واردات از شهر شینینگ چین

واردات از شینینگ چین دارای چند مرحله اساسی است که درادامه مقاله به آنها خواهیم پرداخت. مرحله اول خرید کالاهای موردنیاز از این شهر است. مرحله دوم ترخیص کالاهای خریداری شده از گمرک شهر شینینگ و مرحله آخر ارسال این کالاها با استفاده از شرکت‌های کارگو به ایران است. البته هرکدام از این مراحل دارای نکات ویژه‌ای است که درادامه به آنها خواهیم پرداخت. اگر شما هم دنبال واردات کالا از این شهر هستید، جای درستی آمده‌اید. تا پایان مقاله با ما باشید تا این موضوع را کامل بررسی کنیم.

 

 

نگاهی به شهر شینینگ چین

شهر شینینگ، یک شهر مرکزی در استان چینگهای چین است که دارای چیزی حدود ۲.۲۰۸.۰۰۰ نفر جمعیت بوده و قدمتی بالای ۲۱۰۰ سال دارد. این شهر در بخش فلات تبت واقع شده است و به‌همین‌خاطر ازنظر منابع کشاورزی و معدنی چندان غنی نیست. درعوض جاذبه‌های تاریخی و گردشگری که در این شهر قرار دارد پذیرای توریستان ازسراسر دنیا است.

نگاهی به شهر شینینگ چین

علاوه‌براین وجود صنایع و تولیدات عظیم در حوزه‌های مختلف باعث شده که علاوه بر توریستان گردشگری، تجار و بازرگانان نیز به این شهر سفر کنند و کالاهای مورد نیاز خود را از آنجا تامین کنند. به‌همین خاطر است که ما در این مقاله به واردات از شینینگ چین پرداخته‌ایم. اما چه صنایع و تولیداتی در این شهر وجود دارد که باعث جذب بازرگانان و تجار ایرانی شده است؟

 

 

واردات از شینینگ چین

واردات از شینینگ چین به‌خاطر وجود صنایع و تولیدات عظیمی است که در این شهر در حوزه‌های گوناگون قرار دارد. این صنایع و تولیدات عظیم در بخش‌های زیر فعالیت دارند: ماشین‌آلات صنعتی، لوازم ساختمانی، لباس و پوشاک بزرگسالان و کودکان، لوازم جانبی موبایل و لپ‌تاپ، انواع کاغذ دیواری، انواع پارچه و مواد اولیه صنعتی و رنگرزی و انواع لوازم آرایشی و بهداشتی. واردات این صنایع و تولیدات است که دل بازرگانان و تجار ایرانی را برده و آنها را مشتاق سفر به شهر شینینگ و واردات از آنجا کرده است. اما این واردات زمانی پرسود است که شما بدانید که مراحل انجام آن چگونه باید طی شود و هرکدام چه نکاتی دارند. به‌همین خاطر درادامه این نکات را مرحله به مرحله بررسی می‌کنیم. اما پیش از آن بد نیست نگاهی هم به کالاهایی که از ایران به شینینگ صادر می‌شود بیندازیم تا بهتر روابط اقتصادی ایران با شینینگ را درک کنیم.

صادرات به شهر شینینگ چین

ارتباط تجاری ایران با شهر شینینگ تنها محدود به واردات از شینینگ چین نمی‌شود بلکه از ایران به این شهر نیز صادراتی صورت می‌گیرد. ازجمله کالاهایی که از ایران به شهر شینینگ صادر می‌شود می‌توان به ای موارد اشاره کرد: زعفران، پسته و بادام، عسل کوهی، ماهی و میگو، صنایع دستی گوناگون مثل قالی و گلیم، انواع مواد معدنی و کشاورزی و مرکبات، انواع سفال‌ها و ظروف رنگی و میناکاری شده و البته پسته و عنبه. این محصولات و کالاها عمده صادرات ایران به شهر شینینگ است. اگر در ذهنتان این سوال پیش آمده که چگونه می‌توان به شهر شینینگ صادرات داشت، باید برای گرفتن پاسخ آن تا پایان مقاله صبر کنید. چراکه اگر واردات از این شهر را بیاموزید که چگونه است، با جابجا کردن واردکننده و صادرکننده خواهید فهمید که صادرات به این شهر نیز چگونه انجام می‌شود.

 

 

خرید از شینینگ چین

اولین مرحله واردات از شینینگ چین عبارت است از خرید محصولاتی که مدنظر دارید. برای اینکه بتوانید از کالاها و صنایعی که در شهر شینینگ تولید می‌شود وارد کشور کنید، درابتدا باید یک شرکت مناسب  و استاندارد برای خرید کالاها بیابید. یافتن شرکت باکیفیت و استاندارد نیز کاری سخت نیست. تنها کافی است در اینترنت تحقیق کنید و لیستی ازبهترین این شرکت‌ها را پیدا کنید. سپس ازهرکدام از شرکت‌ها یک نمونه کار بخواهید و براساس آن انتخاب کنید.

بعدازاینکه شرکت فروشنده کالای چینی را پیدا کردید، نوبت به ارسال یک نامه رسمی خرید به این شرکت می‌رسد. این نامه رسمی پروفرما نام دارد. در پروفرما قیمت اجناس، تعداد آنها و البته نحوه پرداخت هزینه خریدشان آمده است. شرکت چینی بعداز دریافت این پروفرما اقدان به تهیه کالاها کرده و اگر مشکلی وجود نداشته باشد آنها را برای ارسال به ایران به گمرک شهر شینینگ انتقال می‌دهد تا برای ارسال به ایران آماده شوند.

خرید عمده از شینینگ چین

نکته مهم درمورد مرحله خرید اجناس در عملیات واردات از شینینگ چین این است که شما حتما باید کالاهای موردنیاز خود را بصورت عمده از این شهر خریداری کنید. خرید عمده محصولات سعنی اینکه آنها را از شهر شینینگ با قیمت کم ولی درتعداد زیاد خریداری کنید و در بازار ایران با قیمتی مناسب به‌فروش برسانید.

خرید عمده از شینینگ چین

این اختلاف قیمت میان خرید اجناس از شینینگ و فروش آنها در ایران است که برای شما سود ایجاد می‌کند و البته دلیل اصلی واردات این کالاها از شهر شینینگ به ایران توسط بازرگانان و تجار ایرانی نیز همین امکان خرید عمده است.

ترخیص کالا از شینینگ چین

بعداز اینکه اجناس شما به گمرک شهر شینینگ چین تحویل داده شد، شما باید برای ترخیص آنها دست به اقدام بزنید. برای اینکه بتوانید کالاهای خریداری شده خود را از گمرک شهر شینینگ ترخیص کنید لازم است که یک‌سری مدارک را تهیه کرده و به گمرک این شهر تحویل دهید. این مدارک عبارتنداز کارت بازرگانی، پروفرمای خرید اجناس و البته بارنامه آنها.

 

 

اداره گمرک شینینگ بعداز بررسی محصولات اقدام به صدور برگه ترخیص آنها می‌کند. صدور برگه ترخیص به‌معنای اجازه ارسال این اجناس از شهر شینینگ به ایران است. البته نکته مهم این است که زمانی کار ترخیص شما نهایی می‌شود که مطابق با هزینه‌ای که در برگه ترخیص آمده مبلغی را به این اداره پرداخت کنید که حق گمرکی نام دارد.

فورواردر از شینیگ چین

بعداز اینکه توانستید مرحله دوم واردات از شینینگ چین یعنی ترخیص کالاها را به‌خوبی پشت‌سر بگذارید نوبت به این می‌رسد که یک فورواردر کارهای تحویل این اجناس به شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی را انجام دهد. فورواردر کسی است که به‌کارهای گمرکی و قوانین خرید از شهر شینینگ مسلط بوده و می‌تواند تمام مراحل خرید، ترخیص و ارسال کالاها  از شینینگ چین را به‌سادگی برای شما انجام دهد.

عموما شما با سپردن کارهای واردات کالاهای خود به یک شرکت بازرگانی واسطه می‌توانید از فورواردرهای این شرکت استفاده کنید. درپایان مقاله یکی از بهترین شرکت‌های بازرگانی برای ارسال کالا از شینینگ چین را به‌شما معرفی می‌کنیم.

کارگو از شینینگ چین

آخرین مرحله واردات از شینینگ چین عبارت است از ارسال کالاهای خریداری شده از شینینگ به ایران. برای ارسال کالاها از شینینگ به ایران سه راه عمده وجود دارد. راه اول این است که آنها را با یک قطار باری ازراه خطوط ریل بین‌المللی که کارگو زمینی نام دارد ارسال کنید.

راه دوم این است که از کشتی باری برای ارسال این کالاها استفاده کنید که کارگو دریایی نام دارد و راه سوم نیز ارسال این کالاها با کارگو هوایی است که البته در این روش از هواپیمای باری استفاده می‌شود. متداول‌ترین روش برای ارسال کالا از شینیگ چین هم کارگو دریایی است که هم امن است و هم با هزینه اندکی انجام می‌شود.

واردات از شینینگ چین با شرکت وانیکس

گفتیم که درپایان مقاله یکی از بهترین شرکت‌های بازرگانی ایران برای واردات از شینینگ چین را به شما معرفی خواهیم کرد. این شرکت، وانیکس نام دارد و به‌خاطر تجربه بالایی که فورواردرها و رابط‌های آن دارند می‌تواند به‌ساده‌ترین شکل کارهای واردات کالا را برای شما انجام دهد. تنها کافی است که با این شرکت تماس گرفته و درخواست کنید تا کالاهای موردنظر شما را وارد کند یا اگر کالایی تولید می‌کنید به شهر شینینگ ارسال کند.

واردات از شینینگ چین با شرکت وانیکس

حرف آخر

واردات از شیننیگ چین شامل کالاهایی می‌شود که واردات آنها به ایران بسیار پرسود هستند. این کالاها عبارتنداز: ماشین‌آلات صنعتی، لوازم ساختمانی، لباس و پوشاک بزرگسالان و کودکان، لوازم جانبی موبایل و لپ‌تاپ، انواع کاغذ دیواری، انواع پارچه و مواد اولیه صنعتی و رنگرزی و انواع لوازم آرایشی و بهداشتی. شما برای اینکه بتوانید ازاین تولیدات یا صنایع وارد کشور کنید باید حتما مراحل واردات آنها را به‌خوبی بشناسید. این مراحل را درطول مقاله کامل توضیح دادیم و نکات هرکدام را بررسی کردیم.

 

 

سوالات متداول درباره شهر شینینگ

  • برای ترخیص کالاهای تحویل داده شده به گمرک شینینگ چین چه مدارکی لازم است به این اداره تحویل داده شود؟

مدارکی که لازم است به اداره گمرک شینینگ تحویل داده شود عبارتنداز: کارت بازرگانی، بارنامه و پروفرمای خرید محصولات.

  • متداول‌ترین روش برای ارسال کالا از شینینگ به ایران کدام است؟

روش کارگو دریایی متداول‌ترین روش برای ارسال کالا از شینینگ چین به ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *