ترخیص و واردات از شهر لینیای چین

اگر دوست دارید اطلاعات خود را درزمینهٔ تجارت و بازرگانی افزایش دهید، به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله همه چیز درباره شهر لینیای چین را مطالعه بفرمایید.

معرفی شهر لینیای چین

طبق موارد گفته شده، در ابتدای مقاله همه چیز درباره شهر لینیای چین، تصمیم بر این گرفته‌ایم که یک معرفی کلی از این شهر ارائه نماییم. لینیای یا Linyi شهری در جنوب استان شاندونگ چین است. از سال ۲۰۱۱ این شهر هم ازنظر مساحت و هم از نظر جمعیت، بزرگ‌ترین شهر در سطح این استان بوده است. Linyi از شرق با Rizhao، از شمال شرقی با Weifang، از شمال با Zibo، در شمال غربی Tai’an، از غرب با Jining، Zaozhuang در جنوب غربی و استان جیانگ سو در جنوب همسایه است.

 

 

 نام شهر لینیای چین، در لغت به معنای نزدیک به رودخانه یی است. این شهر اخیراً در امتداد رودخانه یی گسترش یافته و به نانفانگ (Nanfang) که اکنون منطقه جدید بیچنگ (Beicheng New Area) نامیده می‌شود، با شعار “Grand Linyi، Beautiful Linyi، New Linyi” دچار گسترش شده است. پارک‌های تفریحی متعدد به همراه پردیس‌های جدید مدارس و غیره نیز در سطح این شهر ساخته شده‌اند.

معرفی شهر لینیای چین

بر اساس سرشماری ۲۰۲۰، جمعیت Linyi 11,018,365 نفر است که از این تعداد ۳,۶۵۱,۸۶۸ در مناطق ساخته شده منطقه Lanshan، منطقه Hedong، منطقه Luzhuang زندگی می‌کنند. این شهر در سطح استان دارای ۱۲ بخش در سطح شهرستان است که شامل سه منطقه و ۹ شهرستان می‌شود. شهر لینیای چین، دارای آب‌وهوای متأثر از موسمی با بارش‌های تابستانی فراوان، زمستان‌های سرد و خشک و تابستان‌های گرم و مرطوب است. بر اساس طبقه‌بندی آب‌وهوای کوپن، این منطقه در حال گذار از منطقه نیمه گرمسیری مرطوب به منطقه مرطوب قاره‌ای هست، اگرچه مورد اول در آن بیشتر دیده می‌شود. در این شهر، بیش از نیمی از بارندگی سالانه ۸۳۳ میلی‌متر (۳۲.۸ اینچ) تنها در ماه‌های جولای و آگوست رخ می‌دهد و دوره بدون یخبندان بالای ۲۰۰ روز است.

 

 

تاریخچه ای از لینیای چین

حال که به طور کلی با شهر لینیای چین آشنا شدید، در ادامه به بررسی موارد مهم اتفاق افتاده در تاریخ این شهر می‌پردازیم؛ همچنان همراه ما باشید. شهر Linyi، دارای تاریخ ۲۴۰۰ ساله بوده و خانه بسیاری از شخصیت‌های تاریخی، به‌ویژه ژوگه لیانگ و وانگ شیژی است. در سال ۱۹۷۲، هنر جنگ سان تزو برای اولین بار در این منطقه کشف شد و در حال حاضر در موزه استان شاندونگ به نمایش گذاشته شده است.در ۲۵ ژوئیه ۱۶۶۸، زمین‌لرزه‌ای با بزرگی تخمینی ۸.۵ Ms، درست در شمال شرقی شهر لینیای چین رخ داد و آن را به بزرگ‌ترین زمین‌لرزه تاریخی در شرق این کشور تبدیل کرد؛ همچنین این زمین‌لرزه، یکی از بزرگ‌ترین زمین‌لرزه‌های جهان در خشکی بوده است. در این تاریخ، در Linyi، هیچ خانه‌ای پابرجا نماند.

در بهار سال ۱۹۳۸، در جریان جنگ دوم چین و ژاپن، این شهر صحنه نبردهای شدید بین نیروهای چینی و ژاپنی بود. غیرنظامیان از پیروزی ارتش در نبرد Tai’erzhuang که در نزدیکی Linyi بود، تشویق شده و به شدت از این شهر دفاع کردند؛ اما سربازان ژاپنی در ۱۹ آوریل ۱۹۳۸ دیوارهای دفاعی Linyi را شکستند و مدافعان، روز بعد به منطقه مورد مناقشه دیگری در ۳۰ مایلی دورتر عقب‌نشینی کردند.در سال ۱۹۴۶ نیز در طول جنگ داخلی چین، اداره کل کمونیستی پست‌های زمان جنگ شاندونگ از کوه‌های ییمنگ به شهر لینیای چین منتقل شد و این منطقه به اداره پست استانی شاندونگ تغییر نام داد. پس از تاسیس جمهوری خلق چین در اکتبر ۱۹۴۹، تقسیم اداری تعدیل گشت. در سال ۲۰۰۵، Linyi توجه بین‌المللی را به‌عنوان مرکز نقض حقوق بشر در ارتباط با اجرای سیاست‌های بحث‌برانگیز تنظیم خانواده در چین جلب کرد. به دنبال ادعاهای گسترده در مورد خشونت و زورگویی بیش از حد قوانین چین، مدافع حقوق بشر محلی چن گوانگ چنگ یک دادخواست دسته‌جمعی را به نمایندگی از قربانیان تنظیم کرد. دادگاه‌های محلی چین از رسیدگی به این پرونده امتناع ورزیدند و چن گوانگ چنگ را به اتهام تحریک مقاومت دولتی زندانی کردند.

 

 

اقتصاد لینیای چین

همان‌طور که میدانید، برای انجام تبادلات تجاری با یک منطقه، باید از وضعیت اقتصادی آن آگاه باشید تا بدانید این شهر برای انتخاب مقصد تجاری مناسب است یا خیر! ازاین‌رو، در این بخش به بررسی اقتصاد شهر لینیای چین پرداخته‌ایم. اقتصاد Linyi حول بازارهای عمده‌فروشی آن استوار است. این شهر با حجم تجارت سالانه ۴۰ میلیارد (RMB) که حدود ۵ میلیارد دلار آمریکا است در رده سوم در چین قرار دارد.

 گفتنی است که شهر لینیای چین بیش از ۱۵۰۰ روستای تخصصی، بیش از ۸۰ شهرک تخصصی و نزدیک به ۸۰۰ شرکت کشاورزی صنعتی را توسعه داده است. مورد بعدی قابل توجه در سنجش اقتصاد این منطقه، میزان تولید ناخالص داخلی آن است که این مقدار در Linyi در سال ۲۰۱۴، ۳۶۹ میلیارد RMB بوده است.

اقتصاد لینیای چین

این شهر چند محصول مهم صنعتی دارد که بیشتر در بازارهای جهانی مطرح هستند؛ این محصولات صنعتی مهم عبارتند از: منسوجات، مواد غذایی، ماشین‌آلات، الکترونیک، مواد شیمیایی، مصالح ساختمانی، زغال‌سنگ، دارو، طلا و چینی. قابل‌ذکر است که ماشین‌آلات تولید شهر لینیای چین به اروپا، آمریکا و آسیای جنوب شرقی صادر می‌شود. همچنین این شهر، ظرفیت تولید سالانه سه میلیون تن کودهای مرکب را دارد.

واردات از لینیای چین

برای واردات کالا از شهر لینیای چین، تاجران باید اطلاع داشته باشند که در داخل کشور کدام کالاها برای واردات پر تقاضا بوده و طرفداران زیادی دارند. برای اینکه به‌عنوان یک تاجر در طی این مرحله موفق شوید، باید از بازارهای بزرگ ایران و مراکز معتبر، اطلاعات جمع‌آوری کنید.

اینکه در زمینه کالاهای مصرفی، جامع هدف تاجر به چه کالاهایی بیشتر نیاز دارند و برای کدام نوع کالا حاضرند بیشتر هزینه کنند، یکی از نکات مهم و قابل‌تأمل در امر واردات به شمار می‌رود که برای پاسخ دادن به آن افراد باید وقت زیادی بگذارند.

علاوه بر این‌ها، مشخص کردن هزینه‌های تمام شده کالای وارداتی نیز ازجمله موارد مهم قابل‌توجه است. برای تعیین قیمت تمام شده کالا نیز تجار ملزم به مشخص کردن هزینه‌های بسته‌بندی و حمل‌ونقل محموله تجاری هستند.

البته بعد از مشخص کردن این موارد، باز هم یک پارامتر مجهول دیگر باقی می‌ماند که تا کالا وارد گمرک نشده مشخص نمی‌شود؛ این هزینه، میزان گمرکی وارد شده به کالا است. همچنین بعد از به اتمام رساندن تمامی این مراحل، باید هزینه‌های حمل‌ونقل داخلی را نیز محاسبه کند.

به‌عنوان نمونه، تاجران یک‌بار کالا را از شهر لینیای چین به بنادر ایران حمل کرده و بعد از ترخیص آن، دوباره کالاها را به درب انبار خود جابه‌جا می‌کنند. پس با توجه به فاصله مقصد و مبدا، این موارد می‌توانند متغیر باشند؛

اما قابل‌ذکر است که بنا به زیاد بودن حجم واردات از کشور چین، تاجران می‌توانند با در نظر داشتن دو پارامتر اصلی، یعنی نوع اجناس و میزان تقاضا برای ورود آن، تا حد زیادی هزینه‌های واردات را تخمین بزنند.

صادرات به لینیای چین

صادرات به لینیای چین نیز همانند واردات از آن، نیازمند آگاهی از کالاهای پر تقاضا در این شهر است. برای این کار تاجران یا باید به این شهر مراجعه حضوری داشته باشند یا اینکه از طریق اتاق بازرگانی ایران و چین از این نیازها اطلاع یابند.

پس از تعیین این نیازها و انتخاب یک خریدار معتبر، نوبت به انجام هماهنگی‌های مربوط به حمل کالا می‌رسد. این هماهنگی‌ها عبارت‌اند از:

  • ارائه پیش برگ خرید به خریدار
  • ارائه گواهی بازرسی
  • انجام تشریفات حمل‌ونقلی
  • قرارداد با متصدیان حمل و بیمه کالا

برای انجام هر یک از موارد فوق، شخص باید تخصص‌ها و مهارت‌های لازم را داشته باشد؛ در غیر این صورت، در مرحله ترخیص و حمل بار، قطعا دچار مشکل خواهند شد. پیشنهاد ما به شما این است، برای به حداقل رساندن ریسک‌های موجود در این راه و قطعی کردن سودهای حاصل، حتما برای انجام کار تجاری خود، از اشخاص حقیقی یا حقوقی با تجربه کمک بخواهید. همچنین می‌توانید در صورت داشتن عجله و نداشتن وقت برای آموزش، از صفر تا صد تجارت را به شرکت بازرگانی وانیکس بسپارید.

صادرات به لینیای چین

فورواردر از لینیای چین

درباره فورواردر از لینیای چین باید بگوییم، ردپایی این شخص را می‌توان در هر مرحله از حمل کالا از این شهر به ایران یافت. اولویت اول این افراد، تسریع و تسهیل روند جابه‌جایی بار است. این افراد مسیرهای موجود برای حمل را بررسی کرده و از بین آن‌ها، بهترین را با توجه به نوع اجناس انتخاب می‌کنند. در مرحله بعدی، به‌محض آماده شدن کالا برای حمل، با هر دو طرف معامله، هماهنگی‌های لازم را انجام داده و در حین حمل نیز پیگیر حمل صحیح بار است.

خرید از لینیای چین

خرید از لینیای چین نیز مانند هر مرحله اشاره شده در بالا، اصول و قواعدی دارد که پایبندی به آن، لازمه تجارت موفق است. گفتنی است که در این مرحله، عدم آشنایی با بازارهای هدف و زبان چینی از جمله چالش‌ها به شمار می‌روند.

خرید عمده از لینیای چین

برای خرید عمده از لینیای چین باید به فنون مذاکره آشنا باشید تا بتوانید تخفیفات بیشتری بگیرید. آشنایی با مراکز تولیدی عمده نیز از دیگر نیازهای تجار است. برای کسب اطلاع بیشتر در مورد این خرید، می‌توانید با مشاوران مجموعه ما تماس حاصل کنید.

کارگو از لینیای چین

اگر تازه وارد حوزه تجارت شده‌اید، حتماً واژه کارگو برایتان یک اصطلاح تازه و ناشناخته است. شایان‌ذکر است که منظور از کارگو همان روش حمل بار از مبدا تا مقصد است. این روش‌ توسط فورواردر و با مشورت صاحب بار انتخاب می‌شود.

کارگو از لینیای چین

سخن پایانی با وانیکس

همان‌طور که اطلاع دارید، کشور چین یکی از مناطق اصلی تجاری برای ایرانیان محسوب می‌شود؛ بنابراین آشنایی با نحوه تجارت با مناطق مختلف این کشور می‌تواند برای افراد سود زیادی به همراه داشته باشد. شما می‌توانید با مراجعه به وبلاگ شرکت وانیکس، مقالات مرتبط به شهرها مختلف چین را مطالعه کرده و نحوه تجارت با آن‌ها را یاد بگیرید.

سؤالات متداول درباره شهر لینیای

  • مدت زمان لازم برای صادرات یا واردات از شهر لینیای چقدر است؟

این مدت‌زمان متغیر بوده و به تخصص و مهارت تاجر در انجام مراحل تجاری بستگی دارد.

  • کدام روش کارگو برای واردات و حمل کالا از لینیای چین به صرفه‌تر است؟

معمولا روش حمل دریایی به صرفه‌تر است، اما تاجران باید به نوع کالای خود نیز توجه کنند که آیا امکان حمل آن با کشتی وجود دارد یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *