واردات از شهر فویانگ چین با وانیکس

البته اشاره کنیم که صحبت درباره همه چیز شهر فویانگ چین در این نوشتار نمی‌گنجد، ولی ما سعی کرده‌ایم مهم‌ترین موارد را تحت پوشش قرار دهیم. در ادامه از شما دعوت می‌کنیم، ما را همراهی بفرمایید.

معرفی شهر فویانگ چین

فویانگ یا Fuyang  (چینی ساده شده: 阜阳) که قبلاً به صورت رومی با نام فوویانگ شناخته می‌شد، شهری در سطح استان در شمال غربی استان آنهویی چین است. این شهر از غرب با استان هنان و از شمال شرقی با شهرهای بوژو، از جنوب شرقی با شهر هوآینان و از جنوب با شهر لوآن همسایه است.

 

 

جمعیت شهر فویانگ چین در سرشماری سال ۲۰۲۰، ۸،۲۰۰،۲۶۴ نفر بود که ۲،۱۲۸،۵۳۸ نفر آن در منطقه ساخته شده (یا مترو) متشکل از ۳ منطقه شهری Yingzhou، Yingdong و Yingquan زندگی می‌کردند.

معرفی شهر فویانگ چین

این شهر دارای آب‌وهوای نیمه گرمسیری مرطوب تحت تأثیر موسمی با زمستان‌های خنک و مرطوب و تابستان‌های بسیار گرم و مرطوب است. ازآنجایی‌که تصور می‌شود آب‌وهوا در این منطقه طور مکرر تغییر می‌کند، یک‌ ضرب‌المثل رایج در میان مردم محلی آن این است که ” Fuyang چهارفصل در بهار دارد.”شهر فویانگ چین، در سطح استان دارای هشت بخش در سطح شهرستان است که شامل سه منطقه، یک شهر در سطح شهرستان و چهار شهرستان می‌شود. این هشت بخش عبارتند از:

 • Yingzhou District
 • Yingdong District
 • Yingquan District
 • Jieshou City
 • Taihe County
 • Linquan County
 • Funan County
 • Yingshang County

همچنین شهر Fuyang شامل مؤسسات آموزش عالی زیر است:

 • Fuyang Normal University
 • Fuyang Vocational and Technical College
 • Fuyang Vocational College of Science

تاریخچه ای از فویانگ چین

در این بخش از مقاله، اصلی‌ترین رویدادهای پدید آمده در شهر فویانگ چین را باهم مرور می‌کنیم.

 

 

رویین اولیه (Early Ruyin)

با شروع سلسله کین، منطقه‌ای که اکنون Fuyang نامیده می‌شود، رویین خوانده می‌شد؛ این منطقه، در آن زمان به‌عنوان بخشی از استان باستانی یوژو بود.

شوانگگودوی (Shuanggudui)

محل دومین مقبره ارباب رویین، به نام Shuanggudui، در سال ۱۹۷۷ زمانی که فرودگاه شهرداری فویانگ در حال توسعه بود، دوباره کشف شد. دقیقاً مانند Mawangdui، متون کلاسیک چینی مهمی در Shuanggudui یافت شد که نور جدیدی بر فرهنگ و ادبیات چین باستان می‌تاباند.

اویانگ شیو (Ouyang Xiu)

اویانگ شیو، یکی از هشت استاد معروف تانگ و آواز، در سال ۱۰۷۲ در Fuyang امروزی درگذشت. نفوذ او بسیار زیاد بود، حتی مخالفانی مانند وانگ آنشی، به او ادای احترام می‌نوشتند. وانگ از او به‌عنوان بزرگ‌ترین شخصیت ادبی عصر خود یاد کرد.

Great Leap Forward

دبیر حزب استان آنهویی، زنگ شیشنگ، در سال ۱۹۵۰ اعلام کرد که بر اساس گزارش‌های دولت چین در دفتر تحقیقات تاریخ حزب فویانگ، بین سال‌های ۱۹۵۹ و ۱۹۶۱، ۲.۴ میلیون نفر از این شهر بر اثر قحطی جان باختند. قبل از قحطی، در سال ۱۹۵۸، جمعیت Fuyang ، ۸ میلیون نفر بود.

 

 

تاریخچه ای از فویانگ چین

در این دوره، Zeng Xisheng، پروژه‌های بزرگ حفاظت از آب را دنبال کرد که منجر به آبیاری ناکافی برای محصولات محلی و منجر به گرسنگی گسترده شد. کادرهای محلی از ترس پیامدهای زنگ، میزان مرگ‌ومیر در مناطق خود را کمتر گزارش کردند و در برخی موارد روستاییان گرسنه را مجبور کردند در صورت انجام بازرسی رسمی مخفی شوند.

 هنگامی‌که معاون رئیس دونگ بیو برای بازدید از منطقه فویانگ آمد، رهبران استان دستور دادند که همه اجساد را از مسیر سفر دونگ خارج کنند و بیماران ادم را جمع کرده و از دید دور نگه دارند. به گفته فرانک دیکوتر، نرخ مرگ‌ومیر در منطقه Fuyang به‌ویژه بالا بود و با کامبوج تحت حکومت خمرهای سرخ رقابت می‌کرد.

خون فروشی

در دهه ۱۹۹۰، طرح‌های فروش خون تجاری منجر به آلوده شدن کل روستاهای هنان و آنهویی به ویروس HIV شد. دولت در شهر فویانگ چین که در آن زمان توسط وانگ هوآیژونگ رهبری می‌شد، روستاییان را به فروش خون به‌عنوان راهی برای تکمیل درآمد خود تشویق کرد. به‌عنوان غرامت برای دادن خون نیز به شرکت‌کنندگان ۵۰ یوان همراه با مقداری غذا و نوشیدنی داده می‌شد.

 

 

بسیاری از مردم به دلیل فقر روستایی و فساد محلی دست به این عمل زدند که آن‌ها را تحت فشار اقتصادی شدید قرار داد. در یک بررسی اپیدمیولوژیک در سال ۲۰۰۴ در Fuyang ، مشخص شد که حداقل سه هزار کشاورز به دلیل تجارت خون به HIV مبتلا شده بودند.

اقتصاد فویانگ چین

حتما با خواندن موارد مربوط به تاریخ شهر فویانگ چین، دریافتید که این شهر در طول دورهای مختلف، پیشرفت اقتصادی چندانی نداشته است. نگاهی به آمارهای تولیدی و همچنین تولید ناخالص داخلی Fuyang نیز این موارد را تائید می‌کنند. البته در دهه‌های اخیر برای توسعه و بهبود وضعیت، توسط دولت اقداماتی انجام پذیرفته است تا این شهر چین نیز مانند سایر مناطق این کشور، رشد کرده و به تولیدات زیادی برسد.

حمل‌ونقل در فویانگ چین

بعد از بررسی تاریخ و اقتصاد این شهر، در این بخش از مقاله تصمیم گرفته‌ایم راه‌های ارتباطی Fuyang را با سایر مناطق چین موردبحث قرار دهیم؛ این راه‌های ارتباطی عبارت‌اند از:

خودرو

بزرگراه G36 نانجینگ-لوئویانگ از Fuyang می‌گذرد و از نانجینگ، جیانگ سو به شرق تا لویانگ و هنان به غرب ادامه می‌یابد.

ریل

شهر فویانگ چین، دارای یک ایستگاه راه‌آهن بزرگ بوده و مرکز حمل‌ونقل ریلی استان آنهویی به شمار می‌رود. راه‌آهن سریع‌السیر Shangqiu-Hefei-Hangzhou نیز در سال ۲۰۱۹ در این شهر افتتاح شد که از طریق ایستگاه راه‌آهن جدید فویانگ غرب، به این شهر خدمات‌رسانی می‌کند.

هوا

پرواز به مناطق مختلف کشور چین نیز از طریق فرودگاه فویانگ شیگوان امکان‌پذیر است.

واردات از فویانگ چین

همان‌طور که با خواندن موارد فوق دریافتید، شهر فویانگ چین، تاریخ بسیار پیچیده و بدی را پشت سر گذاشته است. مسلم است که این سرگذشت، بر زیرساخت‌های اقتصادی این شهر ضربه زده و ساخت و احیا دوباره آن‌ها را برای دولت دشوار کرده است؛ بنابراین شاید این شهر تولیدی‌های زیادی نداشته باشد اما باز هم هستند برخی از اجناس که Fuyang در ساخت آن‌ها پیشرو است.

برای واردات ازفویانگ چین، تجار باید این محصولات را شناخته و همچنین آن‌ها را با نیازهای بازار داخلی تطابق دهند؛ زیرا اگر بدون نیازسنجی بازار اقدام به واردات کنند، ممکن است به دلیل عدم تمایلات افراد به خرید، اجناس در دست تاجر مانده و به فروش نرسد. این کار هم مساویست با به هدر رفتن تمامی سرمایه‌های که تاجر برای واردات خرج کرده است.

 

 

همچنین لازم به ذکر است که هر منطقه‌ای قوانین صادراتی مخصوص به خودش را دارد؛ مثلا شاید خروج کالایی از Fuyang ممنوع نباشد ولی واردات همین کالا به ایران دچار ممنوعیت‌های باشد؛ بنابراین الزامی است که بازرگانان اطلاعات خود را به‌روز نگه داشته و از قوانین مقصد و مبدأ مطلع باشند. اگر بدون آگاهی از این‌گونه قوانین و مقررات، اقدام به واردات کنید، ممکن است کالای شما در گمرک ضبط و ذخیره شده و اجازه ترخیص به آن  داده نشود.

واردات از فویانگ چین

برای ترخیص کالا از گمرک علاوه بر رعایت مقررات وضع‌شده، بازرگانان باید برخی از مدارک و مجوزها را نیز به این ارگان ارائه کنند. این مجوزها با توجه به نوع کالا متفاوت بوده و از سازمان‌های مختلفی نیز اخذ می‌شوند. برای تسریع روند تجاری، بهتر است تاجران بعد از تعیین نوع کالای وارداتی، اقدام به شناسایی سازمان‌های ارائه‌دهنده مجوزات کرده و مدارک مربوطه را تکمیل کنند.

علاوه بر همه این موارد، پروسه تنظیم قرارداد با فروشنده و انجام حواله‌های ارزی، از دیگر موارد پر چالش در این مسیر به شمار می‌روند که اطلاع کامل از آن‌ها می‌تواند با یاری‌جویی از افراد با تجربه و مشاوران شرکت‌های بازرگانی معتبر مثل وانیکس میسر شود.

صادرات به فویانگ چین

صادرات به فویانگ چین نیز روش‌های مختلفی داشته و بر اساس قوانین خاص خود انجام می‌پذیرد. صادرکننده باید مراحل مختلفی را با انتخاب کردن هر کدام از روش‌های مرسوم صادرات طی کند. مثلاً اگر انتخابش روش مستقیم صادرات باشد، باید خودش شخصاً کارت بازرگانی دریافت کرده و به دنبال اخذ مجوزهای صادراتی و سایر مراحل ارسال کالا باشد.

اما اگر فرد تصمیم بگیرد از روش غیرمستقیم، کالاهای مدنظر خود را به Fuyang صادر کند، باید با تحقیق و استفاده از روش‌های اعتبار سنجی، یک شرکت بازرگانی معتبر پیدا کند که در زمینه صادرات کالا به مناطق مختلف چینی، فعالیت می‌کند. قابل ذکر است که افراد در این صادرات نباید به هر شرکتی اعتماد کنند، چون برخی از این شرکت‌ها با استفاده از روش‌های نامعتبر اقدام به ارسال بار می‌کنند که این کار انبار شدن کالا در گمرک را در پی خواهد داشت.

فورواردر از فویانگ چین

در انگلیسی، کلمه فوروارد (Forward) به معنای حمل کردن، فرستادن، کمک کردن و پیش بردن است. این کلمه، در شکل فاعلی معناهای همچون حامل یا فرستنده می‌دهد. مثلاً وقتی میگوییم فورواردر از فویانگ چین، به یک شخص و فعالیت ویژه در حمل‌ونقل اشاره دارد که چگونگی حمل‌ونقل محموله تجاری از این شهر به مقصد نهایی را برنامه‌ریزی و طراحی می‌کند.

در مورد فورواردرها یک نکته مهمی که وجود دارد آن است که این فرد حقیقی یا حقوقی، عهده‌دار وظیفه حمل‌ونقل فیزیکی کالا نبوده و تنها از صفرتا صد فرآیند و نحوه جابجایی کالاها را برنامه‌ریزی می‌کند؛ اما در این زمینه باید ذکر کنیم، شخصی که عهده‌دار مسئولیت حمل‌ونقل فیزیکی اجناس است، کریر (Carrier) نامیده می‌شود که وظیفه‌ی متفاوتی با فورواردر دارد.

به‌ طور کلی فورواردرها در حمل‌ونقل، وظایف خاصی دارند که باید در روند جابه‌جایی محصول، آن‌ها را در نظر داشته و تمامی ضوابط تعیین شده را به انجام برسانند. این افراد همچنین دارای برخی از اختیارات هستند که در جابجایی محموله‌ها، می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

 

 

خرید از فویانگ چین

برای انجام خرید از فویانگ چین، تاجران می‌توانند به یکی از سه روش ذیل اقدام کنند. این روش‌ها به شرح زیرند:

 • سفر حضوری به این شهر و انجام مذاکرات رودررو با فروشندگان
 • خرید غیرحضوری از طریق سایت‌های معتبر موجود
 • واگذار کردن کار خرید به یک فرد باتجربه یا یک شرکت تجاری فعال در این زمینه

خرید عمده از فویانگ چین

خرید عمده از فویانگ چین نیز دقیقا می‌تواند به روش‌های اشاره شده در فوق انجام شود؛ با این تفاوت که در این نوع خرید، تجار با طیف وسیعی از کالاها و فروشندگان مختلف روبه‌رو می‌شوند که قیمت‌های ارائه شده از سوی هر یک از آن‌ها نیز متفاوت است. در این صورت باید توجه کنید که نباید به هر قیمت کمی اعتماد کرده و دست به خرید بزنید؛ چون احتمال تقلبی بودن اجناس در خرید عمده بسیار بالا است.

کارگو از فویانگ چین

کارگو از فویانگ چین، یکی از روش‌های متداول و معمول برای خرید و ورود محصولات به صورت عمده از این شهر به کشور است. هر چند که در حمل‌ونقل بار، هزینه، مسئله اصلی به شمار می‌رود؛ اما فاکتور بسیار مهم و حیاتی‌تر، به سلامت رسیدن اجناس به مقصد است. گفتنی است که عوامل بسیار زیادی در برآورد هزینه کارگو مؤثر هستند که ازجمله آن‌ها می‌توان به فاصله مبدأ و مقصد، تعداد، وزن، حجم و نوع کالا اشاره کرد.

کارگو از فویانگ چین

سخن پایانی با وانیکس

همان‌گونه که میدانید برای تاجران بسیار مهم است که درباره مناطق مختلف دارای پتانسیل‌های تجاری، به تحقیق بپردازند. امروزه با توجه به اینکه کشور چین بیشترین سهم را در حوزه واردات و صادرات تجار ایرانی به خود اختصاص داده است، تیم تولید محتوای شرکت وانیکس تصمیم گرفته‌اند که در یک سری از مقالات، به معرفی شهرهای مختلف چین بپردازند.

 

 

در این مقاله نیز در راستای این اهداف، عنوان همه چیز دربار شهر فویانگ چین را بررسی کردیم. امیدواریم از خواندن این مقاله بتوانید نهایت استفاده را برده و مطالب آن را در امور عملی خود به کار بگیرید.

سؤالات متداول درباره شهر فویانگ

 • در صادرات مستقیم به Fuyang، فرد ابتدا باید چه مدرکی دریافت کند؟

کارت بازرگانی یکی از مدارک اصلی است که باید در صادرات یا واردات از فویانیگ چین به همراه داشته باشد.

 • بهترین نوع کارگو از Fuyang چین کدام است؟

نوع کارگو از Fuyang چین با توجه به موقعیت این شهر مشخص می‌شود؛ برای اطلاع دقیق از آن، می‌توانید با مشاوران مجموعه ما تماس حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *