ترخیص و واردات از شهر داکینگ چین

در واقع اگر بتوانیم شناختی کلی از اوضاع اقتصادی، اجتماعی، جغرافیایی و محصولات تولیدی این شهر به دست آوریم، آن‌گاه متوجه اینکه چه محصولاتی را می‌توان از طریق واردات از شهر داکینگ چین به کشور وارد کرد نیز می‌شویم. به همین خاطر است که در ادامه به تک‌تک این موارد می‌پردازیم و به هر سوالی که ممکن است در مورد اقتصاد این شهر برای شما ایجاد شده باشد پاسخ می‌دهیم.

 

 

نگاهی به شهر داکینگ

شهر داکینگ، یک شهر مرکزی در استان هیلونگ جیانگ کشور چین است. مساحت این شهر ۲۲۱۶۱ کیلومتر مربع بوده و حدود ۲۹۰۴۵۳۲ نفر طبق سرشماری سال ۲۰۱۶ جمعیت دارد. ارتفاع این شهر از سطح دریا برابر با ۱۴۹ متر است. آب‌وهوای شهر داکینگ نسبتاً سرد است و سرزمینی کوهستانی محسوب می‌شود.علاوه بر آن بخشی از یکی از وسیع‌ترین جنگل‌های کشور چین در این شهر قرار دارد. منطقه‌ای که از نظر جنگل‌داری بسیار اهمیت دارد و محصولات چوبی عظیمی از آن تولید می‌گردد. این شهر از نظر منابع طبیعی بسیار غنی بوده و معادن گرافیت بزرگی در آن قرار دارد. همچنین استان هیلونگ جیانگ از نظر استخراج نفت خام رتبه اول کشور چین را دارد که البته سهم شهر داکینگ در این رتبه قابل توجه است. منابع آبی آن غنی بوده و اگر بخواهیم در یک‌کلام اوضاع اقتصادی و محیط زیستی شهر داکینگ را توسط کنیم باید بگوییم جزو بهترین شهرهای چین محسوب می‌شود. اگر در قسمت واردات از داکینگ چین نام بسیاری از محصولات تجاری و کشاورزی قرار گرفت تعجبی ندارد. چرا که شاخص تولید ناخالص این شهر جزو برترین‌های کشور چین محسوب می‌شود. در ادامه به معرفی این محصولات و کالاها می‌پردازیم.

واردات از داکینگ چین

همان‌طور که در قسمت قبل توضیح دادیم، شهر داکینگ از نظر اقتصادی و منابع طبیعی و کشاورزی بسیار غنی است. در اینجا می‌خواهیم بخشی از محصولات تجاری و طبیعی که از این شهر به‌صورت واردات از داکینگ چین به دیگر کشورها وارد می‌شود را توضیح دهیم. شناخت این محصولات باعث می‌شود تجار و بازرگانان و شما که می‌خواهید از این شهر کالا وارد کنید از قبل بدانید که چه محصولاتی می‌توان وارد کرد.غلات، محصولات کشاورزی مثل جو و گندم، سویا، مواد غذایی و دامی مثل شیر و پنیر، برنج، ماشین‌آلات، محصولات متالوژی، چوب، صنایع جنگل‌بانی، قطعات برقی و الکترونیکی، تجهیزات نیروگاه‌ها، ماشین‌آلات سنگین مثل قطعات هواپیما، هلیکوپتر و بسیاری صنایع دیگر از جمله کالاهایی است که از این شهر به اقصی‌نقاط جهان صادر می‌شود.

 

 

صادرات به شهر داکینگ چین

حال که با واردات از داکینگ چین آشنا شده‌ایم، بهتر می‌توانیم پتانسیل‌های این شهر برای واردات را بررسی کنیم. شاید در نگاه اول بعد از اینکه متوجه شدید تقریباً در این شهر بسیاری از صنایع و مواد طبیعی تولید و صادر می‌شود، دیگر جایی برای صادرات به آنجا باقی نمی‌ماند. به‌راستی چه چیزی می‌توان به شهر داکینگ صادر کرد؟ اما صبر کنید.بازرگانان و تجار کشور ما توانسته‌اند ظرفیت‌های خوبی از صادرات به شهر داکینگ ایجاد کنند. برای مثال صادرات مواد معدنی ویژه‌ای مثل سنگ‌آهن که در صنعت بسیار کاربرد دارد و همچنین سنگ آهک که در ساخت‌وساز بکار می‌رود، از ایران به شهر داکینگ انجام می‌شود.

صادرات به شهر داکینگ چین

همچنین زعفران، آجیل و خشکبار، فرش و صنایع‌دستی از دیگر محصولاتی است که توسط شرکت‌های بازرگانی ایرانی به شهر داکینگ صادر می‌گردد. اگر شما هم جزو تولیدکنندگان موفق در این زمینه‌ها هستید و دنبال موقعیت مناسبی برای صادرات به کشور چین می‌گردید، حتماً شهر داکینگ را مدنظر داشته باشید.

 

 

خرید عمده از داکینگ چین

اگر قصد دارید واردات از داکینگ چین انجام دهید، وقت آن است که در ادامه مقاله با تمام مراحل انجام این کار آشنا شوید. اولین مرحله، خرید کالاهای مورد نظر از شرکت‌های چینی موجود در شهر داکینگ است. این خرید باید به‌صورت عمده‌ای انجام شود. مزیت خرید عمده‌ای به طور کلی برای هر نوع خریدی که قرار است از آن سود زیادی کسب شود ثابت شده است.

قیمت هر تک‌جنس برای شما با خرید عمده‌ای بسیار کم‌تر از حالتی است که بخواهید هر جنس را تکی بخرید. مثلاً فرض کنید می‌خواهید از چین سویا وارد کنید. به نظرتان خرید ۱۰۰ بسته به‌صرفه است یا خرید ۱۰۰۰۰ عدد؟

درست است که هزینه خرید ۱۰۰ بسته بسیار کم‌تر از ۱۰۰۰۰ عدد است؛ اما این را هم در نظر داشته باشید که اگر در نهایت بخواهید همین ۱۰۰۰۰ را در ۱۰۰ نوبت وارد کنید، آن‌گاه جدای از هزینه هر سفر به داکینگ چین، باید هزینه خرید تکی را به‌جای خرید عمده‌ای پرداخت کنید و این یعنی هزینه‌ای سرسام‌آور که از همان ابتدا با یک سفر و خرید عمده‌ای می‌توانست رفع شود. به همین دلیل توصیه ما به شما این است که حتماً برای سود زیاد و کاهش هزینه‌های واردات از داکینگ چین، محصولات مورد نیاز خود را به‌صورت عمده‌ای خریداری کنید.

فورواردر از داکینگ چین

مرحله بعد از خرید کالا، ارسال این اجناس به داخل کشور است. اما شاید برایتان سؤال شده باشد که آیا برای خرید کالا و واردات از داکینگ چین باید حتماً به این شهر سفر کرد؟ امروزه با وجود کمپانی‌های وارداتی مثل شرکت بازرگانی وانیکس، دیگر نیازی نیست که یک تاجر یا بازرگان خودش تا شهر داکینگ برود. کمپانی وانیکس با داشتن رابط در کشور چین که به نام فورواردر شناخته می‌شوند اقدام به خرید اجناس کرده و آن‌ها را بدون دردسر به سمت گمرکی این شهر می‌فرستد. اما فورواردر دقیقاً چه‌کار می‌کند؟

یک رابط یا فورواردر در شهر داکینگ با شناختن بازار و اوضاع قانونی این شهر یک پیش‌فاکتور تهیه کرده و در آن هزینه، تعداد چگونگی پرداخت پول اجناس شما را درج کرده و به‌طرف چینی تحویل می‌دهد. شرکت چینی بعد از تأیید پیش‌فاکتور اجناس را به فورواردر تحویل داده و این رابط آن‌ها را به گمرک شهر داکینگ می‌فرستد.

به همین سادگی شما بدون هیچ هزینه و دردسری اجناس خود را به گمرکی شهر داکینگ می‌فرستید تا بعد از تأیید به داخل کشور انتقال داده شوند. اما آیا کمپانی وانیکس فقط در این زمینه کارهای واردات کالای شما از داکینگ را انجام می‌دهد؟

 

 

ترخیص کالا از داکینگ چین

بعد از اینکه اجناس شما به گمرک شهر داکینگ چین تحویل داده شد، نوبت به ترخیص این اجناس می‌رسد. این مرحله آخرین مرحله واردات از داکینگ چین است که در آن باید با شناخت از قوانین کشور چین عمل کرد. فورواردر کمپانی وانیکس که در مراحل قبل کار خرید و ارسال اجناس شما به گمرکی شهر داکینگ را بر عهده داشت، در این مرحله نیز وارد عمل شده و وظیفه ترخیص اجناس شما را بر عهده می‌گیرد.

 

در این مرحله تجربه و دانش بالای فورواردر یک کمپانی بازرگانی مهم‌ترین و کلیدی‌ترین موضوع است. رابط شما با گرفتن وکالت از جانب شما کارهای ترخیص اجناس را برعهده می‌گیرد. یرای ترخیص اجناس لازم است که فورواردر با دردست‌داشتن بارنامه، پیش‌فاکتور و دیگر مدارکی که مطابق با قوانین گمرکی شهر داکینگ باید تهیه شود به اداره گمرک این شهر رفته و درخواست ترخیص کالاهای شما را می‌دهد.

ترخیص کالا از داکینگ چین

گمرکی بنا بر قوانین خود و با بازرسی کالا در نهایت حکم تاییدی را بر روی اجناس زده و با گرفتن مبلغی که همان حق گمرکی شهر داکینگ چین است، اجازه صادرات اجناس که در واقع همان واردات برای ما محسوب می‌شود را می‌دهد. در این مرحله اجناس از انبار گمرک به سمت شرکت‌های حمل‌ونقل ارسال می‌شوند تا مرحله آخر واردات از داکینگ چین انجام شود.

کارگو از داکینگ چین

بعد از اینکه اجازه واردات از داکینگ چین صادر شد، نوبت به ارسال اجناس به داخل کشور می‌رسد. برای انتقال کالاها از گمرک داکینگ به گمرک ایران، چند راه کلی وجود دارد. شما می‌توانید یا از راه خشکی اجناس را ارسال کنید (که برای چنین مسافت طولانی‌ای توصیه نمی‌شود)، یا از راه دریافت اقدام کنید (که مشکلات خاص خود را دارد) یا اینکه از راه هوایی اجناس را بفرستید.

در ارسال اجناس از طریق هوایی یک روش بسیار کارآمد و به‌صرفه وجود دارد که به نام کارگو از داکینگ چین شناخته می‌شود. هر شرکت بازرگانی وارداتی ایرانی با یک یا دوتا از شرکت‌های کارگو قرارداد بلندمدت دارد تا بتوانند اجناس وارداتی را به‌سادگی و با هزینه کم به داخل کشور وارد کنند. اما کارگو چیست؟

روش انتقال اجناس از کشوری به کشور دیگر به‌وسیله هواپیمای باربری را کارگو می‌نامند. کمپانی وانیکس تمام اجناس وارداتی مشتریان خود را از طریق کارگو از شهرهای مختلف چینی به داخل کشور وارد می‌کند. در روش کارگو اجناس شما بیمه شده و هر گونه خسارتی که به این کالاها وارد شود شرکت بیمه طرف قرارداد با کارگو خسارت احتمالی وارد شده به اجناس شما را پرداخت می‌کند. به همین دلیل به‌صرفه‌ترین روش واردات از داکینگ چین انتقال این اجناس با کارگو محسوب می‌شود.

 

 

واردات از داکینگ چین با شرکت بازرگانی وانیکس

شرکت بازرگانی وانیکس، یکی از معتبرترین شرکت‌های بازرگانی ایران است که در امر واردات از شهرهای مختلف چین تخصص دارد. این کمپانی تمام مراحلی که در مورد واردات از داکینگ چین توضیح داده شد را به‌سادگی و با کم‌ترین هزینه برای شما انجام داده و شما را در امر واردات از شهر داکینگ به طور کامل پشتیبانی می‌کند. اگر قصد دارید با صرفه‌جویی در زمان، انرژی و هزینه یک واردات پرسود از شهر داکینگ داشته باشید، حتماً از کمپانی وانیکس کمک بگیرید.

حرف آخر

در این مقاله سعی کردیم هر آنچه راجع به واردات از داکینگ چین نیاز دارید بدانید را توضیح دهیم. به همین دلیل در ابتدا توضیحاتی کلی در مورد شهر داکینگ چین دادیم. سپس با معرفی اقتصاد این شهر و البته محصولات تجاری و طبیعی که در آن تولید می‌شود، کالاهایی که می‌توان از این شهر وارد کرد را معرفی کردیم. در نهایت با معرفی کمپانی وانیکس توضیح دادیم که چگونه می‌توانید با صرف کم‌ترین هزینه و انرژی کالاهای مورد نیاز خود را وارد کشور کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *