ترخیص و واردات از شهر ماومینگ چین

در این مقاله قصد داریم در مورد واردات از ماومینگ چین که یکی از شهرهای تجاری و مهم کشور چین است، توضیح دهیم. به همین خاطر در ابتدا به معرفی کلی این شهر پرداخته، سپس اوضاع اقتصادی آن را بررسی کرده و در نهایت شرایط واردات و صادرات به شهر ماومینگ را بررسی می‌کنیم. اگر شما هم به واردات از ماومینگ چین علاقه دارید و دوست دارید بدانید چگونه می‌توان از این شهر کالا وارد کرد، حتماً تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

 

 

نگاهی کوتاه به شهر ماومینگ

قبل از اینکه واردات از ماومینگ چین را بررسی کنیم، لازم است اوضاع کلی این شهر را در یک نگاه بررسی کنیم. ماومینگ یک شهر مرکزی در استان گوانگ دونگ کشور چین است. این شهر دارای ۱۱۴۲۸ کیلومتر مربع مساحت و حدود ۵۸۱۷۴۹۴ نفر جمعیت است. ارتفاع این شهر از سطح دریا ۲۹ متر بوده و دارای پوشش جنگلی مناسب است. در مورد آب‌وهوای آن می‌توان گفت که دارای ۴ فصل سال بوده و تقریباً همواره بارانی است.

نگاهی کوتاه به .شهر ماومینگ

قرارگیری شهر ماومینگ در استان گوانگ دونگ که یکی از پیشرفته‌ترین و ثروتمندترین استان‌های چین محسوب می‌شود نشان از اوضاع اقتصادی بسیار مطلوب این شهر دارد. در واقع یک چهارم حجم صادرات سالانه کشور چین از استان گوانگ دونگ انجام شده و در میان شهرهای این استان شهر ماومینگ سهم به سزایی در این حجم از صادرات دارد. در ادامه ابدا محصولاتی که از این شهر صادر شده و برای ما حکم واردات را دارد بررسی می‌کنیم و سپس به سراغ نیازهای این شهر می‌رویم که می‌تواند صادرات به این شهر را تشکیل دهد.

 

 

واردات از ماومینگ چین

از آنجا که شهر ماومینگ جزو شهرهای ثروتمند و البته بسیار پیشرفته چین محسوب می‌شود، بنابراین طبیعی است که اوضاع واردات از ماومینگ چین بسیار خوب باشد. محصولاتی که در این شهر تولید می‌شود دارای طیف وسیعی از اجناس از لوازم گوشی و صوتی تصویری تا لوازم آرایشی و قطعات صنعت آی‌تی و قطعات خودرو را شامل می‌شود. به همین دلیل است که جزو شهرهای با حجم بالای صادرات به دیگر کشورهای جهان بوده و البته بسیاری از شرکت‌ها و کسب‌و‌کارهای داخلی نیز محصولات مورد نیاز خود را از این شهر وارد می‌کنند. اگر شما در یکی از موارد فروش قطعات موبایل، صنعت آی‌تی یا لوازم آرایشی فعالیت دارید بهترین راه این است که واردات از شهر ماومینگ را جزو اولویت‌های خود قرار داده و با استفاده از کمک شرکت‌های بازرگانی مثل وانیکس محصولات مورد نیاز خود را از این شهر وارد کنید.

صادرات به شهر ماومینگ چین

صنعت وسیع، نیازمند مواد خام وسیع است. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که میان استان گوانگ دونگ و البته شهر ماومینگ و استان فارس قراردادهای تجاری بلند مدتی بسته شده است. به این صورت که فقط استان فارس در سال ۲۰۱۳ بیش از ۲۰ میلیون دلار واردات از ماومینگ چین داشته و بالعکس حدود ۹ میلیارد دلار صادرات مواد اولیه از ایران به شهر ماومینگ انجام شده است. به همین دلیل صادرات مواد اولیه مثل مواد معدنی، نفت، صنایع پتروشیمی و حتی محصولات غذایی از ایران به شهر ماومینگ دارای رونق بسیار است. این موضوع یک فرصت مناسب برای بازرگانان و تولیدکنندگان ایرانی که می‌خواهند در کار صادرات به کشور چین وارد شده و سود زیادی به دست آورند فراهم آورده است. البته انجام این کار با کمک یک شرکت بازرگانی با تجربه مثل وانیکس شدنی است.

 

 

خرید عمده از ماومینگ چین

حال که فهمیدیم واردات از ماومینگ چین شامل چه اجناسی می‌شود، وقت آن است که مراحل کلی انجام این کار را هم توضیح دهیم. مشخصاً اولین قدم برای واردات از هر شهری خرید کالاهای موردنیاز است. اما بهترین نوع خرید از شهر ماومینگ چین کدام است؟ اگر از کسانی که در کار واردات اجناس از چین تجربه دارند راهنمایی بگیرید به شما خواهند گفت که بهترین نوع خرید از شهر ماومینگ، خرید عمده است.

خرید عمده از ماومینگ چین

شما با خرید عمده هزینه کمتری بابت هر جنس خریداری شده پرداخت می‌کنید و از این‌طرف در بازار ایران با قیمت بالاتری نسبت به خرید عمده تک‌فروش می‌کنید. این موضوع در مورد هر نوع خریدی که به‌منظور فروش طولانی‌مدت انجام شود، صادق است. به همین دلیل اولین قدم برای اینکه کالاهای درخواستی خود را از شهر ماومینگ چین وارد کنید این است که آن‌ها به‌صورت عمده‌ای خریداری کنید.

فورواردر از ماومینگ چین

مرحله بعدی که برای انجام واردات از ماومینگ چین باید انجام شود، انتقال کالاهای خریداری شده به ایران است. به نظرتان آیا لازم است خودتان برای خرید و انتقال کالا حتماً به ماومینگ سفر کنید؟ درصورتی‌که کار واردات خود را به یک شرکت بازرگانی بسپارید، نیازی به این کار نیست. تمام کارهای خرید و انتقال توسط یکی از روابط کمپانی وارداتی که فورواردر نام دارد انجام می‌شود.

 

 

فورواردر با تهیه و ارسال پیش‌فاکتور به شرکت چینی موجود در ماومینگ چین، در ابتدا کارهای خرید اجناس را انجام می‌دهد. این پیش‌فاکتور شامل قیمت اجناس خریداری شده، تعداد آن و نحوه پرداخت هزینه خرید اجناس است. بعد از اینکه اجناس خریداری شد، فورواردر آن‌ها را به گمرک شهر ماومینگ تحویل می‌دهد تا کارهای قانونی لازم مثل بازرسی کالا و اجازه انتقال آن‌ها به ایران داده شود.

ترخیص کالا از ماومینگ چین

بعد از تحویل کالاهای خریداری شده به گمرک، همان رابط موجود در شهر ماومینگ که فورواردر نام دارد دنبال کارهای ترخیص اجناس می‌افتد. لزوم سپردن کارهای واردات از ماومینگ چین به یک شرکت وارداتی معتبر در این مرحله مشخص می‌شود. چرا که اولاً تمام کارها توسط فورواردرهای موجود در ماومینگ انجام می‌شود، در ثانی آشنایی این رابط‌ها با قوانین گمرکی شهر ماومینگ باعث می‌گردد که کار ترخیص کالا به‌سادگی انجام شود.

کسی که با این قوانین آشنایی ندارد اگر بخواهد اجناسش را ترخیص کند آن‌گاه دچار دردسرهای زیادی برای گذراندن پیچ‌وخم‌های قانونی گمرک شهر ماومینگ شده و در نتیجه هزینه و وقت بسیار زیادی تلف می‌کند.

ترخیص کالا از ماومینگ چین

مثلاً یکی از مدارک قانونی که برای ترخیص کالا لازم است به گمرک ماومینگ ارائه شود، همان پیش‌فاکتوری است که هنگام خرید تنظیم می‌گردد. اگر در جایی از پیش‌فاکتور ابهام وجود داشته باشد، آن‌گاه کارهای ترخیص به مشکل می‌خورد. در نهایت با پرداخت حق گمرکی می‌توان کالاهای خریداری شده را ترخیص و برای ارسال آن‌ها اقدام کرد.

کارگو از ماومینگ چین

بعد از ترخیص کالاها، نوبت به ارسال آن‌ها به ایران می‌رسد. در کل سه روش برای ارسال کالاهای خریداری شده از ماومینگ چین به ایران وجود دارد. اولین روش عبارت است از راه خشکی. در راه خشکی که عموماً از مغولستان انجام می‌شود امنیت بارها کم بوده و احتمال رخداد حادثه بسیار زیاد است.

روش دوم از طریق دریا انجام می‌شود. در این روش کشتی‌های غیر باری اجناس را حمل کرده و در بنادر ایران تحویل گمرک می‌دهند. این روش نیز به‌خاطر طولانی بودن مسافت و البته خطر غرق‌شدگی یا آسیب دیدن اجناس چندان مرسوم نیست. راه سوم واردات از ماومینگ چین همان ارسال از طریق هواپیما است. در این روش با هواپیما اجناس خریداری شده به داخل کشور انتقال داده می‌شود.

اما اجناس با چه نوع هواپیمایی به داخل کشور انتقال داده می‌شوند؟ یکی از روش‌های بسیار مناسب و ارزان برای انتقال اجناس از ماومینگ چین به داخل ایران روش کارگو نام دارد. در روش کارگو با استفاده از یک هواپیمای غیرمسافربری اجناس از ماومینگ به داخل ایران فرستاده می‌شوند.

این روش یکی از پرطرف‌دارترین روش‌ها برای واردات کالا از چین به ایران است. چرا که شرکت‌های کارگو بسیار زیادی در چین حضور دارند که با شرکت‌های بازرگانی ایرانی قرارداد بلندمدت داشته و کار واردات را برای آن‌ها بسیار ساده‌تر و با قیمت پایین‌تری انجام می‌دهند.

وانیکس نیز یکی از این شرکت‌ها است که واردات اجناس از شهر ماومینگ چین را به‌وسیله کارگو انجام می‌دهد. نکته مهم در مورد انتقال اجناس با کارگو این است که در این روش اجناس به طور کامل بیمه شده و هرگونه خسارت احتمالی به آن‌ها در طول سفر تقبل می‌شود.

واردات از ماومینگ چین با شرکت بازرگانی وانیکس

حتماً تا اینجای مقاله دریافته‌اید که سپردن کارهای واردات از ماومینگ چین به یک شرکت بازرگانی با تجربه بهترین روش برای انجام این کار است. علت آن هم واضح است. خرید از ماومینگ چین نیازمند وجود یک رابط یا فورواردر در این شهر است و یک فورواردر زمان کارایی دارد که با تمام قوانین گمرکی این شهر آشنا باشد.

کمپانی وانیکس در این زمینه دارای نیروهای متخصص و زبده‌ای است که می‌توانند هم کار خرید کالاها را به نحو احسنت انجام دهند و هم این‌که به‌خاطر آشنایی کامل با قوانین گمرکی، کار ترخیص آن‌ها را درست پیش ببرند. از طرفی ارسال کالاها نیازمند استفاده از شرکت‌های کارگو در چین است که این مورد هم توسط کمپانی وانیکس به‌خاطر قراردادهای بلند مدتی که با این شرکت‌ها دارد به‌سادگی قابل انجام است.

حرف آخر

در این مقاله سعی کردیم هر آنچه راجع به واردات از ماومینگ چین لازم است بدانید را توضیح دهیم. به همین دلیل در ابتدا شهر ماومینگ و اوضاع اقتصادی آن را به طور کامل توضیح دادیم. سپس محصولاتی که می‌توان از این شهر وارد کرد را معرفی کردیم.

در ادامه نیز مراحل کلی واردات مثل خرید از شهر ماومینگ، ترخیص اجناس از گمرک ماومینگ و در نهایت انتقال اجناس با کارگو بررسی شد. در نهایت نیز توضیح دادیم که چگونه می‌توان با سپردن کارهای واردات از شهر ماومینگ چین به شرکت بازرگانی وانیکس همه مراحل را با هزینه و صرف وقت کمتر و البته بدون دردسر انجام داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *