همین حالا تماس بگیرید (هر ساعت از شبانه روز)

واردات از شهر جوهای چین

موضوع مورد بحث ما در این مقاله از سری مقالات وبلاگ وانیکس، توضیح عنوان همه چیز درباره شهر جوهای چین است. شهر جوهای چین نیز مانند سایر مناطق  این کشور می‌تواند مقصد خوبی برای تاجران باشد به شرط اینکه به‌خوبی با آن آشنا باشند. در ادامه در راستای این هدف، به بررسی این شهر پرداخته و موضوعات مهم مرتبط با آن را بیان کرده‌ایم.

 

 

معرفی شهر جوهای چین

جوهای یا Zhuhai (چینی: 珠海) که همچنین به‌عنوان چوهای نیز شناخته می‌شود، شهری واقع در کرانه غربی مصب رودخانه مروارید در ساحل مرکزی استان گوانگونگ جمهوری خلق چین است. نام این شهر در لغت به معنای “دریای مروارید” است که از محل قرارگیری شهر در دهانه رودخانه مروارید با دریای چین جنوبی سرچشمه می‌گیرد. شهر جوهای چین از غرب با جیانگمن، از شمال با ژونگشان و از جنوب شرقی با منطقه اداری ویژه ماکائو همسایه است و از شمال شرقی از خور با شنژن و هنگ کنگ مرزهای دریایی مشترک دارد. همچنین در ۱۴۰ کیلومتری (۸۷ مایل) جنوب غربی گوانگژو قرار دارد.

Zhuhai یکی از چهار منطقه ویژه اقتصادی اصلی بود که در سال ۱۹۸۰ تأسیس شد و همچنین یکی از مقاصد گردشگری برتر چین به نام ریویرا چین است. در حالی که این شهر در استان گوانگدونگ با زبان سنتی کانتونی قرار دارد، اکنون بخش قابل‌توجهی از جمعیت را مهاجران اقتصادی ماندارین زبان تشکیل می‌دهند که در اصل از استان‌های داخلی هستند. شهر Zhuhai در سطح استان دارای سه بخش در سطح شهرستان و چهار منطقه ویژه اقتصادی است که همه آن‌ها ناحیه هستند.

معرفی شهر جوهای چین

هسته شهر جوهای چین، منطقه شیانگژو همراه با ماکائو، در بخش شمال شرقی بخش اداری، بخشی از منطقه خلیج بزرگ گوانگدونگ-هنگ کنگ-ماکائو، بزرگ‌ترین منطقه ساخته شده در جهان با بیش از ۶۵,۵۶۵,۶۲۲ سکنه است. طبق گزارشی که در سال ۲۰۱۴ توسط آکادمی علوم اجتماعی چین منتشر شد، این شهر قابل سکونت‌ترین شهر چین به حساب می‌آید. همچنین Zhuhai به‌عنوان یک کلان‌شهر با بندر متوسط ​​طبقه‌بندی می‌شود.

 

 

 • آب‌وهوای جوهای

شهر جوهای چین، علیرغم اینکه در مناطق استوایی قرار دارد، دارای آب‌وهوای نیمه گرمسیری مرطوب است که تحت تأثیر بادهای موسمی آسیای شرقی و معتدل دریای چین جنوبی قرار دارد. این شهر با تابستان‌های طولانی، گرم و مرطوب همراه با رعدوبرق‌های مکرر و زمستان‌های کوتاه، معتدل و خشک شناخته می‌شود. در Zhuhai میانگین حداکثر دما در ژانویه و جولای به ترتیب ۱۸ و ۳۲ درجه سانتی‌گراد (۶۴ و ۹۰ درجه فارنهایت) است. در این منطقه بارش برف ناشناخته است و هرگز یخبندان در مرکز شهر ثبت نشده است. به‌عنوان یکی از قابل سکونت‌ترین شهرهای چین، املاک و مستغلات در شهر جوهای قوی هستند. ساکنان سرزمین اصلی، به‌ویژه ساکنان شمال، در این شهر خانه می‌خرند و زمستان‌های خود را در آن می‌گذرانند.

 • توسعه استراتژیک در Zhuhai

توسعه پارک دانشگاهی بخشی از استراتژی Zhuhai برای تقویت صنایع فناوری پیشرفته و فناوری اطلاعات است. در مقایسه با پکن و شانگهای، این شهر و سایر شهرهای استان گوانگدونگ با کمبود جدی استعداد و متخصص روبرو هستند. دولت محلی Zhuhai در حال انجام ابتکارات قابل‌توجهی برای راه‌اندازی یک پارک دانشگاهی با مساحت ۲۰ کیلومترمربع (۸ مایل مربع) است.

 • کالج‌ها و دانشگاه‌های جوهای
 • Zhuhai Campus of Jinan University
 • Beijing Normal University, Zhuhai Campus
 • Beijing Institute of Technology, Zhuhai Campus
 • Sun Yat-Sen University, Zhuhai Campus
 • Zhuhai College of Jilin University
 • University of Macau
 • United International College
 • Zhuhai Radio & TV University

 

 

اقتصاد جوهای چین

Zhuhai در سال ۱۹۷۹، یک سال قبل از اینکه به‌عنوان یکی از اولین مناطق ویژه اقتصادی چین (SEZ) تعیین شود، به شهر تبدیل شد. به طور مشابه در همسایگی شنژن که در سال ۱۹۷۸ به اولین منطقه ویژه اقتصادی چین تبدیل شد، اجرای جوهای به‌عنوان یک SEZ عمدتا به دلیل موقعیت استراتژیک آن در مجاورت ماکائو بود، یک مرکز تجاری سرمایه‌داری مشابه موقعیت شنژن با هنگ کنگ.

ایجاد Zhuhai به‌عنوان یک منطقه اقتصادی خاص به دولت مرکزی و اقتصاد چین اجازه داد تا دسترسی آسان‌تری به ماکائو و درنتیجه بازار جهانی داشته باشند. درنتیجه، Zhuhai اکنون یک شهر بزرگ در منطقه دلتای رودخانه مروارید بر اساس طرح کلی شهری جدید مصوب شورای ایالتی است. اجرای منطقه ویژه اقتصادی برای تبدیل این شهر به شهر بندری کلیدی، شهر علمی و آموزشی، شهر دیدنی و گردشگری و به‌عنوان قطب منطقه‌ای حمل‌ونقل در نظر گرفته شده است.

موقعیت جغرافیایی برجسته، طیف گسترده‌ای از زیرساخت‌های پشتیبانی و یک بندر در آب‌های عمیق به‌عنوان یک جاذبه اصلی برای سرمایه‌های خارجی در این شهر جوهای چین عمل می‌کند. سرمایه‌گذاری خارجی استفاده شده در این شهر در سال ۲۰۰۸ به ۱۰.۳۴۴ میلیارد دلار رسید و در میان ۵۰۰ شرکت برتر در سراسر جهان، ۱۹ مورد از آن‌ها پروژه‌های سرمایه‌گذاری در Zhuhai مانند ExxonMobil، BP، Siemens، Carrefour و Matsushita دارند.

 

 

توسعه صنعتی در Zhuhai بر پنج صنعت جدید با تکنولوژی بالا و سنگین ازجمله الکترونیک، نرم‌افزار کامپیوتر، بیوتکنولوژی و داروسازی، ماشین‌آلات و تجهیزات و همچنین صنایع پتروشیمی متمرکز است. دولت محلی با هدف تقویت پایه‌های صنعتی موجود و همچنین ایجاد محیطی بهتر برای توسعه صنایع جدید با فناوری پیشرفته، ابتکار عمل را در توسعه پنج منطقه اقتصادی به عهده گرفته است؛ این مناطق عبارت‌اند از:

 • منطقه توسعه صنعتی با فناوری پیشرفته Zhuhai

به‌عنوان یکی از چهار منطقه ویژه اقتصادی (SEZ) اولیه در چین، SEZ Zhuhai در سال ۱۹۸۰ راه‌اندازی شد و با یک حق قانونی محلی اعطا شد. این منطقه در شمال شهر جوهای واقع شده است که بسیار نزدیک به مرکز شهر است. علاوه بر این، منابع فناوری در منطقه متمرکز بوده و همچنین توسعه عظیمی در صنایع پیشرفته به رهبری صنایع نرم‌افزار و آی سی در آن وجود دارد.

به طور کلی منطقه فناوری پیشرفته، ویترینی برای توسعه علمی Zhuhai است. گفتنی است که Meizu یکی از محصولات با فناوری پیشرفته است که دفتر مرکزی آن در Zhuhai قرار دارد.

 • منطقه آزاد تجاری جوهای

منطقه آزاد تجاری Zhuhai (Zhuhai FTZ) در سال ۱۹۹۶ با تصویب شورای ایالتی با مساحت ۳ کیلومترمربع (۱.۲ مایل مربع) تأسیس شد. تا پایان سال ۲۰۰۶، بیش از ۲۰۰ شرکت در این منطقه ثبت شده بود و بیش از ۱۵۰ شرکت سرمایه‌گذاری خارجی با مبلغ کل سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلار آمریکا در آن وجود داشت.

 صنایع تشویق شده در منطقه آزاد تجاری شامل مونتاژ و ساخت الکترونیک، تجهیزات مخابراتی، مصالح ساختمانی، تولید ابزارآلات و تجهیزات صنعتی، تجهیزات و لوازم پزشکی، پردازش مواد خام، تحقیق و توسعه، حمل‌ونقل/انبارداری/تدارکات و صنایع سنگین است.

 • منطقه آزمایش توسعه اقیانوس Vanshan (در سطح استان)

مجمع‌الجزایر وانشان در یکی از مناطق اصلی ماهیگیری چین واقع شده است و هسته اصلی منطقه آزمایش توسعه اقیانوس وانشان است

 • منطقه صنعتی بندر (سطح استان)
 • منطقه توسعه اقتصادی Hengqin (درسطح استان)

اقتصاد جوهای چین

حمل‌ونقل در جوهای چین

شهر جوهای چین، از سیستم حمل‌ونقل قوی برخوردار بوده و تقریباً از طریق راه‌های مواصلاتی متفاوت به شهرها و نقاط مختلف کشور چین متصل می‌شود. این راه‌های مواصلاتی عبارت‌اند از:

 • فرودگاه‌ها

فرودگاه Zhuhai جینوان یک فرودگاه بین‌المللی است که تمام شهرهای استانی در سرزمین اصلی چین (به‌جز شینینگ و لهاسا) و بسیاری دیگر از شهرهای بزرگ را به هم متصل می‌کند.

فرودگاه جیوژو که در منطقه شیانگژو، در نزدیکی بندر جیوژو واقع شده است و دارای یک باند پرواز کوتاه است. محل آن در منطقه داخلی جیوژو، امکان انتقال سریع افراد مجروح از جزایر اطراف را به بیمارستان‌های شهر جوهای فراهم می‌کند.

همچنین خطوط هوایی چین جنوبی با استفاده از بالگردهای Sikorsky S-76 از طریق این فرودگاه، پروازهای گشت‌وگذار و چارتر را به ایستگاه‌های حفاری در دریای چین جنوبی ارائه می‌دهد.

Zhuhai همچنین توسط فرودگاه‌های خارج از آن نیز خدمات‌رسانی می‌شود که عبارت‌اند از:

فرودگاه بین‌المللی ماکائو، از خود فرودگاه جوهای جینوان به شهر Zhuhai نزدیک‌تر بوده و دارای سرویس «پیوند اکسپرس» است.

فرودگاه بین‌المللی هنگ کنگ که از زمان افتتاح آن در سپتامبر ۲۰۱۸، ساکنان Zhuhai می‌توانند از طریق پل هنگ کنگ-جوهای-ماکائو به HKG برسند. ساکنان این شهر همچنین ممکن است از فرودگاه بین‌المللی شنژن بائوآن استفاده کرده و با اتوبوس یا کشتی به آنجا سفر کنند.

 • راه‌آهن

ایستگاه راه‌آهن Zhuhai در انتهای غربی بندر ورودی Gongbei و Portas do Cerco در مرز جوهای و ماکائو قرار دارد. در این ایستگاه، قطارهای پرسرعت مکرر به گوانگژو، گویلین، پکن، شانگهای، چنگدو و دیگر شهرهای اصلی چین وجود دارد.

راه‌آهن بین شهری نیز بین فرودگاه بین‌المللی Zhuhai گونگ بی و Zhuhai جینوان در حال ساخت است. انتظار می‌رود بعد از افتتاح این راه‌آهن در نوامبر ۲۰۱۹ به Hengqin، کل پروژه در سال ۲۰۲۴ تکمیل شود. رفت‌وآمد از منطقه شهری به فرودگاه با استفاده از خط تکمیل شده تنها ۳۰ دقیقه طول خواهد کشید.

شهر جوهای چین، همچنین دارای یک شبکه تراموا است که فاز اول خط ۱ در سال ۲۰۱۴ تکمیل شد و در سال ۲۰۱۷، خط ۱ خدمات‌رسانی به عموم را آغاز کرد. ترامواها در ژانویه ۲۰۲۱ به دلیل مشکلات مکرر برق و حمایت کم، کار خود را متوقف کردند.

مترو Zhuhai ، در حال حاضر در مرحله برنامه‌ریزی است. خط ۱ از بندر جیوژو شروع می‌شود و در ایستگاه جینوان به طول کلی ۳۶.۸ کیلومتر خاتمه می‌یابد. خط ۲ از منطقه صنعتی جیندینگ شروع می‌شود و به بندر گونگ بی به طول کل ۳۰.۵ کیلومتر ختم می‌شود. انتظار می‌رفت ساخت‌وساز در سال ۲۰۱۹ آغاز شود و زمان تخمینی تکمیل آن در سال ۲۰۲۴ است

 • دریا

شهر جوهای چین به دلیل آب‌وهوای خوب و کیفیت هوای خوبش شناخته ‌شده است. این شهر که دارای خط ساحلی طولانی است، تنها شهر در غرب دلتای رودخانه پرل با بنادر طبیعی در عمق آب است. این شهر دو بندر بین‌المللی دارد: جیوژو و گائولان.

 

 

بندر گائولان یکی از بنادر پیشرو در استان گوانگدونگ است، در حالی که بندر جیوژو بر حمل‌ونقل دریایی سنگین مسافر تمرکز دارد. حمل‌ونقل مسافری چو کنگ نیز یک سرویس کشتی را بین بندر جیوژو Zhuhai ، هنگ کنگ و پایانه مسافربری شکو در منطقه نانشان شنژن اجرا می‌کند.

 • جاده

شهر جوهای چین در حال حاضر توسط دو بزرگراه بزرگ ملی چین خدمات‌رسانی می‌شود که به شرح ذیل‌اند:

 • بزرگراه G94 Pearl River Delta Ring

بزرگراه G94 Pearl River Delta Ring که پس از تکمیل، کمربندی را در اطراف منطقه شهری گوانگژو تشکیل می‌دهد، در حال حاضر Zhuhai را به منطقه Sanshui فوشان متصل می‌کند. در سال ۲۰۱۸ نیز پل هنگ کنگ-جوهای-ماکائو افتتاح شد و زمان سفر جاده‌ای از این شهر به هنگ کنگ را حدود ۴۰ دقیقه کاهش داد. G94 به دنبال این پل گسترش یافت و با بخش‌هایی که در حال حاضر در حال ساخت هستند، پل را به بخش جوهای-فوشان متصل می‌کند.

 • Expwy G0425 با svg G0425 بزرگراه گوانگژو-ماکائو

G0425 مسیری از خط اصلی G4 پکن-هنگ کنگ و بزرگراه ماکائو است که مستقیماً گوانگژو را به Zhuhai (و بنابراین ماکائو) متصل می‌کند. همچنین ترافیک سنگین بین Zhuhai و ماکائو منجر به ساخت یک کریدور فرامرزی جدید به نام پل لوتوس شده است که در نوامبر ۱۹۹۹ برای منحرف کردن ترافیک از بندر ورودی پر ازدحام گونگ بی(Portas do Cerco) ساخته شد.

واردات از جوهای چین

انجام هر کاری در هر حوزه‌ای، دانش و تخصص مختص به خودش را طلب می‌کند. کار واردات از جوهای چین نیز از این قاعده مستثنی نبوده و افراد علاقه‌مند به انجام آن، باید به دنبال کسب مهارت‌های لازم باشند. گفتنی است که کار واردات پیچ‌وخم‌های زیادی دارد و کسب تجربه و مهارت عملی، حرف اول را برای موفق شدن در آن میزند.

پس شما یا باید کار خود را تا زمان برخورداری از تجربه‌های لازم به یک شخص حقیقی یا حقوقی معتبر در این حیطه بسپارید یا اینکه از طریق شرکت در دوره‌های آموزشی برگزار شده از سوی برخی کمپانی‌ها، خود انجام مراحل واردات را بر عهده بگیرید.

واردات از جوهای چین

صادرات به جوهای چین

صادرات به جوهای چین، علاوه بر سودهای که برای صادرکننده به ارمغان می‌آورد، با ارزآوری به کشور، باعث بهبود وضعیت اقتصادی آن نیز می‌شود. این مسئله خودش به‌خوبی نمایانگر حیاتی بودن این امر است. پس تجار و افراد فعال در صادرات باید به‌خوبی از قوانین و آیین‌نامه‌های موجود برای آن اطلاع داشته باشند.

مثلاً اینکه مجوزهای موجود برای ارسال کالاهای تجاری آن کدام‌ها هستند یا اینکه برای ترخیص بار از گمرک به چه مدارکی نیاز است. همچنین تجار باید از کالاهای ممنوعه برای صادرات نیز باید آگاه باشند چون در غیر این صورت و اقدام به صادر کردن این‌گونه کالاها، تجارت غیرقانونی شمرده شده و برای تاجر تبعات قانونی به همراه می‌آورد.

برای آگاهی از قوانین و مقررات صادراتی و همچنین کالاهای ممنوعه و مجاز و مراحل صادرات می‌توانید به وبلاگ وانیکس مراجعه کرده و مقالات مرتبط با  این عنوان‌ها را مطالعه کنید.

فورواردر از جوهای چین

در جریان تجارت و واردات کالا از شهر جوهای چین، بازرگانان با افراد زیادی سروکله می‌زنند که یکی از آن‌ها فورواردرها هستند. این اشخاص وظیفه هماهنگی تشریفات حمل‌ونقل محموله را بر عهده داشته و آن را برنامه‌ریزی می‌کنند.

درواقع با تنظیم قرارداد با یک فورواردر از جوهای چین، تجار نیاز به دوندگی زیاد و مذاکره با شرکت‌های حمل‌ونقل و بیمه کالا نخواهند داشت؛ چون این فرد خودش همه آن‌ها را به انجام می‌رساند.

خرید از جوهای چین

خرید از جوهای چین نیز یکی از مراحل واردات از این شهر محسوب می‌شود که تجار برای گذر از این مرحله باید با مراکز خرید Zhuhai آشنا بوده و همچنین به زبان آن نیز مسلط باشند.

خرید عمده از جوهای چین

خرید عمده از جوهای چین نیز، همانند موارد اشاره شده در فوق، به آشنایی با تولیدی‌ها و مراکز عمده‌فروشی این شهر نیازمند است. همچنین مسلط بودن به زبان Zhuhai جهت مذاکره با فروشندگان برای تخفیف گیری لازم است. گفتنی است که در این نوع خرید، حتی تخفیف‌های کوچک نیز در قیمت نهایی و تمام شده محصول  تأثیر زیادی می‌گذارند.

 

 

کارگو از جوهای چین

کارگو از جوهای چین بدین معنی است که تاجر کالاهای خریداری شده از این شهر را با استفاده از یکی از روش‌های دریایی، هوایی، جاده‌ای و ریلی به کشور وارد کند. درواقع منظور از کلمه کارگو همان شیوع‌های حمل کالا است.

کارگو از جوهای چین

سخن پایانی با وانیکس

اگر به اطراف خود دقت کنید به‌خوبی متوجه این می‌شوید که بیشتر کالاهای استفاده شده به‌صورت روزمره، ساخت کشور چین هستند. هر یک از مناطق چین در ساخت یک یا چند کالا پیشرو بوده و آن‌ها را به بازارهای جهانی صادر می‌کنند.

در این مقاله نیز ما عنوان همه چیز درباره شهر جوهای چین را بدین‌جهت بررسی کردیم که علاقه‌مندان به تجارت با کشور چین را با این شهر آشنا نماییم. امیدواریم از خواندن این مقاله نهایت استفاده را برده باشید.

سؤالات متداول درباره شهر جوهای

 • بهترین شیوع کارگو از Zhuhai چیست؟

انتخاب بهترین شیوه کارگو با توجه به موقعیت این شهر و نوع کالا، توسط فورواردرها و متخصصان این امر صورت می‌پذیرد. برای اطلاع از آن با مشاوران مجموعه وانیکس در تماس باشید.

 • تجار به چند طریق می‌توانند به شهر جوهای چین صادرات انجام دهند؟

تجاز به دو روش یکی به روش مستقیم یعنی بدون واسطه‌ها و دیگری غیرمستقیم با دخالت واسطه‌ها می‌توانند به شهر جوهای چین صادرات داشته باشند.

مزایای کار با وانیکس

قرارداد مطمئن

تحویل درب انبار

خرید از هر فروشگاهی در سراسر دنیا

چک تضمینی

واریز هزینه خدمات پس از تحویل بار

حواله یوان و دلار

حواله با کارمزد بسیار پایین

حمل دریایی 70 تا 75 روزه از چین

حمل دریایی 20 تا 25 روزه از دبی

حمل هوایی از چین

حمل هوایی 35 تا 45 روزه از چین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *