ترخیص و واردات از شهر سایهوا چین

شاید تا به حال مراحل واردات کالا از کشور چین را نشنیده باشید. به همین دلیل در این مقاله قصدمان پرداختن به مراحل واردات از سایهوا چین است تا شما بتوانید ساده‌تر این کار را انجام دهید. این مراحل شامل خرید از شهر سایهوا چین، روش خرید، چگونگی انتقال اجناس خریداری شده از سایهوا به ایران، چگونگی ترخیص این اجناس و در نهایت وارد کردن آنها به بازار ایران است. البته در پایان مقاله این موضوع را هم توضیح می‌دهیم که چگونه می‌توان تمام این مراحل را با کمک یک شرکت واسطه بازرگانی به سادگی و با کم‌ترین هزینه انجام داد.

 

 

نگاهی کلی به شهر سایهوا

قبل از اینکه به واردات از سایهوا چین و توضیح مراحل آن بپردازیم لازم است که نگاهی کلی به اوضاع جغرافیایی و اقتصادی شهر چین بیاندازیم. شهر سایهوا یکی از شهرهای مرکزی استان هیلونگ جیانگ است. این شهر حدود ۳۴.۹۶۴ کیلومتر مربع مساحت داشته و جمعیتی حدود ۶.۴۱۶.۴۳۹ نفر را در خود جای داده است.

این شهر تقریبا کوهستانی و سرد محسوب شده و دارای یک رودخانه پرآب در نزدیکی خود است. به طور کلی از نظر جوی تغییرات چندانی در این شهر رخ نداده و در طول سال شاهد هوایی آفتابی همراه با وزش باد است. به همین خاطر از نظر کشاورزی و دامپروری اوضاع چندان مناسبی نداشته و از این نظر وابسته محسوب می‌شود.

نگاهی کلی به شهر سایهوا

البته یکی از وسیع‌ترین جنگل‌های کشور چین در استانی است که شهر سایهوا واقع شده و از این نظر می‌توان این شهر را یکی از قطب‌های جنگل‌داری کشور چین دانست. با این حال این شرایط باعث شده که شهر سایهوا در تجارت و تولیدات صنعتی قوی باشد.

 

 

واردات از سایهوا چین

برای اینکه بتوانیم واردات از سایهوا چین مناسبی داشته باشیم لازم است که بدانیم عمده تولیدات این شهر چیست. همانطور که گفتیم این شهر یکی از قطب‌های جنگل‌داری کشور چین محسوب می‌شود و به همین دلیل آن را می‌توان یکی از مراکز مهم تولیدات چوب و صنایع چوبی دانست.

همچنین این شهر را به عنوان مراکز تولیدات شیمیایی هم می‌شناسند. همچنین صنایعی مانند ماشین‌آلات، متالورژی، برق، پتروشیمی، معدن زغال سنگ، جنگلبانی، مصالح، ساختمانی، دارویی، صنایع غذایی، صنعت نور و نساجی نیز از مهم‌ترین صنایعی است که در شهر سایهوا تولید می‌شوند.

همچنین شهر سایهوا در در زمینه ساخت مخازن بزرگ فشار، تجهیزات بزرگ معدنی، مجموعه کامل تجهیزات نیروگاه بزرگ، تجهیزات ریخته‌گری، تاسیسات برق هسته‌ای، ماشین آلات سنگین هسته‌ای، کمباین‌های بزرگ برداشت، قطارهای باربری، خودروها و موتورها، هواپیماهای چند منظوره، هلیکوپترها، قالبهای بزرگ ریخته‌گری و ابزار اندازه‌گیری در چین پیشرو است.

صادرات به شهر سایهوا چین

با اینکه شهر سایهوا یکی از قطب‌های بزرگ صنعتی کشور چین محسوب می‌شود، اما نیاز به واردات بعضی مواد غذایی و معدنی دارد. به همین دلیل در کنار واردات از سایهوا چین می‌توان صادرات از ایران به این شهر هم داشت.

از جمله محصولاتی که برای صادرات به شهر سایهوا معرفی می‌شود می‌توان به صنایع دستی مثل فرش و گلیم، سفال‌های رنگی، زعفران و پسته، مواد معدنی پایه‌ای، سنگ و سرامیک، محصولات غذایی و مرکبات و حبوبات و … اشاره کرد. اینکه چطور می‌توان به شهر سایهوا صادرات داشت را در پایان مقاله بررسی می‌کنیم.

خرید از سایهوا چین

اولین مرحله واردات از سایهوا چین عبارت است از خرید کالا از تولیدی‌های این شهر. شما باید ابتدا مشخص کنید که چه کالایی را قصد دارید از مراکز صنعتی و تولیدی این شهر خریداری کنید و سپس درخواست رسمی خرید به آن تولیدی یا کارخانه بفرستید. درخواست رسمی خرید پیش‌فاکتور یا پروفرما نام دارد و شامل قیمت خرید محصولات، تعداد و مشخصات فیزیکی آنها است.

خرید از سایهوا چین

بعد از ارسال پروفرما باید منتظر تایید آن توسط شرکت فروشنده باشید. عموما شرکت‌های چینی بعداز تایید پروفرما اجناس مورد نیاز شما را به بازرسی کیفی فرستاده و سپس بعد از تایید گرفتن به گمرک شهر سایهوا تحویل می‌دهند. بعد از تحویل این اجناس به گمرک نیاز است که برای ترخیص آنها اقدام کنید که در مرحله دوم آن را توضیح خواهیم داد. فعلا باید یک نکته در مورد نوع خرید کالاها گفته شود.

خرید عمده از سایهوا چین

به‌نظرتان مناسب‌ترین روش خرید کالا در واردات از سایهوا چین چیست؟ بطور کلی اگر قصد دارید برای کسب‌وکار خود خریدی کنید، بهترین روش خرید عمده است. عمده خرید کردن یعنی اجناس را با تعداد زیاد ولی به قیمت پایین خریداری کنید تا بتوانید آنها را به صورت تکی با قیمت بیشتری به‌فروش برسانید.

به همین دلیل مناسب‌ترین روش خرید در خرید کالا از شهر سایهوا چین نیز خرید عمده است. مراحل لازم برای خرید عمده کالا از این شهر درست همان است که در قسمت قبل توضیح دادیم. یعنی شما باید یک پرفورما تهیه کنید که شامل قیمت، تعداد و ویژگی‌های فیزیکی کالاهای موردنظرتان باشد و سپس آن را برای شرکت چینی ارسال کنید. شرکت نیز درست همانطوری که گفتیم بعداز تهیه اجناس آنها را به گمرک شهر سایهوا ارسال می‌کند. در مرحله بعد توضیح می‌دهیم که چطور می‌توان کالاها را از گمرک ترخیص کرد.

ترخیص کالا از سایهوا چین

برای ترخیص کالا از گمرک شهر سایهوا چین که مرحله دوم واردات است لازم است که شما یک سری مدارک تهیه کرده و به بازرسان گمرک تحویل دهید. این مدارک شامل کارت بازرگانی، بارنامه، پروفرما و مدارک هویتی خودتان است.

کارمندان اداره گمرک سایهوا بعد از دریافت مدارک بر اساس قوانین این شهر به بررسی کالاهای شما پرداخته و اگر عذر قانونی نداشت اجازه می‌دهند که ترخیص شوند. برای ترخیص نیز لازم است که شما مبلغی پرداخت کنید و برگه ترخیص را از اداره گمرک سایهوا دریافت کنید. این برگه به شما اجازه می‌دهد که اجناس را به ایران انتقال دهید.

کارگو از سایهوا چین

برای انتقال کالاهای خریداری شده و واردات از سایهوا چین می‌توانید از سه راه اقدام کنید. راه اول انتقال اجناس با قطار باری از طریق خطوط ریل بین‌المللی است که البته طولانی‌ترین روش است. راه دوم ارسال اجناس با کشتی باری و از راه آب‌های آزاد است که نسبتا زمان‌بر است، اما سریع‌تر از روش خشکی انجام می‌شود.

 

 

روش سوم نیز ارسال اجناس از راه هوایی و با هواپیمای باری است. این روش سریع‌ترین روش انتقال است. همه این روش‌ها که درآن یک وسیله حمل‌ونقل باری اجناس شما را از چین به ایران انتقال می‌دهد کارگو می‌نامند. کارگو امن‌ترین و کم‌هزینه‌ترین روش برای انتقال اجناس از سایهوا چین به ایران است و برای هر نوع وارداتی توصیه می‌شود.

کارگو از سایهوا چین

فورواردر از سایهوا چین

به‌نظرتان برای انجام مراحل خرید، ترخیص کالا و ارسال آنها از چین به ایران یا به طور خلاصه واردات از سایهوا چین آیا لازم است که خود شما به چین سفر کنید و شخصا اقدام کنید؟ قطعا اگر اینطوری باشد هزینه زیادی برای شما داشته و به زحمتش نمی‌ارزد.

به همین خاطر است که امروزه شرکت‌های واسطه بازرگانی به وجود آمده‌اند تا کارهای خرید، ترخیص کالا و ارسال آنها از سایهوا به ایران را انجام دهند بدون اینکه لازم باشد شما به این شهر سفر کنید. این شرکت‌ها با استفاده از افرادی به نام فورواردر که تخصصشان انجام مراحل واردات کالا از سایهوا چین است کارهای واردات کالای شما را انجام می‌دهند.

واردات از سایهوا چین با شرکت بازرگانی وانیکس

گفتیم که آخر مقاله توضیح خواهیم داد که چگونه می‌توانید کارهای صادرات به سایهوا چین را انجام دهید. شرکت بازرگانی وانیکس نه‌تنها کارهای صادرات کالای شما به چین را انجام می‌دهد، بلکه کارهای واردات از سایهوا چین شما را هم به نحو احسنت انجام خواهد داد. این شرکت با تجربه زیاد در امر واردات و صادرات کالا به چین می‌توانید تمام مراحل خرید، ترخیص و ارسال کالاهای مورد نیاز شما از سایهوا به ایران را انجام دهد.

سوالات متداول درباره شهر سایهوا

  • مراحل واردات از سایهوا چین کدام است؟

به طور کلی سه مرحله اساسی خرید کالا، ترخیص آنها از گمرک شهر سایهوا و انتقال این اجناس به ایران مراحل واردات کالا از سایهوا هستند.

  • بهترین کار برای انجام خرید و ارسال کالا از سایهوا به ایران کدام است؟

بهترین کار سپردن تمام مراحل خرید و ارسال کالا به شرکت بازرگانی وانیکس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *