همین حالا تماس بگیرید (هر ساعت از شبانه روز)

ترخیص و واردات از شهر شی‌ آن چین

از دهه ۱۹۸۰، shee-AN به‌عنوان بخشی از رشد اقتصادی داخلی چین، به‌ویژه برای مناطق مرکزی و شمال غربی به شمار رفته است. این شهر به‌عنوان یک مرکز فرهنگی، صنعتی، سیاسی و آموزشی در کل منطقه مرکزی-شمال غربی، با امکانات زیادی برای تحقیق و توسعه است. شهر شی‌ آن در حال حاضر دارای وضعیت زیر استانی بوده و ۱۱ ناحیه و ۲ شهرستان را اداره می‌کند. در سال ۲۰۲۰، این شهر توسط شبکه تحقیقاتی جهانی‌سازی و شهرهای جهان، به‌عنوان یک شهر بتا (سطح دوم جهانی) در نظر گرفته شده و طبق رتبه‌بندی خود کشور، رتبه هفدهم را کسب کرده است. shee-AN یکی از ۱۰۰ مرکز مالی برتر جهان بر اساس شاخص مراکز مالی جهانی محسوب می‌گردد. همچنین این شهر بر اساس نتایج تحقیقات علمی که توسط شاخص طبیعت ردیابی شده، در بین ۳۰ شهر برتر جهان قرار گرفته و خانه چندین دانشگاه معتبر در شمال غربی چین، از جمله دانشگاه شی‌ آن جیائوتنگ، دانشگاه پلی تکنیک شمال غربی و Xidian است.

 

 

shee-AN که در بیشتر تاریخ خود به نام چانگان شناخته شده، یکی از چهار پایتخت بزرگ باستانی چین است که در زمان چندین سلسله مهم در تاریخ چین، از جمله ژو غربی، هان غربی، سوئی، این مقام را داشته است. این شهر چین، در حال حاضر دومین مقصد گردشگری محبوب در این کشور است. shee-AN نقطه شروع جاده ابریشم و محل استقرار ارتش سفالی امپراتور Qin Shi Huang است که هر دو در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارند. حال با این مقدمه کلی، برویم به سراغ بررسی بیشتر این شهر. در ادامه از شما دعوت می‌کنیم تا پایان این مقاله ما را همراهی بفرمایید.

تاریخچه ای از شهر شی آن چین

 کشفیات انجام شده در جنوب شرقی shee-AN نشان دهنده این است که قدمت این شهر به حداقل ۵۰۰۰۰۰ سال قبل از زمان کنونی بازمی‌گردد. پایتخت ژو در شهرک‌های دوقلوی Fengjing (丰京) و Haojing که باهم به‌عنوان Fenghao شناخته می‌شوند، در جنوب غربی شی‌ آن معاصر واقع شده‌اند. این شهرک همچنین به‌عنوان Zōngzhōu (宗周) شناخته می‌شد تا نقش آن را به‌عنوان پایتخت ایالت‌های تابعه نشان دهد.در سال ۱۹۳۶، حادثه shee-AN در داخل شهر در طول جنگ داخلی چین رخ داد. این حادثه، کومینتانگ (KMT) و حزب کمونیست چین را به آتش‌بس رساند تا بر مبارزه علیه تهاجم ژاپن تمرکز کنند. در ۲۰ مه ۱۹۴۹، ارتش آزادی‌بخش خلق که تحت کنترل کمونیست‌ها بود، شهر shee-AN را از نیروی کومینتانگ تصرف کرد. این شهر به‌عنوان یکی از شهرهایی که در آن، تظاهرات ضد ژاپنی چین در سال ۲۰۱۲ برگزار شد، در سرفصل خبرها قرار گرفت.

تاریخچه ای از شهر شی آن چین

پس ‌از این تاریخ تقریباً شی آن یک جو آرامی داشت تا اینکه در سال ۲۰۲۲، این شهر شاهد بزرگ‌ترین شیوع جامعه COVID-19 از ماه‌های اولیه شیوع این بیماری در چین شد. از ۲۳ دسامبر ۲۰۲۱، پس از گزارش مقامات محلی در مورد بیش از ۲۵۰ مورد مثبت کرونا، شهر در قرنطینه شدید قرار گرفت. این امر منجر به مراقبت‌های بهداشتی تحت فشار و تأخیر یا ناکافی بودن تحویل غذا به بخشی از شهر گشت. سرانجام محدودیت‌های shee-AN در ۲۴ ژانویه برداشته شد.

 

 

اقتصاد شی آن چین

به‌عنوان بخشی از سیاست توسعه غربی چین، shee-AN به یک هدف اصلی برای تسریع توجه تبدیل شده است. از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۶، ارزش تولید صنعتی بخش خدمات شی‌ آن، با نرخ متوسط ​​سالانه ۱۳ درصد افزایش یافت که نشان دهنده رشد از ۸.۱۱۳ میلیارد دلار به ۲۵.۸۵ میلیارد دلار آمریکا است.این شهر بزرگ‌ترین اقتصاد استان شانشی با تولید ناخالص داخلی ۳۲۴.۱ میلیارد یوان در سال ۲۰۱۰ بود. به طور متوسط ​​این ارزش سالانه ۱۴.۵ درصد افزایش می‌یابد و تقریباً ۴۱.۸ درصد از کل تولید ناخالص داخلی شانشی را تشکیل می‌دهد.به خاطر این رشد اقتصادی shee-AN، شرکت‌های زیادی در آن تشکیل شدند؛ در این رابطه، حداقل پنجاه‌وهشت کشور بیش از ۲۵۶۰ شرکت در شی‌ آن تأسیس کرده‌اند که نوزده شرکت از ۵۰۰ شرکت فورچون را شامل می‌شود. این شرکت‌ها عبارتند از ABB، میتسوبیشی، پاناسونیک، توشیبا، فوجیتسو، شرکت کوکاکولا و بوئینگ.صنایع مهم این شهر، شامل تولید تجهیزات، گردشگری و برون‌سپاری خدمات است. صنعت تولید سالانه ۳۶.۵ میلیارد یوان تولید دارد که ۴۴.۵ درصد از کل شهر را تشکیل می‌دهد؛ علاوه بر این، به‌عنوان یکی از چهار پایتخت باستانی چین، مکان‌های فرهنگی فراوانی در shee-AN وجود دارند؛ از جمله ارتش سفالی، دیوار شهر شی‌ آن و معبد فامن. این موارد، گردشگری را به یک صنعت مهم در این شهر تبدیل می‌کند. در سال ۲۰۱۰، ۵۲ میلیون گردشگر داخلی از shee-AN بازدید کردند و مجموعاً ۴۰.۵۲ میلیارد یوان از این گردشگران درآمد کسب شد. به طور متوسط، با افزایش صنعت گردشگری، درآمد ۳۶.۴ درصد در سال افزایش یافته و درآمدهای ارزی نیز حدود ۳۵.۸ درصد افزایش می‌یابند.

شی‌ آن همچنین یکی از اولین شهرهای برون‌سپاری خدمات در چین با بیش از ۸۰۰ شرکت در این صنعت است. ارزش تولید شهر از این بخش از ۲۳ میلیارد یوان در سال‌های اخیر فراتر رفته است. اشتغال در این بخش نیز دو برابر شده و تعداد مشاوره کامپیوتر از ۱۶۰۰۰ به ۳۲۰۰۰ افزایش یافته است.از دیگر کالاهای عمده صادراتی در شی آن می‌توان به تجهیزات روشنایی و قطعات خودرو اشاره کرد، درحالی‌که عمده کالاهای وارداتی آن محصولات مکانیکی و الکتریکی است. در سطح بین‌المللی، بزرگ‌ترین شریک تجاری این شهر، ایالات‌متحده محسوب می‌شود. در نهایت دو صنعت مهم و پیشرو در shee-AN عبارتند از:

اقتصاد شی آن چین

 

 

 

۱-    صنایع نرم‌افزاری و فناوری

منطقه صنعتی اصلی در این شهر منطقه توسعه اقتصادی و فناوری شی‌ آن است. اقتصاد رو به رشد شهر، از توسعه صنعت نرم‌افزار پشتیبانی می‌کند و این شهر در صنعت نرم‌افزار در چین پیشگام است.

۲-    صنعت هوافضا

در نوامبر ۲۰۰۶، shee-AN و شرکت علوم و فناوری هوافضای چین، به طور مشترک پایگاه صنعتی علم و فناوری هوافضای شی‌ آن را راه‌اندازی کردند. از بدو تأسیس، این پایگاه بر توسعه صنعت فضای غیر نظامی از جمله تولید تجهیزات، نرم‌افزار و برون‌سپاری خدمات، مواد جدید و فتوولتائیک‌های خورشیدی متمرکز بوده است.

واردات از شی‌ آن چین

همان‌طور که همه شما اطلاع دارید بیشتر کالاهای مصرفی در کشور ما چینی بوده و از این کشور وارد شده‌اند. بااین‌وجود نتیجه می‌گیریم تجار زیادی به سمت تجارت با چین روی می‌آورند. این کشور شهرهای توسعه یافته و صنعتی زیادی دارد که یکی از آن‌ها شهر shee-AN است.

این شهر با پیشرفت‌هایی که در سال‌های اخیر در حوزه‌های مختلف داشته، برای خرید و واردات کالا به یکی از شهرهای مدنظر بازرگانان تبدیل گشته است؛ بنابراین افراد می‌توانند با آگاهی یافتن از قوانین بین‌المللی واردات کالا و همچنین شرایط و مراحل خرید و خروج کالا از این شهر، یک تجارت سودمند داشته باشند؛

اما قابل‌ذکر است که برای واردات از شی آن چین حساسیت‌های وجود دارد که عدم آگاهی از آن‌ها موجب هدر رفتن سرمایه‌های مالی و زمان می‌شود؛ بنابراین برای به حداقل رساندن خطرات و نگرانی‌های موجود در این راه ضروری است تاجران با افراد باتجربه در این حیطه مشورت نمایند و یا برای بدون مشکل انجام دادن امر تجاری خود، از یک شرکت معتبر کمک بگیرند.

صادرات به شی‌ آن چین

آمارهای تجاری حاکی از آن هستند که کشور چین تقریباً با همه کشورهای جهان مراودات تجاری دارد به‌طوری‌که یکی از شرکای اصلی تجاری ایران نیز همین کشور است. ازاین‌رو صادرات از ایران به چین امری غیر ممکن نبوده و چین برخی از موارد مورد نیاز خود را از ایران وارد می‌کند.

در رابطه با صادرات به شی‌ آن چین نیز باید بگوییم که شما اولاً باید تحقیقات بازاریابی را انجام دهید تا متوجه شوید که برای صادرات به این شهر باید روی کدام محصولات تمرکز نمایید. با شناسایی نیازهای بازار shee-AN شما از کالاهای مورد نیاز آن آگاه شده و می‌توانید خریداران زیادی را پیدا نمایید.

همچنین صادرات متناسب با نیازهای بازار، موجب به فروش رفتن بیشتر کالای شما شده و مقدار سود نیز بیشتر می‌شود. البته به این نکته نیز توجه کنید که بازاریابی و پیدا کردن خریدار تنها مرحله صادرات نبوده و مراحل دیگری نیز وجود دارند که شما باید با آنان آشنا شوید. برای آگاهی از این مراحل می‌توانید با مشاوران مجموعه وانیکس تماس گرفته و یا به وبلاگ آن مراجعه کرده و مقالات مرتبط با مراحل صادرات به چین را مطالعه فرمایید.

صادرات به شی‌ آن چین

فورواردر از شی‌ آن چین

در موارد فوق به مراحل انجام تجارت با shee-AN اشاره نمودیم؛ یکی از این مراحل مهم، قرارداد با یک فورواردر خوب است. این اشخاص در شهر مورد نظر، مراحلی را که باید برای حمل و بارگیری بار شود را برنامه‌ریزی کرده و بر آن نظارت می‌کنند. فورواردرها به‌خوبی از قوانین و اصطلاحات تجاری آشنایی داشته و به‌خوبی می‌دانند که برای حمل کالا چه اسناد و مدارکی مورد نیاز است.

 

 

مثلاً فورواردر از شی آن چین، قراردادهای حمل محصول را با فروشنده بسته و کارهای مربوط به بیمه بار را انجام می‌دهد؛ سپس با نظارت بر نحوه انبارداری و بارگیری محصول موجب می‌شود کالا بدون هیچ مشکلی وارد مرحله حمل شود.

خرید عمده از شی‌ آن چین

اکثراً در تجارت با مناطق دور، بازرگانان به خرید عمده دست می‌زنند. قیمت مناسب تمام‌شده محصول، صرفه‌جویی در زمان و وقت، همگی مواردی هستند که افراد می‌توانند با خرید عمده، به آن دست یابند.

اگر با خواندن این موارد علاقه‌مند این نوع خرید شدید، برای خرید عمده از شی‌ آن چین می‌توانید به‌صورت حضوری به این شهر مراجعه کرده و با پیدا کردن یک تأمین‌کننده مناسب و تأمین یک سرمایه اولیه، کالاها را به‌صورت عمده خریداری نمایید. در روش دیگر شما می‌توانید به‌صورت غیرحضوری و از طریق سایت به خرید عمده دست بزنید.

کارگو از شی‌ آن چین

شاید با خواندن این موارد به این فکر افتاده باشید که در خرید عمده، چگونه این کالاها به کشور وارد می‌شوند. امروزه برای این کار روش‌های متفاوتی وجود دارند که در میان تجار از آن‌ها به‌عنوان کارگو یاد می‌شود. خود کلمه کارگو معنی بار می‌دهد ولی وقتی در تجارت به این کلمه اشاره می‌کنند مثلاً میگویند کارگو از شی‌ آن چین، منظور آن‌ها شیوه حمل کالاهای تجاری از این شهر تا کشور مدنظر است.

 

سخن پایانی

در این مقاله از وبلاگ وانیکس درباره شهر شی آن چین سخن به میان آوردیم. این شهر نیز مانند سایر شهرهای چین تعاملات زیادی با تجار مناطق مختلف دارد. از همین رو آشنایی با نحوه تجارت با این شهر و همچنین اصلاحات مهم تجاری مثل کارگو و فورواردر، می‌تواند کمک شایانی به شما در امر تجارت نماید. در نهایت امیدواریم از خواندن این مقاله نهایت سود را برده و موارد آن را در تعاملات بازرگانی خود در نظر داشته باشید.

مزایای کار با وانیکس

قرارداد مطمئن

تحویل درب انبار

خرید از هر فروشگاهی در سراسر دنیا

چک تضمینی

واریز هزینه خدمات پس از تحویل بار

حواله یوان و دلار

حواله با کارمزد بسیار پایین

حمل دریایی 70 تا 75 روزه از چین

حمل دریایی 20 تا 25 روزه از دبی

حمل هوایی از چین

حمل هوایی 35 تا 45 روزه از چین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *