ترخیص و واردات از شهر شینگتای چین

موضوع این مقاله وادرات از شینگتای چین است. یعنی قرار است همه مسائل پیرامون واردات از شینگتای چین از جمله کالاهای تولیدی در این شهر، اوضاع جغرافیایی و اقتصادی آن، چگونگی واردات از شینگتای و … را توضیح دهیم. اگر شما هم به این موضوع علاقه‌مندید و به دنبال بررسی ابعاد گوناگون هستید، حتما تا پایان مقاله شهر شینگتای با ما همراه باشید. قرار است نکات جالبی به شما گفته شود که شاید تا قبل از این جایی نخوانده باشید.

 

 

نگاهی کلی به شهر شینگتای چین

شهرستان شینگتای یکی از شهرهای توابع استان هبئی است که ارتفاع آن از سطح دریا ۶۰ متر است. مساحت این شهرستان ۱۹۸۳ کیلومتر مربع بوده و حدود ۴۵۰۰۰۰ نفر جمعیت دارد. این شهر دارای جغرافیایی با منابع طبیعی غنی و سرسبز محسوب شده و دارای طبیعتی بسیار ثروتمند محسوب می‌شود.

نگاهی کلی به شهر شینگتای چین

این شهر به داشتن جنگل‌های بسیار انبوه و باران‌های زیاد مشهور است و تقریبا جزو شهرهای ثروتمند کشور چین محسوب می‌شود. به همین دلیل دارای تولیدات انبوه در زمینه قطعات صنعتی و محصولات طبیعی بوده و درصد زیادی از تولیدات این شهر صادر می‌شود. در ادامه می‌خواهیم راجع به اینکه چه محصولاتی را می‌توان جزو واردات از شینگتای چین به حساب آورد.

 

 

واردات از شینگتای چین

برای اینکه بتوان واردات از شینگتای چین را به خوبی انجام داد لازم است که بدانیم چه محصولات صنعتی یا طبیعی در این شهر تولید می‌شود. اولین و بارزترین محصول صنعتی که در شهر شینگتای تولید شده و به بسیاری از کشورهای دنیا صادر می‌شود ورق‌های فولادی و حلبی است. تقریبا بسته‌بندی اکثر قوطی‌های روغنی و البته مونتاژ بدنه خودرو در ایران به واسطه این محصول صنعتی قابل انجام بوده و می‌توان آن را جزو مهم‌ترین محصولاتی که به داخل کشور وارد می‌شود دانست.از دیگر محصولات صنعتی که برای واردات می‌توان انتخاب کرد، قطعات گوشی هوشمند و لپ‌تاپ است که البته در شهر شینگتای با کیفیت بسیار بالا ساخته و به اکثر نقاط دنیا بخصوص ایران صادر می‌شود. بد نیست بدانید که برای انجام واردات از شینگتای چین می‌توانید از محصولات طبیعی تولید شده در این شهر مثل انواع برنج و حبوبات، چای، مرکبات، گندم و سویا، ذرت، و همچنین صنایع پیشرفته مثل قطعات هلی کوپتر، کابین هواپیما، واگن انواع قطار باری و مسافربری و … نیز انتخاب کنید. بسته به اینکه در چه صنعتی مشغول به فعالیت هستید باید این انتخاب را انجام دهید.

صادرات به شهر شینگتای چین

همانطور که واردات از شینگتای چین برای ایرانیان اهمیت زیاد دارد، صادرات به این شهر نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. پتانسیل‌های زیادی برای صادرات به این شهر وجود دارد که بازرگانان و تجار ایرانی از آن برای صادرات کالاهایی که در اقصی نقاط ایران تولید می‌شود، استفاده می‌کنند.از مهم‌ترین صادرات ایران به شهر شینگتای چین می‌توان به خرما، پسته، زعفران، قالی، گلیم و انواع صنایع دستی و دیگر محصولاتی که مختص کشور ایران است اشاره کرد. همچنین بعضی محصولات طبیعی مثل مواد معدنی طبیعی، سنگ آهن، سنگ آهک، سنگ‌های تزئینی و ساختمانی، ماهی قباد، خاویار و … را هم می‌توان جزو محصولاتی که می‌توان به شهر شینگتای صادر کرد در نظر گرفت.

 

 

خرید عمده از شینگتای چین

اما برای واردات از شینگتای چین چه مراحلی باید طی شود؟ اولین و شاید مهم‌ترین قدم برای انجام واردات کالا از این شهر، خرید عمده محصولاتی است که می‌خواهید وارد کنید. مثلا اگر در کار فروش گوشی هستید باید با شرکت‌های چینی ارتباط گرفته و درخواست خرید عمده محصولاتشان را به آنها ارسال کنید.

خرید عمده از شینگتای چین

این درخواست بصورت ارسال یک پیش‌فاکتور که در آن قیمت محصولات، تعداد آن‌ها و چگونگی پرداخت هزینه درج شده انجام می‌شود. برای اینکه بتوانید یک پیش‌فاکتور مناسب برای شرکت چینی ارسال کنید لازم است در مرحله اول با قوانین خرید در چین آشنا باشید.

عموما این کار توسط یک رابط که از طرف شرکت وارداتی واسطه در شهر شینگتای مشغول برقراری ارتباط است انجام می‌شود. رابط شرکت وارداتی به خاطر آشنایی که با قوانین خرید و فروش در شهر شینگتای دارد با شرکت چینی ارتباط برقرار کرده و پیش‌فاکتور را به آن‌ها تحویل می‌دهد.

بعد از تایید خرید شرکت چینی موجود در شینگتای محصولات را برای بررسی به گمرک شهر فرستاده و شما باید طبق قوانین گمرک شینگتای برای ترخیص اجناس اقدام کنید. این مرحله تنها زمانی به درستی قابل انجام است که فورواردر شما باتجربه و آگاه باشد.

فورواردر از شینگتای چین

در قسمت قبل به نقش فورواردر در وارات از شینگتای چین اشاره کردیم. فورواردر همان رابط شرکت وارداتی واسطه است که به خاطر تجربه و دانش بالایی که در امر واردات کالا از این شهر دارد می‌تواند کارهای خرید و ترخیص کالای خریداری شده از شرکت‌های چینی را به خوبی انجام دهد. عموما فورواردرها مدت رابط‌هایی هستند که برای مدتی طولانی در شهر شینگتای زندگی کرده‌اند و تقریبا جزو شهروندان قانونی آن شهر محسوب می‌شوند.

این افراد به خاطر آشنایی بالایی که با قوانین کلی شهر دارند، می‌توانند به سادگی کارهای مربوط به خرید و ترخیص کالاهای خریداری شده را انجام دهند. کارهایی که اگر شخصی در آن تجربه نداشته باشد ممکن است غیر قابل حل به نظر رسیده و کارهای واردات آن‌ها را به تاخیر بیاندازد. از شرکت‌های وارداتی که دارای فوروادرهایی بسیار با تجربه در این زمینه هستند می‌توان به شرکت وانیکس اشاره کرد.

ترخیص کالا از شینگتای چین

حال که با فورواردر و نقش او در خرید و ترخیص کالاهای خریداری شده از شینگتای آشنا شدید، لازم است که مراحل ترخیص کالای چینی از گمرک این کشور را توضیح دهیم. این مرحله آخرین مرحله‌ واردات از شینگتای چین است که بر اساس قانون این شهر انجام می‌شود.

 

 

فورواردر شرکت بازرگانی واسطه شما با در دست داشتن مدارکی که متناسب با قانون گمرکی شهر شینگتای چین است و البته پیش‌فاکتور محصولات خریداری شده به گمرک این شهر رفته و درخواست ترخیص کالاهای خریداری شده را می‌دهد.

ترخیص کالا از شینگتای چین

ماموران گمرک این شهر بعد از بررسی محصولات خریداری شده آن را تایید کرده و به فورواردر شما اجازه ترخیص کالا را می‌دهند. در این مرحله فورواردر محصولات را از انبار تحویل گرفته و برای انتقال به ایران تحویل شرکت‌های هوایی انتقال بار بین‌المللی می‌دهد.

کارگو از شینگتای چین

قبل از اینکه بخواهیم چگونگی انتقال اجناس را از چین به ایران توضیح دهیم، لازم است اشاره کنیم که برای واردات از شینگتای چین سه روش وجود دارد. یا می‌توانید محصولات خود را از طریق خشکی به ایران بفرستید، یا از طریق دریا و یا از طریق هوا. روش ارسال هوایی که در آن یک هواپیمای باری کار انتقال اجناس را برعهده می‌گیرد کارگو می‌نامند.

شرکت بازرگانی که کار واردات شما را انجام می‌دهد با سپردن محصولات خریداری شده توسط شما به شرکت‌های حمل‌و‌نقل بین‌المللی کارگو، اجناس شما را از طریق هواپیمای باری به داخل کشور منتقل می‌کند. این شرکت‌ها با بیمه کردن اجناس مانع از هرگونه خسارت مالی به اجناس شما شده و خیال شما را از بابت یک واردات پرسود از شینگتای چین راحت می‌کنند.

واردات از شینگتای چین با شرکت وانیکس

همانطور که اشاره کردیم بسیاری از مراحل واردات از شینگتای چین باید توسط یک شرکت واسطه بازرگانی انجام شود. ما در این مقاله به شما پیشنهاد می‌کنیم که کارهای واردات کالای خود از چین را به شرکت وانیکس که یکی از باتجربه‌ترین این شرکت‌های وارداتی محسوب می‌شود، بسپارید.

شرکت وانیکس با داشتن تجربه و دانش زیاد در امر واردات از شهرهای مختلف چین بهترین راهنمای شما برای خرید کالا از شهر شینگتای، ترخیص آن‌ها از گمرک این شهر و ارسال آن‌ها به داخل ایران محسوب می‌شود.

حرف آخر

موضوع این مقاله واردات از شینگتای چین بود. در این مقاله توضیح دادیم که شهر شینگتای یکی از شهرهای صنعتی و بسیار ثروتمند چین محسوب می‌شود که بازرگانان ایرانی هم از آن واردات انجام می‌دهند و هم کالاهای ایرانی به آنجا صادر می‌کنند. همچنین توضیح دادیم که برای واردات از این شهر چه مراحلی را باید پشت سر بگذارید. در نهایت نیز یک شرکت واسطه بازرگانی معتبر برای انجام این مراحل معرفی کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *