ترخیص و واردات از شهر هایکو چین

شهر هایکو چین یکی از شهرهای پرجمعیت این کشور به‌حساب می‌آید که دارای پتانسیل‌های وارداتی و صادراتی زیادی است؛ بنابراین آشنایی با این شهر می‌تواند در تجارت شما با کشور چین، تأثیرگذار باشد.

معرفی شهر هایکو چین

هایکو یا Haikou پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر استان Hainan چین به شمار می‌رود. این شهر در ساحل شمالی هاینان و در کنار دهانه رودخانه ناندو واقع شده و قسمت شمالی شهر در جزیره هایدیان قرار دارد که توسط رودخانه هایدیان، شاخه‌ای از ناندو، از قسمت اصلی Haikou جدا شده است.از نظر اداری، شهر هایکو چین، شهری در سطح استان است که شامل چهار منطقه بوده و ۲۲۸۰ کیلومترمربع (۸۸۰ مایل مربع) را پوشش می‌دهد. ۲,۰۴۶,۱۸۹ نفر در منطقه ساخته‌شده این شهر وجود دارند که همگی در چهار منطقه شهری آن زندگی می‌کنند.

 

 

معرفی شهر هایکو چین

Haikou در ابتدا یک شهر بندری بود که به‌عنوان بندر Qiongshan عمل می‌کرد. در طول جنگ داخلی چین، این منطقه یکی از آخرین سنگرهای ناسیونالیستی بود که توسط کمونیست‌ها با نبرد جزیره هاینان در سال ۱۹۵۰ تصرف شد. گفتنی است که در حال حاضر، بیش از نیمی از کل تجارت جزیره هنوز از طریق بنادر Haikou انجام می‌شود. شهر هایکو چین همچنین، محل دانشگاه هاینان است.

تاریخچه‌ای از هایکو چین

 Haikou در ابتدا به‌عنوان بندر Qiongshan، پایتخت اداری باستانی جزیره هاینان، واقع در حدود ۵ کیلومتر (۳.۱ مایل) آن خدمت می‌کرد. ای شهر در طول تاریخ اولیه خود، بخشی از استان گوانگدونگ بود که در قرن سیزدهم مستحکم شده و به یک پست نظامی تحت سلسله مینگ (۱۳۶۸-۱۶۴۴) تبدیل شد. هنگامی که Qiongshan تحت معاهده تیانجین در سال ۱۸۵۸ به روی تجارت خارجی باز شد، Haikou شروع به رقابت با شهرهای اداری قدیمی ‌کرد. این شهر قبلاً در سطح بین‌المللی به‌عنوان Hoihow” ” شناخته می‌شد که بر اساس تلفظ کانتونی توسط افسران بریتانیایی رایج بود. در سال ۱۹۲۶، شهر هایکو چین از نظر جمعیت از چیونگشان پیشی گرفت و به‌عنوان یک شهر اداری جداگانه اعلام شد. شهر و جزیره هاینان نیز تا آوریل ۱۹۵۰ تحت کنترل ناسیونالیست‌ها باقی ماند.

 

 

از سال ۱۹۴۹، شهر Haikou موقعیت خود را به‌عنوان بندر اصلی هاینان حفظ کرده و بیش از نیمی از کل تجارت جزیره را انجام می‌دهد. همچنین این شهر جایگزین کیونگشان به‌عنوان پایتخت اداری جزیره شده است. در سال ۱۹۸۸، Haikou به‌عنوان یک شهر در سطح استان و همچنین مرکز استان تازه ایجاد شده هاینان معرفی گشت. شهر قدیمی Haikou شامل بخش کوچکی از قدیمی‌ترین ساختمان‌های شهر است که بازگشت کنندگان از خارج آن‌ها را ساخته‌شده‌اند. این خانه‌ها ترکیبی از سبک‌های پرتغالی، فرانسوی و آسیای جنوب شرقی هستند. در حال حاضر در شهر هایکو چین پروژه‌های مختلفی در حال بحث برای تصمیم‌گیری بهترین راه برای بازسازی و حفظ این بناهای تاریخی است.

اقتصاد هایکو چین

برای سنجش اقتصاد یک منطقه راه‌های متنوعی وجود دارد. مثلا اینکه هر چقدر میزان اشتغال بیشتر باشد یعنی اقتصاد آن منطقه شکوفا است. همچنین هرچقدر که یک منطقه با سایر مناطق جهان تعاملات تجاری بیشتری داشته باشد موجب توسعه اقتصادی می‌شود. میزان تولید در بخش‌های مختلف و میزان تولید ناخالص داخلی نیز از دیگر عوامل تاثیرگذار بر اقتصاد هستند.در سال ۲۰۰۸ تولید ناخالص داخلی سرانه شهر هایکو چین، ۳۵۷۳ دلار آمریکا بود که در بین ۶۵۹ شهر چین رتبه ۴۳ را به خود اختصاص داده است. در سال ۲۰۱۱ نیز تولید ناخالص داخلی شهر به ۷۱.۳ میلیارد یوان رسید که حدود ۳۰ درصد از کل استان را تشکیل می‌داد. درباره‌ی عمده محصولات صادراتی این شهر نیز باید بگوییم، Haikou مقادیر قابل‌توجهی از محصولات کشاورزی و دام صادر می‌کند. “منطقه بین‌المللی گردشگری و تجاری مرکزی” نیز در بخش غربی این شهر در خیابان گوکسینگ در حال ساخت است. علاوه بر موارد فوق، در نزدیکی انتهای جنوبی شهر Haikou، شرکت خودروسازی Haima Automobile دفتر مرکزی جهانی خود را دارد.

 

 

در شهر هایکو چین مناطق صنعتی زیادی در حال رشد هستند که منطقه آزاد تجاری Haikou (Haikou FTZ از جمله آن‌هاست؛ این منطقه، منطقه‌ای در سطح ایالت به مساحت ۱.۹۳ کیلومترمربع است که بین جاده Nanhai و جاده Yehai واقع شده و در ۲۱ اکتبر ۱۹۹۲ توسط شورای دولتی به تصویب رسیده است.

اقتصاد هایکو چین

واردات از هایکو چین

همان‌طور که میدانید امروزه اکثر کالاهایی که در محیط اطراف خود می‌بینیم ساخت کشور چین هستند که از مناطق و شهرهای مختلف این کشور وارد ایران شده‌اند. ازاین‌رو در ادامه مقاله تصمیم گرفتیم موارد مهم در واردات از هایکو چین و همچنین نحوه صادرات به آن را مورد بحث قرار دهیم.

برای واردات کالا، ابتدا باید شناخت درستی از بازار کشور خارجی داشته و عمده کالاهای صادراتی آن را شناسایی کنید. همچنین آشنایی با نیازهای بازار داخلی نیز ضروری است؛ چون کالاها باید مطابق با نیاز بازار وارد شوند تا فروش خوبی داشته باشند.

 

 

بعد از انتخاب کالای مدنظر، مجوزهای که برای واردات آن کالا نیاز است باید اخذ شوند تا ترخیص کالا در گمرک دچار مشکل نشود. توجه کنید که شما همیشه باید اطلاعات خود را به‌روز نگه دارید چون مجوزها و مدارک لازم تجاری هر سال دچار تغییراتی می‌شوند که عدم آگاهی از آنان و تکیه بر اطلاعات گذشته در این صورت می‌تواند دردسرساز باشد.

همچنین هم‌زمان با اخذ مجوزها، تجار باید با فروشندگان کالای انتخابی وارد مذاکره شوند و با دریافت پیش‌فاکتور از آنان و اطلاع از جزئیات اجناس هر کدام از فروشندگان، بهترین آنان را برای تجارت برگزینند.

بعد از توافق با فروشنده و تنظیم قرارداد با او نوبت به تبادلات ارزی و انتقال ارز کالاهای وارداتی به‌حساب فروشنده می‌رسد. این تبادلات حتماً باید با روش‌های معتبر و قانونی انجام شوند تا در صورت بروز هرگونه مشکلی، تاجر امکان پیگیری داشته باشد.

حال که تمامی مراحل انتخاب کالا و فروشنده و اخذ مجوزها را پشت سر گذاشتید، باید با توجه به شرایط قرارداد یا خودتان اقدام به برنامه‌ریزی حمل کالا کنید یا فروشنده این وظیفه را بر عهده بگیرد. پس از رسیدن با وارداتی شما به گمرک باید به این محل مراجعه کرده با ارائه مدارک و مجوزهای لازم محموله وارداتی خود را ترخیص و به سمت انبارتان حمل کنید.

صادرات به هایکو چین

می‌توان گفت تقریبا مراحل صادرات به شهر هایکو چین نیز مشابه واردات از آن است؛ با این تفاوت که در صادرات، شما فروشنده کالا هستید و باید از نیازهای بازار Haikou اطلاع داشته باشید. مشخص است که کسب اطلاع از بازار خارجی به نسب نیازسنجی بازار داخلی سخت خواهد بود. چون فرهنگ و آداب‌ورسوم این شهر کاملاً برای تاجر ناشناخته بوده و او باید نسبت به همه این‌ها اطلاعاتی به دست آورد تا صادرات موفقی را تجربه کند.

قابل‌ذکر است که امروز برای راحت کردن کار صادرکنندگان عزیز، سازمان‌های به وجود آمده‌اند که از صفر تا صد کار تجاری را بر عهده می‌گیرند. یکی از این شرکت‌ها شرکت وانیکس است. این کمپانی بزرگ سال‌هاست که به مناطق مختلف چین کالا صادر کرده و همچنین از این کشور کالا وارد می‌کند؛ پس مسلم است که کادر مجموعه وانیکس کاملا با سلیقه‌های مصرفی مناطق مختلف چین آشنا باشند.

با واگذار کردن کار صادرات خود به وانیکس دیگر شما هیچ نگرانی نخواهید داشت؛ و همه کارها با بهترین کیفیت و در سریع‌ترین زمان توسط کادر مجرب این کمپانی انجام خواهند گرفت. برای اطلاع بیشتر از خدمات وانیکس با ما در تماس باشید.

صادرات به هایکو چین

فورواردر از هایکو چین

در طی انجام مراحل مربوط به تجارت و کسب اطلاع از نحوه آن، حتماً واژه فورواردر به گوشتان خورده است. درباره فورواردرها باید بگوییم این اشخاص کاملاً به نحوه حمل و جابه‌جایی بین‌المللی بار آشنایی داشته و تمامی هماهنگی‌های مربوط به حمل کالا از مبدا تا مقصد را بر عهده می‌گیرند. با قرارداد با یک فورواردر باتجربه و خوب، دیگر نیاز نیست تجار خودشان با شرکت‌های حمل‌کننده وارد مذاکره شوند و یا خودشان به کیفیت حمل کالا نظارت کنند.

خرید از هایکو چین

خرید از شهر هایکو چین یکی از مراحل واردات از این شهر است. برای عبور موفق از این مرحله تجار باید بازارهای این شهر را به‌خوبی بشناسند تا در سفر حضوری به این شهر وقت خود را زیاد صرف پیدا کردن این مراکز نکنند. همچنین بهتر است در صورت مسلط نبودن به زبان انگلیسی، فردی که به این زبان مسلط است را به همراه خود داشته باشند.

خرید عمده از هایکو چین

برای انجام خریده عمده از هایکو چین تجار می‌توانند با این سه روش ذیل اقدام کنند:

  • سفر به این شهر و انجام خرید حضوری از تأمین‌کنندگان
  • خرید آنلاین از سایت‌های مربوط به عمده‌فروشی چین
  • واگذار کردن خرید به یک شخص حقیقی یا حقوقی با تجربه و معتبر

 

 

کارگو از هایکو چین

کارگو از هایکو چین یعنی حمل محصولات تجاری از این شهر تا گمرک کشور. حمل می‌تواند به روش‌های زمینی، هوایی و دریایی انجام پذیرد که برای اطلاع از بهترین این روش‌ها با توجه به موقعیت شهر Haikou، بهتر است با مشاوران مجموعه وانیکس تماس حاصل نمایید.

کارگو از هایکو چین

سخن پایانی با وانیکس

در این مقاله از سری مقالات وبلاگ وانیکس، هدف ما آشنا کردن شما با شهر هایکو چین بود. امیدواریم با خواندن این مقاله توانسته باشید به اطلاعات مفیدی راجع به این شهر دست یابید.

سؤالات متداول درباره شهر هایکو

  • آیا می‌توان به شهر هایکو چین صادرات داشت؟

بله به این شهر می‌توان انواع محصولات و تولیدات ایران را صادر کرد.

  • دسترسی به فورواردر در هایکو چین چه مزایایی دارد؟

دسترسی به فورواردر حرفه‌ای در شهر هایکو چین کمک می‌کند تا نیازی نباشد که تجار برای حمل و نقل کالاهای خود به این شهر سفر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *