ترخیص و واردات از شهر شاوشینگ چین

به همین دلیل قصد داریم در ادامه این مقاله، به بررسی موقعیت جغرافیایی و طبیعی این شهر، اوضاع اقتصادی آن، و البته محصولاتی که در این شهر تولید می‌شود بپردازیم تا بتوانیم واردات از شاوشینگ چین را بهتر متوجه شویم. اینکه اوضاع صادرات و واردات به این شهر چگونه است کاملاً وابسته به این موضوع بوده و هدف اصلی این مقاله یعنی بررسی واردات از شهر شاوشینگ چین نیز با بررسی این مسائل محقق می‌گردد. اگر شما هم به دنبال بررسی اوضاع اقتصادی و بازرگانی این شهر هستید حتماً تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

 

 

نگاهی به شهر شاوشینگ

شهر شاوشینگ واقع در استان چجیانگ جمهوری خلق چین بوده و جزو شهرهای مرکزی این استان محسوب می‌شود. مطابق آمار سرشماری سال ۲۰۱۶ این شهر دارای ۴۹۱۲۲۳۹ نفر جمعیت است که در مساحت ۸.۲۷۹ کیلومتر مربع جای گرفته‌اند. از نظر آب‌و‌هوایی این شهر را می‌توان جزو خوش‌آب‌وهواترین شهرهای چین دانست.

نگاهی به شهر شاوشینگ

چرا که جنگل‌های فراوان و رودخانه‌های پرآب زیادی در این شهر واقع شده است که می‌توان آن را شهری توریستی نیز دانست. همچنین از نظر منابع طبیعی و کشاورزی شهری بسیار غنی محسوب می‌شود تا حدی که درصدی از صادرات آن را مواد غذایی و مرکبات تشکیل می‌دهد. اما جدای از این موارد، برای بررسی این‌که واردات از شاوشینگ چین شامل چه مواردی می‌گردد لازم است که به طور دقیق‌تر صنعت و اوضاع اقتصادی این شهر را بررسی کنیم.

 

 

واردات از شاوشینگ چین

واردات از شاوشینگ چین شامل دو بخش عمده صنعتی و مواد طبیعی می‌شود. اما چطور این شهر توانسته در هر دو بخش تولیدات و صادرات داشته باشد؟ به طور کلی کشور چین از نیمه دوم قرن بیستم به بعد توانست با اخذ یک سری سیاست حمایتی، اقتصادی پویا و خلاق برای شهرهای مختلفش فراهم آورد.سیاست‌های حمایتی که کشور چین اتخاذ کرد در دو سطح کلان و خرد قابل بررسی هستند. در سطح خرد آن می‌توان حمایت از کسب‌و‌کارها و تولیدی‌های کوچک را نام برد و سیاست‌های کلان را می‌توان شامل حمایت‌های عظیم از پروژه‌های ملی و زیرساخت‌های چین دانست.این سیاست‌های امروزه باعث شده‌اند که بسیاری از کشورهای شرقی و غربی واردات از شاوشینگ چین را جزو اولویت‌های خود قرار دهند. اما این شهر در چه محصولاتی دارای صادرات به کشورهای جهان است؟ به طور کلی صنعت شهر شاوشینگ بر مبنای محصولات پوشاک و چرم مثل کفش چرم، زیپ جین، شلوارهای کتان و جین، و همچنین ساخت قطعات گوناگون خودرو و موتورسیکلت، صنعت چوب، صنعت سخت‌افزار و قطعات الکترونیکی، صنایع پلاستیکی، لوله و شیرآلات و تولید لوازم‌التحریر است.

صادرات به شهر شاوشینگ چین

همان‌طور که واردات از شاوشینگ چین یک موقعیت مناسب برای تجار و بازرگانان ایرانی فراهم کرده است، صادرات به شهر شاوشینگ نیز دارای موقعیت‌ها و پتانسیل‌های مناسبی است که می‌تواند برای بازرگانان و تجار ایرانی سود بسیاری به همراه داشته باشد. قبل از اینکه بتوان هرگونه صادراتی به شهر شاوشینگ داشت باید بدانیم که این شهر چه کمبودهایی در زمینه واردات دارد.

صادرات به شهر شاوشینگ چین

از آنجا که شهر شاوشینگ یک شهر صنعتی محسوب می‌شود، به همین دلیل نیاز مبرم به مواد خام و محصولات غذایی دارد. به همین دلیل در این زمینه می‌توان به این شهر صادرات داشت. همچنین از جمله صادراتی که می‌توان به شهر شاوشینگ چین داشت شامل صنایع‌دستی، محصولات زراعی مثل حبوبات، مرکبات، محصولات معدنی مثل سنگ آهک، سنگ‌آهن، مس، روی و … هستند.

 

 

خرید عمده از شاوشینگ چین

حال که مشخص شد چه محصولاتی را می‌توان از شهر شاوشینگ وارد کرد، لازم است که مراحل واردات از شاوشینگ چین را نیز نام ببریم. اولین مرحله برای وارد کردن کالا از چین، خرید محصولات است. از هرکسی که در امر تجارت و خرید و فروش کالا است بپرسید، تایید می‌کند که بهترین راه برای خرید به منظور سود بیشتر عبارت است از خرید عمده‌ای محصولات. شما با خرید عمده می‌توانید تعداد زیادی کالا با قیمت بسیار اندک خریده و در عوض با قیمت تک در بازار به فروش برسانید. اما این خرید چگونه انجام می‌شود؟ برای خرید محصولات لازم است که یا خود شما یا یک رابط از شرکتی بازرگانی مثل وانیکس به شهر چین رفته و درخواست خرید کالا بدهد. درخواست خرید نیز به‌صورت قانونی عبارت است از ارسال یک پیش فاکتور به سمت شرکت چینی که در آن قیمت اجناس، تعداد آن و البته نحوه پرداخت هزینه درج شده است.

ترخیص کالا از شاوشینگ چین

بعد از اینکه پیش‌فاکتور مورد تایید شرکت قرار گرفت نوبت به ارسال اجناس به گمرکی شهر چینی می‌رسد. در این مرحله رابط قانونی شرکت دست به ارسال اجناس به گمرکی زده تا بتوانید اجازه ارسال آن‌ها به ایران را دریافت کند. با دریافت این اجازه، رابط می‌تواند در مورد چگونگی اجناس به ایران تصمیم بگیرد. اما دریافت مجوز از گمرک شهر شاوشینگ چین منوط به آگاهی رابط از قوانین گمرکی این شهر است. به همین دلیل انجام این مرحله از واردات از شاوشینگ چین نیازمند واگذاری کار به یک شرکت کاربلد و با تجربه در امر واردات است. به همین خاطر معرفی شرکت وانیکس را به انتهای این مقاله موکول کرده‌ایم تا بتوانید با استفاده از تجربیات این شرکت واردات متناسب و بی‌دردسری داشته باشید. اما برای ترخیص کالا لازم است که حتماً فورواردر مورد اعتماد و معتبر انتخاب شود.

فورواردر از شاوشینگ چین

همان‌طور که در قسمت قبل توضیح دادیم، رابط یا فورواردر شرکت‌های بازرگانی در شهر شاوشینگ کارهای خرید و ارسال کالا به گمرکی شهر شاوشینگ را به خوبی انجام می‌دهند. اما یکی دیگر از کارهایی که توسط فورواردر به‌خوبی قابل انجام است، کار ارسال کالاها به ایران است. ارسال کالا آخرین مرحله‌ای است که در آن نیاز به اجرای مراحل مطابق با قوانین گمرکی شهر شاوشینگ است. این مراحل نیز همه توسط فورواردر از قبل مشخص شده و او با آگاهی کامل از تمام قوانین کارهای واردات کالا از شهر شاوشینگ چین را مرحله به مرحله انجام خواهد داد. وظیفه فورواردر خرید اجناس، ارسال آن‌ها به گمرک شهر شاوشینگ، ترخیص کالاها از گمرک و در نهایت انتقال این اجناس به ایران است.

فورواردر از شاوشینگ چین

به همین دلیل تجربه و دانش بالای فورواردر یکی از مهم‌ترین الزاماتی است که در امر واردات باید مورد توجه قرار گیرد. در واقع یک شرکت وارداتی زمانی شرکتی معتبر و مناسب دانسته می‌شود که دارای فورواردر باتجربه و آگاه از همه قوانین واردات از شهر شاوشینگ چین باشد.

کارگو از شاوشینگ چین

آخرین مرحله واردات از شاوشینگ چین عبارت است از ارسال کالاها به داخل کشور. به طور کلی برای ارسال کالاهای خریداری شده از شهر شاوشینگ به ایران چند راه وجود دارد. اولین راه ارسال اجناس از طریق خشکی است. راه دوم ارسال کالاها از طریق دریا و راه سوم آن ارسال اجناس از طریق هوایی است.

از آنجا که راه خشکی هم امنیت کمتری داشته و هم مسافت بسیار زیادی دارد، این گزینه عملاً حذف می‌شود. راه دریایی هم برای اینکه نیازمند مدت زمان زیادی است راه چندان مناسبی محسوب نمی‌شود. به همین دلیل تنها گزینه معقول و منطقی برای ارسال کالا از شهر شاوشینگ به داخل کشور راه هوایی است. اما آیا اجناس با هواپیمای مسافربری به داخل کشور وارد می‌شوند؟

واردات از شاوشینگ چین از راه هوایی از طریق روشی به نام کارگو قابل انجام است. هر نوع حمل‌و‌نقل کالا از کشوری به کشور دیگر توسط هواپیمای غیرمسافربری را کارگو می‌نامند.

شرکت‌های وارداتی مثل وانیکس با این شرکت‌های حمل‌و‌نقل کارگو قراردادهای بلندمدت بسته و می‌توانند با صرف هزینه‌ای اندک اجناس خریداری شده شما را به داخل کشور وارد کرده و تحویل گمرکی ایران دهند. همچنین از دیگر مزایای کارگو این است که اجناس وارداتی شما را با بیمه بسیار مناسب انتقال داده و هرگونه خسارتی که در طول سفر به این کالاها وارد شود را بر عهده می‌گیرد.

واردات از شاوشینگ چین با شرکت بازرگانی وانیکس

در اواسط مقاله گفتیم برای اینکه بتوانید کارهای واردات کالا از شاوشینگ چین را به‌خوبی انجام دهید لازم است که با کمپانی وارداتی وانیکس آشنا شوید و کارهای خود را به آن بسپارید. این کمپانی با برعهده گرفتن کارهای واردات کالای شما می‌تواند روند کار را سریع‌تر کرده و با هزینه کم‌تری آن را به سرانجام برساند.

روند کار نیز به این صورت است که کمپانی وانیکس با داشتن رابط و فورواردرهایی با تجربه و آشنا به قوانین کلی کشور چین و بخصوص شهر شاوشینگ کارهای خرید عمده کالا، انتقال آن‌ها به گمرکی شهر شاوشینگ، ترخیص کالاها از این گمرکی و در نهایت ارسال آن‌ها به کشور ایران را انجام می‌دهند.

جالب است بدانید که این کمپانی علاوه بر انجام کارهای قانونی خرید و ارسال کالا از شاوشینگ چین، کارهای قانونی ترخیص آن‌ها از گمرکی ایران را نیز انجام داده و اجناس را در کمترین زمان ممکن و با کمترین هزینه به دست شما می‌رسانند.

 

 

حرف آخر

در این مقاله سعی کردیم هرآنچه لازم است راجع به واردات کالا از شاوشینگ چین بدانید را توضیح دهیم. به همین دلیل در ابتدا اوضاع اقتصادی و کالاهای تولیدی در این شهر را بررسی کردیم، سپس به ظرفیت‌های صادرات به این شهر پرداختیم، و در نهایت مراحل واردات از این شهر صنعتی را بررسی کردیم.

همچنین یکی از مهم‌ترین نکات که در این مقاله به آن اشاره شد معرفی یک کمپانی وارداتی باتجربه به نام وانیکس بود که شما بتوانید کارهای واردات کالای خود را به آن سپرده و در کم‌ترین زمان ممکن با هزینه اندک اجناس خود را از شاوشینگ به ایران وارد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *