ترخیص و واردات از شهر هنگیانگ چین

شهر هنگیانگ در طول جنگ جهانی دوم به شدت آسیب دید و تعداد کمی از ساختمان‌های تاریخی آن در مراحل مختلف بازسازی باقی مانده‌اند، ازجمله آکادمی شیگو، برج اژدها، مدرسه کنفوسیوس در جزیره دونگژو (东洲岛)، بتکده لایان و معبد نانتای. همچنین Héngyáng محل دانشگاه جنوب چین، دانشگاه عادی هنگیانگ  و موسسه فناوری هونان، سه دانشگاه دولتی بزرگ استانی در شهر است. این شهر دارای آب‌وهوای نیمه گرمسیری مرطوب با چهار فصل مجزا است. بهار با بارندگی شدید، تابستان‌ها طولانی، گرم و مرطوب با بارندگی کمتر و پاییز راحت و نسبتاً خشک است.

 

 

زمستان در این منطقه نسبتا کوتاه است، اما بادهای سرد اتفاق افتاده و گاهی اوقات دما به زیر صفر می‌رسد. میانگین دمای ماهانه از ۶.۰ درجه سانتی‌گراد (۴۲.۸ درجه فارنهایت) در ژانویه تا ۲۹.۸ درجه سانتی‌گراد (۸۵.۶ درجه فارنهایت) در جولای متغیر است. حال که اطلاعاتی را در خصوص شهر هنگیانگ چین به دست آوردید، در ادامه قصد آشنا کردن بیشتر شما با این شهر را داشته و می‌خواهیم در رابطه با تعاملات تجاری با آن نیز سخنی به میان آوریم. اگر جزو افرادی هستید که دوست دارند در رابطه با همه جای دنیا اطلاعاتی در دست داشته باشند، به شما پیشنهاد می‌کنیم خواندن این مقاله را از دست ندهید.

تاریخچه ای از هنگیانگ چین

Héngyáng شهری با تاریخ طولانی است. بر اساس آثار تاریخی، اجدادی که در اوایل، پنج تا شش هزار سال پیش در این منطقه ساکن شدند، قبلاً شروع به استفاده از ابزارهای اولیه ساخته شده از سنگ کرده بودند. آن‌ها همچنین برنج کاشته و حیوانات، عمدتا گاو و خوک پرورش می‌دادند. ناحیه اولیه این منطقه برای اولین بار توسط اجداد مردمان میائو، ژوانگ و هاکا مدرن اشغال شد. در دوره کشورهای متخاصم، هنگیانگ چین، یک قلمرو بسیار جنگ‌زده در ایالت چو بود. در سال ۲۲۱ قبل از میلاد، زمانی که امپراطور Qinshihuang چین را متحد کرد، ایالت جنوبی چو به شهرستان Qianzhong و شهرستان Changsha تقسیم شد که منطقه Héngyáng به آن تعلق داشت. ۴۰۰ سال بعد در سال ۲۲۰ پس از میلاد، این شهر به Hengyang تغییر نام داد و مرکز اداری استان Hengyang شد.

تاریخچه ای از هنگیانگ چین

 

 

 

در زمان سلسله جین غربی، نام آن به هنگژو تغییر یافت و در زمان سلسله جین شرقی (۶۱۸–۹۰۷) مقر استان شیانگ‌دونگ شد. در طول سلسله جنوبی و شمالی، این شهر پایتخت پادشاهی هنگیانگ  بود. پس از سقوط سلسله سوئی، Héngyáng یک شهرستان بود. بعدها این شهرستان به یک منطقه برتر تبدیل شد که تا زمان سلسله چینگ، بخشی از استان هوگوانگ بود. در طول جنگ دوم چین و ژاپن، هنگیانگ  نه‌تنها یک مرکز ترافیکی در جنوب چین، بلکه سومین شهر بزرگ صنعتی و تجاری در منطقه تحت کنترل کومینگ تانگ بود. در آن زمان جمعیت این منطقه ده برابر شده و در سال ۱۹۴۲ به شهر تبدیل شد.

اقتصاد هنگیانگ چین

مساحت Héngyáng 15279 کیلومترمربع (۵۸۹۹ مایل مربع) بوده و یک شهر صنعتی شلوغ و رو به رشد و مرکز حمل‌ونقل پیشرو هونان است که مسیرهای آبی، راه‌آهن و بزرگراه را به هم متصل می‌کند. تولیدات این منطقه شامل: مواد شیمیایی، کشاورزی، تجهیزات معدنی، منسوجات، کاغذ و مواد غذایی فرآوری شده است. سرب، روی، زغال‌سنگ و قلع نیز در نزدیکی هنگیانگ استخراج می‌شوند. این شهر، دومین شهر بزرگ استان هونان بوده و یک مرکز صنعتی و مرکز حمل‌ونقل رو به رشد است.

 

 

واردات از هنگیانگ چین

حال که در بخش بالا با تولیدات شهر Héngyáng آشنا شدید، در ادامه آن می‌توان گفت بازرگانان می‌توانند از هر جای دنیا به این شهر سفر کرده و از کالاهای تولیدی آن، برای واردات به کشور خود استفاده نمایند؛ اما چند نکته مهم در این خصوص وجود دارد که حتماً در واردات از هنگیانگ چین باید آن‌ها را در نظر بگیرید. اول اینکه ضروری است که از قوانین و مقررات خروج کالا از این شهر مطلع بوده و نسبت به تکمیل مدارک و ارائه آن به گمرک اهمال‌کاری نورزید؛ چون در صورت ناقص بودن مدارک، ممکن است جلوی خروج بار شما از گمرک چین گرفته شود. ثانیاً باید توجه کنید که واردات برخی کالاها به ایران دارای ممنوعیت است و در صورت وارد کردن این‌گونه اقلام، محموله قاچاق محسوب می‌شود. پس دقت کنید که شما برای انجام کار وارداتی خود، هم باید با قوانین مقصد آشنا باشید و هم با قوانین مبدا.

صادرات به هنگیانگ چین

همان‌طور که اطلاع دارید، چین یکی از کشورهای پیشرو در امر تجارت می‌باشد که تقریباً با همه کشورها در حال تعاملات تجاری است. نگاهی به آمارهای صادراتی ایران نشان می‌دهد که کشور ما نیز در تأمین برخی نیازهای چین نقش داشته و برخی کالاها از ایران به چین صادر می‌شوند. در این میان، بدیهی است که برخی تجار، شهر Héngyáng  را برای صادرات کالا به چین انتخاب کرده و با خریداران این شهر وارد مذاکره می‌شوند. برای صادرات به هنگیانگ چین نیز تجار ملزم به آشنایی با شرایط و مراحل هستند؛

صادرات به هنگیانگ چین

در غیر این صورت و بدون کسب تجربه‌های لازم و عدم آشنایی با این مراحل، حتماً کار تجاری با شکست مواجه شده و سرمایه‌های مالی و انسانی که تاجر در این را صرف کرده به هدر می‌رود. ازاین‌رو تصمیم گرفته‌ایم در ادامه شما را برخی از مهم‌ترین مراحل برای صادرات آشنا کنیم.

مراحل اصلی صادرات به هنگیانگ چین عبارت‌اند از:

  • بازاریابی کالا

شناسایی بازار هدف یکی از مهم‌ترین اصول مارکتینگ است. در بازاریابی، هم تاجران به دنبال مناسب‌ترین بازار در شهر مدنظر برای عرضه کالا هستند و هم نیازهای آن بازار را تحت کنترل قرار می‌دهند تا با توجه به نیازها و تقاضاهای بازار اقدام به صادرات کنند.

برای این مرحله از صادرات چندین روش وجود دارد؛ یکی اینکه بازرگانان به روش سنتی به این شهر مراجعه کرده و از نزدیک شرایط بازار آن را بررسی می‌نمایند. سپس به‌صورت حضوری به دنبال خریدار مناسب برای محصولات تجاری خود می‌گردند.

در دومین روش که روشی مدرن محسوب می‌شود، بازرگانان ایرانی با ورود به برخی وب‌سایت‌ها و گذاشتن کالای خود در آن و همچنین بهره‌گیری از روش‌های بازاریابی مدرن مثل تبلیغات، توجه خریداران را به سمت کالای خود جلب می‌کنند.

در سومین روش فرد می‌تواند با حضور در نمایشگاه‌های که در چین برگزار می‌شود، برای کالای خود بازاریابی کند. بازاریابی از طریق اتاق بازرگانی نیز روش دیگر این کار است. تاجران می‌توانند با عضو شدن در اتاق بازرگانی ایران و چین، از درخواست‌های شرکت‌های چینی و وضعیت درخواست بازار این کشور مطلع شوند.

  • صدور پیش‌فاکتور

بعد از بازاریابی کالا و یافتن خریدار، نوبت به فرستادن پیش فاکتور می‌رسد. پیش‌فاکتور برگه‌ی حاوی اطلاعات محصول است که به خریدار ارائه می‌شود.

  • بسته‌بندی

بعد از اینکه پیش‌فاکتور را ارسال کرده و با خریدار چینی قرارداد بستید، طبق آن قرارداد، باید کالاهای خود را بسته‌بندی نمایید. اگر بسته‌بندی کالای شما مناسب نباشد، ممکن است تا مقصد خراب شده و توجه خریدار را به خود جلب نکند. اگر می‌خواهید تعاملات شما با یک بازرگان چینی ادامه‌دار باشد حتماً به این مرحله توجه ویژه نمایید.

  • انجام امور گمرکی

شما به‌عنوان فرد صادرکننده باید تمامی هزینه‌های مربوط به بسته‌بندی، بیمه، حمل‌ونقل و سایر هزینه‌های مربوط به کالا را بپردازید. همچنین شما عهده‌دار پرداخت هزینه‌های گمرکی نیز بر اساس قیمت ارز هستید.

  • اخذ مجوزهای صادراتی از ارگان‌های مربوط

در این گام، فرد از سازمان‌های مثل وزارت صنعت، معدن و تجارت، صنایع کشاورزی و وزارت بهداشت مجوزهای صادراتی مربوط را با توجه به نوع محموله تجاری خود دریافت می‌کند.

  • ارائه کالا به گمرک

برای ارائه کالا به گمرک، تاجر باید مدارک لازم بعلاوه اظهارنامه صادراتی را که دقیقاً مطابق با نوع، وزن، رنگ و سایر مشخصات کالا است به گمرک تحویل دهد. چنانچه موارد آورده شده در اظهارنامه با خود محموله مغایرت داشته باشد، کالا در گمرک متوقف می‌شود.

 

 

  • بیمه کالا

برای صادرات کالا مجبور هستید با یکی از شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی قرارداد ببندید. همچنین شما همراه این مرحله، باید کالای خود را در مقابل وقوع خطرات احتمالی بیمه نمایید.

  • گواهی بازرسی

این گواهی توسط یک شرکت بازرسی مورد اعتماد هر دو طرف معامله صادر می‌شود.

  • صدور فاکتور فروش

صدور این فاکتور به اتاق بازرگانی آخرین مرحله از تجارت شما است. شما می‌توانید این مرحله را به‌صورت آنلاین و با مراجعه به سامانه اتاق بازرگانی به انجام برسانید.

۱۰- صدور کالا

شرکت حمل و نقل با گرفتن جواز خروج از شما، کالاها را بارگیری کرده و تا مقصد حمل می‌نماید.

فورواردر از هنگیانگ چین

همان‌طور که تا الآن متوجه شدید، برای طی مراحل تجاری، شما نیاز به بستن قرارداد با اشخاص و شرکت‌های زیادی دارید. یکی از این اشخاص و یا شرکت‌ها با نام فورواردر شناخته می‌شود. در حقیقت این افراد با حضور در شهر مدنظر شما مثل Héngyáng ،به فرایندهای حمل کالای شما نظارت می‌کنند.

توجه نمایید که قرارداد این افراد جدا از قرارداد حمل کالا است. در قرارداد با شرکت حمل‌ونقل، شما از آن برای جابه‌جایی فیزیکی کالای خود استفاده می‌کنید؛ درحالی‌که در قرارداد با فورواردر، شما برای طرح و برنامه‌ریزی حمل درست بار خود، فردی را مسئول می‌کنید.

فورواردر از هنگیانگ چین

خرید عمده از هنگیانگ چین

به خاطر مسافت طولانی میان ایران و این شهر، اکثر بازرگانان، خرید عمده از هنگیانگ چین را انتخاب می‌کنند تا در کوتاه‌مدت، دیگر نیازی به سفر به این شهر نداشته باشند. با این انتخاب، هزینه‌های حمل به‌طور قابل‌توجهی کاهش ‌یافته و درنهایت قیمت تمام‌شده محصول برای مصرف‌کننده‌ی نهایی کم می‌شود.

کارگو از هنگیانگ چین

در مطالب بالا به حمل کالاهای تجاری اشاره کرده بودیم اما از روش‌های حمل، سخنی به میان نیامده بود. در این بخش به بررسی این مورد می‌پردازیم. با توجه به نوع بار و مقدار بودجه‌ای که تاجر برای جابه‌جایی کالا در نظر گرفته، شیوه‌های حمل محصولات متفاوت می‌باشد. منظور از کارگو نیز دقیقا همین شیوه‌های حمل است. مثلاً وقتی می‌گوییم کارگو از هنگیانگ چین، همان حمل بار از این شهر تا مقصد مدنظر است.

اگر وزن محموله بیش‌ازاندازه زیاد باشد استفاده از کارگو دریایی پیشنهاد می‌شود و یا اگر تاجر می‌خواهد کالای تجاری در کوتاه‌ترین زمان ممکن به دستش برسد، استفاده از کارگو هوایی بهتر است.

 

 

سخن پایانی با وانیکس

شاید با شنیدن سودهای زیاد حاصل از تجارت، همه شما برای یک‌بار هم که شده به فکر امتحان آن افتاده‌اید؛ اما به دلیل ریسک‌پذیر نبودن، وارد این راه نشده و از تجارت منصرف شده‌اید؛ اما باید بگوییم امروزه این کار با وجود شرکت‌های فعال در حوزه تجارت و بازرگانی به شدت راحت شده است.

به‌گونه‌ای که شما با دادن مقدار کمی از سود تجارت خود به این شرکت‌ها، صفر تا صد تجارت را به آنان می‌سپارید. یکی از این شرکت‌های معتبر با سال‌ها سابقه در این راه، شرکت تجاری وانیکس است که تجار می‌توانند با خیال راحت، تمامی امور تجاری خود را به آن بسپارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *