ترخیص و واردات از شهر ساکیان چین

برای اینکه بتوانیم واردات از ساکیان چین را به طور کامل بررسی کنیم در ابتدا لازم است که مراحل انجام آن را به طور کامل توضیح دهیم. این مراحل عبارتند از خرید کالا از شهر ساکیان، ترخیص آنها از گمرک و در نهایت ارسال کالاها از ساکیان به ایران. هرکدام از این مراحل نیز نکاتی دارد که اگر رعایت نشوند واردات شما با شکست مواجه خواهد شد. در ادامه این نکات را توضیح خواهیم داد تا واردات از ساکیان پرسودی داشته باشید.

 

 

نگاهی به شهر ساکیان

 شهر ساکیان در شمال‌غرب استان جیانگسو واقع شده و چیزی حدود ۴.۷۳۰.۰۰۰ نفر جمعیت دارد. مساحت شهری این شهر برابر با ۸.۵۵۵ کیلومتر مربع بوده و به‌خاطر آب‌وهوای خوبش توریستی نیز محسوب می‌شود.

نگاهی به شهر ساکیان

بیشتر از اینکه گردشگران به‌خاطر طبیعت بی‌نظیرش به آنجا سفر کنند، به‌خاطر دیدن نمایشگاه‌های بسیار پیشرفته تکنولوژی که در آن برپا می‌شود به این شهر سفر می‌کنند. پس با این توصیفات احتمالا حدس زده باشید که واردات از ساکیان چین شامل چه کالاها و صنایعی باشد. در قسمت بعد توضیح خواهیم داد که در شهر ساکیان چه کالاها و صنایعی وجود دارد که باعث شده بازرگانان و تجار ایرانی روانه این شهر شوند.

 

 

واردات از ساکیان چین

همان‌طور که توضیح دادیم، در شهر ساکیان صنایع الکترونیکی و مرتبط با آن بسیار رونق دارد و همین باعث می‌شود که واردات از ساکیان چین شامل قطعات و لوازم الکترونیکی باشد. برای مثال تعدادی از مشهورترین قطعات الکترونیکی که از این شهر وارد ایران می‌شود عبارتند از: انواع دیود و چیپ، انواع خازن و مقاومت، قطعات ساخت پهپاد و انواع وسایل اسباب‌بازی الکتریکی، انواع لامپ‌های ال ای دی و نورافشان برای منازل و مغازه‌ها، انواع لوازم الکتریکی مثل سه راهی‌ها و کلید و پریز و البته قطعات مهم برای ساخت ربات‌های تحقیقاتی و آموزشی. شما می‌توانید انواع این لوازم الکترونیکی را در شهر ساکیان پیدا کرده و به ایران وارد کنید. با این حال تنها رابطه تجاری ایران با این شهر در زمینه واردات قطعات الکتریکی و الکترونیکی نیست بلکه از ایران نیز بعضی محصولات و وسایل به این شهر صادر می‌شود که در قسمت بعد آنها را معرفی می‌کنیم.

صادرات به شهر ساکیان چین

به نظرتان ممکن است که یک شهر بتواند در تمام زمینه‌ها خودکفا باشد؟ یعنی آیا ممکن است که شهری مثل ساکیان همانقدر که در صنعت الکترونیک پیشرفته است، در مساله‌ای مثل کشاورزی و مواد غذایی هم پیشرفته باشد؟ قطعا خیر. برای همین با اینکه واردات از ساکیان چین برای بازرگانان فراهم است، صادرات به این شهر نیز ممکن است و هر ساله محصولات و کالاهای گوناگونی به این شهر صادر می‌شود.از جمله محصولاتی که در غالب صادرات از ایران به شهر ساکیان صادر می‌گردد می‌توان به انواع محصولات غذایی و مرکبات و میوه، غذاهای دریایی مثل ماهی و میگو، انواع صنایع دستی مثل گلیم و فرش، انواع وسایل هنری و تزئینی مثل سفال‌های رنگی و میناکاری شده، زعفران و پسته و خرما اشاره کرد. اگر شما هم در کار تولید این محصولات و کالاها هستید حتما باید با چگونگی صادرات این محصولات به شهر ساکیان آشنا شوید. اما قبل از آن لازم است که مراحل واردات از ساکیان چین را بشناسید تا بتوانید مراحل کلی صادرات از ایران به ساکیان را انجام دهید.

 

 

خرید از ساکیان چین

اولین مرحله واردات از ساکیان چین عبارتست از خرید کالاهای مورد نظر از این شهر. برای خرید کالا از شهر ساکیان شما باید در ابتدا یک درخواست رسمی به‌نام پروفرما به شرکت فروشنده موجود در ساکیان ارسال کنید. در پروفرما اطلاعاتی مثل قیمت اجناس، تعداد آنها، نحوه پرداخت هزینه خرید کالاها، اطلاعات مربوط به خریدار و اطلاعات مربوط به فروشنده درج می‌شود.

شرکت موجود در ساکیان بعد از دریافت پروفرما اقدام به تهیه اجناس کرده و آنها را برای واحد کنترل کیفی ارسال می‌کند. در نهایت اگر کیفیت اجناس خریداری شده مورد تایید واحد کنترل کیفی بود، برای ارسال به ایران تحویل گمرک شهر ساکیان داده می‌شوند.

در این مرحله شما باید برای ترخیص اجناس به گمرک شهر ساکیان رفته و اجناس را تحویل بگیرید و به ایران ارسال کنید. اما قبل از اینکه مراحل ترخیص اجناس از گمرک شهر ساکیان را توضیح دهیم، لازم است تا بررسی کنیم که چه نوع خریدی برای داشتن یک واردات از ساکیان چین پرسود توصیه می‌شود و چرا نوع خرید روی سود واردات کالا از این شهر تاثیر دارد.

خرید از ساکیان چین

خرید عمده از ساکیان چین

خرید عمده راه چاره واردات از ساکیان چین پرسود است. در خرید عمده شما می‌توانید تعداد زیادی کالا را به صورت یکجا از چین وارد ایران کنید. در مرحله اول این موضوع باعث می‌شود که شما برای واردات کالا هربار مجبور نباشید به چین سفر کنید و کلی هزینه برای خود بتراشید. همچنین با خرید عمده شما برای وارد کردن تعداد زیادی کالا از ساکیان به ایران هزینه‌ای بسیار کمتر از خرید معمولی پرداخت می‌کنید.

علت آن هم این است که قیمت اجناس در خرید عمده بسیار پایین‌تر از قیمت کالاها در خرید عادی است و همین باعث می‌شود که شما هزینه خرید کمتری در این نوع خرید پرداخت کنید. به طور کلی این دو فاکتور که در خرید عمده وجود دارد یعنی امکان آوردن تعداد زیادی کالا با قیمت پایین از ساکیان چین باعث می‌شود که واردات از ساکیان چین بسیار پرسود باشد.

ترخیص کالا از ساکیان چین

حال که مشخص شد مرحله خرید واردات از ساکیان چین باید چگونه باشد، نوبت به توضیح چگونگی ترخیص کالاها می‌رسد. برای ترخیص کالاها از گمرک ساکیان چین شما باید یک سری مدارک مثل پروفرما، کارت بازرگانی و البته بارنامه را تحویل گمرک چین داده و با تکمیل فرم ترخیص کالاها منتظر ترخیص آنها از گمرک بمانید.

بازرسان گمرک بعد از بررسی کالاها و البته مدارکی که تحویل داده‌اید اقدام به تعیین مبلغی که حق گمرکی نام دارد می‌کنند و شما می‌توانید بعد از پرداخت آن اجناس خریداری شده خود را از ساکیان چین به ایران وارد کنید.

فورواردر از ساکیان چین

انجام هر کدام از مراحلی که برای واردات از ساکیان چین نام بردیم مثل خرید کالاها، ترخیص آنها از گمرک چین و ارسال آنها از این شهر به ایران نیازمند وجود اشخاصی در این شهر است که فورواردر نام دارند. فورواردرها اشخاصی هستند که شرکت‌های بازرگانی در اختیار واردکنندگان قرار می‌دهند تا واردکننده بتواند بدون اینکه نیاز باید به شهر ساکیان سفر کند، تمام کارهای واردات خود را انجام دهد. شاید فکر کنید که برای شخصی که تجربه واردات از این شهر را دارد چه نیازی به استفاده از فورواردر دارد.

از ما این موضوع را قبول کنید که حتی باتجربه‌ترین افراد در امر واردات نیز برای اینکه بتوانند کارهای واردات از ساکیان چین خود را درست و باکم‌ترین هزینه انجام دهند حتما باید از یک شرکت بازرگانی واسطه و فورواردرهایش استفاده کنند.

 

 

کارگو از ساکیان چین

آخرین مرحله واردات همان ارسال کالاها از شهر ساکیان به ایران است. این مرحله با استفاده از شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی که کارگو نام دارند، انجام می‌شود. شما با سپردن کارهای ارسال کالای خود از ساکیان به ایران به شرکت کارگو انتخاب می‌کنید که اجناس شما از کشور چین به ایران با یک وسیله حمل‌ونقل بین‌المللی باری ارسال شود. درکل سه نوع کارگو برای ارسال اجناس از چین به ایران وجود دارد که کارگو باری، دریایی و هوایی نام دارند.

واردات از ساکیان چین با کارگو دریایی توسط کشتی باری، واردات با کارگو هوایی با هواپیمای باری و کارگو زمینی با قطار باری انجام می‌شود. اینکه شما کدام یکی از این سه نوع کارگو را انتخاب کنید کاملا وابسته است به نوع کالاهایی که قصد دارید از ساکیان به ایران وارد کنید. مثلا برای واردات کالاهایی که به صورت عمده خریداری شده تعدادشان زیاد ولی وزن هرکدام اندک است، بهترین نوع کارگو، کارگو دریایی است.

کارگو از ساکیان چین

واردات از ساکیان چین با شرکت وانیکس

شرکت با تجربه که در زمینه واردات کالا از کشور چین و تمام شهرهای آن بخصوص ساکیان تجربه بالایی دارد، شرکت وارداتی وانیکس نام دارد. شما می‌توانید با سپردن کارهای خود به این شرکت مطمئن باشید که تمام کارهای واردات کالای شما مثل خرید اجناس از ساکیان، ترخیص آنها از گمرک این  شهر و ارسال آنها از چین به ایران به درستی انجام می‌شود.

حرف آخر

در این مقاله سعی کردیم واردات از ساکیان چین را بطور کامل توضیح دهیم. این مراحل از خرید کالا از شهر ساکیان شروع شد و در نهایت با ارسال کالاها از شهر ساکیان به ایران خاتمه یافت. برای هر مرحله نیز نکاتی را توضیح دادیم که رعایت آنها به واردات پرسود از این شهر به‌شما کمک خواهد کرد. مثلا اینکه باید هنگام خرید، به صورت عمده اجناس را خرید یا اینکه از روش کارگو برای ارسال اجناس خریداری شده استفاده کرد از جمله مهم‌ترین این نکات بود.

 

 

سوالات متداول درباره شهر ساکیان

  1. چرا بهتر است که برای واردات از ساکیان چین، اجناس به صورت عمده خریداری شود؟

در خرید عمده شما می‌توانید تعداد زیادی کالا را با قیمت اندک از شهر ساکیان وارد ایران کنید و با قیمتی مناسب در بازار ایران به فروش برسانید که این به‌معنای سود بیشتر است.

  1. بهترین روش برای ارسال کالاها از شهر ساکیان به ایران کدام است؟

بهترین روش انتخابی کارگو است. حال بسته به نوع کالاها شما می‌توانید کارگو دریایی، کارگو هوایی یا کارگو زمینی را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *