ترخیص و واردات از شهر جینجو چین

اطلاع از اینکه واردات از جینجو چین چگونه انجام می‌شود درمرحله اول وابسته به این است که بدانیم اوضاع اقتصادی و جغرافیایی این شهر چگونه است. سپس باید مراحل واردات از این شهر را بشناسیم. این مراحل شامل خرید کالا، ترخیص آنها از گمرک شهر جینجو و در نهایت ارسال کالاهای خریداری شده از چین به ایران است. اگر شما هم علاقه‌مندید بدانید این مراحل چگونه انجام می‌شود و برای انجام آن چکار باید کرد، تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

 

 

نگاهی به شهر جینجو چین

جینجو شهری مرکزی در استان لیائونینگ کشور چین است. این شهر را به خاطر توریستی بودن آن نیز می‌شناسند چراکه علاوه بر آب‌وهوایی خوش، دارای مکان‌های طبیعی زیبا و البته آثار به‌جا مانده تاریخی زیادی است. شهر جینجو ۱۰.۱۱۱ کیلومتر مربع مساحت دارد و ۳.۰۷۰.۰۰۰ نفر در آن زندگی می‌کنند.

نگاهی به شهر جینجو چین

 این شهر البته از دید افراد دیگری مثل تجار و بازرگانان نیز اهمیت داشته و بسیاری از این افراد برای واردات از جینجو چین به آنجا سفر کرده و کالاهای صنعتی مورد نیاز خود را از آنجا تهیه می‌کنند. برای اینکه بدانیم چرا باید مشخص کنیم که چه صنایعی در این شهر وجود دارد.

 

 

واردات از جینجو چین

شهر جینجو به‌خاطر صنایع عظیمی که دارد، باعث شده که واردات از جینجو چین رونق بسیاری داشته و البته بازرگانان و تجار بسیاری از ایران برای تهیه کالاهای مورد نیاز خود روانه این شهر شوند. این صنایع عبارتست‌از: پتروشیمی ، متالوژی، مخابرات و الکترونیک ، صنایع ماشین‌آلات و صنایع مثل معدن ، ذوب فلزات آهنی ، استخراج گاز طبیعی و نفت. همچنین در بخش کشاورزی این شهر محصولاتی مانند  ذرت ، سورگوم، سویا، پنبه و در بخش مرکبات آن میوه‌هایی مثل سیب های دالیان و یینگکو، هلو دالیان، گالبی از جینژو، گالبی سفید هولودائو، زردآلو و آلو گوشان تولید می‌شوند.

صادرات به شهر جینجو چین

احتمالا باتوجه به عنوان مقاله حدس شما این باشد که رابطه تجاری ایران با شهر جینجو تنها در زمینه واردات از جینجو چین باشد. اما باید بدانید که روابط تجاری ایران با جینجو تنها محدود به واردات کالاهای صنعتی نیست. بلکه شما می‌توانید محصولات مختلف ولی باکیفیت ایرانی را نیر به این شهر صادر کنید. این محصولات عبارتند از صنایع دستی گوناگون مثل انواع فرش، گلیم و سفال‌های رنگی و میناکاری شده، انواع محصولات صنعتی پایه مثل سنگ آهن و بتن و سنگ‌های گرانیت، زعفران و پسته، بادام کوهی و عسل کوهی، لباس‌های سنتی مردم ایران و دیگر محصولات فرهنگی مثل سازهای موسیقی. برای دانستن اینکه چطور می‌توان این کالاها را به شهر جینجو ارسال کرد، لازم است در ابتدا بدانیم که مراحل واردات کالا از این شهر به ایران کدام است.

 

 

خرید از جینجو چین

اولین مرحله واردات از جینجو چین عبارتست‌از خرید کالاها از شهر جینجو چین. برای خرید کالاهای صنعتی که مد نظر دارید در ابتدا باید یک نامه رسمی درخواست خرید که پروفرما نام دارد به این شهر ارسال کنید. در پروفرما اطلاعاتی مثل آدرس فروشنده و خریدار، قیمت خرید اجناس، چگونگی پرداخت هزینه خرید اجناس، و اطلاعات فیزیکی اجناس درج می‌شود. بعد از ارسال پروفرما شما باید منتظر دریافت پاسخ آن از شرکت بمانید. اگر درخواست شما تایید شود شرکت چینی موجود در جینجو اجناس را به گمرک شهر چین ارسال کرده و شما باید برای ترخیص آنها اقدام کنید.

خرید از جینجو چین

خرید عمده از جینجو چین

برای خرید کالا از شهر جینجو چین چه پیشنهادی دارید؟ پیشنهادی که منجر به سود بیشتر واردات از جینجو چین شود. عموما افرادی که قصد راه‌اندازی یک کسب‌وکار مشخص دارند، اجناس مورد نیاز خود را به صورت عمده خریداری می‌کنند. در خرید عمده دو ویژگی وجود دارد که منجر به سود بیشتری از واردات کالا از شهر جینجو می‌گردد.

ویژگی اول این است که در این روش خرید شما قادرید تعداد زیادی از کالاها را خریداری کرده و هر بار برای خرید اجناس هزینه سفر به چین نکنید. ویژگی دوم هم این است که قیمت خرید کالا به روش عمده بسیار کم‌تر از دیگر روش‌ها است. کنار هم قرارگیری این دو مزیت باعث می‌شود که به طور کلی سود واردات اجناس از این شهر با خرید عمده بیشتر از خرید عادی باشد.

ترخیص کالا از جینجو چین

آخرین مرحله واردات از جینجو چین که رابطه مستقیمی با قوانین خرید کالا از چین دارد، مرحله ترخیص کالاهای خریداری شده از گمرک کشور چین است. همان‌طور که گفتیم شما باید بعداز خرید کالاها و تحویل آنها به گمرک شهر جینجو، برای ترخیص آنها اقدام کنید. اما عملیات ترخیص کالا از شهر جینجو چگونه انجام می‌شود؟

برای ترخیص کالا از شهر جینجو لازم است که شما یک سری مدارک مشخص مثل بارنامه، کارت بازرگانی، پروفرما و مدارک هویتی خود را تحویل اداره گمرک این شهر داده و برگه درخواست ترخیص کالا را تکمیل کنید. تکمیل این برگه به معنای ثبت درخواست رسمی ترخیص کالا است و تایید ان یعنی شما می‌توانید کالاها را برای انتقال به ایران آماده کنید.

فورواردر از جینجو چین

برای انجام مراحل خرید، ترخیص و ارسال کالا از شهر جینجو به ایران لازم است که شما یا یک رابط تجاری دیگر وارد مستقیما با شرکت فروشنده اجناس موجود در این شهر ارتباط گرفته و کارها را پی‌گیری کند. به‌نظرتان می‌توان بدون اینکه به شهر جینجو رفت تمام مراحل واردات از جینجو چین را انجام داد؟ بله.

 

 

امروزه شرکت‌های بازرگانی گوناگونی که در کار واردات کالا از شهرهای مختلف چین به ایران مشغول فعالیت هستند یک سری افراد واسطه برای انجام این مراحل در کشور چین دارند که به نام فورواردر شناخته می‌شوند. فوروادرها کارهای خرید، ترخیص و ارسال کالا را به‌خاطر تجربه بالایی که در این امور دارند به‌راحتی انجام داده و شما می‌توانید تمام مراحل انجام کار را به آنها بسپارید.

فورواردر از جینجو چین

کارگو از جینجو چین

مرحله اخر واردات از جینجو چین ارسال اجناس از این شهر به ایران است. برای ارسال کالاهای خریداری شده از جینجو چند راه اصلی وجود دارد. راه اول ارسال کالاها با استفاده از قطار باری و از راه خشکی است. راه دوم ارسال اجناس از راه دریایی و از راه کشتی باری و راه سوم ارسال اجناس از راه هوایی و با قطار باری است.

هر نوع روش انتقالی که در آن اجناس با یک وسیله باری از کشوری به کشور دیگر انتقال داده شوند را کارگو می‌نامند. عموم بازرگانان ایرانی برای ارسال کالاهای خریداری شده از شهر جینجو، روش کارگو دریایی را انتخاب می‌کنند.

واردات از جینجو چین با شرکت وانیکس

در قسمت صادرات به جینجو توضیح دادیم که برای ارسال کالاهای ساخته شده در ایران به شهر جینجو شرکت‌های بازرگانی واسطه زیادی وجود دارند ولی ما قرار است یکی از بهترین این شرکت‌ها را به شما معرفی کنیم. شرکت مورد نظر ما، وانیکس نام دارد. شرکت وانیکس نه‌تنها توانایی صادرات کالا از ایران به جینجو را دارد بلکه می‌تواند تمام مراحل واردات از جینجو چین به ایران را هم انجام دهد. علت آن هم تجربه و دانش بسیار بالای فورواردرهای این شرکت است که در شهر جینجو مشغول فعالیت هستند. کافی است که با این شرکت تماس گرفته و درخواست انجام مراحل واردات کالا از این شهر به ایران دهید.

 

 

حرف آخر

شهرهای زیادی در کشور چین وجود دارند که تولیدات و صنایع عظیم صنعتی در آنها فعالیت داشته و شما می‌توانید برای تهیه کالاهای مورد نیاز خود به آنها سفر کنید. یکی از این شهرها جینجو است که در این مقاله واردات از جینجو چین را بررسی کردیم. کالاهایی که در این شهر تولید می‌شود دارای طیف بسیار گسترده‌ای از کالاهای صنعتی کشاورزی و ماشین‌آلات صنعتی در صنایع پتروشیمی تا محصولات کشاورزی و مرکبات گوناگون است.

 اینکه قصد واردات کدام کالا را دارید تعیین می‌کند آیا باید از این شهر واردات کنید یا نه. اگر هر کدام از محصولاتی که نام بردیم در لیست واردات شما است باید شهر جینجو را مقصد تجاری خود قرار دهید. امیدواریم مطالبی که گفته شد برای شما مفید باشد.

سوالات متداول درباره شهر جینجو

  1. چگونه می‌توان کارهای خرید، ترخیص و ارسال کالا از شهر جینجو را بدون سفر به این شهر انجام داد؟

برای انجام کارهای خرید، ترخیص و ارسال یا بطور کلی واردات از جینجو چین تنها کافی است کارهای خود را به یک شرکت بازرگانی واسطه معتبر مثل وانیکس بسپارید.

  1. متداول‌ترین روش برای ارسال کالاهای خریداری شده از جینجو به ایران کدام است؟

روش کارگو که در آن اجناس خریداری شده با یک وسیله حمل‌ونقل باری از کشوری به کشور دیگر انتقال داده می‌شود متداول‌ترین روش ارسال اجناس از شهرهای چین به خصوص جینجو به ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *