ترخیص و واردات از شهر نینگبو چین

توضیح اینکه واردات از شهر نینگبو چین چگونه انجام می‌شود هدف این مقاله است. یعنی قصد داریم توضیح دهیم که برای واردات اجناس چگونه خرید کنید، چگونه اجناس خریداری شده را از نینگبو به ایران انتقال دهید، و البته روش ترخیص کالاها از گمرک این شهر چگونه است. اگر شما هم کنجکاوید بدانید چگونه می‌توان تمام این مراحل را انجام داد، حتما تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

 

 

نگاهی کلی به شهر نینگبو

نینگبو یکی از شهرهای مرکزی استان چجیانگ کشور چین است. این شهر ۹.۸۱۶ کیلومتر مربع مساحت داشته و ۱۵۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد. همچنین طبق سرشماری سال ۲۰۱۶ این حدود ۷.۶۱۹.۰۰۰ جمعیت دارد. نینگبو از قدیم‌الایام جزو بنادر تجاری و مهم کشور چین محسوب می‌شده است. آب‌وهوای مناسب و ۴ فصل بودن این شهر آن را به یکی از مقاصد جذاب گردشگرانی که به کشور چین سفر می‌کنند تبدیل کرده است.

نگاهی کلی به شهر نینگبو

 معابد مشهوری که در بسیاری از عکس‌ها و فیلم‌های چینی مشاهده کرده‌اید متعلق به این شهر هستند. همچنین دریاچه دونگ کیان نیز با جلوه‌های خاصی که دارد باعث جذب بیشتر توریست‌ها از سراسر جهان به این شهر شده است. با این حال شهر نینگبو تنها از نظر جاذبه‌های گردشگری و طبیعی برای مردم سرزمین دیگر جذاب نیست، بلکه بخش بزرگی از جذابیتش در نظر تجار و بازرگانان جلوه‌گر می‌شود که برای واردات از نینگبو چین روانه این شهر می‌شوند. برای اینکه بتوانید مراحل واردات از این شهر را خوب بشناسید باید محصولاتی که در این شهر تولید می‌شود را بشناسید.

 

 

واردات از نینگبو چین

واردات از نینگبو چین به خاطر صنایع متنوع و تولیدات زیادی که در این شهر قرار دارد انجام می‌شود. گستره صنایع تولیدی این شهر آنقدر زیاد است که امکان ندارد بتوانیم همه را در این مقاله نام ببریم. با این حال می‌توان تعدادی از مهم‌ترین این صنایع را نام برد که عبارتند از:صنعت کفش چرمی، صنعت فندک، صنعت چرم مصنوعی، صنعت قطعات خودرو و موتورسیکلت، صنعت چاپ ، صنعت قفل ، صنعت زیپ ، صنعت چوب و صنعت مبلمان، صنعت ژاکت، صنعت الکترونیکی، صنعت پوشاک کودکان، صنعت کاغذ سفید، لوازم‌التحریر، صنعت سخت‌افزار، صنعت جوراب، صنعت شیرهای کم فشار و متوسط، صنایع پلاستیکی و صنعت چرخ خیاطی. اگر قصد دارید هر کدام از این قطعات یا کالاها را از چین وارد ایران کنید بهترین مقصد تجاری شما شهر نینگبو خواهد بود.

صادرات به شهر نینگبو چین

به نظرتان تنها واردات از نینگبو چین قابل انجام است؟ منظورمان این است آیا ممکن است صادرات نیز به این شهر داشت؟ بله می‌توان. کالاها و صنایع گسترده‌ای از جای جای ایران به شهر نینگبو صادر می‌شود که تعدادی از آنها عبارتست از: فرش و گلیم، صنایع دستی و انواع ظروف و سفال، مواد خوراکی گوناگون و مرکبات باکیفیت، ماهی و میگو، زعفران و پسته، فولاد و مواد شیمیایی صنعتی، انواع سنگ و سرامیک.بسیاری کالاهای دیگر که نمی‌توان در این مقاله آنها را جای داد نیز هستند که شما می‌توانید آنها را به شهر نینگبو صادر کنید. البته اینکه چطور می‌توان به اشن شهر کالا صادر کرد را در پایان مقاله کامل توضیح خواهیم داد. فعلا مراحل واردات از این شهر را توضیح خواهیم داد تا بهتر با این موضوع آشنا شوید. صادرات نیز درست همین مراحل واردات را دارد تنها جای صادرکننده و واردکننده عوض می‌شود.

 

 

خرید از نینگبو چین

اولین مرحله واردات از نینگبو چین عبارتست‌از خرید کالا از شرکت‌های موجود در این شهر. برای خرید کالا از نینگبو ابتدا باید مشخص کنید که قصد دارید از لیستی که در اختیارتان قرار دادیم کدام کالا را وارد کنید. سپس باید یک نامه رسمی به نام پروفرما که شامل قیمت اجناس، تعداد آنها و البته دیگر ویژگی‌های فیزیکی کالا است را به شرکت چینی موجود در نینگبو ارسال کرده و منتظر تایید آنها بمانید.

خرید از نینگبو چین

بعد از اینکه نامه شما تایید شد، شرکت چینی کالاهای خریداری شده توسط شما را به واحد بازرسی کیفی فرستاده و در نهایت اگر کیفیت کالاها مورد تایید بود آنها را به سمت گمرک شهر نینگبو ارسال می‌کند. برای اینکه بتوانید کالاها را به ایران وارد کنید لازم است که کالاها را از گمرک ترخیص کنید اما قبل از آن باید توجه کنید که برای خرید کالاها، چه نوع خریدی مناسب است.

خرید عمده از نینگبو چین

مناسب‌ترین روش خرید کالا از نینگبو به منظور واردات از نینگبو چین عبارت است از خرید عمده کالاها. در خرید عمده شما تعداد زیادی جنس را با قیمتی اندک خریداری می‌کنید و در عوض در بازار با قیمت مناسب خواهید فروخت. علاوه‌بر این در روش خرید عمده شما برای تهیه اجناس مورد نیاز خود مجبور نیستید که هر چند ماه یکبار به این شهر سفر کرده و برای خود هزینه سفر بتراشید.

پس خرید عمده از دو جهت به‌نفع شما خواهد بود. یکی قیمت ارزان آن و دیگری هزینه کمتر واردات آنها به ایران. پس بطور کلی خرید عمده اجناس از شهر نینگبو بهترین روش خرید کالاها برای واردات آنها به ایران است. حال باید به سراغ توضیح اینکه چطور باید کالاهای خریداری شده را ترخیص کرد برویم.

ترخیص کالا از نینگبو چین

بعد از خرید کالاها از شهر نینگبو، نوبت به ترخیص آنها از گمرکی این شهر می‌رسد. این مرحله دومین مرحله واردات از نینگبو چین محسوب می‌شود و ازنظر قانونی درست انجام دادن آن بسیار مهم است. شما در این مرحله باید پروفرما، کارت بازرگانی و بارنامه اجناس خود را به اداره گمرک شهر نینگبو تحویل داده و منتظر تایید اجناس خود بمانید.

اگر اجناس خریداری شده شما از نظر قانونی مشکلی نداشته باشند به شما برگه ترخیص داده شده و می‌توانید اجناس را به ایران انتقال دهید. البته گرفتن برگه ترخیص همراه با اخذ مبلغی به نام حق گمرکی نیز هست که این مبلغ کاملا به نوع کالا وابسته است.

کارگو از نینگبو چین

برای ارسال اجناس خریداری شده از چین و انجام آخرین مرحله واردات از نینگبو چین لازم است که از روش کارگو استفاده کنید. کارگو به معنای ارسال اجناس از کشوری به کشور دیگر با استفاده از وسیله حمل‌ونقل باری است.

برای مثال اگر شما اجناس را با استفاده از هواپیمای باری از چین به ایران ارسال کنید، کارگو هوایی انجام داده‌اید. متداول‌ترین نوع کارگو برای ارسال کالا از نینگبو چین به ایران کارگو دریایی است. علت آنهم این است که نینگبو یک بندر تجاری عظیم است و کارگو دریایی آن بسیار قدرتمند محسوب می‌شود.

 

 

کارگو بسته به وزن بار، ریسک بار و البته بیمه‌ای که برای بار استفاده می‌شود قیمت‌های متفاوتی خواهد داشت. برای مثال اگر وزن بار شما زیاد باشد، ریسک حمل بالایی داشته باشد (مثلا شکستنی یا قابل اشتعال باشد) و بیمه بسیار مناسبی برای آن انتخاب کنید، هزینه کارگو کالاهای شما بسیار زیاد خواهد شد. با این حال باید از قبل راجع به نوع کارگو از شرکت‌های بازرگانی واسطه مشورت بگیرید. در پایان مقاله یکی از بهترین این شرکت‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

کارگو از نینگبو چین

فورواردر از نینگبو چین

برای خرید اجناس، ترخیص آنها از گمرک و ارسال آنها از نینگبو به ایران آیا لازم است که خودتان به چین سفر کنید؟ خیر. شرکت‌های بازرگانی واسطه افرادی را برای انجام این کارها دارند که اصطلاحا آنها را فورواردر می‌نامند. وظیفه فورواردرها این است که کارهای ترخیص، خرید و ارسال کالاها را از شهر نینگبو انجام دهند.

فورواردرها به‌خاطر تجربه و دانش بالایی که در تمام مراحل واردات از نینگبو چین دارند می‌توانند کارهای واردات کالای شما را بدون دردسر و با کمترین زمان ممکن انجام دهند بدون اینکه نیاز باشد خودتان به شهر نینگبو سفر کنید. فورواردرها عموما افرادی هستند که مدت زیادی در شهر نینگبو زیسته‌اند و با قوانین و مقررات آنجا آسنا هستند.

واردات از نینگبو چین با شرکت وانیکس

اما شرکتی باتجربه که بتواند کارهای واردات از نینگبو چین را برای شما بدون دردسر و با کمترین هزینه انجام دهد کدام شرکت است؟ پیشنهاد ما برای انجام کارهای واردات کالا از نینگبو سپردن آن به شرکت بازرگانی وانیکس است. این شرکت دارای چند دهه تجربه در خرید، ترخیص و ارسال کالا از شهر نینگبو و دیگر شهرهای چین به ایران است.

فورواردرهای شرکت وانیکس قادرند با کمترین هزینه و در کمترین زمان ممکن کارهای واردات کالاهای مورد نیاز شما از شهر نینگبو انجام دهند. همچنین کارهای صادرات کالا نیز به صورت صفر تا صد توسط این شرکت انجام می‌شود.

واردات از نینگبو چین با شرکت وانیکس

حرف آخر

در این مقاله دیدیم که شهر نینگبو چه صنایعی برای واردات در اختیار بازرگانان و تجار از سراسر جهان قرار می‌دهد. صنعت کفش، قطعات خودرو و موتورسیکلت، صنعت پوشاک، صنعت پلاستیک، صنعت چوب، صنعت سخت‌افزار و چرخ‌خیاطی از جمله مشهورترین صنایعی است که در این شهر تولید می‌شود. پس اگر قصد دارید در یکی از این صنایع واردات انجام دهید گزینه اول شما باید شهر نینگبو باشد.

 

 

سوالات متداول درباره شهر نینگبو

  • چگونه می‌توان واردات از نینگبو چین را با سود زیاد انجام داد؟

برای اینکه واردات کالای شما از این شهر سودآور باشد لازم است که خرید خود را بصورت عمده انجام دهید.

  • آیا در شهر نینگبو صنعت چوب هم فعالیت دارد؟

بلهو شهر نینگبو که یکی از شهرهای مرکزی استان چجیانگ با جنگل‌های انبود است در صنعت چوب نیز فعالیت وسیعی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *