ترخیص و واردات از شهر جیانگژو چین

در این مقاله قصد داریم راجع به واردات از جیانگژو چین به طور کامل توضیح دهیم. به همین دلیل روند کار به این صورت خواهد بود که در ابتدا یک توضیح جامع در مورد شهر جیانگژو داده می‌شود، سپس محصولاتی که در این شهر تولید می‌شود را نام می‌بریم. در ادامه به سراغ مراحل واردات از جیانگژو چین رفته و در انتها یک شرکت برای سپردن کارهای واردات معرفی می‌کنیم تا بتوانید مراحل انجام شده را به‌خوبی انجام دهید. به این صورت با پیگیری مطالب گفته شده در این مقاله می‌توانید کار واردات کالای خود را بدون ابهام انجام دهید.

 

 

معرفی شهر جیانگژو چین

شهر جیانگژو یک شهر مرکزی در منطقه هوبئی جمهوری خلق چین است که جزو شهرهای صنعتی آن نیز محسوب می‌شود. مساحت این شهر حدود ۱۴.۰۶۸ کیلومتر مربع بوده که جمعیتی حدود ۵.۶۹۱.۷۰۷ نفر را مطابق سرشماری سال ۲۰۱۶ در خود جای داده است. این شهر و به طور کلی استان هوبئی منطقه‌ای خشک محسوب می‌شود.از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که اهمیت این استان و شهر را بالا برده است مرکز سیاسی و اقتصادی بودن جنوب کشور چین است. به همین دلیل تولیدات این شهر را تنها می‌توان در حیطه صنعتی مورد بررسی قرار داد. چرا که منابع طبیعی چندان غنی‌ای نداشته و طبیعت آن مشابه شهرهای شمالی چین نیست. از نظر محصولات کشاورزی تنها کالایی که از این شهر به بیشتر نقاط دنیا صادر می‌شود می‌توان به برنج اشاره کرد. دشت‌های آبی وسیعی که به روشی کاملاً اتوماتیک کارهای کشاورزی در آن انجام می‌شود از ویژگی‌های بارز این شهر است. همچنین از دیگر محصولاتی که در این شهر قابلیت پرورش و صادرات دارد می‌توان به حبوبات اشاره کرد.

معرفی شهر جیانگژو چین

از جمله عدس، نخود و ذرت‌های تولیدی در این شهر بسیار با کیفیت بوده و به اکثر نقاط دنیا از جمله ایران صادر می‌شود. در ادامه قصد داریم محصولات صنعتی که از شهر جیانگژو به دیگر کشورها صادر می‌شود را معرفی کنیم.

واردات از جیانگژو چین

شهر جیانگژو یک شهر نیمه خشک و بدون منابع طبیعی و کشاورزی محسوب می‌شود. به همین دلیل هرآنچه که باعث رشد اقتصادی و پویایی این شهر شده، مربوط به حیطه صنعت است. از جمله محصولات صنعتی که در این شهر تولید می‌شود می‌توان به قطعات اتومبیل و موتورسیکلت، اتوبوس‌های شهری، قطعات هواپیما، شیرآلات صنعتی، ماشین‌آلات کشاورزی، لوازم آرایشی، پوشاک و انواع لباس‌های مردانه و زنانه، قطعات لباس‌شویی، چرخ‌خیاطی و انواع گوشی‌های هوشمند اشاره کرد. این محصولات توسط شرکت‌های چندملیتی مستقر در شهر جیانگژو با فراهم کردن نیروی کار ارزان و مواد خام اولیه با کم‌ترین هزینه ساخته می‌شود.

 

 

صادرات به شهر جیانگژو چین

با توجه به اینکه شهر جیانگژو یک شهر کاملا صنعتی محسوب شده و نیاز مبرم به مواد اولیه و همچنین مواد معدنی دارد، به همین دلیل می‌توان از ایران مواد معدنی و کشاورزی به این شهر صادر کرد. از جمله محصولاتی که به این شهر صادر می‌گردد می‌توان به محصولات کشاورزی، مواد غذایی، لبنیات و انواع مرکبات، صنایع‌دستی، فرش و انواع قالیچه، عسل، دارچین، زعفران، پسته و بادام و … اشاره کرد.

صادرات به شهر جیانگژو چین

اگر شما نیز در کار تولید محصولاتی که نام بردیم هستید، حتما برای محصولات خود مقصد صادرات را شهر جیانگژو انتخاب کنید. چرا که این شهر در چند سال گذشته از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۸ جزو یکی از ۵ شهر با بیشترین واردات از ایران بوده است. اما جدای از این موضوع، برای واردات از جیانگژو چین چه‌کارهایی باید انجام داد؟ در ادامه قصد داریم تمام مراحل این کار را توضیح دهیم.

 

 

خرید عمده از جیانگژو چین

اولین مرحله واردات از جیانگژو چین عبارت است از خرید عمده از این شهر. پرسودترین نوع خرید که در نهایت ساده‌تر هم می‌توان محصولات خریداری شده را از طریق آن به فروش رسانید، خرید عمده است. شما بعد از انتخاب اجناسی که می‌خواهید از جیانگژو وارد کنید باید با شرکت چینی که تولیدکننده آن است وارد مذاکره شده و برای آن‌ها پیش‌فاکتور محصولات خود را بفرستید.این پیش فاکتور شامل قیمت محصولات، تعداد آن‌ها و همچنین چگونگی پرداخت هزینه خرید آن‌ها است. بعد از اینکه شرکت چینی پیش‌فاکتور را تایید کرد نوبت به ارسال این اجناس به گمرکی شهر جیانگژو می‌رسد. اما قبل از اینکه بخواهیم راجع به چگونگی ترخیص اجناس توضیح دهیم، لازم است که در مورد فورواردر توضیح دهیم.

فورواردر از جیانگژو چین

برای اینکه بتوان کارهای خرید و ارسال اجناس به گمرک شهر جیانگژو را به‌راحتی انجام داد، شرکت‌های وارداتی واسطه‌ای مثل وانیکس وجود دارند که کارهای خرید و دیگر کارها به اشخاصی که در این شهر قرار دارند و فورواردر نام دارند می‌سپارند. این فورواردرها به‌خاطر تجربه و دانشی که در امر خرید و ترخیص کالاها در شهرهای مختلف چین دارند می‌توانند به‌راحتی کارهای واردات شما را انجام دهند.

به همین دلیل است که پیشنهاد ما در نهایت به شما این خواهد بود که کارهای واردات از جیانگژو چین خود را به شرکت وارداتی وانیکس بسپارید. چرا که فورواردرهای این شرکت در امر خرید و ترخیص کالا از شهر جیانگژو تجربه فراوان دارند.

ترخیص کالا از جیانگژو چین

همان‌طور که در قسمت قبل گفتیم، کارهای ترخیص کالای اجناس ارسال شده به گمرکی شهر جیانگژو توسط فورواردرهای شرکت وانیکس انجام می‌شود. این کارها عبارت است از طی‌کردن یک سری مراحل قانونی که از تحویل بارنامه و پیش‌فاکتور شروع شده و تا دریافت مجوز ادامه دارد.

ترخیص کالا از جیانگژو چین

برای طی‌کردن این روند قانونی لازم است که فورواردر به اداره گمرک شهر جیانگژو رفته و مدارک لازم را تحویل دهد. گمرکی شهر جیانگژو نیز با بررسی این مدارک و تأیید آن‌ها به رابط شرکت واسطه اجازه تحویل اجناس از گمرکی را داده و فورواردر می‌تواند آن‌ها را برای ارسال به ایران آماده کند.

کارگو از جیانگژو چین

آخرین مرحله واردات از جیانگژو چین عبارت است از ارسال اجناس از این شهر به ایران. این عملیات به سه طریق امکان‌پذیر است. یا می‌توان از طریق دریا اجناس را ارسال کرد، یا از طریق خشکی و یا از طریق هوا. عموماً انتخاب ارسال هوایی اجناس گزینه انتخابی اکثر شرکت‌های بازرگانی است.

 

 

نام ارسال کالاهای خریداری شده از جیانگژو چین به ایران از طریق هواپیمای باری کارگو است. شرکت‌هایی که روش کارگو را برای انتقال اجناس پیش می‌گیرند تعهد بیمه کالا را نیز به واردکننده داده و از نظر امنیت دارای کیفیت بسیار بالایی هستند.

واردات از جیانگژو چین با شرکت بازرگانی وانیکس

در بسیاری از قسمت‌های این مقاله شرکت وانیکس را برای انجام کارهای واردات از جیانگژو چین پیشنهاد دادیم. علت این موضوع هم تجربه بسیار بالایی است که این شرکت در امر واردات کالا از کشور چین دارد. رابط‌های کمپانی در شهرهای مختلف چین به خصوص شهر جیانگژو دارای دانش بالایی بوده و باتجربه بسیار زیادی که در امر واردات از چین دارند می‌توانند کارهای واردات کالای شما را به‌راحتی انجام دهند.

حرف آخر

در این مقاله سعی کردیم هر آنچه برای انجام واردات از جیانگژو چین لازم دارید را توضیح دهیم. به همین خاطر از ابتدا توصیفی از شرایط اقتصادی و جغرافیایی این شهر ارائه دادیم. سپس به سراغ محصولاتی که در این شهر تولید می‌شود رفتیم و واردات و صادراتی که می‌توان به این شهر داشت را توضیح دادیم. در نهایت نیز یکی از معتبرترین شرکت‌های وارداتی را برای انجام صفر تا صد واردات از این شهر معرفی کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *