ترخیص و واردات از شهر نان نینگ چین

شهر نان نینگ چین نیز مانند سایر مناطق و شهرهای این کشور از توسعه اقتصادی خوبی برخوردار بوده و به دلیل وجود صادرات به کشورهای خارجی در آن، می‌تواند مقصد تجاری خوبی برای بازرگانان ایرانی نیز به شمار رود. در ادامه همراه ما باشید تا این موارد را بیشتر بررسی کنیم.

 

 

معرفی شهر نان نینگ چین

 در ابتدا، برای آشنای کلی شما با شهر نان‌نینگ یا Nanning چین قصد داریم به معرفی این شهر بپردازیم. Nanning ازنظر جمعیت، بزرگ‌ترین شهر پایتخت چین و منطقه خودمختار گوانگشی ژوانگ در جنوب چین به شمار می‌رود. این شهر به دلیل فراوانی شاخ و برگ‌های سرسبز نیمه گرمسیری به «شهر سبز» نیز معروف است. Nanning که در جنوب گوانگشی واقع شده، توسط یک حوضه تپه‌ای احاطه گشته و آب‌وهوای آن نیمه گرمسیری مرطوب و گرم و تحت تاثیر موسمی است. شهر نان نینگ چین دارای صلاحیت ۷ ناحیه، ۱ شهر در سطح شهرستان، ۴ شهرستان و ۶ منطقه توسعه است. با شروع سال ۱۹۴۹، اقتصاد این شهر فراتر از نقش سابق خود به‌عنوان یک مرکز تجاری و اداری توسعه یافت؛ زیرا رشد صنعتی پایداری داشت. امروزه Nanning مرکز اقتصادی، مالی و فرهنگی گوانگشی (Guangxi) و مرکز اصلی آموزش اقلیت ژوانگ در گوانگشی محسوب می‌شود. پارک مردم نیز در مرکز این شهر قرار دارد.

معرفی شهر نان نینگ چین

این شهر همچنین دارای چندین دانشگاه برجسته ازجمله دانشگاه گوانگشی، دانشگاه پزشکی گوانگشی، دانشگاه ملیت‌های گوانگشی و دانشگاه هنر گوانگشی است. به طور کلی، خط افق مرکز شهر نان‌نینگ به‌سرعت در حال تغییر بوده و این شهر در حال تبدیل شدن به یک مرکز مهم در چین است.

 

 

تاریخچه ای از نان نینگ چین

حال بعد از معرفی، در این قسمت از مقاله تصمیم بر این گرفته‌ایم که تاریخچه تشکیل و توسعه این شهر را به طور جزئی بررسی کنیم. شهر نان نینگ چین، شهری باستانی با تاریخ طولانی و فرهنگ غنی، بخشی از گروه‌های قومی بایو در دوران باستان بود. در دوره ژنگوان (Zhengwan)، در این شهر، سلسله تانگ (Tang) (632 پس از میلاد)، به استان یونگ (Yongzhou) تغییر نام داد و مقر دولت یونگ ژو تأسیس شد؛ به همین دلیل است که به‌اختصار یونگ نامیده می‌شود. در سال اول دوره تایدینگ (Tiding) در سال ۱۳۱۸ پس از میلاد، یونگژو به Nanning تغییر نام داد که به معنای جنوب آرام شده است. این شهر زمانی قلمرو مردم Baiyue بود و بعدها به پایتخت استان Jinxing تبدیل شده و از استان Yulin از سلسله جین شرقی جدا گشت.

 Nanning در سال ۱۰۷۶ در طول جنگ لی-سونگ یونگ شو توسط نیروهای لی محاصره شد. تحت رهبری سو جیان، پادگان این شهر چهل‌ودو روز مقاومت کرد اما در نهایت با خاک یکسان گشته و مردم آن توسط سلسله لی قتل‌عام شدند. این شهر در سلسله یوان (Yuan) در سال ۱۳۲۴ به نان‌نینگ لو (مدار نان‌نینگ) یونگژو تغییر نام داد. ازنظر تاریخی، شهر نان نینگ چین به تجارت مشهور بود و از زمان سلسله سونگ دفاتر تجاری دائمی از مناطق دیگر چین داشت.در سلسله مینگ، شهر Nanning به یک مرکز اقتصادی رودخانه زو و رودخانه یو با شهرت “نانجینگ کوچک” تبدیل شد. در ژانویه ۱۹۵۰، شهرداری این شهر راه اندازی شده و در ۸ فوریه همان سال به‌عنوان پایتخت گوانگشی معرفی گشت. در مارس ۱۹۵۸، منطقه خودمختار گوانگشی ژوانگ تاسیس شد که شهرداری نان‌نینگ، پایتخت آن بود. این شهر همچنین میزبان نمایشگاه سالانه چین-آسه آن (CASEAN EXPO) است که در سال ۲۰۰۴ آغاز شد و محل برگزاری “المپیاد جهانی رباتیک” نیز در سال ۲۰۰۶ بوده است.

 

 

اقتصاد نان نینگ چین

یکی از شاخص‌های اساسی برای پی بردن به وضعیت اقتصادی یک منطقه، اطلاع از میزان تولید ناخالص داخلی آن است. تولید ناخالص داخلی Nanning در سال‌های اخیر تقریباً ۳۴۱ میلیارد یوان و تولید ناخالص داخلی سرانه آن نیز ۷۸۴۴ دلار بوده است.

یکی از عوامل تأثیرگذار دیگر بر اقتصاد، صادرات خارجی است که در سال ۲۰۰۷ در این شهر ۱۰ میلیارد دلار آمریکا و سرمایه‌گذاری دارایی‌های ثابت خارجی نیز به ۳۴.۳ میلیارد RMB بوده است. شهر نان نینگ چین دارای شش منطقه توسعه و پارک صنعتی است که سه مورد از آن‌ها ۶ میلیارد یوان از تولید ناخالص داخلی این منطقه را تشکیل می‌دهند که بیش از ۸ درصد از کل تولید آن است.

منابع معدنی Nanning نیز شامل طلا، آهن، منگنز، آلومینیوم، کوارتز، نقره، ایندیم، زغال سنگ، مرمر و گرانیت می‌شود. حدود یک‌سوم انواع مختلف منابع معدنی چین در Nanning یافت می‌شود. این شهر دارای مناطق صنعتی متعددی نیز است که ازجمله مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

 • منطقه توسعه صنعتی با فناوری پیشرفته گویلین
 • منطقه توسعه اقتصادی و فناوری نان‌نینگ

واردات از نان نینگ چین

همان‌طور که میدانید، امروزه بیشتر کالاهایی که در اطراف خود مشاهده می‌کنید، ساخت کشور چین هستند. هر کدام از مناطق و شهرهای کشور چین در تولیدات یک یا چند محصول پیشرو بوده و تقریباً در تمامی بازارهای جهانی نقش دارند.

واردات از نان نینگ چین

ازاین‌رو آشنایی با نحوه واردات از مناطق مختلف این کشور می‌تواند نقش به سزایی در موفقیت تاجران داشته باشد. در ادامه ما تصمیم بر این داریم که مراحل واردات از نان نینگ چین را برای شما بازگو کنیم. همچنان همراه ما باشید.

 

 

 مراحل زیر برای واردات از شهر نان نینگ چین باید انجام شوند:

 • اقدام به انجام سفارشات در وزارت بازرگانی
 • اخذ مجوزهای اولیه
 • اخذ استانداردهای مورد نیاز
 • پیگیری کردن تولیدات کالا در شهر مدنظر
 • پیگیری‌های مربوط به حمل‌ونقل کالا
 • اخذ اسناد مربوط به تامین ارز
 • اخذ اسناد بازرسی
 • اخذ مجوزهای مورد نیاز برای واردات اجناس به کشور
 • پرداخت هزینه‌های مربوط به عوارض حقوق گمرکی
 • پرداخت تعهدات مالیاتی و ارزی

موارد ذکر شده در فوق، مهم‌ترین مواردی بودند که در بحث واردات تجار باید انجام دهند. چنانچه در انجام این مراحل به مشکل برخورد کرده یا دچار سردرگمی شدید، می‌توانید از مشاوران خبره و کار بلد شرکت بازرگانی وانیکس، کمک بگیرید.

همچنین یکی از روش‌های واردات کالا این است که خودتان تمامی مراحل را به انجام برسانید که همان‌طور که اشاره شد در این راه می‌توانید به کادر مجموعه وانیکس مراجعه کنید؛ اما روش دیگری نیز وجود دارد که در آن تاجر می‌تواند انجام تمامی مراحل را به یک شرکت بازرگانی معتبر و فعال در این حوزه واگذار کند.

صادرات به نان نینگ چین

وقتی به طور کلی می‌گوییم صادرات به نان‌نینگ، دو نوع صادرات را در بر می‌گیرد. صادرات قطعی و صادرات موقت، این دو نوع صادرات هستند. در صادرات موقت همان‌طور که از نامش پیداست، تاجر کالایی را به‌صورت موقت به منطقه مدنظر خود ارسال می‌کند و این اجناس بعد از استفاده، دوباره به داخل کشور بازگردانده می‌شوند.

 در صادرات قطعی بازرگان اجناس خود را به‌منظور فروش یا مصرف به خارج کشور ارسال می‌کند. تمرکز ما در این مقاله به صادرات قطعی اجناس به شهر نان نینگ چین بوده و می‌خواهیم مراحل آن را برای شما کاربران عزیز شفاف‌سازی کنیم.

مراحل صادرات به Nanning عبارت‌اند از:

در صادرات، تجار قبل از هر چیزی باید به این نکته توجه داشته باشند که برای موفقیت در این حوزه و انجام یک تجارت پرسود، باید یکسری از اقدامات مثل شناسایی تقاضای بازار هدف و تعیین استراتژی‌ها را قبل از شروع صادر کردن اجناس به انجام برسانند. این کار موجب می‌شود که در بین گزینه‌های موجود برای صادرات، بهترین را انتخاب کرده و در نتیجه، سوددهی خود را افزایش دهند.

پس از اینکه بازرگان کالای تجاری خود را انتخاب و همچنین برای آن مشتریانی نیز در مقصد پیدا کرد، باید برای خارج کردن اجناس خود از کشور، اقدامات مختلفی را انجام دهد که در ادامه به آن‌ها اشاره کرده‌ایم. بدین منظور، برای انجام اقدامات برای ارسال بار تجاری، تجار ملزم به دریافت برخی مدارک هستند که این مدارک عبارت‌اند از:

 • اخذ کارت بازرگانی معتبر به نام خود تاجر و یا نماینده وی
 • اخذ مجوزهای صادراتی
 • دریافت گواهی قرنطینه و بهداشت
 • دریافت گواهی استاندارد در صورت مشمول بودن کالا به قوانین اجباری استاندار
 • برای برخی از انواع خاص کالاها، دریافت گواهی انرژی اتمی یا گواهی‌های مرسوم
 • در صورت متنوع بودن کالاهای صادراتی، تهیه صورت عدل بندی
 • شناسنامه فرش در صوتی که کالای شما فرش باشد.

فورواردر از نان نینگ چین

برای حمل‌ونقل از Nanning به ایران، پیچیدگی‌های زیادی وجود دارد که نیاز به وجود یک رابط کاری خوب را چند برابر می‌کند. اگر در کار واردات از کشور چین یک سررشته‌ای دارید حتماً اطلاع دارید که این امر نیازمند برنامه‌ریزی گسترده‌ای است.

 

 

تأخیر در یکی از روندهای واردات، مثل حمل و جابه‌جایی اجناس، می‌تواند تأثیر زیادی در آینده تجاری فرد بر جای بگذارد. مثلاً تصور کنید به خاطر برنامه‌ریزی نادرست، کالای شما دیرتر به دست مشتری برسد، واضح است که در این صورت از ارزش اجناس شما کاسته می‌شود.

خوشبختانه وجود فورواردر از نان نینگ چین می‌تواند این نگرانی‌های تاجران را برطرف کند. با قرارداد با یک فورواردر خوب و با تجربه، بازرگانان می‌توانند این اطمینان را داشته باشند که تمامی تشریفات و هماهنگی‌های لازم برای حمل محموله آنان به درستی انجام شده است. گفتنی است که‌ فورواردرها همیشه برای حمل بین‌المللی بار ترفندها و ملاحظات خاص خودشان را دارند.

فورواردر از نان نینگ چین

خرید از نان نینگ چین

در شهر نان نینگ چین تولیدی‌ها و فروشگاه‌های زیادی وجود دارند که برای انجام خرید موفق از این شهر، تجار باید با محل قرارگیری آن‌ها آشنا باشند. همچنین در روند خرید، مسلط بودن به زبان چینی نیز از ضروریات است؛ زیرا خریداران باید با فروشندگان وارد مذاکره شده و تا حدالامکان از آنان تخفیف بگیرند.

خرید عمده از نان نینگ چین

شهر نان نینگ چین سرشار از مراکز عمده‌فروشی است و شما تجار عزیز می‌توانید از این مراکز، انواع کالاهای مورد نیاز خود را به‌صورت عمده خریداری کنید؛ اما برای اینکه یک خرید و تجارت موفق را تجربه کنید، باید با روش‌های خرید عمده از نان نینگ چین که عبارت‌اند از: خرید حضوری، آنلاین، استفاده از شرکت‌های تجاری و همچنین با نکات مهم این خرید آشنا شوید. کسب اطلاع در این موارد می‌تواند موجب افزایش درآمد شما شود.

علاوه بر این‌ها، می‌توانید با رعایت ترفندها و راهکارهایی، از رقبای تجاری خود پیشی گرفته و روزبه‌روز در این حوزه پیشرفت کنید. برای آشنایی هرچه بیشتر با این فوت‌وفن‌ها، می‌توانید با مشاوران مجموعه وانیکس تماس حاصل کنید.

کارگو از نان نینگ چین

کارگو از نان نینگ چین نیز یکی دیگر از مراحل و فرایندهای مهم در تعاملات تجاری با این شهر به شمار می‌رود. منظور از کارگو همان نحوه حمل ونقل و جابه‌جایی کالای تجاری شما از مبدأ تا مقصد است که با توجه به موقعیت شهر مدنظر می‌تواند به‌صورت هوایی، دریایی، ریلی و جاده‌ای انجام پذیرد.

قابل ذکر است که شرکت وانیکس می‌تواند خدمات کارگو را نیز از مناطق مختلف چین به انجام برساند. برای برخورداری از این خدمات فقط کافی است با این شرکت قرارداد ببندید تا بدون هیچ مشکلی، کادر مجرب آن، کالای شما را درب انبارتان تحویل بدهند.

 

 

کارگو از نان نینگ چین

سؤالات متداول درباره شهر نان نینگ

 • آیا شرکت وانیکس خدمات فورواردری را نیز به مشتریان ارائه می‌دهد؟

بله این شرکت می‌تواند از صفرتا صد تجارت را بر عهده بگیرد.

 • برای دریافت کارت بازرگانی به کدام ارگان باید مراجعه شود؟

سازمان صنعت معدن و تجارت به همراه اتاق بازرگانی

سخن پایانی با وانیکس

چین یکی از شرکای اصلی ایران به شمار می‌رود؛ بنابراین اکثر افراد به دلیل سودهای حاصل از تجارت با این کشور، به دنبال یادگیری فوت‌وفن آن هستند. هدف ما در مجموعه وانیکس نیز از ارائه این‌گونه مقاله‌ها در رابطه با مناطق مختلف چین دقیقاً این مورد است که شما علاقه‌مندان به امور تجاری را تقریباً به یک آشنایی کلی در این حیطه برسانیم. در نهایت امیدواریم خواندن مقاله همه چیز درباره شهر نان نینگ چین در راستای این اهداف ما، برایتان مفید واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *