همه چیز درباره شهر هزه (شاندونگ) چین

شهر هزه (شاندونگ) چین یکی از مقاصد خوب تجاری است که افراد با به دست آوردن اطلاعاتی در رابطه با آن، می‌توانند سودآوری زیادی نصیب خود کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا همه چیز درباره شهر هزه (شاندونگ) چین را باهم بررسی کنیم.

 

 

معرفی شهر هزه (شاندونگ) چین

هزه که قبلاً به نام کائوژو شناخته می‌شد، غربی‌ترین شهر در استان شاندونگ چین به شمار می‌رود که از شرق با جینینگ و از غرب و جنوب به ترتیب با استان‌های هنان و آنهویی همسایه است. این شهر که در غرب استان شاندونگ در کرانه جنوبی رودخانه زرد واقع شده، با هنان، آنهویی و جیانگ سو مرز مشترک دارد.

شهر هزه چین در سطح استان دارای ۹ بخش است و قوه مجریه، قوه مقننه و قضاییه شهرداری در ناحیه مودان همراه با دفاتر CPC و امنیت عمومی قرار دارند. بر اساس سرشماری جمعیت در سال ۲۰۱۰، این شهر دارای ۸،۲۸۷،۶۹۳ نفر بود که از این تعداد، ۱،۳۴۶،۷۱۷ نفر آن در منطقه ساخته شده در اطراف مقر دولت در ناحیه مودان زندگی می‌کردند.

معرفی شهر هزه (شاندونگ) چین

Heze درمجموع ۱۲۲۰۰ کیلومترمربع مساحت دارد. تحت صلاحیت این شهر، هفت شهرستان (کائوکسیان، چنگ وو، شانشیان، جویه، یونچنگ، جوآنچنگ و دونگ مینگ)، دو ناحیه (مودان و دینگتائو) و همچنین منطقه توسعه اقتصادی Heze و منطقه توسعه صنعت فناوری پیشرفته Heze وجود دارد.شهر هزه چین بزرگ‌ترین تولیدکننده گل صدتومانی در چین و “زادگاه اپرای چینی، هنرهای رزمی چینی و خوشنویسی و نقاشی “، یکی از معروف‌ترین استراحتگاه‌های تاریخی و فرهنگی چین با بیش از ۱۰۰ مکان دیدنی مانند سان بین است. از نظر توپوگرافی نیز ای شهر دارای دشت‌ها و کوه‌های کم ارتفاع است. Heze دارای آب‌وهوای متأثر از موسمی هست که بین مناطق مرطوب نیمه گرمسیری و مرطوب قاره‌ای چهار فصل قرار دارد.

 این شهر در بهار گرم و تقریباً بدون باران، در تابستان گرم و مرطوب، در پاییز ترد و در زمستان سرد و خشک است. نزدیک به ۷۰ درصد از بارندگی سالانه از ژوئن تا سپتامبر رخ می‌دهد. با درصد تابش خورشیدی ماهانه از ۴۸ درصد در جولای تا ۶۰ درصد در ماه مه، این شهر سالانه ۲۴۱۱ ساعت آفتاب روشن دریافت می‌کند.

 

 

تاریخچه ای از شهر هزه (شاندونگ) چین

حال که به‌طور تقریبی با شهر هزه چین آشنا شدید، اکنون می‌خواهیم یک تاریخچه کلی از فراز و نشیب‌های که این شهر پشت سر گذاشته است را با هم بررسی کنیم. همچنان همراه ما باشید.

در آگوست ۱۹۴۹، Heze از شاندونگ جدا و به استان آزمایشی پینگیوان داده شد اما بیش از سه سال بعد به شاندونگ بازگشت. در آوریل ۱۹۵۳ نیز این شهر و شهر جینینگ پس از لغو، از استان سابق هوکسی، شهرستان‌هایی را به دست آوردند. به‌طورکلی شهر هزه چین سابقه طولانی داشته و چندین مکان از فرهنگ باستانی Longshan در آن وجود دارند.

تاریخ اداری این شهر را می‌توان به قرن هفدهم قبل از میلاد نسبت داد. Heze قبل از اینکه در سال ۱۷۳۵ در زمان سلسله چینگ (۱۶۴۴-۱۹۱۱) به استخری طبیعی تغییر نام دهد، به‌عنوان Caozhou شناخته می‌شد.

 این شهر چین که در تاریخ به‌عنوان “مرکز جهان ” نیز شناخته می‌شود، چندین بار مرکز اقتصادی و فرهنگی منطقه دشت مرکزی بوده است. یائو، شون و یو، سه رهبر قبایل معتبر در چین باستان عمدتاً در این منطقه مستقر بودند.

اقتصاد هزه (شاندونگ) چین

بعد از آشنایی با تاریخچه شهر هزه چین، اکنون می‌خواهیم اقتصاد این شهر را موردبحث و بررسی قرار دهیم.  Heze بزرگ‌ترین مرکز در چین برای کشت گل صدتومانی یا همان “گل ملی ” هست که به نام منطقه Mudan نام‌گذاری گشته است. فروش این نوع گل در اقتصاد این شهر تأثیر بسزایی داشته است به‌گونه‌ای که بیش از ۳۰ درصد از تولید ناخالص داخلی آن از فروش گل صدتومانی حاصل می‌شود. سایر محصولات محلی ویژه شهر هزه چین نیز عبارت‌اند از خرمالو خشک و هندوانه. این شهر علاوه بر داشتن آب‌وهوای خوب و منابع طبیعی غنی، استفاده بهینه از منابع خود را نیز توسعه داده و محیط بهتری را برای شهروندان خود فراهم کرده است.

 

 

در سال ۲۰۱۹، Heze به تولید ناخالص داخلی ۳۴۰.۹۹۸ میلیارد یوان دست یافت و درآمد یکبار مصرف سرانه شهری آن به ۲۸۳۲۷ یوان رسید. نسبت صنایع اولیه، ثانویه و سوم نیز در این شهر ۹.۵:۴۲.۶:۴۷.۹ بوده است. شهر هزه چین دارای برخی صنایع کلیدی هست که در اقتصاد آن تأثیر زیادی دارند، از جمله این صنایع عبارت‌اند از:

 • صنعت مواد جدید

Heze با رعایت اصول اولیه، آزمایشی و استراتژیک بودن، تلاش می‌کند تا انرژی پایدار از جمله انرژی خورشیدی، زمین‌گرمایی و زیست‌توده را توسعه دهد و برساخت پایگاه انرژی نو منطقه‌ای تمرکز دارد.

این شهر اولویت را به توسعه مواد پیشرفته (گرافن)، مانند پلیمر بالا، عملکردهای فلزی خاص و مواد غیرفلزی غیر آلی نوع جدید داده و برساخت منطقه تجمع مواد جدید منطقه‌ای تمرکز کرده است.

اقتصاد هزه (شاندونگ) چین

 • صنعت نساجی

شهر هزه چین پایه تولید نخ پنبه‌ای با کیفیت متوسط ​​و سطح بالا را ایجاد کرده و بر توسعه پارچه‌های صنعتی، منسوجات تزئینی و پارچه‌های درجه‌یک تمرکز دارد.

 به‌طور فعال پروژه‌های پوشاک، ملافه و سایر محصولات نساجی را این شهر معرفی کرده و به‌تدریج زنجیره‌های توسعه صنعتی را گسترش می‌دهد.

 • صنعت جنگلداری

Heze با تکیه بر منابع جنگلی فراوان، شش پایگاه جنگلداری از جمله صنوبر، چتر چینی، استوک و Salix integra ایجاد کرده و صنعت پردازش جنگل را توسعه می‌دهد.

این شهر ساختار صنعت جنگلداری را بهینه کرده و تعدادی پروژه پردازش عمیق با محتوای تکنولوژیکی بالا و مقیاس تولید بزرگ ایجاد می‌کند. همچنین بر معرفی پروژه‌های مرتبط از جمله مبلمان و محصولات خانگی درجه‌یک، صنایع‌دستی و ماشین‌آلات نجاری نیز تمرکز دارد.

 • گردشگری فرهنگی

شهر هزه چین بر ترویج منابع گردشگری فرهنگی با ذخایر فرهنگی عمیق از جمله شهر فرهنگی حاشیه آب، شهر گردشگری سان بین، کوه فانگ و مناطق گردشگری کوه جین تمرکز دارد.

 • صنعت لجستیک تجارت

Heze  از مزایای موقعیت برتر خود استفاده و سیاست‌های ترجیحی را در زمینه‌های سرمایه، مالیات و زمین شناسایی کرده و پایگاه لجستیکی را ایجاد می‌کند. همچنین انواع بازارهای تخصصی را نیز توسعه می‌دهد.

 • کشاورزی و فرآوری محصولات جانبی

 این شهر چین بر اساس منابع فراوان کشاورزی، دام و طیور، جمعیت مصرفی عظیم و منابع نیروی کار ارزان، محصولات کشاورزی و صنایع فرآوری دام و طیور را توسعه می‌دهد.

همچنین از مزایای مهندسی زیستی و سایر فن‌آوری‌های بالا برای ارتقاء سطح صنعت فرآوری مواد غذایی استفاده کرده و پروژه‌های فرآوری میوه‌ها و سبزیجات، محصولات لبنی، فرآورده‌های گوشتی و محصولات بهداشتی را معرفی می‌کند.

 • صنعت پتروشیمی

Heze با بهره‌گیری از مزیت‌های میدان نفتی همسایه Zhongyuan و منابع فراوان نفت و گاز و با تکیه‌بر شرکت‌هایی مانند Dongming Petrochemical، Yuhuang Chemical و Sunsine Chemical، به فرآوری نفت خام اولویت داده و عمدتاً مواد خام شیمیایی آلی، مواد مصنوعی و مواد ریز را توسعه می‌دهد.

 • زغال‌سنگ

شهر هزه چین از مزایای منابع فراوان زغال‌سنگ خود به‌طور کامل استفاده کرده و به توسعه عمیق منابع زغال‌سنگ اولویت می‌دهد. درنتیجه پیشرفت ساخت‌وساز معدن در این منطقه تسریع شده است.

حمل‌ونقل در هزه (شاندونگ) چین

از نظر جاده، Heze یک شهر قطب حمل‌ونقل جاده‌ای ملی است که بزرگراه‌ها در منطقه شهری آن تلاقی کرده و شکل “米” را به خود گرفته‌اند. همچنین در این شهر، یک شبکه ترافیک جاده‌ای که شامل یکپارچگی روستایی و شهری و جاده‌های اصلی و منطقه‌ای مرتبط با بزرگراه‌ها، جاده‌های ملی، جاده‌های استانی و جاده‌های منطقه‌ای است، تشکیل شده است.

شهر هزه چین در همگرایی چهار استان (شاندونگ، هنان، آنهویی و جیانگ سو) و نزدیک به شهرهای بزرگ و متوسط ​​این استان‌ها از جمله جینان، ژوژو و ژنگژو قرار دارد. این شهر هنوز فرودگاه ندارد، اما به فرودگاه‌های اطراف دسترسی دارد.

 

 

 از مرکز شهر، ۲۲۰ کیلومتر (۱۳۷ مایل) تا فرودگاه بین‌المللی Jinan Yaoqiang، ۲۳۰ کیلومتر (۱۴۳ مایل) تا فرودگاه بین‌المللی Zhengzhou Xinzheng و تنها ۷۵ کیلومتر (۴۷ مایل) تا فرودگاه Jining راه است.

Heze همچنین یکی از قطب‌های مهم راه‌آهن چین است. راه‌آهن پکن-کولون و پل جدید قاره‌ای اروپا-آسیا (ریژائو – هزه – شیان) – گذرگاه آلاتاو – روتردام در این شهر به هم می‌رسند و سه ایستگاه راه‌آهن نیز در شهر وجود دارد.

حمل‌ونقل در هزه (شاندونگ) چین

واردات از هزه (شاندونگ) چین

همان‌گونه که اطلاع دارید، کشور ما ایران در تولید بسیاری از کالاها به خودکفایی رسیده است، اما برخی از کالاها را نمی‌تواند به مقدار نیاز با تقاضای بازار به تولید برساند؛‌از همین رو برای تأمین این نیازها دست به واردات کالا از برخی از مناطق جهان میزند.

کار اصلی تجار نیز در زمینه واردات از هزه چین همین آگاهی از نیازهای بازار داخلی است. چون اگر کالایی مطابق با تقاضا وارد نشود به فروش نرفته و در دست تاجر می‌ماند. به فروش نرفتن کالا نیز مساوی است با ورشکستگی و متحمل شدن ضررهای فراوان از سوی تاجر. پس آن دسته از افرادی که به فکر وارد شدن به کار واردات هستند حتماً باید به این مرحله نیازسنجی توجه ویژه‌ای کنند.

همچنین بعد از نیازسنجی بازار داخلی، این نیازها را باید با بازاری که قصد تعاملات تجاری با آن را دارند مطابقت دهند. مثلاً اینکه در کشور نیاز به واردات لوازم الکترونیکی بیشتر است، بازرگانان باید شهر هزه چین را بررسی کنند تا بدانند آیا در این شهر لوازم الکترونیکی به‌صورت عمده به تولید رسیده و صادر می‌شود یا خیر؟

اگر پاسخ به این سؤال منفی بود که فرد باید به دنبال یک بازار دیگر برای خرید و واردات باشد اما اگر پاسخ مثبت بود، می‌تواند سایر مراحل و گام‌های اشاره‌شده در ذیل را طی کند.

مراحل بعدی واردات عبارتند از:

 • پیدا کردن یک فروشنده معتبر چینی با استفاده از روش‌های اعتبارسنجی

در این مرحله تاجر باید از طریق جست‌وجو در اینترنت و کمک‌گیری از افراد باتجربه، یک فروشنده خوب برای کالاهای مدنظر خود پیدا کند.

 • مذاکره با فروشنده

در این گام نیز فرد باید با بهره‌گیری از فوت‌وفن‌های مذاکره، با فروشنده چینی صحبت‌های لازم را انجام دهد. گفتنی است که برای این کار لازم است بازرگان تا حدودی به زبان چینی مسلط باشد. همچنین توجه کنید که در این مرحله نباید به قیمت کمی که فروشنده به نسبت سایر فروشندگان می‌دهد، اعتماد کنید، زیرا امکان وجود کالاهای فیک و غیر اصل در بازارهای چینی به دلیل وجود تنوع و تعداد زیادی از محصولات، بیشتر است.

 • درخواست پروفرما و نمونه محصول از فروشنده

بعد از اینکه صحبت‌های ابتدایی با تاجر چینی زده شد، شما باید از او فاکتوری را که حاوی مشخصات کالا است درخواست کنید. همچنین برای اعتماد بیشتر یا باید خودتان به‌صورت حضوری از کالاها و محل تولیدشان دیدن کنید یا اینکه از فروشنده نمونه محصول بخواهید.

 • تنظیم قرارداد و ثبت سفارش

بعد از اینکه پیش‌فاکتور و همچنین نمونه کالا را بررسی کردید در صورت تائید آن‌ها، شما باید قرارداد خود را نهایی کرده و سفارش خود را نیز به ثبت برسانید.

 • انجام مبادلات ارزی

برای انجام این مرحله نیز تاجر باید به نام خود حسابی داشته باشد. همچنین نقل‌وانتقال پول باید به روش‌های قانونی انجام شود تا در صورت به وجود آمدن مشکلی امکان پیگیری باشد.

 • حمل کالا

اگر بنابه بندهای آورده شده در قرارداد، مسئولیت حمل بار بر عهده شماست، باید تشریفات و برنامه‌ریزی‌های مربوط به حمل کالای وارداتی به کشور را نیز به انجام برسانید.

 • ترخیص محموله وارداتی از گمرک

بعد از حمل و رسیدن بار به گمرک، تاجر باید با ارائه مدارک و مجوزاتی به آن، اجازه ترخیص بار را بگیرد. بعد از این مرحله نیز کالا به انبار فرد حمل شده و با توجه به نظر بازرگان، در بازارها توزیع می‌شود.

صادرات به هزه (شاندونگ) چین

اگر بخواهیم امر صادرات به هزه (شاندونگ) چین را به‌طور خلاصه توضیح دهیم، می‌گوییم این امر یعنی فروش کالایی به این شهر و در عوض گرفتن پول. البته در نوعی از صادرات تجار به‌جای دریافت پول، کالای دیگری دریافت می‌کنند.

درهرصورت هر نوع صادراتی برای اقتصاد کشور مفید بوده و با ارزآوری به کشور موجب رشد آن می‌شود. پس با این تفاسیر، مشخص است که از سوی کشورها برای این امر مهم، قوانین و مقرراتی وضع شود؛ بنابراین در اولین مرحله، بازرگانانی که می‌خواهد وارد این کار شوند باید با قوانین آن آشنا باشند.

آن دسته از افرادی هم که در این حیطه تازه‌وارد نبوده و کار صادرات را در گذشته انجام داده‌اند، باید اطلاعات خود را در رابطه با قوانین و مصوبه‌ها به‌روز کنند؛ چون ممکن است قانونی دچار تغییر شده و یا مصوبه جدیدی افزوده شود که عدم آگاهی از آنان، در روند تجاری فرد مشکل به بار می‌آورد.

 

 

پس از آشنایی با این موارد، بازرگان باید گام‌به‌گام مراحل صادرات را طی کند. این گام‌ها به شرح ذیل‌اند:

 • بازاریابی محموله صادراتی

در این مرحله بازرگان باید درباره بازار مقصد تحقیقاتی را انجام دهد. مثلاً اینکه بداند کدام محصولات در شهر Heze فروش بهتری دارند یا سلیقه مصرفی در این شهر چگونه است. در صورت یک بازاریابی صحیح و اصولی، گذر از سایر مراحل صادرات آسان خواهد بود.

 • انتخاب نوع کالا

این مرحله پشت سر مرحله بازاریابی است و در آن تاجران با توجه به اطلاعات کسب‌شده درزمینه‌ی کالاهای موردنیاز مقصد، کالای صادراتی خود را انتخاب می‌کنند.

 • اخذ مجوزهای صادراتی

همان‌گونه که در فوق اشاره کردیم، برای خروج کالا از کشور قوانینی و مقرراتی وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به مجوزهای اشاره کرد که برای صدور و ترخیص کالا از گمرک ضروری‌اند. این مجوزها باید با توجه به نوع کالا از سازمان‌های ذی‌ربط مثل وزارت بهداشت و وزارت کشاورزی و سایر سازمان‌های مربوطه دریافت شوند.

 • وارد شدن به مذاکره با خریدار

اگر مرحله اول یعنی بازاریابی‌ را درست به انجام رسانده باشید، برای محصولات شما فوراً مشتری پیدا می‌شود که از میان آن‌ها باید با توجه به تجربیات خود بهترین را انتخاب کنید.

 • تنظیم قرارداد با مشتری

اگر مشتری پیش‌فاکتور شما را که دربردارنده مشخصات کالا بود تائید کند، پس از آن می‌توان قرارداد را نهایی کرد.

 • تولید و تأمین کالا

در این گام شما باید به‌عنوان تاجر، یک پیش‌پرداخت از خریدار دریافت کنید تا مراحل تأمین و تولید محموله را پایان دهید.

 • بسته‌بندی محصول و انجام هماهنگی‌های جابه‌جایی کالا

در این مرحله شما بعد از به پایان رساندن بسته‌بندی کالاها باید مراحل بیمه و جابه‌جایی آن بین مبدأ و مقصد را انجام دهید.

 • حمل محموله تا گمرک و ترخیص آن

بعد از رسیدن بار به گمرک، بازرگان با ارائه مدارک و مجوزهای اخذ شده، آن را ترخیص و به مقصد مدنظر خود، بارگیری می‌کند.

فورواردر از هزه (شاندونگ) چین

فورواردر در تجارت یک شخص یا شرکت است که به‌عنوان واسطه‌گر بین فروشنده و خریدار در معاملات بین‌المللی عمل می‌کند. این شخص یا شرکت مسئول انجام تمامی امور حمل‌ونقل، بسته‌بندی، بارگیری و تخلیه کالا، صدور مدارک و اسناد لازم برای صادرات و واردات، پرداخت هزینه‌های حمل‌ونقل و بیمه‌گذاری کالا است. به‌طورکلی باید بگوییم فورواردرها به‌عنوان یک پشتیبان قابل‌اعتماد در تجارت جهانی شناخته می‌شوند.

فورواردر از هزه (شاندونگ) چین

خرید از هزه (شاندونگ) چین

خرید از هزه (شاندونگ) چین یکی از مراحل واردات کالا از این شهر است که برای تجار، انجام درست آن بسیار مهم تلقی می‌شود. برای انجام هر چه صحیح‌تر این گام، خریداران باید به زبان و گویش این شهر تسلط داشته و همچنین نحوه وارد شدن به مذاکره با فروشندگان را بلد باشند.

خرید عمده از هزه (شاندونگ) چین

برای خرید عمده از هزه (شاندونگ) چین، می‌توانید به‌صورت آنلاین از طریق وب‌سایت‌های تجاری چینی معتبر مانند Alibaba، Made in China و Global Sources اقدام کنید. در این وب‌سایت‌ها، شما می‌توانید با تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان محصولات در چین در تماس باشید و قیمت‌ها را بررسی کرده و سفارش خود را ثبت کنید.

همچنین، شما می‌توانید به‌صورت حضوری به نمایشگاه‌های تجاری در شهر هزه چین بروید و با تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان محصولات به‌صورت مستقیم در ارتباط باشید. نمایشگاه‌های بزرگ در این شهر عبارت از Canton Fair، Yiwu Fair، Shenzhen Fair و China Import and Export Fair هستند.

 

 

 گفتنی است که قبل از خرید عمده، حتماً باید قوانین و مقررات صادراتی چین را شناخته و نحوه حمل‌ونقل و ترخیص کالاها را بررسی کنید. همچنین، باید از اعتبار و قابلیت تأمین‌کنندگان مطمئن شده و قیمت‌ها را با سایر تأمین‌کنندگان مقایسه کنید.

کارگو از هزه (شاندونگ) چین

 در اصل واژه کارگو به معنای بار، کالا یا محموله‌ای است که برای حمل‌ونقل در تجارت استفاده می‌شود. این مفهوم به‌عنوان یک واحد اصلی در صنعت حمل‌ونقل و تجارت جهانی شناخته شده است.

کارگو ممکن است شامل هر نوع کالایی باشد، از جمله محصولات صنعتی، کشاورزی، غذایی، الکترونیکی، پزشکی و غیره؛ اما منظور از کارگو از هزه (شاندونگ) چین، همان حمل‌ونقل کارگو است که به‌صورت راهبردهای مختلف از جمله هوایی، دریایی، زمینی و راه‌آهن صورت می‌گیرد.

کارگو از هزه (شاندونگ) چین

سخن پایانی با وانیکس

در این مقاله از وبلاگ وانیکس، موضوع همه چیز درباره شهر هزه (شاندونگ) چین را بررسی کرده و نکات جامع و کاملی را درباره جنبه‌های مهم این شهر برای مخاطبان توضیح دادیم. امیدواریم از خواندن این مقاله نهایت استفاده را برده باشید.

 

 

سؤالات متداول درباره شهر هزه

 • چگونه می‌توان بهترین بازارهای صادراتی را برای محصولات خود پیدا کرد؟

برای پیدا کردن بهترین بازارهای صادراتی برای محصولات خود، ابتدا باید بازارهای مختلف را بررسی کرده و نیازهای آن‌ها را درک کنید. سپس، باید با توجه به ویژگی‌های محصول خود، بازارهای مناسب را انتخاب کنید. همچنین، شما می‌توانید از خدمات مشاوران صادرات و نمایندگان تجاری در کشورهای مختلف استفاده ببرید تا به شما در پیدا کردن بهترین بازارهای صادراتی کمک کنند.

 • چگونه می‌توان هزینه‌های واردات و صادرات از هزه را به حداقل رساند؟

برای کاهش هزینه‌های واردات و صادرات، ابتدا باید قوانین و مقررات دولتی در زمینه تجارت بین‌الملل را به‌خوبی درک کرده و سپس، با توجه به این قوانین و مقررات، راه‌هایی برای کاهش هزینه‌ها پیدا کنید.

برخی از روش‌های کاهش هزینه‌های واردات و صادرات شامل استفاده از خدمات حمل‌ونقل ارزان، استفاده از تسهیلات مالی دولتی، استفاده از تکنولوژی جدید در فرآیندهای تجارت بین‌الملل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *