همین حالا تماس بگیرید (هر ساعت از شبانه روز)

ترخیص و واردات از شهر جیاموسی چین

برای بررسی واردات از جیاموسی چین لازم است در ابتدا نگاهی کلی به اوضاع اقتصادی و جغرافیایی این شهر بیاندازیم، سپس به سراغ بررسی مراحل مختلف واردات کالا از این شهر به ایران برویم. این مراحل شامل خرید کالا، ترخیص آنها از گمرک جیاموسی، انتقال اجناس از شهر جیاموسی به ایران و درنهایت ترخیص کالاها از گمرک ایران است. پس اگر شما هم به بررسی این مراحل علاقه‌مند هستید حتما تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

 

 

نگاهی کلی به شهر جیاموسی

شهر جیاموسی یکی از شهرهای شمال شرقی استان هیلونگ جیانگ کشور چین است. این شهر ۳۱.۸۵۲ کیلومتر مربع مساحت شهری داشته و شامل جمعیتی حدود ۲.۵۵۲.۰۹۷ نفر است. این جمعیت طی سرشماری سال ۲۰۱۶ به دست آمده است. بطور کلی اوضاع طبیعی این شهر در حد متوسط بوده و با اینکه منابع طبیعی غنی‌ای ندارد اما از نظر کشاورزی و مواد غذایی کاملا وابسته نیست.

نگاهی کلی به شهر جیاموسی

اوضاع جوی آن بسیار سرد و نسبتا مرطوب بوده و دارای کوهاستان‌های زیادی است. از مهم‌ترین منابع طبیعی این شهر و در حالت کلی استان هیلونگ جیانگ طلا و گرافیت است. همچنین رتبه اول تولید نفت در چین متعلق به جیاموسی است. اما این شهر از نظر صنعتی و تولیدات چه اوضاعی دارد که باعث شده بازرگانان برای واردات از جیاموسی چین روانه این شهر گردند؟

 

 

واردات از جیاموسی چین

برای اینکه بدانیم واردات از جیاموسی چین شامل چه صنایع و تولیداتی است باید بدانیم که در این شهر چه صنایعی وجود دارد. شاید برای شما هم جالب باشد اگر بدانید این شهر مرکز اصلی تولیدات صنایع شیمیایی خام، انرژی، صنایع چوب، ماشین آلات، متالورژی، برق، پتروشیمی، معدن زغال سنگ، جنگلبانی، مصالح ساختمانی، دارویی، صنایع غذایی، صنعت نور و نساجی، ساخت مخازن بزرگ فشار، تجهیزات بزرگ معدنی، مجموعه کامل تجهیزات نیروگاه بزرگ است.همچنین تجهیزات ریخته‌گری، تاسیسات برق هسته ای، ماشین آلات سنگین هسته ای، کمباین‌های بزرگ برداشت، قطارهای باربری، خودروها و موتورها، هواپیماهای چند منظوره، هلیکوپترها و قالبهای بزرگ ریخته‌گری نیز در این شهر تولید می‌شود.

تقریبا می‌توان هر کالای صنعتی را در این شهر یافت و برای واردات خریداری کرد. در ادامه این مراحل اصلی واردات کالا از این شهر را توضیح خواهیم داد. اما قبل ازآن بد نیست بدانیم که از ایران چه صنایعی به جیاموسی صادر می‌شود.

صادرات به شهر جیاموسی چین

رابطه تجاری ایران با شهر جیاموسی تنها محدود به واردات از جیاموسی چین نیست، بلکه صادرات مهمی هم به این شهر از ایران انجام می‌شود. این صادرات عبارت است از کالاهای ایرانی باکیفیت مثل فرش و گلیم، مواد معدنی و صنعتی مثل سنگ آهن و انواع سرامیک و کاشی، ماهی و میگو، زعفران و پسته، عسل کوهی، انواع سفال‌های رنگی و صنایع دستی گوناگون، مرکبات گوناگون و مواد غذایی متنوع و انواع لباس سنتی که همه توسط شرکت‌های بازرگانی باتجربه به شهر جیاموسی چین صادر می‌شوند.البته در پایان این مقاله یکی از بهترین شرکت‌ها برای اینکه بتوانید کالاهای تولیدی خود را به شهر جیاموسی صادر کنید به شما معرفی خواهیم کرد. اما قبل از آن باید بدانیم مراحل واردات از این شهر کدام است.

 

 

خرید از جیاموسی چین

اولین مرحله واردات از جیاموسی چین عبارت است از خرید کالا از این شهر. شما برای اینکه بتوانید کالایی را از جیاموسی وارد ایران کنید اول باید مراحل خرید آن را بشناسید. برای خرید کالاهای موردنظرتان از شهر جیاموسی در ابتدا لازم است که یک درخواست رسمی برای شرکت چینی فروشنده آن کالا ارسال کنید. این نامه رسمی پروفرما نام دارد و شامل قیمت کالاها، تعداد آنها و البته نحوه پرداخت هزینه خریدشان است.

 شرکت چینی بعد از دریافت پروفرما کالاهای مورد نیاز شما را تهیه کرده و بعد از تایید کیفیتشان، آنها را به گمرک چین تحویل می‌دهد. شما باید در قدم بعدی کالاها را از گمرک جیاموسی ترخیص کنید. اما قبل از آن باید یک نکته مهم در مورد نوع خرید کالاها بدانید.

خرید عمده از جیاموسی چین

بهترین نوع خرید کالا از جیاموسی چین عبارت است از خرید عمده. اما چرا؟ در خرید عمده شما تعداد زیادی کالا با قیمت بسیار پایین‌تر از بازار خریداری می‌کنید. این قیمت پایین خرید و البته توانایی فروش کالاها در بازار ایران با قیمت بیشتر سود واردات شما از جیاموسی را تامین می‌کند. البته

نکته دیگر در مورد خرید عمده از جیاموسی این است که با این نوع خرید دیگر نیاز نیست ماهی یکبار برای تهیه کالاها به کشور چین سفر کنید. خود این موضوع باعث می‌شود که هزینه خرید کالا از جیاموسی برای شما کمتر تمام شود و بتوانید واردات از جیاموسی چین پرسودی داشته باشید.

ترخیص کالا از جیاموسی چین

بعد از خرید کالاها، لازم است که آنها را از گمرک چین ترخیص کنید. برای ترخیص کالاها از گمرک شهر جیاموسی لازم است که مدارکی مثل پروفورما، بارنامه و کارت بازرگانی خود را به اداره گمرک چین تحویل داده و درخواست ترخیص کالا دهید. بازرسان اداره گمرک چین بعد از بررسی کالاهای خریداری شده توسط شما و تایید قانونی بودن آنها، به شما برگه تخریص خواهند داد.

البته نهایی شدن ترخیص کالا زمانی انجام می‌شود که شما مبلغی به‌عنوان حق گمرکی به اداره گمرک جیاموسی پرداخت کنید. این حق گمرکی کاملا به نوع کالا وابسته است و بهتر است ازقبل مقدار آن را استعلام بگیرید.

ترخیص کالا از جیاموسی چین

فورواردر از جیاموسی چین

به‌نظرتان چطور می‌توان تمام کارهای خرید عمده کالا از حیاموسی، ترخیص آنها از گمرک چین و بطور کلی انجام تمام مراحل واردات از جیاموسی چین را بدون دردسر و به‌سادگی انجام داد؟ امروزه بیشتر کارهای واردات کالا از شهرهای مختلف چین بخصوص جیاموسی توسط افراد واسطه‌ای که شرکت‌های بازرگانی در شهرهای مختلف چین دارند انجام می‌شود. این افراد فورواردر نام دارند و به خاطر آشنایی با قوانین و قیمت ترخیص کالاها می‌توانند کارهای واردات کالای افراد را در شهر جیاموسی انجام دهند.

 

 

کارگو از جیاموسی چین

یکی دیگر از وظایف فورواردرها این است که بعداز ترخیص کالاهای شما آنها را به ایران انتقال دهند. برای انتقال کالاهای خریداری شده از جیاموسی چین سه راه کلی وجود دارد. یا می‌توان آنها را از راه خشکی ارسال کرد که در آن اجناس بار قطار باری شده و کارگو زمینی نام دارد، یا می‌توان اجناس را سوار کشتی باری کرد که کارگو دریایی نام دارد یا اینکه آنها را با هواپیمای باری از راه هوایی به ایران فرستاد که کارگو هوایی نام دارد. این مرحله آخرین مرحله واردات از جیاموسی چین است.

متداول‌ترین روش انتقال اجناس از شهر جیاموسی به ایران عبارتست‌از کارگو دریایی. در این نوع روش انتقال اجناس توسط یک سری کانتینر با ظرفیت بار مشخص بار کشتی شده و کشتی باری از بنادر مهم چین آنها را به بنادر ایران انتقال می‌دهند. کارگو دریایی بسیار امن بوده و هزینه‌ای به نسبت کمتر از دیگر روش‌های کارگو دارد.

عموما مدت زمان انتقال اجناس در این روش نیز یک هفته تا سه هفته است که البته بستگی به دوری بندری دارد که قرار است از آنجا اجناس به ایران انتقال داده شوند. بعد از اینکه اجناس وارد ایران شدند به گمرک ایران تحویل داده شده و شما باید درست مثل ترخیص کالا از گمرک چین، آنها را از گمرک ایران ترخیص کنید.

واردات از جیاموسی چین با شرکت بازرگانی وانیکس

گفتیم که شرکت‌های بازرگانی واسطه یک سری افراد در شهر جاموسی دارند که می‌توانند کارهای واردات از جیاموسی چین را به‌سرعت و بدون دردسر انجام دهند. یکی از بهترین این شرکت‌ها که تجربه زیادی در واردات کالای از شهرهای مختلف چین دارد شرکت بازرگانی وانیکس است.

 

 

شرکت وانیکس علاوه بر داشتن فورواردرهای بسیار خبره در جیاموسی، توانایی صادرات کالا از ایران به این شهر را هم دارد. همچنین قراردادهای بلند‌مدت شرکت وانیکس با شرکت‌های کارگو چینی امکان ارسال اجناس از جیاموسی به ایران را برای شما با هزینه اندک و بدون دردسر فراهم کرده است. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که کارهای واردات اجناس از جیاموسی را به این شرکت بسپارید.

واردات از جیاموسی چین با شرکت بازرگانی وانیکس

حرف آخر

چه چیز باعث می‌شود که واردات از جیاموسی چین برای ما آسان‌تر شود؟ اولین و مهم‌ترین نکته‌ای که به انجام این عملیات کمک می‌کند، داشتن اطلاعات از اوضاع اقتصادی این شهر و اطلاع کسب کردن از تولیدات این شهر است. دومین موضوع کمک کننده دانستن مراحل واردات از این شهر است.

اینکه بدانیم برای خرید از این شهر باید چه مراحلی را طی کرد، یا اینکه در مرحله ترخیص کالا چه مدارکی باید به اداره گمرک تحویل داده شود کار ما را بسیار ساده‌تر می‌کند. در نهایت سپردن کارهای واردات کالا از جیاموسی به یک شرکت بازرگانی با تجربه مهم‌ترین کمک در زمینه واردات کالا از این شهر است. در این مقاله سعی کردیم تمام این مراحل را توضیح دهیم. امیدواریم مطالب برای شما مفید بوده باشد.

سوالات متداول درباره شهر جیاموسی

مراحل واردات از جیاموسی چین کدام است؟

برای اینکه بتوانیم از شهر جیاموسی کالا وارد ایران کنیم لازم است که مراحل خرید اجناس، ترخیص آنها از گمرک چین و در نهایت ارسال آنها از جیاموسی به ایران پشت سر گذاشته شود.

بهترین کار برای انجام مراحل واردات از شهر جیاموسی کدام است؟

بهترین کار این است که کارهای واردات خود را به یک شرکت بازرگانی با تجربه مثل وانیکس بسپارید.

مزایای کار با وانیکس

قرارداد مطمئن

تحویل درب انبار

خرید از هر فروشگاهی در سراسر دنیا

چک تضمینی

واریز هزینه خدمات پس از تحویل بار

حواله یوان و دلار

حواله با کارمزد بسیار پایین

حمل دریایی 70 تا 75 روزه از چین

حمل دریایی 20 تا 25 روزه از دبی

حمل هوایی از چین

حمل هوایی 35 تا 45 روزه از چین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *