همین حالا تماس بگیرید (هر ساعت از شبانه روز)

ترخیص و واردات از شهر نانجینگ چین

شهر نانجینگ در ارزیابی شهرهای قوی و مستحکم منتشر شده توسط اداره ملی آمار، رتبه هفتم و در ارزیابی شهرهایی با بیشترین میزان توسعه پایدار در دلتای رودخانه یانگ تسه، رتبه دوم را کسب کرده است. همچنین عنوان طومار افتخار زیستگاه چین در سال ۲۰۰۸، جایزه ویژه طومار افتخاری زیستگاه سازمان ملل و شهر ملی متمدن به آن اعطا شده است. nænˈdʒɪŋ همچنین به همراه چونگ کینگ، هانگژو و تیانجین توسط شبکه تحقیقاتی جهانی‌سازی و شهرهای جهان، به‌عنوان یک طبقه‌بندی شهر بتا (سطح دوم جهانی) در نظر گرفته شده و به‌عنوان یکی از ۱۰۰ شهر برتر جهان در فهرست مراکز مالی جهانی رتبه‌بندی می‌شود.نانجینگ از زمان تأسیس جمهوری خلق چین به‌عنوان مرکز استان جیانگ سو خدمت کرده است. این شهر دارای بسیاری از مکان‌های میراث مهم، از جمله کاخ ریاست جمهوری و مقبره سان یات سن می‌باشد. نانجینگ به خاطر مناظر تاریخی بشر، کوه‌ها و آب‌هایی مانند فوزیمیائو، کاخ مینگ، کاخ چائوتیان، برج چینی، برج درام، شهر سنگی، دیوار شهر، رودخانه Qinhuai، دریاچه Xuanwu و کوه بنفش مشهور است. امکانات فرهنگی کلیدی این شهر عبارت‌اند از کتابخانه nænˈdʒɪŋ، موزه nænˈdʒɪŋ و موزه هنر جیانگ سو. با این مقدمه کلی درباره شهر نانجینگ چین، حال در ادامه مقاله برویم به سراغ بررسی جزئی‌تر این شهر از نظر تاریخی و اقتصادی و همچنین تجارت؛ با ما همراه باشید.

 

 

تاریخچه ای از نانجینگ چین

تحقیقات نشان داده است که در منطقه نانجینگ، در حدود ۶۰۰۰ سال پیش فعالیت‌های انسانی باستانی وجود داشته است. در این رابطه، در منطقه مرکزی شهر گولو گانگبی یین یانگینگ و شهرستان تائوو، در منطقه جیانگ نینگ، ویرانه‌های روستاهای بدوی مربوط به عصر نوسنگی بیش از ۶۰۰۰ سال پیش کشف شد.

تاریخچه ای از نانجینگ چین

حدود ۴۰۰۰ سال پیش، سکونتگاه‌های متراکم اولیه عصر برنز در حوضه رودخانه Qinhuai ظاهر شد که به فرهنگ Hushu معروف است. بر اساس این سکونتگاه‌ها، نخستین شهرها در nænˈdʒɪŋ شکل گرفتند. این شهر، بعدها مرکز استان دانیانگ بود و حدود ۴۰۰ سال از اواخر هان تا اوایل تانگ پایتخت یانگژو بوده است.

اقتصاد نانجینگ چین

پس از اینکه به‌طورکلی تاریخچه‌ی تشکیل این شهر را بیان نمودیم در این قسمت از مقاله می‌خواهیم اقتصاد نانجینگ را از گذشته تا اکنون مورد بحث قرار دهیم. اقتصاد این شهر در زمان گذشته بیشتر بر پایه کشاورزی و کشت محصولات بود؛ اما در مقابل، صنایع‌دستی رشد سریع‌تری داشتند، به‌خصوص در بخش منسوجات که حدود ۲۰۰۰۰۰ صنعتگر وجود داشت. علاوه بر این، ضربات، کاغذسازی، کشتی‌سازی نیز در این شهر رشد کردند.از آنجایی که nænˈdʒɪŋ پایتخت سلسله مینگ بود، صنایع بیش‌ازپیش گسترش یافت تا جایی که هم شرکت‌های دولتی و هم شرکت‌های خصوصی متعدد در دربار امپراتوری خدمت می‌کردند. علاوه بر این، تجارت در نانجینگ نیز دچار رونق شده بود.

 

 

در نیمه اول قرن بیستم پس از تاسیس ROC، نانجینگ به‌تدریج به دلیل گسترش سریع جمعیت ثروتمند آن، از یک مرکز تولید به سمت تبدیل شدن به یک شهر پرمصرف تغییر کرد. در این زمان تعدادی از فروشگاه‌های بزرگ مانند Zhongyang Zhang Chang در این شهر رشد کرده و تجار را از سراسر چین برای فروش محصولات خود در nænˈdʒɪŋجذب نمودند. در سال ۱۹۳۳، درآمد حاصل از صنعت غذا و سرگرمی در شهر، از مجموع تولیدات صنعت تولید و کشاورزی بیشتر شد و یک‌سوم جمعیت شهر در صنعت خدمات کار می‌کردند. در دهه ۱۹۶۰ تا ۱۹۸۰، پنج صنعت به نام‌های الکترونیک، خودرو، پتروشیمی، آهن و فولاد و نیرو در نانجینگ وجود داشتند که هر کدام دارای شرکت‌های بزرگ دولتی بودند. پس از اصلاحات و بازگشایی اقتصاد بازار که در حال بهبود بود، شرکت‌های دولتی خود را در رقابت با شرکت‌های چندملیتی کارآمد و شرکت‌های خصوصی محلی ناتوان دیدند، ازاین‌رو یا در بدهی‌های سنگین غرق شدند یا مجبور به ورشکستگی یا خصوصی‌سازی شدند. در خصوص اقتصاد فعلی شهر نیز باید بگوییم، اساساً بر اساس گذشته به‌تازگی توسعه یافته است؛ صنایع خدماتی بر سایر صنایع غالب بوده و حدود ۶۰ درصد از تولید ناخالص داخلی شهر را تشکیل می‌دهند؛ صنعت مالی، صنعت فرهنگ و صنعت گردشگری ۳ مورد مهم از این خدمات به شمار می‌روند.

واردات از نانجینگ چین

تا اینجای مقاله با چگونگی شکل‌گیری nænˈdʒɪŋ چین و اقتصاد آن در دوره‌های زمانی متفاوت آشنا شدید؛ همان‌طور که متوجه شدید این شهر چین نیز مانند سایر شهرهای آن، اقتصاد تقریباً خوبی داشته و در حال توسعه است. برای توسعه یافتن و مطرح شدن در سطح جهان، به نظر می‌رسد این شهر در حال گسترش روابط خود با سایر نقاط است؛ از این رو می‌تواند برای واردات کالا یک انتخاب مناسب به شمار رود؛ اما توجه داشته باشید که امر تجارت نیازمند تجربه‌های فراوانی بوده و بدون آگاهی کافی می‌تواند به شکست منجر شود. پیشنهاد ما به شما این است برای کاهش ریسک‌های موجود در این راه، واردات از نانجینگ چین را به یک شرکت بازرگانی معتبر مثل وانیکس بسپارید.

 

 

واردات از نانجینگ چین

صادرات به نانجینگ چین

این شهر به دلیل اینکه در حال توسعه می‌باشد، برای چرخاندن کارگاه‌های تولید خود نیازمند واردات برخی از موارد از سایر کشورها است. تاجران ایرانی می‌توانند با تحقیق درباره‌ی نیازهای بازار این شهر و شناسایی کالاهای مورد نیاز آن، در صادرات به نانجینگ چین موفق عمل کرده و ارزآوری زیادی داشته باشند.

 فورواردر از نانجینگ چین

شاید دغدغه بسیاری از تاجرانی که تازه وارد راه تجارت شده‌اند این باشد که در صورت خرید کالا از شهری مانند نانجینگ، با چه فرایندی آن کالا به کشور ارسال می‌شود؟ چه کسی بر نحوه انبارداری و بارگیری آن نظارت می‌کند؟ و سوالاتی از این قبیل.پاسخ همه پرسش‌های زیر در یک جمله خلاصه می‌شود و آن ارتباط‌گیری با یک فوروارد خوب است. فورواردرها اشخاص و یا شرکت‌های هستند که با نمایندگی از طرف صاحب بار و با اخذ مبلغی از او، تشریفات مربوط به حمل‌ونقل کالا را انجام می‌دهند.

 

 

خرید عمده از نانجینگ چین

بسیاری از افراد باتجربه در امر تجارت و واردات کالا از سایر کشورها، خرید عمده کالا را پیشنهاد می‌کنند. علت این پیشنهاد نیز این است که فرد در این نوع خرید با انجام امور گمرکی مربوطه، تعداد زیادی بار را وارد کشور می‌کند و مثل خریدهای جزئی هر بار برای وارد کردن اقلام کمی از کالاها مراحل اخذ مجوزها و امور گمرک را طی نمی‌کند.همچنین با این روش فرد با همان هزینه حمل‌ونقلی و یا مبلغی که به فورواردر یا شرکت طرف قرارداد می‌پردازد، مقدار زیادی از محصول را وارد کرده و در هزینه‌های خود صرفه‌جویی می‌کند. علاوه بر همه این موارد با خرید عمده از نانجینگ چین، مبلغ نهایی برای خریدار نیز کاهش یافته و باعث فروش بیشتر کالا در بازارهای داخلی می‌شود.

کارگو از نانجینگ چین

شاید بارها در مسائل مربوط به واردات و صادرات کالا، واژه کارگو به گوشتان خورده است. منظور از کارگو همان شیوه حمل محصولات تجاری است که با چهار روش ریلی، هوایی، زمینی و دریایی جابه جا می‌شوند. تاجران باید با توجه به نوع بار خود و همچنین مسافت بین کشور مبدا و مقصد نوع مناسب کارگو را به کار بگیرند.

کارگو از نانجینگ چین

مثلاً اگر کالای شما جز مواد غذایی بوده و یا می‌خواهید زودتر به دستتان برسد، کارگو هوایی بهترین انتخاب است؛ اما اگر مدت‌زمان رسیدن بار به دستتان مهم نبوده و دوست دارید بارتان با کمترین هزینه حمل‌ونقلی ممکن به کشور وارد شود، استفاده از کارگو دریایی پیشنهاد می‌شود.

سخن پایانی

در دنیای امروز افراد زیادی به سمت تجارت و واردات و صادرات کشیده شده‌اند. این حوزه به خاطر سودهای زیادی که برای تاجران در پی دارد، در میان افراد بسیار محبوب است؛ اما به همان مقدار که سود زیادی دارد، دقت زیادی را نیز می‌طلبد.

 

 

به خاطر همین موضوع ما در مقالات وبلاگ وانیکس تصمیم گرفته‌ایم شما را با نحوه تجارت با چند شهر و کشور مهم اقتصادی آشنا نماییم. در این مقاله نیز درباره شهر نانجینگ چین، سخن به میان آوردیم.امیدواریم خواندن این مطالب در افزایش آگاهی شما تاثیر مثبتی داشته باشد.

مزایای کار با وانیکس

قرارداد مطمئن

تحویل درب انبار

خرید از هر فروشگاهی در سراسر دنیا

چک تضمینی

واریز هزینه خدمات پس از تحویل بار

حواله یوان و دلار

حواله با کارمزد بسیار پایین

حمل دریایی 70 تا 75 روزه از چین

حمل دریایی 20 تا 25 روزه از دبی

حمل هوایی از چین

حمل هوایی 35 تا 45 روزه از چین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *