واردات از شهر لوئویانگ چین

در ادامه مقاله برای آشنا کردن کاربران عزیز با همه چیز درباره شهر لوئویانگ چین، موارد مهمی را در رابطه با این شهر بیان کرده‌ایم. از شما دعوت به عمل می‌آوریم تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

معرفی شهر لوئویانگ چین

لوئویانگ یا Luoyang شهری واقع در منطقه تلاقی رودخانه لو و رودخانه زرد در غرب استان هنان کشور چین است. این شهر که به‌عنوان یک شهر در سطح استان اداره می‌شود، از شرق با مرکز استان ژنگژو، از جنوب شرقی به پینگدینگشان، از جنوب به نانیانگ، از غرب با سانمنشیا، از شمال با جی یوان و از شمال شرقی با جیائوزو همسایه است.

 

 

 از ۳۱ دسامبر ۲۰۱۸، شهر لوئویانگ چین دارای ۶،۸۸۸،۵۰۰ نفر جمعیت بود که از این تعداد ۲،۷۵۱،۴۰۰ نفر آن‌ها در منطقه ساخته شده (مترو) متشکل از پنج منطقه شهری از شش منطقه (به جز ناحیه جیلی که به طور مداوم شهری نشده است) و ناحیه یانشی زندگی می‌کردند. گفتنی است که این منطقه در سطح استان دارای ۷ ناحیه و ۷ شهرستان است.

معرفی شهر لوئویانگ چین

شهر Luoyang که در دشت مرکزی چین قرار دارد، یکی از قدیمی‌ترین شهرهای این کشور بوده و یکی از مهدهای تمدن چین به شمار می‌رود. همچنین این شهر اولین پایتخت از چهار پایتخت بزرگ باستانی چین است. نام “لوئویانگ” نیز از موقعیت شهر در سمت شمال یا آفتابی (“یانگ”) رودخانه لو سرچشمه می‌گیرد. این شهر در طول قرن‌ها، نام‌های مختلفی داشته، ازجمله لویی و لوژو؛ اگرچه “لوئویانگ” نام اصلی آن بوده است. درباره‌ی آب‌وهوای این شهر ین نیز باید بگوییم، Luoyang دارای آب‌وهوای نیمه گرمسیری مرطوب خشک و زمستانی بسیار قاره‌ای است.

 

 

تاریخچه ای از لوئویانگ چین

بعد از یک معرفی کلی درباره شهر لوئویانگ چین، اکنون می‌خواهیم تاریخی که این شهر در زمان سلسله‌های مختلف پشت سر گذاشته است را باهم بررسی کنیم. همچنان همراه ما باشید.

 • سلسله شیا

در سال ۲۰۷۰ قبل از میلاد، پادشاه سلسله شیا” تای کانگ”پایتخت شیا را به تقاطع لو و یی منتقل کرد و نام این شهر را ژن‌چون گذاشت. در سال ۱۶۰۰ قبل از میلاد، تانگ شانگ جی، آخرین پادشاه سلسله شیا را شکست داد و پایتخت جدیدی را در رودخانه لو ساخت.

 • سلسله هان شرقی

در سال ۱۰۳۶ قبل از میلاد، دومین پایتخت ژو غربی، وانگ چنگ در ۱۵ کیلومتری (۹.۳ مایل) غرب چنگژو ساخته شد. وانگ چنگ در سال ۷۷۱ قبل از میلاد پایتخت سلسله ژو شرقی شد و بعدها نیز پایتخت سلسله هان شرقی یعنی لوئویانگ بر فراز چنگژو واقع گشت. Luoyang مدرن بر روی خرابه‌های Wangcheng ساخته شد که امروزه هنوز در پارک Wangcheng قابل مشاهده است. درنهایت در سال ۲۵ پس از میلاد، شهر لوئویانگ چین، به‌عنوان پایتخت سلسله هان شرقی در ۲۷ نوامبر توسط امپراتور گوانگ وو از هان اعلام شد. دیوارهای این شهر در آن زمان مستطیلی را در ۴ کیلومتری جنوب به شمال و ۲.۵ کیلومتر از غرب به شرق تشکیل می‌دادند که رودخانه گو، شاخه‌ای از رودخانه لو نیز دقیقا خارج از دیوارهای شمالی شرقی آن قرار داشت. کاخ مستطیل شکل جنوبی و کاخ شمالی ۳ کیلومتر از هم فاصله داشتند و توسط راه سرپوشیده به هم متصل می‌شدند. در این دوره اقدامات زیادی در شهر لوئویانگ چین صورت گرفت؛ ازجمله اینکه دانشگاه امپراتوری در سال ۲۹ بازسازی شده و در سال ۴۸، کانال یانگ ساخته و پایتخت را به لو متصل کرد. در سال ۵۶ نیز رصدخانه اصلی امپراتوری، تراس معنوی، ساخته شد.گفتنی است که برای چندین قرن، Luoyang نقطه کانونی چین بود. در سال ۶۸ پس از میلاد، معبد اسب سفید، اولین معبد بودایی در چین، در این منطقه تأسیس شد. این معبد هنوز وجود دارد، اگرچه معماری آن مربوط به قرن شانزدهم است. همچنین سفیر بانچائو، جاده ابریشم را در سلسله هان شرقی بازسازی کرد و این باعث شد پایتخت شهر Luoyang شروع جاده ابریشم باشد.

 

 

 • سلسله وی شمالی

در زمستان ۴۱۶، لوئویانگ به دست ژنرال لیو یو، تان دائوجی افتاد. در سال ۴۲۲، لویانگ توسط وی شمالی دستگیر شد و ژنرال لیو سانگ دائو یانژی، شهر را پس گرفت، اما در سال ۴۳۹ وی شهر را به طور قطعی فتح کرد. در سال ۴۹۳ پس از میلاد، امپراتور شیائوون از سلسله وی شمالی پایتخت را از داتونگ به منطقه Luoyang منتقل کرده و ساخت غارهای لانگمن را آغاز کرد. در همان زمان، معبد Yongning بلندترین بتکده در چین، نیز در این منطقه ساخته شده است.

 • سلسله تانگ

هنگامی‌که امپراتور یانگ سویی، کنترل منطقه را در سال ۶۰۴ پس از میلاد به دست گرفت، در محل شهر موجود، لوئویانگ جدید را با بهره بردن  از طرحی الهام گرفته از امپراتور ون سوئی  یعنی پدرش در چانگان تازه بازسازی شده ، تأسیس کرد. در زمان سلسله تانگ، لوئویانگ دونگدو “پایتخت شرقی” بود و در اوج خود جمعیتی در حدود یک میلیون نفر داشت و پس از چانگان که در آن زمان بزرگ‌ترین شهر جهان بود، در رتبه دوم قرار داشت.

در طی یک دوره زمانی در سلسله تانگ، اولین و تنها ملکه در تاریخ چین، ملکه وو، پایتخت سلسله ژو خود را به شهر لوئویانگ چین منتقل کرد و آن را شن دو (پایتخت خدا) نامید. او بلندترین قصر در تاریخ چین را در این مرحله ساخت که اکنون در محل شهر سوئی تانگ لویانگ قرار دارد. در طول دوره کوتاه پنج سلسله و ده پادشاهی، Luoyang پایتخت لیانگ بعدی (فقط برای چند سال قبل از انتقال دربار به کایفنگ) و سلسله تانگ بود.

 • سلسله نورث سانگ

در طول سلسله نورث سانگ، لوئویانگ “پایتخت غربی” و زادگاه ژائو کوانگ ین، بنیان‌گذار سلسله سونگ بود. این شهر در آن زمان، مرکز فرهنگی برجسته‌ای به شمار می‌رفت که برخی از مهم‌ترین فیلسوفان را در خود جای داده بود. این رونق عمدتاً ناشی از پیشرفت‌ها و بازسازی‌های جدید Luoyang در این دوره بود.

 • سلسله یوان

از زمان سلسله یوان، شهر لوئویانگ چین دیگر پایتخت این کشور در بقیه سلسله‌های باستانی نبود. در زمان سلسله‌های یوان و مینگ، این شهر دو بار تخریب و بازسازی گشته و دیوارهای آن توسط شورشیان دهقان در اواخر دوره مینگ ویران شد. سپس دیوارهای آن در دوران سلسله چینگ، دوباره بازسازی شد. در این دوره جمعیت Luoyang به یک شهرستان متوسط ​​کاهش یافت؛ بااین‌حال، برای آخرین بار، این شهر برای مدت کوتاهی در طول تهاجم ژاپن پایتخت جمهوری چین بود.

 • جمهوری خلق چین

پس از تأسیس جمهوری خلق، شهر لوئویانگ چین به‌عنوان یک قطب بزرگ صنعتی سنگین احیا شد. در اولین برنامه پنج ساله این کشور، ۷ برنامه از ۱۵۶ برنامه صنعتی بزرگ با کمک شوروی در منطقه جیانشی Luoyang راه‌اندازی شد؛ ازجمله کارخانه تراکتورسازی دونگ فانگونگ، کارخانه ماشین‌آلات معدنی لویانگ و کارخانه بلبرینگ لویانگ.

بعدا، در طول ساخت‌وساز جبهه سوم، گروهی از کارخانه‌های صنایع سنگین به Luoyang منتقل یا در آن تأسیس شدند، ازجمله کارخانه شیشه لویانگ. این توسعه صنعتی به طور قابل‌توجهی ساختار جمعیتی این شهر را تغییر داد، به‌طوری که پس از سال ۱۹۴۹ حدود نیمی از جمعیت آن را مهاجران جدید از خارج از استان یا فرزندان آن‌ها تشکیل داده بودند.

اقتصاد لوئویانگ چین

اقتصاد شهر لوئویانگ چین پس از پیشنهاد طرح‌های توسعه جدید، دچار دگرگونی‌های زیادی شد. با تعیین ژنگژو به‌عنوان شهر مرکزی ملی در سال ۲۰۱۷، استان هنان در سال ۲۰۲۰ طرح توسعه جدیدی را برای منطقه شهری ژنگژو پیشنهاد کرد که خواستار توسعه Luoyang به‌عنوان یک شهر فرعی بود. به‌عنوان بخشی از این توسعه، مقامات تصمیم به گسترش منطقه شهری Luoyang گرفتند. این برنامه‌ها نه‌تنها برنامه‌ریزی و استفاده هماهنگ از منابع و زیرساخت‌ها را در این شهر تسهیل کردند، بلکه امکان ادغام بهتر با ژنگژو را برای آن فراهم آوردند.

در ۲۸ مارس ۲۰۲۱، دولت مرکزی، سازمان‌دهی مجدد اداری بزرگ شهر Luoyang را تصویب کرد. شهر یانشی به یک منطقه شهری (منطقه یانشی) سازمان‌دهی شد، در حالی که ناحیه جیلی و شهرستان منجین در ناحیه منجین ادغام شدند. این سازمان‌دهی مجدد، به طور مؤثر منطقه شهری Luoyang را دو برابر کرده و باعث بهبود وضعیت اقتصادی آن نیز شد.

اقتصاد لوئویانگ چین

حمل‌ونقل در لوئویانگ چین

 امکان رسیدن به شهر لوئویانگ چین با بزرگراه، قطار یا هواپیما وجود دارد. اتوبوس‌های مخصوص مسافت طولانی نیز یک گزینه دیگر برای سفر داخلی به این شهر هستند، اگرچه معمولاً زمان بیشتری طول می‌کشند. گفتنی است که راه‌آهن پرسرعت، رایج‌ترین راه برای ورود به شهر از شیان یا ژنگژو است. Luoyang دارای یک سیستم اتوبوس با بیش از ۳۰ خط بوده و تاکسی‌ها نیز یکی از منظره‌های رایج در آن هستند.

 

 

ازجمله سایر روش‌های حمل‌ونقلی برای رسیدن به این شهر عبارت‌اند از:

 • مترو

خط ۱ متروی شهر لوئویانگ چین در ۲۸ مارس ۲۰۲۱ افتتاح گشته و خط ۲ نیز در ۲۶ دسامبر ۲۰۲۱ مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

 • ریل (سرعت معمولی)

ایستگاه اصلی برای خدمات ریلی مرسوم، ایستگاه راه‌آهن Luoyang در راه‌آهن Longhai است. ایستگاه راه‌آهن Guanlin در راه‌آهن Jiaozuo–Liuzhou خدمات بسیار کمتری دارد و فقط قطارهای شمال به جنوب را می‌بیند یا برعکس که در ایستگاه راه‌آهن Luoyang متوقف نمی‌شوند.

 • جاده

راه‌های جاده‌ای منتهی به این شهر به شرح ذیل‌اند:

 • بزرگراه G30 لیانیونگانگ – خورگس
 • بزرگراه G36 نانجینگ-لوئویانگ
 • بزرگراه G55 ارنهوت-گوانگژو
 • بزرگراه ملی چین ۲۰۷
 • بزرگراه ملی چین ۳۱۰
 • هوا

Luoyang توسط فرودگاه Luoyang Beijiao خدمات‌رسانی می‌شود.

واردات از لوئویانگ چین

برای واردات از لوئویانگ چین، تجار و بازرگانان عزیز باید با مراحل انجام آن آشنا باشند. در ذیل برخی از مهم ترین مراحل این کار همراه با توضیحات آن را آورده‌ایم.

مراحل واردات کالا عبارتند از:

 • منبع یابی و انتخاب نوع کالا

در این مرحله تجار با تحقیق درباره پرسودترین کالاهای وارداتی از Luoyang چین و همچنین نیازسنجی بازار داخلی، نوع کالای وارداتی خود را انتخاب کرده و در شهر مدنظر خود به دنبال منبع و تأمین‌کننده آن می‌گردند.

 • خرید کالا

در مرحله خرید، تجار بعد از انجام مذاکرات لازم با فروشنده کالا، اقدام به تنظیم قرارداد خرید می‌کنند.

 • دریافت برگ خرید از فروشنده

مرحله دریافت برگ خرید از فروشنده یکی از مراحل اصلی واردات است که در آن خریدار با توجه به این برگ خرید از جزئیات و ویژگی‌های کالایی که می‌خواهد آن را وارد کند باخبر می‌شود.

 • ثبت سفارش کالا

بعد از اینکه تاجر از فروشنده برگ خرید را دریافت کرده و از جزئیات کالای مدنظر خود آگاه شد، در صورت تائید برگ خرید، اقدام به ثبت سفارش کالا می‌کند.

 • حمل کالا به مقصد

بعد از اتمام تمامی مراحل اشاره شده در فوق، نوبت به حمل کالا از مبدأ به مقصد می‌رسد.

 • ترخیص کالا از گمرک

بعد از اینکه محموله وارداتی حمل و وارد گمرک کشور شد، نیاز است که تاجر با ارائه مدارکی این محموله را از گمرک ترخیص کند. مدارک لازم برای ترخیص کالا از گمرک نیز عبارت‌اند از: بارنامه، پکینگ لیست، پروفرما، گواهی مبدأ

واردات از لوئویانگ چین

صادرات به لوئویانگ چین

صادرات به لوئویانگ چین نیز همانند واردات از آن، مراحلی دارد که تجار برای موفقیت در این امر باید با آن‌ها آشنا باشند. ازجمله این مراحل برای صادرات به شرح ذیل‌اند:

 • ایجاد حساب بانکی

 تجار برای اینکه مبادلات بانکی را در صادرات بین بازارهای داخلی و خارجی انجام دهند به ایجاد یک حساب بانکی نیاز دارند.

 • بازاریابی کالا

چند طریق برای بازاریابی در شهر Luoyang چین وجود دارد که صادرکنندگان می‌توانند طبق مهارت و علاقه خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنند. در این مرحله، بازاریابی حضوری، سنتی‌ترین روش به شمار می‌رود که در آن فرد به‌عنوان یک بازرگان ایرانی به Luoyang رفته و در این شهر به دنبال خریداران محصول خود می‌گردد.

 دومین روش بازاریابی نیز از طریق وب‌سایت‌ و بازاریابی B2B صورت می‌گیرد که در آن تاجر با تبلیغ کردن کالای خود در سایت‌، توجه خریداران چینی را جلب می‌کند. نمایشگاه‌های برگزار شده در این شهر نیز سومین روش بازاریابی کالا محسوب می‌شوند که فرصتی را برای بازرگانان فراهم می‌کنند تا کالاهای خود را بازاریابی کنند.

بازاریابی از طریق اتاق بازرگانی نیز آخرین روش است. تجار با به عضویت در آمدن در اتاق بازرگانی ایران و چین، از درخواست‌های شرکت‌های چینی مطلع شده و از این طریق می‌توانند، وضعیت تقاضا در بازار Luoyang را نیز حدس بزنند.

 • صدور پیش‌برگ خرید

بعد از پیدا کردن خریدار چینی، صادرکننده پیش فاکتوری که دربردارنده‌ی مشخصات محصول صادراتی است برای او می‌فرستد.

 • بسته‌بندی

 در این مرحله، طبق قرارداد بسته‌ شده با خریدار چینی، بازرگان کالای مدنظر را بسته‌بندی کرده و آماده ارسال می‌کند.

 • امور گمرکی

صادرکننده کالا در اولین گام انجام امور گمرکی، باید سیف کالا را پرداخت کند. سیف محصول عبارت است از بیمه محصول، قیمت کالا در ایران، بسته‌بندی محموله، حمل‌ونقل و سایر هزینه‌های مربوط به کالا.

 • دریافت مجوز صادرات از ارگان‌های مربوط

بعد از انجام مراحل گفته شده در بالا، نوبت به اخذ مجوز صادرات از ارگان‌هایی مثل وزارت بهداشت، وزارت صنعت، معدن و تجارت و صنایع کشاورزی می‌رسد.

 • ارائه کالا به گمرک

برای اخذ اظهارنامه صادراتی، لازم است کالا همراه با مدارک موردنیاز به گمرک برده شود.

 • بیمه کالا

در این گام تاجر باید شرکت‌های فعال در حوزه حمل‌ونقل بین‌المللی کالا را شناخته و برای حمل بار با یکی از آن‌ها قرارداد ببندد؛ سپس اقدام به بیمه محموله با توجه به ضوابط کند.

 • گواهی بازرسی

 برای دریافت گواهی بازرسی کالا، هردو طرف قرارداد (خریدار و فروشنده) اقدام به تنظیم قرارداد با یک شرکت بازرسی می‌کنند که مورداطمینان هر دو است.

 

 

 • صدور برگ فروش

برگ  فروش توسط صادرکننده کالا، صادر شده و به تائید اتاق بازرگانی می‌رسد. با تائید این برگ خرید توسط اتاق بازرگانی، این اتاق مبدأ، بارنامه و پروانه گمرکی چین را صادر می‌کند. گفتنی است که امروزه انجام آنلاین این مرحله امکان‌پذیر شده و تجار می‌توانند با مراجعه به سامانه اتاق بازرگانی، آن را پشت سر بگذارند.

 • صدور کالا

در گام پایانی، صادرکننده جواز خروج کالا را به شرکت حمل‌ونقل داده و این شرکت پس از دریافت آن، محصولات را بارگیری و به مقصد Luoyang حمل می‌کند.

فورواردر از لوئویانگ چین

در فرآیندهای مربوط به حمل‌ونقل بین‌المللی کالا ردپای شخصی به نام فورواردر دیده می‌شود که به‌عنوان متصدی یا نماینده این کار شناخته می‌شود. این افراد، اشخاص حقیقی یا حقوقی هستند که می‌توانند به تمامی سؤالات و مشکلات صاحب بار در حوزه جابجایی و حمل محموله پاسخگو باشند؛ به عبارت دیگر فورواردر از لوئویانگ چین را می‌توان نوعی مشاور صاحبان کالا در نظر گرفت که فرآیندهای مربوط به چگونگی حمل کالا را طرح و برنامه‌ریزی می‌کند.

خرید از لوئویانگ چین

خرید از لوئویانگ چین یکی از مراحل واردات از این شهر به شمار می‌رود که در آن تاجران بعد از تعیین نوع کالای وارداتی و همچنین محل فروش و تأمین‌کنندگان آن، اقدام به خرید می‌کنند.

خرید عمده از لوئویانگ چین

در واردات کالا، اغلب تاجران دست به خرید عمده از لوئویانگ چین می‌زنند؛ چون در این نوع خرید امکان تخفیف گیری از فروشنده بیشتر شده و هزینه تمام‌شده کالا برای تاجر کم می‌شود. همچنین خرید عمده صرفه‌جویی در وقت و زمان تاجران را نیز به همراه دارد.

خرید عمده از لوئویانگ چین

کارگو از لوئویانگ چین

اگر در حوزه تجارت و واردات و صادرات کالا تازه‌وارد هستید حتماً در جریان گفتگو با افراد باتجربه در این امر یا در طی یادگیری فرایندهای تجاری، با واژه کارگو برخورد کرده‌اید اما معنی و مفهوم صحیح آن را نمی‌دانید.

در رابطه با کارگو باید بگوییم منظور از این اصطلاح همان حمل محموله از مبدأ تا مقصد است. مثلاً وقتی میگوییم کارگو از لوئویانگ چین، منظور همان شیوه‌ای است که کالا از این شهر به کشور حمل می‌شود.

سخن پایانی با وانیکس

همان‌طور که میدانید امروزه به دلیل سودهای حاصل از تجارت، اکثر افراد برای وارد شدن به این حیطه علاقه نشان داده و به دنبال آموزش‌های لازم می‌گردند. از طرف دیگر، کشور چین و مناطق مختلف آن نقش پررنگی را در سهم صادرات و واردات ایران به خود اختصاص داده‌اند.

 

 

با توجه به این موارد، تیم تولید محتوای شرکت بازرگانی وانیکس، در تلاش‌اند تا درباره شهرهای تجاری و مهم چین، اطلاعات به دردبخوری را در اختیار کاربران و علاقه‌مندان به تجارت قرار دهند. درنهایت امیدواریم خواندن مقاله همه چیز درباره شهر لوئویانگ چین که در راستای این اهداف ما نگاشته شده بود برای شما مفید واقع شود.

سؤالات متداول درباره شهر لوئویانگ

 • انواع کارگو از Luoyang کدام‌ها هستند؟

کارگو بار می‌تواند به هر چهار روش حمل بار اعم از هوای و زمینی و دریایی اطلاق شود.

 • اولین کاری که تجار باید در اقدام به وارد شدن صادرات و واردات انجام دهند، چیست؟

بازرگانان باید برای وارد شدن به این حیطه کارت بازرگانی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *