ترخیص و واردات از شهر میانیانگ چین

موضوعی که برای واردکنندگان بسیار اهمیت داشته و به آن‌ها در انتخاب محصولات وارداتی کمک خواهد کرد. اگر شما هم علاقه دارید در مورد واردات از میانیانگ چین اطلاع کسب کنید و کالاهایی که می‌توان از این شهر به داخل کشور وارد کرد را بشناسید، حتماً تا پایان مقاله شهر میانیانگ با ما همراه باشید. چرا که قرار است نکاتی راجع به این شهر و چگونگی واردات از آن گفته شود که ممکن است برای هر واردکننده‌ای مفید بوده و به رونق اوضاع اقتصادی شرکت‌های وارداتی و صاحبان کسب‌وکار کمک کند.

 

 

اطلاعاتی از شهر میانیانگ

میانیانگ شهری در استان سیچوان چین است و دومین شهر بزرگ این استان محسوب می‌شود. جمعیت این شهر شمالی استان سیچوان در سرشماری سال ۲۰۱۶ برابر با ۴۶۱۳۸۷۱ تخمین زده شده است. قدمت این شهر به چیزی حدود ۲۲۰۰ سال پیش و زمان فرمانروایی امپراتور گائوزو بازمی‌گردد.

اطلاعاتی از شهر میانیانگ

از دیرباز کشاورزی در این شهر رونق فراوان داشته است. آب‌وهوا و منطقه جغرافیایی شهر میانیانگ را می‌توان متعادل و دارای ۴ فصل دانست. از نظر منابع آبی غنی بوده و کوهستان‌هایی مرتفع در اطراف آن وجود دارد. با اینکه در سال ۲۰۰۸ زلزله شدیدی در استان سیچوان آمد؛ اما شهر میانیانگ به‌خاطر زیرساخت‌های مناسبی که داشت آسیب چندانی ندید. اما نکته مهم این است که محصولات عمده تولید شده در این شهر که فرصت واردات از میانیانگ چین را فراهم آورده‌اند کدام است؟ در ادامه توضیح خواهیم داد.

 

 

واردات از میانیانگ چین

همان‌طور که گفتیم، شهر میانیاگ چین از نظر کشاورزی بسیار غنی و پیشرفته است. علاوه بر این یکی از مراکز مهم تجارت و محل سرمایه‌گذاری شرکت‌های خارجی نیز محسوب می‌شود. شرکت‌های چغندرقند، صنایع غذایی، ساخت قطعات اتومبیل، ماشین‌آلات و فناوری اطلاعات از مهم‌ترین مراکز تجاری و صنعتی فعال در این شهر هستند. عمده تولیدات مراکز صنعتی این شهر شامل محصولات مرتبط با فناوری اطلاعات و شبکه ارتباطات فیبر نوری محسوب می‌شود. در واقع برای واردات از میانیانگ چین می‌توان از محصولات صنعتی آن مثل قطعات گوشی، مخابرات و لپ‌تاپ استفاده کرد. بسیاری از شرکت‌های خودروسازی، واردات گوشی و قطعات کامپیوتری و دیگر ماشین‌آلات صنعتی مثل ابزار دقیق از محصولات ساخته شده در این شهر استفاده می‌کنند. به همین دلیل اگر قصد واردات گوشی و قطعات کامپیوتری و مرتبط با صنعت آی‌تی و مخابرات دارید، حتماً واردات از این شهر را جزو اولویت‌های خود قرار دهید.

صادرات به شهر میانیانگ چین

به نظر شما با توجه به اینکه واردات از میانیانگ چین شامل قطعات صنعتی و آی‌تی می‌شود، آنگاه چه محصولاتی را نیاز داشته و وارد می‌کند؟ اطلاع یافتن از نیازهای شهر میانیانگ به ما در اینکه چه فرصت‌های صادراتی به این شهر وجود دارد، کمک خواهد کرد.

صادرات به شهر میانیانگ چین

 

با توجه‌ به وارداتی که از این شهر انجام می‌شود، می‌توان انتظار داشت نیاز به مواد اولیه در این شهر بسیار حس شده و عمده صادراتی که می‌توان به این شهر داشت شامل موادی مثل سنگ‌آهن، آهک، محصولات معدنی مثل فلزات، روی، فسفر و … و البته نیروی کار خواهد بود. شرکت‌های بازرگانی که در زمینه صادرات به کشورهای خارجی فعال هستند اطلاعات بهتری در زمینه اینکه چه صادراتی می‌توان به میانیانگ داشت دارند. از جمله کمپانی وانیکس در این زمینه تجربه و دانش بسیار زیادی دارد.

 

 

خرید عمده از میانیانگ چین

کسانی که قصد دارند به واردات از میانیانگ چین مشغول شوند، باید بدانند که بهترین نوع خرید از این شهر، خرید عمده است. فرضاً شما بخواهید از میانیانگ گوشی هوشمند یا قطعات کامپیوتر وارد کنید. باتوجه‌به اینکه خرید عمده‌ای این محصولات بسیار ارزان‌تر از خرید با تعداد کم تمام می‌شود، در نتیجه بهترین کار این است که به‌جای چند بار سفر و هر بار تعداد کمی قطعه وارد کردن، یک‌بار به میانیانگ رفته و به‌صورت عمده‌ای محصولات مورد نیاز خود را وارد کنید.

این کار هنگام فروش محصولات در ایران نیز به سود بیشتر شما کمک می‌کند. چون کالاهایی که عمده خریداری کرده‌اید را می‌توانید به‌صورت تکی با قیمتی بسیار مناسب به فروش برسانید.

فورواردر از میانیانگ چین

اما بعد از خرید عمده‌ای محصولات چطور می‌توان آن‌ها را به ایران وارد کرد؟ یا اصلا چطور می‌توان بدون رفتن به میانیانگ اجناس مورد نیاز را خریداری کرده و به ایران ارسال کرد؟ امروزه کمپانی‌های بازرگانی فعالی مثل کمپانی وانیکس در امر واردات از میانیانگ چین وجود دارند که شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها کار واردات محصولات خود را انجام دهید.

شرکت بازرگانی وانیکس دارای رابط یا رابط‌هایی در شهر میانیانگ است که اصطلاحاً به آن‌ها فورواردر می‌گویند. وظیفه فورواردر این است که محصولات مورد نیاز شما را خریداری کرده و به ایران ارسال کند.

روش کار به این صورت است که فورواردر با داشتن وکالت از سمت شما کارهای تهیه پیش‌فاکتور اجناس که شامل تعداد، قیمت و چگونگی پرداخت هزینه خرید است را تهیه کرده و با تنظیم آن اقدام به خرید از شرکت‌های موجود در میانیانگ می‌کند. سپس اجناس خریداری شده را به گمرکی این شهر سپرده و تا بعد از بررسی اجازه صادرات به سمت ایران از جانب آن‌ها و واردات به داخل ایران از سمت شرکت ایرانی صادر شود.

ترخیص کالا از میانیانگ چین

مراحل ارسال کالاهای خریداری شده از شرکت چینی میانیانگ به گمرک این شهر و ارائه اسناد و مدارک قانونی برای ارسال آن‌ها را ترخیص کالا می‌نامند. رابط شرکت بازرگانی طرف قرارداد شما با ارسال اجناس خریداری شده به گمرک و طی‌کردن یک سری مراحل قانونی که شامل ارائه پیش‌فاکتور نیز است اقدام به ترخیص کالاها می‌کند.

ترخیص کالا از میانیانگ چین

این کار در نهایت با پرداخت مبلغی که توسط اداره گمرک شهر میانیانگ تعیین می‌شود انجام شده و اجازه صادرات اجناس داده می‌شود. انجام این مرحله کارهای واردات از میانیانگ چین در شهر میانیانگ را به اتمام رسانده و کارهای واردات شما به‌صورت قانونی در این شهر پایان می‌یابد. کامل‌بودن مدارک و آشنایی با قوانین گمرکی شهر میانیانگ مهم‌ترین موضوع در این مرحله است.

کارگو از میانیانگ چین

بعد از اتمام کارهای قانونی واردات از میانیانگ چین نوبت به ارسال کالاهای خریداری شده به ایران می‌رسد. در واقع برای ارسال این کالاها به داخل کشور می‌توان از سه روش استفاده کرد. یا می‌توان آن‌ها را از راه خشکی (مغولستان و بعد افغانستان و بعد ایران) وارد کرد که چندان پیشنهاد نمی‌شود. یا اینکه از طریق دریا و با کشتی‌های غیر باری به بنادر ایران تحویل داد (مدت‌زمان آن زیاد است) و یا اینکه از طریق هوایی ارسال کرد که البته بهترین گزینه همین است. رابط کمپانی وانیکس به‌خاطر اینکه این کمپانی دارای قراردادهای بلندمدت با شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی است می‌تواند به‌راحتی اجناس شما را به یک شرکت بین‌المللی سپرده و با یک بیمه مناسب آن‌ها را روانه ایران کند.

 

 

در میان روش‌های موجود در انتقال هوایی، کارگو از میانیانگ چین بهترین روش است. کارگو نام یک روش انتقال هوایی است که در آن با استفاده از هواپیمای غیرمسافربری اقدام به جابه‌جایی اجناس می‌شود. این روش یکی از فراگیرترین روش‌های حمل‌ونقل اجناس از شهرهای مختلف چینی بخصوص میانیانگ بوده و اکثر شرکت‌های بازرگانی از آن استفاده می‌کنند.

در روش کارگو از میاناینگ شما می‌توانید کالاهای خود را به طور کامل بیمه کرده و راه هرگونه خسارت مالی به اجناس را از قبل ببندید. البته رابط کمپانی وانیکس به خاطر تجربه فراوان در این امر می‌تواند به بهترین شکل کار ارسال اجناس شما را انجام داده و بدون دردسر کالاهای خریداری شده توسط شما را به داخل کشور انتقال دهد. به همین دلیل خیالتان از بابت کارگو در میانیانگ چین و بهینه بودن این روش انتقال راحت باشد.

واردات کالا از میانیانگ با شرکت بازرگانی وانیکس

در طول مقاله چند بار به شرکت بازرگانی وانیکس برای انجام کارهای واردات از میانیانگ چین اشاره کردیم، اما دلیل آن چیست؟ این کمپانی وارداتی در مرحله اول دارای تجربه و دانش فراوانی در امر واردات از کشور چین و شهرهای مختلف آن است. در واقع تخصص این شرکت واردات از شهرهای مختلف چین مثل میانیانگ است.

به همین دلیل دارای رابط‌ها یا فورواردرهایی کارکشته بوده که قوانین گمرکی تک‌تک شهرهای چین را می‌شناسند. به همین دلیل شما در مرحله ترخیص کالا از شهر میانیانگ خیالتان راحت خواهد بود و می‌توانید با خیالی آسوده اجناس مورد نیاز خود را از این شهر خریداری و وارد کشور کنید.

 از طرفی قراردادهای بلند مدت این کمپانی با شرکت‌های حمل‌و‌نقل بین‌المللی کار انتقال اجناس به داخل کشور را بسیار ساده و ارزان کرده است. طوری که کمترین آسیب به اجناس وارد شده و اگر هم آسیبی وارد گردد بیمه‌های مناسب کارگو در میانیانگ چین آن را تقبل می‌کنند. در نهایت تجربه فراوان این کمپانی در ترخیص کالاهای وارداتی از گمرک ایران نیز با ارزش بوده و کار ترخیص را بسیار ساده می‌کند.

حرف آخر

در این مقاله برای اینکه بتوانیم راجع به واردات از میانیانگ چین به طور دقیق صحبت کنیم در ابتدا یک توضیح کلی در مورد شهر میانیانگ دادیم. سپس با بررسی اقتصاد این شهر متوجه شدیم که چه تولیداتی داشته و چه اجناسی را صادر می‌کند. همچنین دانستیم که این شهر چه نیازهایی دارد و پتانسیل‌های لازم برای صادرات به شهر میانیانگ کدام است.

دانستن این مطالب به ما کمک می‌کند تا بهتر بتوانیم چگونگی انجام واردات از این شهر را مرحله به مرحله بشناسیم. البته در نهایت مشخص شد که استفاده از یک کمپانی بازرگانی بهترین روش برای انجام این کار است. چرا که یک کمپانی باتجربه مثل وانیکس می‌تواند صفر تا صد این کار را انجام داده و کالاهای ما را بدون دردسر و هزینه اضافی به داخل کشور وارد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *