی کنید باید یک منبع اصلی فروش عمده محصولات پیدا کرده و کالاهای موردنیاز خود را از آنجا با قمیتی پایین خریداری کرده و سپس در مغازه خود با قیمتی بالاتر به فروش برسانید.

برای واردات از هواینان چین نیز وضعیت همین گونه است. یعنی شما باید یک فروشنده محصولاتی که نام بردیم در هواینان پیدا کرده و درخواست خرید عمده خود را به آنجا داده و محصولات را بخرید.

ترخیص کالا از هواینان چین

بعداز اینکه توانستید شرکت فروشنده محصولات موردنظر خود را در هواینان چین پیدا کنید لازم است که برای مرحله بعدی واردات از هواینان چین اقدام کنید. این مرحله همان ترخیص کالاها از گمرک شهر هواینان است. اما چرا اجناس چینی باید تحویل گمرک داده شده باشند تا شما به‌سراغ ترخیص آنها بروید؟

در واقع بعداز اینکه شما کالاهای موردنظر خود را انتخاب کردید و تصمیم گرفتید که از کدام شرکت عمده‌فروش این اجناس را خریداری کنید، نوبت به ارسال چیزی به‌نام پیش‌فاکور به شرکت فروشنده و رسمی کردن خرید اجناس می‌رسد. پیش‌فاکتور یا پروفرما حاوی اطلاعاتی مثل قیمت خرید اجناس، تعداد آنها و البته روش پرداخت هزینه خرید این اجناس است.

بعداز اینکه پروفرما را به شرکت چینی تحویل دادید، آنها اجناس درخواستی شما را تهیه کرده و به گمرک شهر هواینان تقدیم می‌کنند. دراین مرحله است که شما باید برای مرحله دوم واردات از هواینان چین یعنی ترخیص این کالاها اقدام کنید. اقدام برای ترخیص کالا از هواینان چین با تقدیم یک‌سری مدارک به گمرک این شهر انجام می‌شود.

مدارک لازم برای ترخیص کالاها از هواینان چین عبارتنداز کارت بازرگانی، پروفرمای خرید محصولات و البته بارنامه. بازرسان گمرک بعداز اینکه مدارک شما را تحویل گرفتند اقدام به بررسی کالاها کرده و اگر مشکل فانونی وجود نداشت برگه ترخیص آنها را برای شما صادر می‌کنند.

فورواردر از هواینان چین

انجام تمام مراحل واردات از هواینان چین نیازمند حضور فیزیکی اشخاصی است که بتوانند در این شهر تمام مراحل خرید، ترخیص و ارسال کالا را برعهده بگیرند. این افراد را فورواردر نامیده و وظیفه آنها این است که کارهای واردات کالا را به‌جای شما انجام دهند بدون اینکه نیاز باشد شما به این شهر سفر کنید.

فورواردر از هواینان چین

اینکه چطور می‌توان به فورواردرها دسترسی داشت را درپایان مقاله بامعرفی شرکتی بازرگانی وانیکس توضیح خواهیم داد. عموما شرکت‌های بازرگانی هستند که فورواردرهای خود را دراختیار شما قرار می‌دهند تا بتوانید کارهای واردات کالای خود را انجام دهید.

کارگو از هواینان چین

بعداز اینکه مشخص کردید دقیقا چه کالاهایی خریداری کرده‎اید و برگه ترخیص آنها را از گمرک چین دریافت کردید، نوبت به ارسال این کالاها از چین به ایران که اخرین مرحله واردات از هواینان چین است می‌رسد. این مرحله با استفاده از روش کارگو قابل انجام است. کارگو روشی است که درآن یک کالا از کشوری به کشور دیگر ارسال می‌شود و البته یکی از ارزان‌ترین و ساده‌ترین‌ راه‌ها برای ارسال کالا از شهر هواینان چین به ایران است.

 

 

برای انجام این مرحله از واردات از هواینان چین شما ۳ گزینه کارگو پیش روی خود دارید. گزینه اول این است که اجناس خریداری شده خود را با کارگو زمینی به ایران ارسال کنید. دراین کارگو از قطار باری برای ارسال اجناس استفاده می‌شود. روش دوم استفاده از کارگو دریایی است که درآن از کشتی باری برای ارسال کالاها از هواینان چین به ایران استفاده می‌شود و روش سوم نیز ارسال کالاها با کارگو هوایی است که وسیله حمل‌ونقل درآن هواپیمای باری است. درمیان این ۳ روش عموم بازرگانان روش کارگو دریایی را انتخاب می‌کنند که بسیار ارزان تمام شده و البته به‌ ساده‌ترین شکل قابل انجام است.

واردات از هواینان چین با شرکت بازرگانی وانیکس

شرکت بازرگانی که برای انجام مراحل واردات از هواینان چین به شما پیشنهاد می‌شود، شرکت بازرگانی وانیکس است. این شرکت به‌خاطر فورواردرهای بسیار باتجربه‌ای که در چین دارد می‌تواند کارهای واردات شما را درکوتاه‌ترین زمان ممکن و با کم‌ترین هزینه برعهده گرفته و به اتمام برساند.

تنظیم پروفرما، ترخیص کالاها و ارسال آنها با کارگو دریایی از هواینان چین به ایران همه توسط این شرکت بازرگانی به‌سادگی قابل انجام است. تنها کافی است که شما با این شرکت تماس گرفته و از آنها بخواهید که انجام کارهای واردات شما را برعهده گیرند. سپس در ایران منتظر دریافت کالاهای خریداری شده خود بمانید.

حرف آخر

صنایع کشاورزی، شیمیایی، الکترونیکی و ماشین آلات مبتنی بر فلزات، تولیدات محصولاتی مانند برنج، ذرت، گندم، سیب زمینی و چای، تولید محصولاتی مانند پلی استایرن، پلی پروپیلن، کائوچو، رزین های پلاستیکی و تولید محصولات الکترونیکی مانند میکروکنترلرها، مدارهای مجتمع، پردازشگرها و صفحات مدارچاپی از مهم‌ترین صنایع و تولیدات پایه‌ای شهر هواینان چین هستند.

به همین دلیل واردات از هواینان چین متقاصی زیادی داشته و البته سودآور است. دراین مقاله نیز سعی کردیم این واردات و نکات انجام مراحل مختلف آن را توضیح دهیم تا بتوانید از انجام آن سودی مناسب عاید خود کنید و به اقتصاد کشور نیز کمی کرده باشید.

سوالات متداول درباره شهر هواینان

  • برای واردات از هواینان چین چه مراحلی باید طی شود؟

مراحل اصلی واردات از هواینان چین عبارتست از خرید محصولات از این شهر، ترخیص آنها از گمرک شهر هواینان و البته ارسال محصولات ترخیص یافته از هواینان به ایران.

  • متداول‌ترین کارگو برای ارسال کالاهای خریداری شده از هواینان به ایران کدام است؟

متداول‌ترین کارو ارسال محصولات از هواینان چین با کارگو دریایی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *