همه چیز درباره شهر جی لین چین

شهر جی لین چین یکی از شهرهای پرجمعیت این کشور به شمار می‌رود و شما می‌توانید با آشنایی با این شهر و شناخت بازار و نیازهایش در شهرجیلین و تولیدات و صنایع این شهر، تجارت پر سودی را آغاز کنید. ما در این مقاله به معرفی این شهر پرجعمیت چین و صادرات و واردات آن خواهیم پرداخت.

 

 

معرفی شهر جی لین چین

شهر جی لین چین، یکی از قدیمی‌ترین شهرهای شمال شرقی کشور چین و دومین شهر بزرگ استان جی لین است. این شهر به دلیل رودخانه سونگوا که بیشتر شهر را احاطه کرده، به شهر رودخانه نیز معروف است.

 

معرفی شهر جی لین چین

 جی لین در سال ۲۰۰۷ به طور مشترک با چانگچون، میزبان بازی های زمستانی آسیایی بود. این شهر در سال ۱۹۴۹، بعد از تأسیس جمهوری خلق چین، به مرکز استان جی لین تبدیل شد تا اینکه پس از ۷ سال، در سال ۱۹۵۶ شهر چانگچون، به این عنوان رسید.

 

 

واردات از شهر جی لین چین

برای واردات از دومین شهر استان جیلین، شما ابتدا باید باید صنایع و تولیدات این شهر را بشناسید و سپس، بعد از ارزیابی بازار هدف خود و احتیاجات آن به داد و ستد با این شهر بپردازید. بیایید در ابتدا به معرفی صنایع اصلی و تولیدات جی لین بپردازیم: شهر جی لین در صنایع ماشین آلات، پتروشیمی، مواد غذایی، دارویی، متالورژی و صنایع جنگلی قوی است. خودروها و پتروشیمی‌ها به‌عنوان صنایع ستون استان معرفی می‌شوند. جیلین همچنین به لطف بخش کشاورزی قوی خود با محصولات منحصر به فرد مانند گیاهان کوه چانگ بای، دارای مزایایی در پردازش مواد غذایی و تولید دارو است. برای صنعت سوم، تجارت عمده و خرده فروشی، حمل و نقل و ذخیره‌سازی و پست، انتقال اطلاعات و خدمات کامپیوتری و آموزش، بخش‌های خدمات عمده هستند. در کل، عمده واردات از جیلین، شامل محصولات الکتریکی، پوشاک و البسه و داروست.

واردات از این شهر چین، نیازمند انجام یک عملیات چند مرحله‌ای است؛ شما ابتدا باید کالای مدنظر خود را انتخاب کنید، در مرحله بعد، باید به اخذ مجوز از سازمان‌های مربوطه بپردازید. پس از اخذ مجوز، شما می‌توانید با فروشندگان کالای مدنظر، وارد مذاکره شوید و با بررسی پیشنهادات و مزایای تجارت با هر فروشنده، بهترین آنان را برای تجارت انتخاب کنید. پس از توافق با فروشنده و تنظیم قرارداد با او شما باید به تبادلات ارزی از راه‌های قانونی بپردازید. این تاکید بر قانونی بودن بخاطر این است که در صورت بروز مشکل، امکان استرداد وجه وجود داشته باشد. در مرحله آخر شما باید با برنامه‌ریزی و زمانبندی درست، کالاهای خود را از گمرک دریافت کنید و به انبارهای خود انتقال دهید تا در زمان مناسب، آن را به بازار تزریق کنید.

 

 

صادرات به شهر جی لین چین

واضح است که صادرات به شهر جی لین چین، تفاوت زیادی با واردات از این شهر ندارد؛ تفاوت اصلی این است که شما به جای اینکه واردکننده باشید، در نقش فروشنده و صادرکننده ظاهر می‌شوید. برای صادرات به جیلین، شما ابتدا باید بازار هدف و نیازهای این شهر را بشناسید. نیاز اصلی این شهر، با توجه به صنایع فعال آن، قطعات خودرو، دستگاه های صنعتی، سنگ معدن و غیره است. اما صادرات محصولات بومی و صنایع دستی مانند فرش و گلیم دستبافت، مرکبات، بادام، پسته، ظروف سفالی، زعفران، عسل و ماهی، و تزریق اینها به بازارهای روزانه، می‌تواند گزینه بسیار سودآوری باشد.

خرید عمده از جی لین چین

برای خرید از شهر جیلین، باید مراحلی را طی کنید؛ در ابتدا، اگر خود شخصا قصد سفر به این شهر را ندارد، باید نماینده‌ای مطمئن داشته باشید که به کارهایتان سرعت بخشد. نماینده شما باید به زبان چینی یا انگلیسی مسلط باشد. مراحل اصلی خرید شما با ارسال یک پروفرما آغاز می‌شود. پروفرما یک درخواست رسمی خرید کالاست که در آن اطلاعاتی مانند قیمت کالا، تعداد آنها، نحوه پرداخت هزینه و مشخصات فروشنده و خریدار وجود دارد.

 

خرید عمده از جی لین چین

شرکت یا فرد چینی پس از بررسی پروفرما و هماهنگی‌های لازم با گمرک شهر جی لین به اخذ مجوز صادراتی می‌پردازد و پس از آن شما می‌توانید کالاهایتان را از آنجا ترخیص کنید.

ترخیص کالا از جی لین چین

ترخیص کالا از شهر جی لین چین، نیازمند تهیه و ارائه یک‌سری مدارک، به اداره گمرک این شهر است. این مدارک شامل کارت بازرگانی، بارنامه، پروفرما و سایر مدارک هویتی مربوط به شما است. پس از ارائه این مدارک، باید کمی صبر کنید تا آنها تایید شوند.

در نهایت شما پس از تکمیل برگه درخواست ترخیص کالا، تایید شدن آن توسط گمرک جی لین و پرداخت هزینه‌ای با عنوان حق گمرکی،  اجازه خروج کالاها از کشور چین و ارسال آنها به ایران را دریافت می‌کنید.

فوروارد از جی لین چین

انجام امور باربری کالا می‌توان بسیار وقت‌گیر و پر دردسر باشد. همچنین عدم آشنایی کامل به این امور، می‌تواند به شما ضرر برساند؛ این کارها که شامل بیمه بار، هماهنگی‌ لازم با طرفین، برنامه‌ریزی برای حمل بار با بهترین روش و سریع‌ترین زمان، نظارت بر نحوه حمل بار، می‌باشد.

فورواردرها، افراد متخصصی هستند که این امور را انجام می‌دهند؛ استخدام یک متخصص می‌تواند فوروارد از شهر جی لین چین را برای شما آسان کند.

 

 

کارگو از جی لین چین

کارگو از جی لین چین، به معنی انتقال کالاها از این شهر، به گمرک کشور مقصد است. در کل سه نوع کارگو وجود دارد؛ کارگو دریایی، کارگو هوایی و کارگو زمینی که شما باید با توجه به نوع کالاهای خود و حجم آنها، کارگوی آن را به نحوی انتخاب کنید که کمترین آسیب به کالاهایتان وارد شود و همچنین در اسرع وقت به آنها درسترسی پیدا کنید.

کارگو از جی لین چین

سخن پایانی

شهر جی لین چین در سال های اخیر نمایشگاه‌های تجاری مختلفی را برای تقویت تجارت ترتیب داده است. و از آنجایی که یکی از عوامل اقتصادی این شهر پرجمعیت تجارت است، شما با کسب اطلاعات از این شهر و بازارهایش، می‌توانید تجارت پرسودی را با این شهر آغاز کنید.

سوالات متداول درباره شهر جی لین

  • مراحل واردات از جی لین چین چیست؟

انتخاب کالا، اخذ مجوز از سازمان‌های مربوطه، مذاکره با فروشندگان کالای مدنظر، تبادلات ارزی از راه‌های قانونی، ترخیص کالاها از گمرک.

  • کارگو از جی لین چین چگونه صورت می‌گیرد؟

کارگو از این شهر می‌تواند به روش‌های زمینی و هوایی و برای برخی از کالاها به روش دریایی صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *