ترخیص و واردات از شهر هاندان چین

برای واردات از هاندان چین لازم است که مراحل واردات کالا از این شهر را بررسی کنیم. این واردات شامل مراحل خرید کالا از هاندان، ترخیص کالاهای خریداری شده از گمرک این شهر، ارسال کالاها از شهر هاندان به ایران و در نهایت ترخیص کالاهای وارد شده به ایران از گمرک است. به همین دلیل در ادامه تمام این مراحل و نکات مربوط به هر کدام را قصد داریم بررسی کنیم. پس با ما تا پایان مقاله همراه باشید تا همه این موضوعات را به طور کامل بررسی کنیم.

 

 

نگاهی به شهر هاندان

شهر هاندان یکی از شهرهای استان هه بیدر کشور چین است. این شهر دارای ۱.۳۶۸.۷۲۴ نفر جمعیت است که در مساحتی به اندازه ۱۲۰۶۸ کیلومترمربع جا شده‌اند. این شهر آب‌وهوایی مشابه شهرهای جنوبی آمریکا دارد و تقریبا خشک است. با این حال محصولات کشاورزی به صورت دیمی کشت شده در هاندان تقاضای بسیار زیادی دارند و از ایران نیز واردات دارند.

نگاهی به شهر هاندان

همچنین این شهر به‌خاطر اوضاع جوی پایدار و آثار تاریخی و تفریحی زیادی که دارد یکی از مراکز توریستی کشور چین نیز محسوب می‌شود. اما علاوه بر این موارد، این شهر مقصد بسیار مهمی برای بازرگانان و تجار از سراسر جهان نیز محسوب می‌شود. چرا که دارای صنایع و تولیدات بسیار پیشرفته‌ای است که در قسمت بعد آنها را بررسی می‌کنیم.

 

 

واردات از هاندان چین

شهر هاندان به‌خاطر داشتن صنایع و تولیداتی عظیم در زمینه انرژی‌های نوظهور مقصد تجار و بازرگانان ایرانی قرار گرفته است. در واقع واردات از هاندان چین شامل هر تکنولوژی مرتبط با انرژی‌ها نوظهور مثل انواع قطعات الکتریکی، ولت‌سنج، انواع ژنراتور، سلول خورشیدی، مبدل‌های فرکانس و ولتاژ، انواع کابل‌های صنعتی، فیبر نوری و قطعات مرتبط با آن، انواع توربین بادی و آبی، ذخیره‌کننده‌های انرژی عظیم، انواع باتری موتورهای الکتریکی، قطعات مرتبط با ذخیره و استفاده از انرژی زمین‌گرمایی، انواع زغال باتری، صفحات خورشیدی برای آبگرم‌کن‌های خورشیدی و دیگر قطعات تخصصی مرتبط با این موضوع است. همچنین درکنار این بخش عظیم از تولیدات، دارای صنایع بزرگی در زمینه ساخت لوازم خانگی و آشپزخانه نیز است. به همین خاطر اگر قصد واردات صنایع و تولیدات مرتبط با انرژی‌های نوظهور یا لوازم آشپزخانه دارید، حتما واردات از هاندان چین را گزینه اول برای سفر تجاری خود در نظر بگیرید. اما قبل از توضیح چگونگی انجام این کار بد نیست در ابتدا با پتانسیل‌های مرتبط با صادرات کالا از ایران به این شهر هم آشنا شوید.

صادرات به شهر هاندان چین

با اینکه هاندان یک شهر بسیار صنعتی است و همانطور که دیدیم واردات از هاندان چین شامل تجهیزات و تولیدات صنعتی بسیار پیشرفته‌ای است، اما قادر نیست تمام نیازهای خودش را به صورت خودکفا تامین کند. به همین دلیل از ایران به این شهر کالاهای مختلفی صادر می‌شود. از مهم‌ترین این صادرات می‌توان به مواردی مثل انواع مواد معدنی، انواع سنگ‌های تزئینی ساختمانی، انواع کاشی و سرامیک، مرکبات و غذاهای دریایی مثل میگو و ماهی اشاره کرد. همچنین انواع محصولات هنری و فرهنگی مثل فرش و گلیم، محصولاتی مثل زعفران و پسته و انواع خرما نیز به این شهر صادر می‌شود. اینکه چطور می‌توان مراحل صادرات به شهر هاندان را انجام داد وابسته است به اینکه مراحل واردات از این شهر را چقدر خوب بشناسیم.

 

 

خرید از هاندان چین

اولین مرحله واردات از هاندان چین عبارتست از خرید کالاهای مورد نظر از این شهر. در ابتدا شما باید مشخص کنید که از میان تولیدات صنعتی که متعلق به این شهر است قصد دارید کدام را وارد کنید. سپس باید شرکت فروشنده چینی موجود در هاندان را شناسایی کرده و برای آنها نامه رسمی درخواست خرید که پروفرما نام دارد ارسال کنید. در این برگه اطلاعات گوناگونی مثل آدرس خریدار، آدرس فروشنده، قیمت اجناس، تعداد آنها و البته چگونگی پرداخت هزینه خرید آنها درج می‌شود.

 شرکت چینی موجود در هاندان نیز بعد از دریافت این پروفرما اقدام به تهیه کالاها کرده و بعد از اینکه مورد تایید کیفی بودند، آنها را به گمرک شهر هاندان تحویل می‌دهد تا برای ارسال قانونی به ایران آماده شوند. در این مرحله شما باید برای ترخیص کالاها از گمرک چین اقدام کنید. اما قبل از اینکه اقدامات لازم برای این کار را توضیح دهیم لازم است که بررسی کنیم چه نوع خریدی برای سودآور بودن این واردات توصیه می‌شود.

خرید از هاندان چین

خرید عمده از هاندان چین

برای اینکه بتوانید یک واردات از هاندان چین پرسود داشته باشید، پیشنهاد ما و تمام متخصصان امر فروش این است که اجناس مورد نیاز خود از این شهر را به صورت عمده خریداری کنید. خرید عمده محصولات دو مزیت دارد که باعث سودآور بودن واردات از هاندان می‌شود.

مزیت اول این است که شما با خرید عمده قادر خواهید بود که تعداد زیادی از اجناس را به صورت یکجا وارد ایران کنید که البته نتیجه آن این است که نیازی نیست هر بار برای واردات راهی شهر هاندان شده و برای خود خرج الکی بتراشید.

 

 

مزیت دوم هم این است که در خرید عمده اجناس با قیمتی بسیار کمتر از قیمت تک‌فروشی در بازار به شما فروخته می‌شوند. یعنی در این نوع خرید شما اجناس را با قیمتی پایین خریداری کرده و با قیمتی بیشتر در بازار به فروش می‌رسانید. نتیجه اینکه این اختلاف قیمت برای شما سود زیادی به‌همراه می‌آورد. کنار هم قرارگیری این دو مزیت باعث می‌شود که واردات از هاندان چین برای شما یک عملیات سودآور باشد.

ترخیص کالا از هاندان چین

حال که دریافتیم چگونه باید اجناس مورد نیاز را از هاندان چین خریداری کنیم، نوبت آن می‌رسد که مرحله دوم واردات از هاندان چین یعنی ترخیص کالاهای خریداری شده از گمرک این شهر را توضیح دهیم. برای ترخیص کالاهای خریداری شده از گمرک هاندان شما باید یک‌سری مدارک مثل بارنامه، کارت بازرگانی و پروفرما را به گمرک این شهر تحویل داده و سپس برگه درخواست ترخیص کالاها را تکمیل کنید.

 تکمیل این برگه و ارائه مدارک باهم باعث می‌شود که بازرسان گمرک به کار بررسی کالاها پرداخته و در صورتی که مانعی وجود نداشته باشد اجازه ترخیص آنها را به شما بدهند. برای نهایی کردن کار ترخیص کالا از گمرک شهر هاندان لازم است که شما مبلغی نیز به‌عنوان حق گمرکی پرداخت کنید و سپس برای ارسال کالاهای خریداری شده از چین اقدام کنید.

فورواردر از هاندان چین

انجام تمام مراحل واردات از هاندان چین نیاز به وجود یک شخص متخصص و باتجربه در این شهر دارد تا بتواند انجام کارها را برعهده بگیرد. این شخص متخصص و باتجربه را فورواردر می‌نامند. وظیفه این افراد این است که کارهای خرید کالاها، ترخیص آنها از گمرک شهر هاندان و ارسال آن به ایران را بطور شخصی در این شهر پی‌گیری کنند.

در واقع این افراد توسط شرکت‌های بازرگانی به خدمت درآمده و به‌جای شما کارهای واردات را انجام می‌دهند. وجود این افراد به خاطر این است که شما مجبور نباشید برای انجام مراحل واردات راهی هاندان شده و هزینه‌های اضافی برای خود بتراشید. جدای از موضوع هزینه، نبود تجربه و دانش کافی در مورد قوانین گمرک شهر هاندان چین نیز از دیگر عواملی است که شما باید کارهای خود را به یک شرکت بازرگانی واسطه بسپارید.

کارگو از هاندان چین

مرحله آخر واردات از هاندان چین سپردن کالاهای خریداری شده به یک شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی است. عموما برای ارسال کالا از کشوری به کشور دیگر از وسایل حمل‌ونقل باری استفاده می‌شود. این نوع انتقال نیز کارگو نام دارد. با توجه به این توضیحات شما برای اینکه بتوانید کالاهای خریداری شده خود از هاندان را به ایران ارسال کنید سه راه پیش روی خود دارید.

کارگو از هاندان چین

شما می‌توانید از کارگو زمینی که وسیله حمل‌ونقل آن قطار باری است استفاده کنید، یا می‌توانید از کارگو دریایی که این وسیله در آن کشتی باری است بهره بگیرید یا اینکه کالاهای خود را با کارگو هوایی و هواپیمای باری ارسال کنید. انتخاب هرکدام از این روش‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارد، اما عموم بازرگانان ایرانی روش کارگو دریایی را برای ارسال اجناس خود از هاندان به ایران انتخاب می‌کنند.

 

 

واردات از هاندان چین با شرکت وانیکس

برای واردات از هاندان چین لازم است که شما کارهای خود را توسط یک سری افراد که فورواردر نام دارند و در این شهر زندگی می‌کنند، انجام دهید. همچنین توضیح دادیم که این افراد توسط شرکت‌های بازرگانی واسطه برای انجام کارهای واردات به‌کار گرفته می‌شوند. در اینجا قصد داریم یکی از این شرکت‌ها که به جز باتجربه‌ترین آنها هم هستن را به شما معرفی کنیم.

شرکت بازرگانی وانیکس با داشتن فورواردرهای بسیار با تجربه و مطلع از قوانین گمرک شهر هاندان می‌تواند کارهای واردات شما را بسیار ساده و با هزینه اندک انجام دهد. کافی است که با این شرکت تماس گرفته و کارهای خود را به آنها بسپارید.

حرف آخر

برای واردات تکنولوژی‌های بسیار پیشرفته‌ مرتبط با انرژی‌های نوین، شما باید واردات از هاندان چین را مدنظر قرار دهید. چرا که در این شهر تکنولوژی‌هایی مثل انواع سلول خورشیدی، قطعات مرتبط با آن، انواع مبدل انرژی و توربین‌های بادی و آبی، انواع ولت‌سنج و باتری‌های موتورهای برقی و آبگرم‌کن‌های خورشیدی ساخته می‌شود.

برای اینکه بتوانید کارهای واردات این کالاها را به خوبی پیش ببرید لازم است که هم با مراحل این عملیات مثل خرید، ترخیص و ارسال کالاها آشنا باشید و هم اینکه بدانید که اگر کارها به یک شرکت بازرگانی واسطه مثل وانیکس سپرده شود مراحل ساده‌تر و با هزینه کمتری پیش می‌رود.

سوالات متداول درباره شهر هاندان

  1. برای انجام کارهای واردات از هاندان چین چه پیشنهادی دارید؟

برای اینکه بتوانید مراحل سه‌گانه واردات از این شهر یعنی خرید کالا، ترخیص آن از گمرک چین و در نهایت ارسال کالاها از هاندان به ایران را انجام دهید بهترین پیشنهاد سپردن کارها به یک شرکت بازرگانی واسطه مثل وانیکس است.

  1. چه اجناسی از شهر هاندان به ایران وارد می‌شود؟

به طور کلی کالاها و تکنولوژی‌های مرتبط با انرژی‌های نوظهور و البته لوازم خانگی از هاندان به ایران وارد می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *