همین حالا تماس بگیرید (هر ساعت از شبانه روز)

ترخیص و واردات از شهر نانچانگ چین

شهر نانچانگ چین نیز همانند سایر مناطق این کشور به دلیل موقعیت خود می‌تواند مقصد خوبی برای تاجران ایرانی به شمار رود؛ پس از شما دعوت می‌کنیم اگر علاقه‌مند به تجارت با کشور چین هستید، هرگز خواندن این مقاله را از دست ندهید.

 

 

معرفی شهر نانچانگ چین

نانچانگ یا Nanchang مرکز استان جیانگشی (Jiangxi)، جمهوری خلق چین است. این شهر که در شمال مرکزی استان و در قسمت داخلی دشت دریاچه پویانگ قرار دارد، از غرب به کوه‌های جیولینگ و از شرق به دریاچه پویانگ محدود می‌شود. شهر نانچانگ چین به دلیل موقعیت استراتژیک خود که شرق و جنوب چین پررونق را به هم متصل می‌کند، در دهه‌های اخیر به یک ‌قطب اصلی راه‌آهن در جنوب چین تبدیل شده است.

 

معرفی شهر نانچانگ چین

از آنجایی که قیام Nanchang در سال ۱۹۲۷ توسط حزب حاکم کمونیست به‌عنوان «اولین شلیک گلوله علیه ملی‌گرایان خبیث» شناخته می‌شود، بنابراین دولت کنونی آن، از سال ۱۹۴۹ نام شهر را «شهر قهرمانان » گذاشته است. این شهر همچنین یک شهر بزرگ است که بر اساس نتایج تحقیقات علمی، در میان ۱۵۰ شهر برتر جهان ظاهر می‌شود.

 

 

اقتصاد نانچانگ چین

Nanchang یک مرکز منطقه‌ای برای تولید محصولات کشاورزی در استان جیانگشی است و عملکرد غلات در سال در آن، ۲۰۰۰ ۱۶.۱۴۶ میلیون تن بوده است. محصولاتی مانند برنج و پرتقال از محصولات اصلی اقتصادی این شهر به شمار می‌روند. درباره بخش صنعتی شهر نانچانگ چین قابل‌ذکر است که بیشتر صنعت آن حول محور ساخت هواپیما، خودروسازی، متالورژی، الکترومکانیک، نساجی، مهندسی شیمی، طب سنتی چینی، داروسازی و غیره می‌چرخد.  این منطقه توسعه اقتصادی سریعی داشته و رتبه پانزدهم را در میان ۲۰ شهر با رشد سریع در جهان دارا است. Nanchang یکی از شهرهایی محسوب می‌شود که بیشترین پتانسیل برای توسعه در چین و جهان در آینده را دارد.

در سال ۲۰۱۷، تولید ناخالص منطقه‌ای (GDP) این شهر ۵۰۰.۳۱۹ میلیارد یوان (۸۰.۰۳ میلیارد دلار آمریکا) بود که نسبت به سال قبل ۹.۰ درصد افزایش داشت. تولید ناخالص داخلی سرانه آن نیز ۸۱۵۹۸ یوان بود که بر اساس میانگین نرخ ارز سالانه، به ۱۲۲۸۵ دلار آمریکا تبدیل شده است. علاوه بر این‌ها، در این شهر ارزش افزوده صنعت اولیه نیز ۱۹.۲۱۳ میلیارد یوان با افزایش ۴.۰٪ و ارزش افزوده صنعت ثانویه ۲۶۶.۶۱ میلیارد یوان با افزایش ۸.۴٪ بود. کل درآمد مالی نیز طی همین سالها ۷۸.۲۸۲ میلیارد یوان بود که نسبت به سال قبل ۱۴.۳ درصد افزایش داشت.

 

 

شهر نانچانگ همچنین مراکز توسعه‌ای را در سطح ملی و استانی دارا است که در ادامه هر کدام را به صورت جداگانه شرح داده‌ایم:

مناطق توسعه سطح ملی عبارت‌اند از:

 • منطقه پردازش صادرات Nanchang

منطقه صادرات ملی نانچانگ در منطقه توسعه صنعتی نانچانگ با فناوری پیشرفته واقع شده است. ساخت این منطقه در ۸ مه ۲۰۰۶ توسط شورای دولتی تصویب شد و در ۷ سپتامبر ۲۰۰۷ بازرسی پذیرش ملی را گذراند. منطقه پردازش صادرات، دارای مساحت برنامه‌ریزی ۱ کیلومترمربع بوده و اکنون با مساحت ۰.۳۱ کیلومترمربع ساخته شده است. این شهر از ترخیص‌های گمرکی ساده و راحت و سیاست‌های ترجیحی ویژه برای منطقه صادرات ملی و NCHDZ برخوردار است.

 • منطقه توسعه صنعتی ملی Nanchang

منطقه توسعه صنعتی ملی با فناوری پیشرفته نانچانگ (NCHDZ به اختصار) تنها منطقه ملی با فناوری پیشرفته در جیانگشی است که در مارس ۱۹۹۱ تاسیس شد. مساحت این منطقه ۲۳۱ کیلومترمربع (۸۹ مایل مربع) است که ۳۲ کیلومترمربع (۱۲ مایل مربع) آن تکمیل شده است. NCHDZ دارای شرایط طبیعت منحصربه‌فرد و پایه صنعت صوتی پذیرش صنعت الکترونیک است. این منطقه تنها با استفاده از ۰.۴ درصد مساحت زمین، ۲۵ درصد ارزش افزوده صنعتی و ۵۰ درصد سود و مالیات صنعتی را برای شهر نانچانگ به ارمغان آورده است.

مناطق توسعه سطح استان عبارتند از:

 • منطقه توسعه اقتصادی و فناوری جیانگشی شانگهای
 • منطقه توسعه اقتصادی و فناوری نانچانگ یینگ شیونگ
 • منطقه ویژه اقتصادی
 • منطقه جدید هونگگوتان
 • منطقه جدید گانجیانگ

اقتصاد نانچانگ چین

واردات از نانچانگ چین

کار واردات از شهر نانچانگ چین، یک حوزه تخصصی است که هر فردی قادر به انجام درست آن نیست؛ اما امروزه راه‌های برای کسب تخصص و مهارت در این زمینه به وجود آمده‌اند که افراد علاقه‌مند به امر تجارت می‌توانند با استفاده از آن‌ها به مهارت کافی دست یابند.

اگر بخواهیم اصلی‌ترین مواردی را که نیاز است تجار درباره‌ی آن‌ها اطلاعات کسب کنند را بشماریم، قطعاً در حوزه‌ای مثل واردات خیلی زیاد خواهند بود؛ ولی هدف ما در این مقاله آشنا کردن مختصر شما با این موارد است تا با در نظر گرفته آن‌ها، در پی افزایش اطلاعات خود باشید.

 

 

برخی از مهم‌ترین مراحل واردات کالا از نانچانگ چین عبارتند از:

 1. دریافت کارت بازرگانی از سازمان تجارت که برای وارد شدن به تجارت و ادامه آن الزامی است. این کارت تاریخ انقضاء داشته و تجار برای ادامه کار حتماً باید این کارت را تمدید نمایند.
 2. شناخت نیازهای بازار داخلی و انتخاب کالای وارداتی با در نظر گرفتن این نیازها
 3. پیدا کردن یک فروشنده معتبر از شهرن نانچانگ چین و وارد شدن به مذاکره. در این مرحله دقت نمایید که هر چقدر شما بیشتر چانه زده و تخفیف بیشتری بگیرید، همان‌قدر به سود بیشتری دست خواهید یافت.
 4. دریافت پروفرما از فروشنده و اقدام به سفارش کالا و تنظیم قرارداد با او
 5. اقدام به تبادلات ارزی با روش‌های قانونی تا در صورت ایجاد مشکل امکان پیگیری داشته باشد.
 6. اقدام به اخذ مجوزهای مورد نیاز برای واردات و ترخیص کالا از گمرک با توجه به نوع کالا. این مجوزها باید از سازمان‌های مثل بهداشت، غذا و دارو، کشاورزی و سایر سازمان‌ها با توجه به اجناس وارداتی اخذ شوند. اگر این مجوزها ناقص باشند گمرک اجازه ترخیص بار به شما را نخواهد داد.
 7. انجام برنامه‌ریزی‌ها و تشریفات مربوط به حمل کالا از Nanchang تا کشور

بعد از انجام این مراحل، شما باید منتظر دریافت بار در گمرک داخلی باشید و پس از آن با ترخیص و حمل کالاها به انبارتان می‌توانید آن‌ها را به بازار عرضه نمایید.

صادرات به نانچانگ چین

تقریباً می‌توان گفت، تخصص‌ها و مهارت‌های لازم برای صادرات به شهر نانچانگ چین، مشابه واردات از آن است. با این تفاوت که شما در این کار فروشنده هستید و باید برای کالاهای خود مشتریانی در این شهر پیدا نمایید. اگر فرایند بازاریابی شما صحیح و با دقت انجام شود، پیدا کردن مشتری آسان خواهد بود. برای فرایند بازاریابی نیز راه‌های گوناگونی وجود دارد؛ مثلاً شما می‌توانید به گفته‌های یک فرد باتجربه در صادرات به نانچانگ اعتماد کرده و کالاهای خود را طبق نظر او آماده‌سازی کنید. همچنین می‌توانید در نمایشگاه‌های برگزار شده در این شهر شرکت کرده و از کالاهای مورد نیاز آن باخبر شوید. عضویت در اتاق بازرگانی چین و ایران نیز راه دیگر بازاریابی صحیح است.

بعد از این مرحله که کالاهای صادراتی خود را با توجه به نیازهای این شهر آماده کردید، نوبت این می‌رسد که با خریداران مختلف وارد مصاحبه شده و با توجه به قیمت و اعتبار فروشنده، بهترین آن‌ها را برگزینید.

پس از انتخاب خریدار و انجام امور مربوط به تنظیم قرارداد با او، حال باید کالاهای صادراتی خود را آماده کنید. برای این کار باید به کیفیت و بسته‌بندی کالا بسیار دقت کنید. چون شکیل بودن بسته‌بندی یکی از راه‌های افزایش فروش کالا به شمار می‌رود.

بعد از آماده‌سازی اجناس، آن‌ها را باید با شیوع مناسب به سمت گمرک حمل کرده و پس از ارائه مدارک و مجوزهای مورد نیاز، محموله خود را از این محل بارگیری کنید.

فورواردر از نانچانگ چین

فورواردر از نانچانگ چین به آن دسته از اشخاص حقیقی یا حقوقی گفته می‌شود که با بهره‌گیری از تخصص و مهارت خود در زمینهٔ حمل بین‌المللی کالا، روند تعاملات تجاری با Nanchang را برای بازرگانان تسهیل کرده و سرعت می‌بخشند.

تاجران با دادن مبلغی به فورواردرها و تنظیم قرارداد با این اشخاص، دیگر لازم ندارند که خودشان با شرکت‌های حمل کالا سروکله زده و هماهنگی‌های لازم را به انجام برسانند، چون همه این وظایف بر عهده فورواردرها خواهد بود.

فورواردر از نانچانگ چین

خرید از نانچانگ چین

برای خرید از شهر نانچانگ چین، بازرگانان باید با یک سری موارد آشنایی داشته باشند تا بتوانند یک خرید راحت را تجربه کنند. مثلاً آشنایی با مراکز خرید این شهر برای انجام یک خرید آسان ضروری است. بدون آشنایی با این مراکز، تجار مجبور می‌شوند ساعت‌ها در شهر Nanchang سردرگم شوند تا بتوانند کالای خریداری کنند.

 

 

علاوه بر این، آشنایی با زبان چینی نیز از سایر ضرورت‌های کار است. برای چانه‌زنی با فروشندگان باید تقریباً با این زبان آشنایی داشته باشید. اگر تسلط به این‌گونه امور برایتان سخت است، می‌توانید انجام آن‌ها را به یک شرکت بازرگانی معتبر مثل وانیکس بسپارید که سال‌هاست در این زمینه به فعالیت می‌پردازد.

خرید عمده از نانچانگ چین

خرید عمده از نانچانگ چین نیز به همه مواردی که در بخش بالا به آن اشاره شد نیازمند است. با این تفاوت که در این نوع خرید، تاجر به نسبت وقت و هزینه‌ای که صرف می‌کند، می‌تواند کالای بیشتری را وارد کرده و سود بیشتری را نیز دریافت کند.

خرید عمده از نانچانگ می‌تواند به سه روش معمول زیر به انجام برسد. روش اول که همان روش قدیمی میان تاجران است، سفر حضوری به این شهر است. دو روش دیگر به نسبت این روش آسان‌تر هستند. یکی از این روش‌ها خرید آنلاین با استفاده از سایت‌های معتبر بوده و دیگری دادن نمایندگی به یک فرد یا شرکت کار بلد در این حوزه است.

کارگو از نانچانگ چین

اگر در حال تحقیق درباره امور مربوط به واردات و صادرات بوده یا در این امر تجربه ‌دارید، حتماً اصطلاح کارگو به گوشتان خورده است. به طور کلی کارگو یعنی شیوع حمل محصول تجاری از مبدا تا مقصد با استفاده از سه روش زمینی، ریلی و هوایی. تجار باید با توجه به موقعیت شهر Nanchang و همچنین مقدار هزینه‌های لازم و زمانی که می‌خواهند اجناس به مقصد برسد یک کارگو مناسب را انتخاب کنند.

مثلاً همه ما می‌دانیم که کارگو هوایی به نسبت سایر کارگوها گران‌تر است ولی در عوض کالا زودتر به دست صاحب بار می‌رسد. این کارگو اغلب برای آن دسته از کالاهای استفاده می‌شود که تاریخ انقضای آن‌ها محدود است. کارگو دریایی نیز  برای محموله‌های سنگین و حجیم مناسب بوده و معمولاً نسبت به نوع زمینی و هوایی، زمان بیشتری را طلب می‌کند.

کارگو از نانچانگ چین

سخن پایانی با وانیکس

در این مقاله از سری مقالات وبلاگ وانیکس همه چیز درباره شهر نانچانگ چین را مورد بحث قرار داده و سعی کردیم نکات مهم مربوط به این شهر مثل اقتصاد و نحوه تجارت با آن را بازگو کنیم.

 

 

امیدواریم خواندن این مقاله در افزایش آگاهی شما درباره‌ی این شهر تأثیر بسزایی داشته باشد. همچنین در صورت وجود هرگونه مشکل و سؤالی شما می‌توانید علاوه بر مراجعه به مقالات مرتبط در وبلاگ این شرکت، از مشاوران آن نیز کمک دریافت کنید.

سؤالات متداول درباره شهر نانچانگ

 1. مدت‌زمان اعتبار کارت بازرگانی چند سال است؟

این کارت بین ۱ تا ۵ سال اعتبار دارد؛ اما در بار اول و دوم باید هر سال تمدید شود.

 1. تعیین نرخ کالای صادراتی بر عهده کدام سازمان است؟

این نرخ توسط کمیته دائمی نرخ‌گذاری اجناس صادراتی که در مرکز توسعه صادرات مستقر است، تعیین می‌شود.

مزایای کار با وانیکس

قرارداد مطمئن

تحویل درب انبار

خرید از هر فروشگاهی در سراسر دنیا

چک تضمینی

واریز هزینه خدمات پس از تحویل بار

حواله یوان و دلار

حواله با کارمزد بسیار پایین

حمل دریایی 70 تا 75 روزه از چین

حمل دریایی 20 تا 25 روزه از دبی

حمل هوایی از چین

حمل هوایی 35 تا 45 روزه از چین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *