همین حالا تماس بگیرید (هر ساعت از شبانه روز)

ترخیص و واردات از شهر شن‌ یانگ چین

همچنین شهر  با جمعیت ۷.۴۹ میلیون نفری در سرشماری سال،۲۰۲۰ بزرگ‌ترین شهر شمال شرقی چین عنوان شده است. منطقه اداری این شهر شامل ده منطقه شهری شن یانگ، شهر شینمین در سطح شهرستان و دو شهرستان کانگ پینگ و فاکو می‌باشد. Shěnyáng همراه با شهرهای مجاورش، یک مرکز صنعتی مهم در چین به شمار رفته و به‌عنوان مرکز حمل‌ونقل و تجاری شمال شرق چین عمل می‌کند؛ به‌ویژه در ارتباط با ژاپن، روسیه و کره. مرکز صنایع سنگین در چین از دهه ۱۹۳۰، پیشگام طرح احیای منطقه شمال شرق دولت مرکزی چین بوده و طبق آن، شن یانگ در حال تنوع بخشیدن به صنعت خود از جمله گسترش بخش خدمات بوده است.صنایع در حال رشد در این شهر شامل نرم‌افزار، خودرو و الکترونیک است. Shěnyáng همچنین یک شهر بزرگ برای تحقیقات علمی است که در میان ۲۰۰ شهر برتر علمی در جهان ظاهر می‌شود که توسط شاخص طبیعت، ردیابی شده‌اند. این شهر خانه چندین دانشگاه بزرگ، به‌ویژه دانشگاه شمال شرقی و دانشگاه لیائونینگ و اعضای دانشگاه‌های معتبر چین در طرح دانشگاه درجه‌یک است. حال با این مقدمه کلی درباره وضعیت شهر شن یانگ چین، برویم به سراغ بررسی تاریخچه و اقتصاد این شهر و همچنین بحث درباره نحوه تجارت با آن. اگر علاقه‌مند به تعاملات تجاری با شهرهای چین هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم هرگز خواندن این مقاله را از دست ندهید.

 

 

تاریخچه ای از شهر شن یانگ چین

یافته‌های باستان‌شناسی حاکی از آن هستند که انسان‌ها از ۸۰۰۰ سال پیش در Shěnyáng کنونی زندگی می‌کردند. خرابه‌های Xinle، مربوط به اواخر دوره نوسنگی با قدمت بیش از ۶۸۰۰ تا ۷۲۰۰ سال، در موزه‌ای در بخش شمالی منطقه Huanggu واقع شده است و با یک دهکده بازسازی شده در این شهر تکمیل می‌شود. یک پرنده مجسمه‌سازی شده روی چوب که در آنجا کشف شده، قدیمی‌ترین اثر فرهنگی در شن یانگ و همچنین یکی از قدیمی‌ترین مجسمه‌های چوبی یافت شده در هر نقطه از جهان محسوب می‌شود. شهری که اکنون به نام Shěnyáng شناخته می‌شود، برای اولین بار در حدود ۳۰۰ سال قبل از میلاد در طول دوره کشورهای متخاصم، توسط ژنرال یان، چین کای که منطقه لیادونگ را از گوخوسئون فتح کرد، تأسیس شده و سپس شهر هو (侯城)یا Hóu Chéng نام گرفت. بااین‌حال، حدود ۳۵۰ سال بعد، در زمان امپراتور گوانگوو هان، شهر توسط عشایر دونگو غارت و سوزانده شده و متعاقباً متروک گشت. منطقه شن یانگ مدرن در حدود سال ۱۰۷ پس از میلاد بین دو فرماندهی به نام‌های لیائودونگ و ژوانتو تقسیم شد. در سال ۱۸۹  لیائودونگ به دست فرماندار هان تصرف شد. لیائودونگ و ژوانتو برای مدت کوتاهی تحت سلسله وی و سلسله جین متحد شدند. این منطقه در قرن چهارم در آشفتگی بود تا اینکه کوگوریو هر دو فرماندهی را در سال ۴۰۴ اشغال کرد. آن‌ها شهرهای ژوانتوچنگ و گیموچنگ را در منطقه تأسیس کردند. بعد توسط سلسله سوئی منطقه بازپس گرفته شد و یک فرماندهی جدید، لیائودونگ را در Shěnyáng امروزی تأسیس کرد.

تاریخچه ای از شهر شن یانگ چین

در سال ۶۴۵، توسط تانگ، نیروهایی برای مبارزه با گوگوریو فرستاده شده و این نیروها ژوانتوچنگ و گیموچنگ را تصرف کردند. بلافاصله پس از آن، لیادونگ از نظر اداری سازماندهی مجدد شده و نزدیک به ۲۵۰ سال از ثبات و توسعه برخوردار گشت.در سال ۹۱۶، منطقه شن یانگ توسط سلسله لیائو اداره شده و به‌عنوان استان شن تا پایان سلسله جین (که منطقه را در سال ۱۱۱۶ فتح کرد) شناخته می‌شد. در طول سلسله مینگ، این شهر به‌عنوان “شهرک نگهبانی” (شهرک‌های نظامی، مانند شهرها یا شهرک‌های محصور شده/با پادگان‌های سنگین) به نام گارد مرکزی Shěnyáng تعیین شد و به‌تدریج به یکی از مهم‌ترین دژها تبدیل گشت.پس از سقوط سلسله مینگ در سال ۱۶۴۴ و شکست ارتش شون در نبرد گذرگاه شانهای، تنها یک روز بعد، منچوها با موفقیت وارد گذرگاه شانهای شدند. بعد از وارد شدن به این گذرگاه، مردم منچو در قرن هفدهم شن‌ یانگ را فتح کرده و برای مدت کوتاهی از آن به‌عنوان پایتخت سلسله چینگ چین استفاده نمودند. نبرد موکدن که در سال ۱۹۰۵ در طول جنگ روسیه و ژاپن رخ داد با به پیروزی رسیدن ژاپن به توکیو اجازه داد تا منطقه غرب شهر قدیمی را ضمیمه کند و نفوذ ژاپن را بر Shěnyáng افزایش دهد.در سپتامبر ۱۹۳۱، حادثه موکدن، ژاپنی‌ها را به حمله بیشتر و اشغال بقیه شمال شرقی چین سوق داد و سرانجام دولت دست نشانده Manchukuo تشکیل یافت. پس از تسلیم ژاپن در سال ۱۹۴۵، شن یانگ به‌عنوان پایگاه کومینتانگ باقی ماند، اما کمونیست‌ها، آن را در سال ۱۹۴۸ پس از کمپین لیائوشن تصرف کردند. بعد از همه این اتفاقات و فراز نشیب‌های زیاد در تاریخ این شهر، Shěnyáng اکنون به یکی از مراکز مهم کشور چین تبدیل شده است.

 

 

اقتصاد شن یانگ چین

بعد از آشنایی با تاریخچه این شهر، حال می‌خواهیم یک نگاه جامع به اقتصاد آن داشته باشیم. همان‌طور که اشاره شد، شن یانگ امروزه به یک مرکز صنعتی مهم در چین تبدیل گشته و اقتصاد این شهر، بر صنایع سنگین، به‌ویژه هوافضا، ماشین‌ابزار، تجهیزات سنگین و دفاع و اخیراً بر روی نرم‌افزار، خودرو و الکترونیک متمرکز شده است.صنعت سنگین در Shěnyáng در دهه ۱۹۲۰ آغاز شده و قبل از جنگ جهانی دوم به‌خوبی توسعه یافت به‌طوری‌که در طول اولین برنامه پنج‌ساله (۱۹۵۱-۱۹۵۶) بسیاری از کارخانه‌ها در منطقه Tiexi ساخته شدند. شن یانگ در اوج خود در دهه ۱۹۷۰، یکی از سه مرکز صنعتی برتر چین در کنار شانگهای و تیانجین بود و زمانی، برای ارتقاء به شهرداری تحت کنترل مستقیم در نظر گرفته شد.با این حال، با از بین رفتن اقتصاد برنامه‌ریزی شده پس از دهه ۱۹۸۰، صنایع سنگین به‌تدریج کاهش یافت و شهر به یک شهر کمربند زنگ‌زدگی تبدیل گشت. با کاهش این صنایع، صدها هزار نفر از کارخانه‌ها دولتی ورشکسته بیکار شدند.

با این وجود، اقتصاد شهر به لطف کمپین دولت مرکزی “احیای شمال شرق چین” و توسعه سریع صنایع نرم‌افزاری و خودروسازی، به‌طور قابل‌توجهی احیا شده است. در این راستا، یارانه‌های سرمایه‌گذاری به شرکت‌های چندملیتی MNC) )که دفاتر یا مقر خود را در Shěnyáng ایجاد می‌کنند اعطا می‌شود.بخش خدمات، به‌ویژه بانکداری در این شهر در حال توسعه بوده و شن یانگ دارای چندین بانک خارجی مانند هانا بانک کره جنوبی، بانک توکیو-میتسوبیشی UFJ ژاپن، بانک آسیای شرقی هنگ کنگ، بانک متحد خارج از کشور سنگاپور و HSBC مستقر در بریتانیا است. در سال ۲۰۰۶، این شهر درمجموع، میزبان ۱۰۶۳ بانک و شعبه بانک و ۱۴۴ شرکت مرتبط با بیمه بود.Shěnyáng ، توسط واحد اطلاعات اکونومیست در کتاب سفید دسترسی به چین در نوامبر ۲۰۱۰، یک نمایه اقتصادی از ۲۰ شهر برتر در حال ظهور در چین، شناسایی شده است. تولید ناخالص داخلی سرانه شهر شن‌ یانگ، ۷۸۴۹۰ یوان در سال‌های اخیر بوده است که با این مقدار، بین ۵۸ شهر و شهرستان استان لیائونینگ رتبه سوم را از آن خود کرده است. این شهر دارای سه منطقه توسعه مهم است که عبارت‌اند از:

  • منطقه توسعه مالی و تجاری شن یانگ
  • منطقه توسعه صنعتی شن‌ یانگ با فناوری پیشرفته
  • منطقه توسعه اقتصادی و فناوری شن یانگ

 

 

اقتصاد شن یانگ چین

واردات از شن‌ یانگ چین

همان‌طور که با مطالعه بخش‌های فوق مقاله متوجه شدید، یکی از مراکز صنعتی مهم در چین، شهر شن یانگ است. این شهر با داشتن مراکز و تولیدی‌های زیاد می‌تواند برای واردات کالا، گزینه خوبی برای تاجران باشد؛ اما واردات کالا کار آسانی نبوده و نیازمند طی برخی مراحل و اخذ برخی مجوزات می‌باشد. تاجران می‌توانند با سپردن کار خود به یک شرکت فعال در این حیطه، خیال خود را بابت انجام همه مراحل راحت کنند. این شرکت‌ها با انجام صفرتا صد تجارت شما به بهترین نحو ممکن، موجب سودآوری زیادی برای شما می‌شوند.

صادرات به شن‌ یانگ چین

صادرات به شن‌ یانگ چین نیز مانند واردات کالا از آن تحت شرایط انجام می‌پذیرد. یکی از این شرایط دریافت کارت بازرگانی از اتاق بازرگانی است؛ به عبارت دیگر دریافت این کارت برای انجام تجارت ضروری می‌باشد. بعد از اخذ این کارت، شما باید با توجه به نوع کالای صادراتی خود، از سازمان‌های ذی‌ربط مجوزهای لازم برای خارج کردن آنان از کشور را دریافت نمایید.در نهایت شما با ارائه مدارک موردنیاز به گمرک، اجازه بارگیری کالا را به دست می‌آورید. البته این نکته مهم نیز قابل‌ذکر است که نوع کالای صادراتی شما باید با نیازهای بازارهای مقصد همخوانی داشته باشد در غیر این صورت ممکن است به دلیل فروش نرفتن کالای شما، تجارت شما شکست بخورد.

 

 

فورواردر از شن‌ یانگ چین

شاید دغدغه اکثر افرادی که تازه وارد راه تجارت شده‌اند این باشد که چطور در صورت عدم حضور آن‌ها در کشور خارجی، کالاهای خریداری شده توسط آن‌ها بدون هیچ مشکلی بارگیری می‌شود.

در پاسخ به این سؤال باید بگوییم این مشکل با وجود اشخاصی به نام فورواردر حل می‌شود. این افراد با دریافت وجهی از صاحب کالا با او قرارداد می‌بندند که در فرایندهای مربوط به حمل کالای آن‌ها مشارکت داشته باشند.

البته به این نکته توجه کنید که در حمل فیزیکی بار شما فورواردر هیچ نقشی نخواهد داشت و تنها نحوه حمل را طراحی و برنامه‌ریزی خواهد کرد. شما برای آگاهی از خدمات فورواردر از شن‌ یانگ چین نیز می‌توانید با مشاوران ما در مجموعه وانیکس تماس بگیرید و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

خرید عمده از شن‌ یانگ چین

به خاطر سود بیشتر خرید عمده نسب به خرید خرده، اکثر بازرگانان در واردات کالا از یک کشور خارجی، خریده عمده را انتخاب می‌نمایند. در این نوع خرید، فرد با انجام امور گمرکی و پرداخت هزینه‌های حمل‌ونقلی، می‌تواند مقدار زیادی از کالاها را وارد کشور کند.

 

 

با این کار هم در هزینه‌های خود تاجر صرفه‌جویی می‌شود و هم قیمت نهایی برای مصرف‌کنندگان کالا کاهش یافته و آنان را به خرید آن کالا ترغیب می‌کند. شما می‌توانید با آشنایی از بازارهای عمده‌فروشی شهر شن یانگ و همچنین نحوه خرید و صحبت با فروشندگان چینی، به راحتی کالاهایی خود را خریده و به کشور وارد کنید.

خرید عمده از شن‌ یانگ چین

برای این‌که هیچ‌گونه نگرانی بابت این خرید نداشته باشید، بهتر است تا کسب تجربه های لازم، این‌ کار را به تیم یک شرکت بازرگانی بسپارید تا آنها کالاهای مدنظر شما را در کوتاه ترین زمان ممکن خریداری نمایند.

کارگو از شن‌ یانگ چین

منظور از اصطلاح کارگو از شن یانگ چین همان نحوه حمل بار از این شهر تا کشور مدنظر است. در گذشته خدمات کارگو در ایران فقط به نوع هوایی حمل کالا گفته می‌شد اما اکنون، هر نوع حملی با کشتی، قطار و یا ماشین‌های سنگین را نیز در بر می‌گیرد.

البته تاجران باید با آگاهی از نوع بار، مدت زمانی که می‌خواهند بار به دستشان برسد و مقدار بودجه خود، نوع مناسبی از کارگو را انتخاب نمایند. مثلاً همان‌گونه که همه شما اطلاع دارید، هزینه جابه‌جایی بار با هواپیما به‌مراتب بیشتر از سایر روش‌ها است؛ در مقابل هزینه حمل با کشتی ارزان‌تر بوده و به نسبت بقیه روش‌ها مدت حمل زیاد طول می‌کشد.

سخن پایانی

در این مقاله از وبلاگ وانیکس سعی کردیم شما کاربران عزیز را با تاریخچه و چگونگی تجارت با شهر شن یانگ چین آشنا نماییم. همان‌طور که میدانید بیشتر کالاهای وارداتی در کشور ما از نوع چینی بوده و تجار زیادی با مناطق مختلف این کشور به معاملات تجاری می‌پردازند.

 

 

به خاطر همین موضوع، تمام تلاش تیم تولید محتوای مجموعه ما این است که اطلاعات مفید و موثری را در این حوزه به کاربران ارائه دهد. شما می‌توانید با مراجعه به وبلاگ وانیکس مقالات مرتبط با شهر مد نظر خود را خوانده و به آگاهی نسبی برسید.

مزایای کار با وانیکس

قرارداد مطمئن

تحویل درب انبار

خرید از هر فروشگاهی در سراسر دنیا

چک تضمینی

واریز هزینه خدمات پس از تحویل بار

حواله یوان و دلار

حواله با کارمزد بسیار پایین

حمل دریایی 70 تا 75 روزه از چین

حمل دریایی 20 تا 25 روزه از دبی

حمل هوایی از چین

حمل هوایی 35 تا 45 روزه از چین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *