ترخیص و واردات از شهر مانشان چین

برای بررسی واردات از مانشان چین لازم است که بخش‌های مختلف این عملیات به طور کامل توضیح داده شود. این بخش‌ها عبارتند از بررسی اوضاع جغرافیایی و اقتصادی شهر مانشان، خرید کالا از این شهر، ترخیص کالاهای خریداری شده از گمرک شهر مانشان و در نهایت ارسال این کالاها به ایران. هرکدام از این مراحل نیز خودشان دارای زیر مراحلی هستند که در ادامه آنها را بررسی می‌کنیم. اگر شما هم به این موضوع علاقه دارید حتما تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

 

 

نگاهی به شهر مانشان چین

شهر مانشان یکی از شهرهای مرکزی استان آن هوئی کشور چین است. این شهر با مساحتی حدود ۴.۰۴۲ کیلومتر مربع جمعیتی حدود ۱.۳۶۶.۳۰۲ نفر را در خود جای داده است. این شهر از نظر جغرافیایی و اوضاع آب‌وهوایی در موقعیتی بسیار مناسب قرار دارد. وجود رودخانه یانگ تسه کیانگ در نزدیکی این شهر باعث شده که از نظر توریست‌هایی که وارد کشور چین می‌گردند، شهر مانشان جزو محبوب‌ترین شهرها باشد.

نگاهی به شهر مانشان چین

به طور کلی قرارگیری استان آن هوئی و بالتبع شهر مانشان در منطقه اقتصادی مثلث غربی باعث شده است که این شهر علاوه بر جذاب بودن از نظر توریست‌ها، از نظر تاجران و بازرگانان نیز یک مقصد تجاری بسیار مهم تلقی شود. در قسمت بعد توضیح خواهیم داد که صنایع و تولیدات این شهر چیست که باعث شده واردات از مانشان چین رونق داشته باشد و بازرگانان ایرانی را به سمت خود بکشاند.

 

 

واردات از مانشان چین

اینکه در شهر مانشان چه صنایع و تولیداتی وجود دارد که باعث شده واردات از مانشان چین رونق داشته باشد، بحثی بسیار مهم است. از زمانی که استان آن هوئی که شهر مانشان در آن قرار دارد جزو مثلث اقتصادی غربی این کشور شده است اوضاع صنایع و تولیدات کل شهرهای این منطقه رشد سنگینی داشته است. اما تولیدات و صنایع غالب این شهر کدام است؟

به طور کلی شهر مانشان در تولید محصولات صنعتی وابسته به خودرو، ریل قطار و واگن قطار، تجهیزات هواپیما و هلی‌کوپتر، انواع قطعات صنعتی دقیق و ابزارهای سنجش از راه دور و همچنین محصولات مرتبط با لوازم خانگی و انواع لوازم پلاستیکی شهره خاص و عام است.

اگر وارداتی که مد نظر دارید جزو یکی از صنایع و تولیداتی که بیان کردیم است، حتما شهر مانشان را مقصد اول تجاری خود بدانید. زیرا در این شهر می‌توانید علاوه بر صنایع بسیار پیشرفته، به محصولاتی که برای عامه مردم اهمیت دارد مثل لوازم خانگی و انواع لوازم پلاستیکی نیز دسترسی داشته باشید و در نتیجه وارداتی پرسود نصیبتان گردد.

صادرات به شهر مانشان چین

چیزی که ما را وادار می‌کند که علاوه بر واردات از مانشان چین محصولاتی را هم برای صادرات به این شهر تولید کنیم، کمبود و تقاضایی است که این شهر برای واردات مواد غذایی و مواد معدنی اساسی دارد. به همین خاطر ایران که یکی از مراکز مواد معدنی بزرگ جهان است علاوه بر واردات از این شهر، دارای صادرات مواد گوناگونی هم به مانشان است.

این صادرات شامل مواد معدنی مثل طلا، مس، روی، مولیبدنیوم و سنگ آهن و البته مواد غذایی مثل انواع مرکبات و میگو و ماهی است. اما اگر قصد دارید کالاهای خود را به این شهر صادر کنید حتما تا پایان مقاله صبر کنید چرا که در پایان مقاله ساده‌ترین راه برای صادرات کالا به شهر مانشان را به شما معرفی خواهیم کرد.

خرید از مانشان چین

اولین مرحله واردات از مانشان چین عبارت است از خرید کالاهای مورد نظر از شرکت‌های تولیدی که در این شهر قرار دارند. برای مثال اگر شما قصد واردات لوازم خانگی دارید باید در ابتدا شرکت فروشنده این لوازم را در مانشان پیدا کنید و سپس برای آنها یک نامه رسمی درخواست خرید بفرستید. این نامه پروفرما نام دارد و در آن قیمت اجناس، تعداد آنها، نحوه پرداخت هزینه خریدشان و مشخصات فروشنده و گیرنده درج می‌شود.

برای شرکت در بهترین دوره آموزش خرید از چین کلیک کنید.

خرید از مانشان چین

شرکت چینی بعد از دریافت پروفرما اقدام به تهیه اجناس درخواستی شما کرده و بعد از تهیه آنها را به سمت واحد کنترل کیفی روانه می‌کند. در این واحد بررسی می‌شود که آیا اجناس تهیه شده کیفیت لازم برای صادرات به ایران را دارند یا نه. اگر کیفیت اجناس تایید شد، آنگاه در مرحله بعد شرکت چینی آنها را به گمرک شهر مانشان می‌فرستد تا برای ارسال به ایران آماده گردند. در این مرحله شما باید برای ترخیص اجناس اقدام کنید. اما قبل از آن باید به یک موضوع مهم بپردازیم.

خرید عمده از مانشان چین

حال که قصد دارید کالاهای مورد نظر خود را از شهر مانشان و از طریق واردات از مانشان چین به ایران وارد کنید، لازم است بدانید که بهترین نوع خرید برای خرید این کالاها کدام است. منظور ما از بهترن نوع خرید، خریدی است که بیشترین سود را برای شما به همراه داشته باشد. خرید عمده این ویژگی را دارد.

در خرید عمده شما تعداد زیادی از یک کالا را با قیمتی بسیار پایین خریداری کرده و در بازار ایران آنها را با قیمتی مناسب به فروش می‌رسانید. این تفاوت قیمت و البته فراهم شدن امکان خرید کالاها با تعداد زیاد تضمین کننده سود واردات شما از شهر مانشان کشور چین است. حال که تکلیف نوع خرید اجناس مشخص شد، باید نحوه ترخیص آنها را توضیح دهیم.

ترخیص کالا از مانشان چین

برای ترخیص کالا از مانشان لازم است که شما مدارکی را تهیه کرده و به گمرک این شهر تحویل دهید. این مدارک شامل کارت بازرگانی، بارنامه، پروفرما و دیگر مدارک هویتی مربوط به خودتان است.

بعد از تهیه این مدارک شما به گمرک شهر مانشان رفته و با تکمیل برگه درخواست ترخیص کالا، اجازه خروج کالاها از کشور چین و ارسال آنها به ایران را دریافت می‌کنید. البته این اجازه قانونی که برگه ترخیص نام دارد با پرداخت مبلغی به نام حق گمرکی شدنی است. این مبلغ هر ساله توسط گمرک چین و براساس تعرفه‌های جدید کالاهای مختلف تعیین می‌شود.

فورواردر از مانشان چین

برای انجام کارهای واردات از مانشان چین یعنی خرید کالاها، ترخیص آنها از گمرک این شهر و ارسال آنها به ایران لازم است که شخصی با اطلاعات بالا از قوانین گمرکی کشور چین در این شهر وجود داشته باشد تا شخصا کارها را پیش ببرد.

فورواردر از مانشان چین

اگر شما خودتان بخواهید این کار را انجام دهید به‌خاطر بسیاری از مشکلاتی که ممکن است پیش آید با شکست مواجه می‎‌شوید. به همین خاطر شرکت‌های بازرگانی واسطه‌ای وجود دارند که با داشتن افرادی به نام فورواردر در شهرهای مختلف چین مثل مانشان انجام کارها را بر عهده می‌گیرند.

کارگو از مانشان چین

در نهایت نوبت به ارسال اجناس خریداری شده از مانشان چین به ایران می‌رسد. برای انتقال این اجناس از مانشان به ایران روشی وجود دارد که کارگو نام دارد. کارگو به معنای ارسال کالا از کشوری به کشور دیگر با استفاده از وسایل حمل‌ونقل باری است.

به این صورت اگر هر کدام از روش‌های ارسال زمینی، دریایی یا هوایی را انتخاب کنید باید نوع کارگو آن را استفاده کنید تا هزینه انتقال کمتر بوده و امنیت بیشتری داشته باشد. عموما اکثر بازرگانان و تجار ایرانی کارگو دریایی را برای ارسال کالاهای خود از شهر مانشان به ایران انتخاب می‌کنند.

واردات از مانشان چین با شرکت وانیکس

گفتیم که اگر قصد دارید کالاهای تولیدی خود را به شهر مانشان صادر کنید، لازم است که تا پایان مقاله صبر کنید. در اینجا قصد داریم که شرکت وانیکس را به شما معرفی کنیم که نه تنها قادر است کارهای صادرات کالای شما را انجام دهد، بلکه صفر تا صد واردات از مانشان چین را نیز برای شما انجام خواهد داد.

این شرکت به خاطر داشتن فورواردرهای بسیار آگاه و البته تجربه بالا در امر واردات کالاهای مختلف از کشور چین قادر است تمام مراحل خرید، ترخیص و ارسال با کارگو را برای شما به‌سادگی انجام دهد. تنها کافی است با این شرکت تماس بگیرید تا راه انجام این عملیات را به شما نشان دهد.

حرف آخر

بازرگانان و تجار ایرانی همواره درحال واردات کالا از شهرهای مختلف چین به ایران هستند. یکی از این شهرها که می‌توان از آنجا کالاهای صنعتی مرتبط با صنعت خودرو، هواپیما، قطار، هلی‌کوپتر، لوازم خانگی و لوازم پلاستیکی مورد استفاده در منزل وارد کرد، شهر مانشان است.

در این مقاله توضیح دادیم که برای واردات از مانشان چین چه مراحلی را باید پشت‌سر بگذارید. همچنین روش ساده واردات کالا از این شهر را با معرفی شرکت بازرگانی وانیکس پیش روی شما قرار دادیم. امیدواریم مطالب مطرح شده برای شما مفید بوده باشد.

سوالات متداول درباره شهر مانشان

  • برای واردات از مانشان چین چه مراحلی باید پشت سر گذاشته شود؟

برای انجام این عملیات لازم است که ۳ مرحله اصلی خرید کالا از مانشان، ترخیص کالاها از گمرک این شهر و در نهایت ارسال آنها با کارگو از مانشان پست‌سر گذاشته شود.

  • متداول‌ترین نوع کارگو برای ارسال کالا از مانشان به ایران کدام است؟

روش کارگو دریایی متداول‌ترین این روش‌ها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *