ترخیص و واردات از شیان یانگ چین

اینکه واردات از شهر شیان یانگ چین شامل چه مواردی می‌شود را قرار است در ادامه با جزئیات کامل بررسی کنیم. به همین خاطر در ابتدا یک سری اطلاعات کلی درمورد اینکه این شهر شامل چه صنایع و تولیداتی است ارائه خواهیم داد و سپس به سراغ این می‌رویم که چگونه می‌توان مراحل واردات کالا از این شهر مثل خرید کالا، ترخیص آنها از گمرک این شهر و البته ارسال این کالاها از شیان یانگ به ایران را به‌سادگی انجام داد.

 

 

نگاهی به شهر شیان یانگ چین

شیان یانگ شهری مرکزی در استان شاآن‌شی است که طبق سرشماری سال ۲۰۱۶ جمعیتی حدود ۱.۰۷۹.۳۰۰ نفر در آن زندگی می‌کنند. این شهر دارای مساحتی حدود ۵۲۶ کیلومتر مربع بوده و از نظر آب‌وهوایی دارای آب‌وهوایی مرطوب و مشابه شهرهای اروپایی است. این شهر نیز از نظر تاریخی دارای تاریخی بسیار بلندمدت است و می‌توان آن را دارای پیشینه‌ای طولانی‌مدت دانست. از دیرباز تاکنون در این شهر تجار و بازرگانان زیادی مشغول رفت‌وآمد بوده‌اند و به همین خاطر جای تعجب نیست اگر امروزه نیز تاجران بسیار از اقصی‌نقاط دنیا بخصوص ایران برای واردات کالا راهی این شهر می‌شوند. برای اینکه بدانیم واردات از شیان یانگ چین شامل چه مواردی است، باید اوضاع اقتصادی آن را بررسی کنیم.

نگاهی به شهر شیان یانگ چین

 واردات از شیان یانگ چین

شهر شیان یانگ که جزوی از استان بسیار مهم شاآن‌شی است توانسته در زمینه تولیدات صنعتی بسیاری فعال باشد. این شهر جزو منطقه اقتصادی غربی بوده که حدود ۴۰ درصد تولید ناخالص ملی کشور چین را به خود اختصاص داده‌اند.به همین دلیل از نظر استراتژیک شهری بسیار حساس و قدرتمند محسوب شده و همین دلایل باعث شده که واردات از شیان یانگ چین بسیار رونق داشته باشد. اما چه صنایع و تولیداتی در این شهر وجود دارد که به آن قدرت داده است؟

 

 

از مهم‌ترین صنایع این کشور می‌توان به تولیدات در زمینه ساخت قطعات خودرو، لوازم صنعتی مهم و ابزارآلات دقیق اندازه‌گیری، ماشین‌آلات کشاورزی، تولیدات کشاورزی و صنایع غذایی، صنعت رنگ و لوازم نقاشی، تولید دستگاه‌های صوتی تصویری، انواع محصولات پلاستیکی و لوازم آرایشی و البته انواع پوشاک و لباس ورزشی اشاره کرد. به همین دلیل می‌توان این شهر را از نظر قدرت صادرات جزو شهرهای بسیار مهم چین به‌حساب آورد. اگر شما هم قصد دارید در این زمینه‌ها کالا وارد کشور کنید حتما واردات از این شهر را جزو اولویت‌های خود قرار دهید.

صادرات به شهر شیان یانگ چین

شاید فکر کنید که تنها ارتباط تجاری ما با شهر شیان یانگ تنها در زمینه واردات از شیان یانگ چین است. اما جدای از اینکه بسیاری از محصولات مورد استفاده در ایران از این شهر وارد می‌شود، کشور ما دارای صادراتی نیز به این شهر است. کالاهای صادراتی که از ایران به شیان یانگ فرستاده می‌شود شامل انواع محصولات و صنایع دستی گوناگون، فرش و گلیم، انواع مرکبات و مواد غذایی متنوع، تولیدات دستی مثل وسایل تزئینی، زعفران، پسته و بادام کوهی، عسل کوهی و البته انواع ماهی و میگو است. اگر شما هم قصد صادرات این کالاها یا مشابه این موارد را به شهر شیان یانگ دارید تا پایان مقاله صبر کنید. چرا که قرار است یکی از شرکت‌های معتبر در زمینه صادرات کالا از ایران به این شهر را به شما معرفی کنیم.

 

 

خرید از شیان یانگ چین

برای واردات از شیان یانگ چین در مرحله اول باید از این شهر کالاهای مورد نیاز خود را خریداری کنید. برای خرید کالاها لازم است که مراحلی پشت‌سر گذاشته شود. این مراحل با ارسال یک درخواست رسمی خرید کالا که پروفرما نام دارد آغاز می‌شود. در پروفرما اطلاعاتی مثل قیمت خرید، تعداد آنها و البته نحوه پرداخت هزینه و مشخصات فروشنده و خریدار آورده می‌شود.

شرکت چینی بعد از دریافت پروفرما به بررسی کالاها پرداخته و اگر مورد تایید بودند به شما اطلاع داده و همزمان آنها را برای اخذ مجوز صادرات از شیان یانگ به ایران روانه گمرک این شهر می‌کند. سپس برای اینکه بتوانید مراحل بعدی واردات کالا را انجام دهید باید ترخیص کالا از این شهر را پی‌گیری کنید. اما قبل از آن لازم است کمی راجع‌به اینکه چه نوع خرید کالایی برای شما مناسب است توضیح دهیم.

خرید از شیان یانگ چین

خرید عمده از شیان یانگ چین

خرید عمده محصولات از شیان یانگ چین بهترین نوع خرید کالا از این شهر است. چرا؟ در خرید عمده شما محصولات را با تعداد زیاد و البته قیمتی بسیار پایین خریداری می‌کنید. این موضوع دو مزیت اساسی برای شما به همراه دارد. اولین مزیت این است که هزینه پرداختی برای خرید کالاها بسیار پایین بوده ولی در عوض می‌توانید آنها را با قیمتی مناسب در بازار به‌فروش برسانید. مزیت دوم هم این است که با یکبار خرید عمده قادر خواهید بود که تعداد زیادی کالا وارد کشور کنید بدون اینکه لازم باشد در طول سال چندین بار به این شهر سفر کنید. این دو مورد روی هم هزینه‌های واردات از شهر شیان یانگ چین را برای شما کاهش داده و خواهید توانست با سرمایه‌ای بسیار کم کارهای واردات کالا ار انجام دهید.

ترخیص کالا از شیان یانگ چین

در مرحله بعدی همانطور که گفتیم برای واردات از شهر شیان یانگ چین لازم است که کالاهای ارسال شده به گمرک این شهر را ترخیص کنید. برای ترخیص این کالاها شما باید یک سری مدارک مثل پروفرما، بارنامه، کارت بازرگانی و دیگر مدارک هویتی خود را به بازرسان گمرک تحویل داده و منتظر تایید قانونی بودن واردات کالاها بمانید. بازرسان گمرک بعد از بررسی مدارک شما و البته کیفیت کالاهای خریداری شده، اقدام به صدور برگه ترخیص کرده و مبلغی برای نهایی شدن این عملیات به شما اعلام می‌کنند. در نهایت شما با پرداخت این مبلغ خواهید توانست کالاهای خریداری شده را از گمرک این شهر ترخیص کرده و برا ارسال به ایران آماده کنید. این مرحله آخرین مرحله خرید کالاها از شهر شیان یانگ چین است.

 

 

فورواردر از شیان یانگ چین

برای انجام تمام مراحل واردات از شیان یانگ چین لازم است که شما به این شهر سفر کنید. اما راه دیگری نیز وجود دارد که توسط شرکت‌های بازرگانی واسطه انجام می‌شود و آن هم سپردن کارهای خرید، ترخیص و ارسال اجناس از این شهر به یک متخصص واسطه در شهر شیان یانگ است.

این اشخاص واسطه که توسط شرکت‌های بازرگانی واسطه به انجام کارهای واردات اجناس مبادرت می‌ورزند را فورواردر می‌نامند. در واقع فورواردرها افرادی با تجربه هستند که به خاطر اینکه با قوانین گمرکی و دیگر قوانین این کشور چین آشنایی دارند توانایی انجام کارهای واردات کالا از این شهر را داشته و شما می‌توانید با کمک آنها کل این مراحل را به‌سادگی انجام دهید.

کارگو از شیان یانگ چین

آخرین مرحله واردات از شیان یانگ چین عبارتست از ارسال کالاهای ترخیص شده با استفاده از شرکت‌های کارگو به ایران. شرکت کارگو یک شرکت حمل‌ونقل بارهای بین‌المللی از کشوری به کشور دیگر با وسایل باری است.

مثلا کارگو دریایی یعنی ارسال اجناس از کشوری به کشور دیگر با استفاده از کشتی باری. این روش به‌خاطر امنیت بالا و البته قیمت پایینی که دارد بسیار محبوب بوده و تقریبا تمام بازرگانان برای ارسال اجناس خریداری شده خود از شهر شیان یانگ به ایران از این روش استفاده می‌کنند.

کارگو از شیان یانگ چین

واردات از شیان یانگ چین با وانیکس

گفتیم که در پایان مقاله یکی از بهترین و باتجربه‌ترین شرکت‌های بازرگانی برای انجام کارهای صادرات و واردات از شیان یانگ چین را به شما معرفی خواهیم کرد. این شرکت با تجربه وانیکس نام دارد. شرکت وانیکس به خاطر تجربه بسیار زیاد در امر واردات کالا از شهر شیان یانگ به ایران، داشتن فورواردرهای بسیار آگاه و باتجربه و البته قراردادهای طولانی مدت با شرکت‌های کارگو می‌تواند کارهای واردات کالای شما را بسیار ساده و با هزینه‌ای اندک انجام دهد. کافی است کار واردات خود را به این شرکت سپرده و با خیال راحت در منزل خود منتظر دریافت اجناس خریداری شده بمانید.

حرف آخر

اینکه چطور می‌توان واردات از شیان یانگ چین را به‌درستی انجام داد یک موضوع است، و اینکه چطور آن را با هزینه‌ای اندک و بدون دردسر انجام دهیم هم موضوع دیگر است. در این مقاله توضیح دادیم که برای واردات کالاهای صنعتی مثل قطعات خودرو، ماشین‌آلات کشاورزی، محصولات آرایشی و بهداشتی، صنایع رنگی و پوشاک و مواد غذایی از شهر شیان یانگ چگونه باید کارهای واردات را انجام داد.

علاوه بر آن توضیح دادیم که با سپردن کارهای واردات به شرکت وانیکس چگونه آن را به روشی درست انجام دهید. به این صورت هر دو موضوع را بطور کامل بررسی کردیم. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما نیز مفید باشد.

 

 

سوالات متداول درباره شهر شیان یانگ

  • برای واردات از شیان یانگ چین چه مراحلی باید پشت سر گذاشته شود؟

به طور کلی مراحل واردات کالا از شهر شیان یانگ چین عبارتست از خرید کالا، ترخیص آنها و ارسال به ایران.

  • متداول‌ترین روش انتقال اجناس از شهر شیان یانگ به ایران کدام است؟

متداول‌ترین روش ارسال با استفاده از شرکت‌های کارگو دریایی و هوایی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *