ترخیص و واردات از شهر شوژو چین

با توجه به اینکه ایران و چین تعاملات تجاری خوبی باهم دارند، آشنایی با شهر شوژو چین می‌تواند برای تجار ایرانی بسیار مؤثر واقع شود. پس اگر به این‌گونه مسائل علاقه‌مندید از شما دعوت می‌شود تا ادامه ما را همراهی بفرمایید.

 

 

واردات از شهر شوژو چین

در این بخش می‌خواهیم همان‌طور که قولش را داده بودیم نحوه تجارت با این شهر و واردات و صادرات از آن را مورد بحث قرار دهیم. برای واردات از شوژو، شما باید با یک سری از اصول و قوانین آشنا بوده و نسبت به انجام و رعایت آنان تلاش کنید. چون بدون رعایت این قوانین، به‌هیچ‌وجه یک واردات موفق را تجربه نخواهید کرد. مثلاً اگر شما با مجوزهای لازم برای واردات آشنا نباشید، قطعاً روند ترخیص بار از گمرک دچار مشکل شده و ممکن است محموله تجاری در این محل ضبط و انبار شود. واضح است که هر چقدر محموله دیرتر از زمان قرارداد به مقصد برسد از ارزش آن کاسته شده و سود مدنظر تاجر از واردات به دستش نمی‌رسد. پس هرگز بدون کسب مهارت و تجربه‌های لازم وارد این امر نشوید.

واردات از شهر شوژو چین

برای اینکه اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید، راه‌های متنوعی وجود دارد. به‌عنوان‌مثال می‌توانید در دوره‌های آموزش واردات که توسط برخی شرکت‌های تجاری برگزار می‌شود شرکت کنید و یا اینکه با یک فرد باتجربه در این کار مشورت کرده و فوت‌وفن کار را از او یاد بگیرید. اگر برای این‌گونه امور وقت نداشته و دوست دارید هرچه زودتر به سود حاصل از واردات برسید، می‌توانید صفر تا صد کار خود را به یک شرکت بازرگانی معتبر در این زمینه مثل شرکت وانیکس بسپارید.

 

 

صادرات به شوژو چین

صادرات به شوژو چین نیز درست همانند واردات از این شهر ملزم به رعایت اصول و قوانینی است. در این امر شما می‌توانید با اخذ کارت بازرگانی از سازمان تجارت، اقدام به صادرات کنید. البته قبل از این کار، باید بازار محل مدنظر خود برای صادرات را بررسی کرده و به‌خوبی از تقاضای این بازار اطلاع داشته باشید.این مرحله برای برنامه‌ریزی‌های بعدی بسیار مهم است و با آگاهی از آن، تجار می‌توانند استراتژی‌های مناسبی را برای ادامه کار خود به کار بگیرند. بعد از طی این مرحله شما باید نسبت به آماده‌سازی کالاهای خود که در مرحله قبل با استفاده از تکنیک‌های بازاریابی آن را برای صادرات انتخاب کرده‌اید اقدام نمایید.

همچنین شما باید خریداران معتبری را نیز برای اجناس خود پیدا کرده و از معتبر بودن این اشخاص مطمئن شوید. بعد از پیدا کردن خریدار و تنظیم قرارداد با او که نوبت به تبادلات ارزی می‌رسد، پیشنهاد ما به شما این است که سعی کنید از طریق روش‌های قانونی این امر را دنبال نمایید. چون در غیر این صورت اگر مشکلی پیش آمد شما امکان پیگیری نخواهید داشت.بسته‌بندی کالاهای تجاری و بیمه آن‌ها، قرارداد با شرکت‌های حمل‌ونقل و ارائه مدارک و مستندات لازم به گمرک جهت ترخیص بار نیز از سایر مراحل صادرات به شهر شوژو چین است که باید راجب آنان اطلاع کسب کنید.

فورواردر از شوژو چین

انجام تشریفات مربوط به حمل کالا مثل بیمه بار، انجام هماهنگی‌های لازم با طرفین، برنامه‌ریزی حمل کالا با بهترین روش و سریع‌ترین زمان، نظارت بر نحوه و چگونگی حمل بار، نظارت بر وسیله نقلیه حمل‌کننده کالا به دلیل اطمینان از کیفیت آن، پیگیری کالا در زمان حمل همگی از جمله اموری هستند که تجار باید برای انجام آنان وقت زیادی بگذارند.در بعضی‌اوقات نیز به دلیل عدم مهارت کافی در انجام این‌گونه امور، در فرایند تجاری خود دچار مشکل می‌شوند. بهترین راه برای مقابله با این موارد، سپردن کار به متخصص آن است. متخصص انجام تشریفات مربوط به حمل و جابه‌جایی کالا نیز فورواردر ها هستند. فورواردر از شوژو چین نیز دقیقاً با حضور در این شهر بر نحوه حمل اجناس شما از این شهر نظارت کرده و روند تجاری شما را تسریع و تسهیل می‌بخشد.

 

 

خرید از شوژو چین

خرید از شوژو چین یکی از مراحل حساس در واردات از این شهر است. این مرحله می‌تواند به سه روش انجام پذیرد. در یکی از روش تجار می‌توانند خودشان به‌صورت حضوری به این شهر مراجعه کرده و تمامی مراحل خرید را انجام دهند.

در روش دیگر تاجران از طریق سایت‌های آنلاین اقدام به سفارش و خرید کالا می‌کنند؛ اما در روش آخر که از همه روش‌های فوق به نظر آسان‌تر می‌آید، انجام خرید با دادن نمایندگی به یک شرکت معتبر است. در این روش خود فرد هیچ اقدامی نمی‌کند، فقط با دادن نمایندگی به این اشخاص حقیقی، منتظر دریافت کالای خود در درب انبار می‌شود.

خرید از شوژو چین

خرید عمده از شوژو چین

روش‌های خرید عمده از شوژو چین نیز دقیقاً همانند روش‌های اشاره شده در فوق است. با این تفاوت که در این نوع خرید، کالای زیادی خریداری می‌شود و تجار با طیف عظیمی از کالاها رو به می‌شوند که در این صورت امکان تقلبی بودن آن‌ها بالا می‌رود. از همین رو تجار باید دقت کافی را داشته و از برندهای معروف چینی تا حتی‌الامکان دست به خرید بزنند.

 

 

کارگو از شوژو چین

کارگو از شوژو چین یعنی آن شیوه‌ای که اجناس تجاری از این شهر تا محل مدنظر تاجر حمل می‌شوند. تجار باید با توجه به موقعیت شهر شوژو و همچنین بودجه و نوع محموله خود، کارگو مناسب را انتخاب نمایند. توجه کنید اهمال‌کاری در انجام تشریفات مربوط به کارگو، می‌تواند در مرحله آخر کل مراحل قبل را نیز تحت تأثیر قرار داده و موجب هدر رفت وقت و هزینه تاجر شود.

کارگو از شوژو چین

سخن پایانی با وانیکس

همان‌طور که با مطالعه موارد فوق به آن دست یافتید، برای تجارت و واردات صادرات از شهر شوژو چین باید با یکسری از قواعد و ضوابط آشنا باشید تا به موفقیت دست یابید. اگر خواندن این مقاله نتوانست به برخی از سوالات شما پاسخ دهد، حتما با مشاوران مجموعه ما تماس حاصل نمایید. کادر مجموعه وانیکس در همه اوقات آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *