ترخیص و واردات از شهر فوشون چین

برای بررسی واردات از شهر فوشون چین لازم است که در ابتدا یک بررسی اولیه روی اوضاع جغرافیایی و اقتصادی چین داشته باشیم. سپس باید مراحل واردات مثل خرید کالا، ترخیص کالاهای خریداری شده و در نهایت ارسال این اجناس از فوشون به ایران را توضیح دهیم. در این میان صادرات به این شهر و البته چگونگی انجام کلیه این مراحل به‌طریقی ساده و با هزینه ارزان هم توضیح داده می‌شود. تا پایان مقاله با ما همراه باشید تا کلیه این موضوعات را توضیح دهیم.

 

 

نگاهی کلی به شهر فوشون

شهر فوشون یک شهر شمال شرقی در استان لیائونینگ کشور چین است که با مساحتی حدود ۶۷۵ کیلومتر مربع جمعیتی حدود ۱.۴۰۴.۹۴۴ نفر در آن زندگی می‌کنند. این شهر از نظر آب‌وهوایی بسیار اوضاع بسیار دل‌انگیزی دارد و به همین خاطر توریستی محسوب می‌شود. وجود رودخانه‌ها و دریاچه‌های بسیار پرآب در این شهر باعث شده تا اوضاع کشاورزی آن بسیار مناسب بوده و از نظر غذایی به جایی وابسته نباشد. جدای از این ویژگی‌های مثبت، اوضاع اقتصادی این شهر باعث شده که بازرگانان و تجار بسیاری از شهرهای مختلف جهان و ایران برای خرید کالاهای مورد نیاز خود به این شهر سفر می‌کنند. اما باید بدانیم که چه محصولات و صنایعی در این شهر تولید می‌شود که باعث شده چنین مورد توجه بازرگانان و تجار مختلف از اقصی‌نقاط جهان قرار بگیرد.

نگاهی کلی به شهر فوشون

واردات از فوشون چین

شهر فوشون همانطور که گفتیم دارای صنایع و تولیدات بسیار پیشرفته‌ای است و به همین دلیل واردات از فوشون چین بسیار رونق دارد. اما این صنایع و تولیدات در چه زمینه‌ای است؟ صنایع اصلی این شهر در زمینه پتروشیمی ، متالوژی ، مخابرات و الکترونیک ، صنایع ماشین‌آلات و صنایع مثل معدن ، ذوب فلزات آهنی ، استخراج گاز طبیعی و نفت است. همچنین در زمینه تولید ماشین‌آلات و تجهیزات و صنایع پوشاک و نساجی نیز دارای تولیدات بسیار عظیمی است. در زمینه محصولات کشاورزی نیز این شهر جزو پیشروترین شهرهای کشور چین است که به بسیاری از کشورهای دنیا صادرات دارد. این محصولات و تولیدات باعث شده است که واردات از فوشون چین برای بسیاری از بازرگانان و تجار مورد توجه واقع شده و برای تامین مواد مورد نیاز خود این شهر را به عنوان مقصد تجاری اول خود انتخاب کنند.

 

 

صادرات به شهر فوشون چین

اگر گمان برده‌اید که تنها واردات از فوشون چین به ایران تنها رابطه تجاری ایران با این شهر است، سخت در اشتباهید. چرا که از ایران نیز کالاهایی بسیار باکیفیت  به این شهر صادر می‌گردد. چند نمونه از این کالاها عبارتست از مواد معدنی پایه‌ای مثل انواع فلزات و گچ، سنگ آهن، و مواد شیمیایی صنعتی، قالی و گلیم دستبافت، صنایع دستی گوناگون مثل انواع سفال رنگی، مواد غذایی دریایی مثل ماهی و میگو، زعفران و پسته، خرما و زیره کرمان و البته عسل کوهی. این مواد با بسته‌بندی بسیار شکیل و مناسب به شهر فوشون صادر می‌شوند. اما اینکه چگونه این عملیات انجام می‌شود را در پایان مقاله و بعد از توضیح مراحل واردات کالا  از شهر فوشون توضیح خواهیم داد. چراکه مراحل هردو یکی است و تنها جای صادرکننده و واردکننده عوض می‌شود.

خرید از فوشون چین

اولین مرحله واردات از فوشون چین عبارتست از خرید کالاهایی که قصد واردات آنها را دارید. این مرحله با ارسال یک برگه رسمی خرید به شرکت فروشنده چینی موجود در فوشون انجام می‌شود. این برگه پروفرما نام دارد که درآن اطلاعات خریدار، فروشنده، تعداد کالا، قیمت آنها و البته مشخصات فیزیکی کالاها درج می‌شود. شرکت فروشنده بعد از دریافت پروفرما به تهیه محصولات سفارش شده شما پرداخته و سپس بعد از تهیه آنها و البته تایید کیفیتشان، آنها را به گمرک شهر فوشون می‌فرستد.

 

 

خرید از فوشون چین

 در این مرحله شما برای تکمیل فرایند خرید کالاها باید آنها را از گمرک این شهر ترخیص کنید. اما قبل از اینکه مراحل ترخیص را توضیح دهیم لازم است که بررسی کنیم ببینیم چه نوع خریدی برای تهیه کالاها بهتر است.

خرید عمده از فوشون چین

خرید عمده اجناس درخواستی برای واردات از فوشون چین بهترین نوع خرید است. خرید عمده به معنای پرداخت قیمتی کمتر از خرید تکی برای هر کالا و البته خرید کالاها در ابعادی بسیار بیشتر از خرید تک‌فروش است.

به همین دلیل این نوع خرید باعث کسب سود بیشتر در واردات کالا از شهر فوشون می‌گردد و می‌توان آن را بهترین نوع خرید کالا از این شهر دانست. مراحل خرید عمده کالا از فوشون نیز درست مانند همان مراحلی است که توضیح دادیم با این تفاوت که با این نوع خرید تعداد بسیار زیادی کالا با قیمت کمتر می‌توانید وارد کنید.

ترخیص کالا از فوشون چین

همانطور که گفتیم بعد از اینکه کالاهای درخواستی شما توسط شرکت فروشنده موجود در فوشون تایید شد، آنها به گمرک این شهر تحویل داده شده و شما باید برای ترخیص آنها اقدام کنید. برای ترخیص کالاها لازم است که یک سری مدارک مثل بارنامه، کارت بازرگانی و پروفرما را فراهم کرده و به گمرک شهر فوشون تحویل دهید. بازرسان اداره گمرک شهر فوشون نیز بعد از بررسی کالاها و درخواست ترخیص شما به بررسی این کالاها پرداخته و اگر مشکل قانونی نداشته باشد اجازه ترخیص آنها را به شما می‌دهند.

فورواردر از فوشون چین

برای انجام مراحل خرید چکار باید کرد؟ به نظرتان باید خودتان به این شهر رفته و کارهای خرید  و ترخیص و ارسال کالاها به ایران را شخصا انجام دهید؟ قطعا این کار هم به تجربه زیادی نیاز داشته و هم اینکه برای شما بسیار هزینه‌بر خواهد بود. چاره کار در دستان فورواردرها است.

فورواردر کسی است که از سمت شرکت‌های بازرگانی در شهر فوشان به کار خرید، ترخیص و ارسال کالاها از این شهر به ایران گماشته می‌شود. شما می‌توانید برای انجام کارهای واردات از فوشان چین کارهای خود را به فوروادرها بسپارید و با خیال راحت در خانه خود منتظر دریافت کالاها بمانید.

کارگو از فوشون چین

آخرین مرحله واردات از فوشون چین عبارتست از ارسال کالاهای ترخیص یافته از شهر فوشان به ایران. برای انجام این کار روشی کلی به‌نام کارگو وجود دارد. در روش کارگو، یک وسیله حمل‌ونقل باری برای انتقال اجناس میان کشورهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. به اینصورت در کارگو دریایی شما اجناس خریداری شده را با استفاده از یک کشتی باری به ایران انتقال می‌دهید. کارگو دریایی متداول‌ترین روش برای انتقال اجناس از شهر فوشون به ایران است. علاوه بر این روش کارگو در حالت کلی هم هزینه کمتری  نسبت به سایر روش‌ها دارد و هم اینکه انجام آن ساده‌تر و امن‌تر است.

کارگو از فوشون چین

واردات از فوشون چین با شرکت وانیکس

برای انجام تمام این مراحل، یک شرکت بازرگانی واسطه به نام وانیکس وجود دارد که تمام مراحل واردات از فوشون چین را برای شما بسیار ساده می‌کند. این شرکت با داشتن فورواردرهای بسیار باتجربه و البته آگاه، قادر است که کارهای خرید کالا، ترخیص آنها از گمرک شهر فوشون و در نهایت ارسال این اجناس به ایران را به‌سادگی انجام دهد. تنها کافی است کارهای خود را به این شرکت بسپارید تا نه‌تنها کارهای واردات کالای شما را انجام دهد، بلکه اگر صادراتی هم دارید را به‌سادگی برعهده گرفته و انجام دهد.

حرف آخر

شهر فوشون را در این مقاله از جنبه اقتصادی و توانایی تولید کالاهای مختلف بررسی کردیم. شهر فوشون در تولید صنایع گوناگون مثل صنایع پتروشیمی، ماشین‌آلات صنعتی، کشاورزی و البته خودرو جزو پیشروترین شهرهای کشور چین است. به همین دلیل اگر قصد واردات این قطعات را از شهر فوشون دارید باید توجه داشته باشید که مراحل واردات از فوشون چین کدام است.

موضوعی که آن را هم در این مقاله بررسی کردیم. در نهایت نیز توضیح دادیم که برای انجام تمام این مراحل بعلاوه صادرات کالاهای ایرانی به شهر فوشون باید انجام تمام مراحل را به یک شرکت بازرگانی واسطه مثل وانیکس بسپارید.

سوالات متداول درباره شهر فوشون

  • برای انجام مراحل واردات از فوشون چین بهترین روش کدام است؟

ازآنجا که برای انجام تمام مراحل واردات کالا از شهر فوشون به ایران لازم است که شخصی در این شهر کارهای خرید و ترخیص کالا را برعهده بگیرد، بهترن راه این است که کارها را به شخصی باتجربه بسپارید. این شخص باتجربه فورواردر نام دارد و در اختیار شرکت‌های بازرگانی است. پس باید کارها را به یک شرکت بازرگانی بسپارید.

  • متداول‌ترین نوع ارسال کالا از فوشون به ایران کدام است؟

متداول‌ترین روش برای ارسال کالا از شهر فوشون به ایران عبارتست از روش کارگو دریایی. در این روش شما کالاها را با استفاده از یک کشتی باری از طریق دریا به ایران می‌فرستید. این روش امن‌ترین و ارزان‌ترین روش برای انتقال کالاها از کشور چین به ایران است و توسط شرکت بازرگانی وانیکس نیز قابل انجام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *