واردات از شهر جانگجاو چین

برای اینکه بتوانیم واردات از جانگجاو از چین را به‌خوبی بشناسیم، لازم است در ابتدا شناختی کلی از مراحل این عملیات یعنی خرید کالا از شهر جانگجاو، ترخیص کالاهای خریداری شده از گمرک این شهر و البته ارسال آنها به ایران کسب کنیم. این شناخت کلی را البته در ادامه مقاله با بررسی هرمرحله بصورت جدا گسترش داده و نکات مهمی که باید از آنها خبر داشت را به‌شما خواهیم گفت. تا پایان مقاله با ما همراه باشید تا این موضوع را بطور کامل بررسی کنیم و هر آنچه لازم است در این مورد بدانید را به‌شما بگوییم.

 

 

نگاهی کلی به شهر جانگجاو چین

همانطور که در مقدمه اشاره شد، قبل از اینکه مراحل واردات از جانگجوا چین را توضیح دهیم لازم است که حتما این شهر را به‌خوبی بشناسیم. یعنی بدانیم از نظر اقتصادی، جغرافیایی، درآمد ناخالص ملی و دیگر فاکتورهای مهم شهری در چه جایگاهی قرار دارد. دانستن این موارد به ‌ما کمک می‌کند بدانیم که چه کالاهایی می‌توان از جانگجوا چین وارد کشور کرد. شهر جانگجاو (Jiangjia’ao) یکی از شهرهای استان جیانگسو در شرق چین است. این شهر در ناحیه کوهستانی شیانگشی واقع شده و به دلیل طبیعت زیبایی که در آن وجود دارد، یکی از مقاصد گردشگری محبوب در منطقه است. جمعیت شهر جانگجاو در سرشماری سال ۲۰۱۰ حدود ۵۰,۰۰۰ نفر بوده است. این شهر دارای اقتصادی کشاورزی و دامداری است و در کنار آن صنایع بزرگی همچون فولاد، الکترونیک و خودروسازی نیز در آن وجود دارد.

نگاهی کلی به شهر جانگجاو چین

علاوه بر طبیعت زیبا و تاریخچه دیرینه‌ای که در اطراف جانگجاو وجود دارد، شهر دارای برخی از جاذبه‌های گردشگری مانند معابد و پل‌های قدیمی نیز است. همچنین با وجود توسعه روزافزون زیرساخت‌های گردشگری، این شهر به سرعت به یکی از مقاصد محبوب گردشگری در چین تبدیل شده است.

شهر جانگجاو یکی از شهرهای مهم چین است و دارای جاذبه‌های گردشگری متعددی است. برخی از مکان‌های دیدنی در این شهر عبارتند از:

 • برج بلند جانگجاو: این برج با ارتفاع ۴۳۶ متر، یکی از بلندترین برج‌های جهان است و بین معروف‌ترین نمادهای شهر جانگجاو است.
 • باغ بوتانیکال مایکروآرایش: این باغ با مساحت ۳۰۰ هکتار، شامل باغ‌های گیاهان مختلف، باغ‌های چینی، باغ پروانه‌ها و مرکز مطالعات حیات وحش است.
 • موزه فولاد جانگجاو: این موزه درباره تاریخچه و توسعه صنعت فولاد در چین و جهان است و دارای نمایشگاه‌های آموزشی و فرهنگی است.
 • کاخ چینی موکوو: این کاخ که به سبک معماری چینی ساخته شده، یکی از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین مراکز تاریخی و فرهنگی شهر است.
 • جاده جادویی جانگجاو: این جاده به طول ۲۰ کیلومتر در شهر جانگجاو قرار دارد و شامل مناظر طبیعی زیبایی از جمله دریاچه‌ها، کوه‌ها و روستاهای سنتی است.
 • پارک آبی دوگونگ: این پارک آبی به مساحت ۲۰۰ هکتار دارای امکاناتی مانند استخر‌های بزرگ، شلال‌ها، جاذبه‌های آبی و تونل‌های آبی است.
 • آرامگاه مارکوپلو: این آرامگاه برای یادبود مارکوپلو، کاشف و مسافر ایتالیایی، ساخته شده است.
 • شهر قدیمی جیانگسو: این شهر با تاریخی به ۲۴۰۰ سال پیش، در جنوب شرقی شهر جانگجاو واقع شده است و دارای معماری سنتی چینی است.
 • باغ زیبایی جیانگنان: این باغ با مساحت ۶۰۰ هکتار در شمال شرقی شهر جانگجاو قرار دارد و شامل باغ‌های گیاهان مختلف، باغ چای، باغ‌های تاریخی و نمایشگاه‌های گل و گیاه است.
 • جزیره هو: این جزیره با مساحت ۴۰۰۰ هکتار در خلیج جیادئو واقع شده است و دارای مناظر طبیعی زیبا و امکانات گردشگری متنوعی است.
 • کاخ پورتوگالی جیادئو: این کاخ با معماری سبک پورتوگالی، در شهر جیادئو واقع شده است و از نمونه‌های برجسته معماری مدرن چین است.
 • تله‌کابین کوه لینگ‌شانگ: این تله‌کابین با طولی بیش از ۷ کیلومتر و در ارتفاعی بیش از ۱۰۰۰ متر، از جمله مسیرهای پرطرفدار گردشگری در جانگجاو است.
 • پارک شهری مایکروآرایش: این پارک با مساحت ۱۱۰۰ هکتار در جنوب شرقی شهر جانگجاو قرار دارد و شامل باغ‌های گیاهان مختلف، باغ‌های تاریخی، باغ‌های زیبایی و نمایشگاه‌های متنوع است.
 • موزه هنر جیانگسو: این موزه با بیش از ۱۰۰ هزار قطعه آثار هنری، موزه‌ای برای نگهداری از تاریخ و فرهنگ هنر چین است و یکی از جاذبه‌های مهم گردشگری در شهر جانگجاو است.

 

 

واردات از جانگجاو چین

با شناختی اولیه که از شهر جانگجاو بطور کلی کسب کردیم، اکنون نوبت این است که بدانیم چرا واردات از جانگجاو چین انجام می‌شود. یعنی قصد داریم صنایع و تولیداتی که در این شهر ساخته می‌شود را بررسی کنیم و توضیح دهیم که یک بازرگان ایرانی با رفتن به شهر جانگجاو چه کالاهایی می‌تواند خریداری کرده و به ایران وارد کند. شهر جانگجاو دارای صنایع متنوعی است که در زمینه‌های مختلف فعالیت می‌کنند. برخی از صنایع موجود در این شهر عبارتند از:

 • صنایع فولاد: شرکت‌هایی که در زمینه تولید فولاد فعالیت می‌کنند، به عنوان یکی از صنایع اصلی جانگجاو شناخته می‌شوند.
 • صنایع الکترونیک: شهر جانگجاو دارای شرکت‌های بزرگ الکترونیکی است که در زمینه تولید مواد نیمه‌رسانا و قطعات الکترونیکی فعالیت می‌کنند.
 • صنایع خودروسازی: در این شهر، شرکت‌های بزرگی در زمینه تولید قطعات خودرو و خودروهای سبک فعالیت می‌کنند.
 • صنایع کشاورزی: با وجود توسعه صنایع بزرگ در این شهر، کشاورزی نیز به عنوان یکی از صنایع مهم در جانگجاو حفظ شده است. محصولاتی همچون گندم، ذرت، برنج، سیب زمینی و سایر محصولات کشاورزی در این شهر تولید می‌شوند.
 • صنایع فرآوری: شرکت‌هایی در زمینه فرآوری مواد غذایی، تولید مواد شیمیایی و دارویی، و غیره نیز در شهر جانگجاو فعالیت می‌کنند.
 • صنایع چرم‌سازی: در جانگجاو شرکت‌هایی در زمینه تولید محصولات چرمی مانند کفش، کیف، کمربند و لباس فعالیت می‌کنند.
 • صنایع بافندگی: تولید محصولات بافته شده مانند فرش، پارچه و لباس‌های سنتی، یکی دیگر از صنایع مهم در جانگجاو است.
 • صنایع غذایی: تولید محصولات غذایی مانند آبمیوه، نان، شیرینی، قند و غیره، در جانگجاو به عنوان یکی از صنایع مهم شهر شناخته می‌شود.
 • صنایع نساجی: شرکت‌هایی در زمینه تولید محصولات نساجی مانند پارچه، پوشاک و لباس‌های زنانه و مردانه، در این شهر فعالیت می‌کنند.
 • صنایع ساختمانی: شرکت‌هایی در زمینه تولید مصالح ساختمانی مانند بلوک، بتن و سیمان، در جانگجاو فعالیت می‌کنند.

صنایع ساختمانی – صنایع بافندگی – صنایع چرم‌سازی – صنایع خودروسازی – صنایع الکترونیک

 

 

صادرات به شهر جانگجاو چین

شاید با توضیحاتی که ارائه دادیم فکر کنید که تنها نوع ارتباط تجاری میان ایران و شهر جانگجاو واردات از جانگجاو چین باشد اما اینگونه نیست. نوع دیگر ارتباط تجاری میان جانگجاو و ایران صادرات از ایران به این شهر است. تولیدی‌ها و بازرگانی‌های بسیاری در ایران هستند که کالاهایی تولید کرده و برای جانگجاو صادر می‌کنند.

از جمله محصولات و کالاهایی که از ایران به جانگجاو صادر می‌گردد می‌توان به صنایع دستی مختلف مثل انواع گلیم و فرش دستبافت و صنعتی، انواع سفال‌های رنگی و میناکاری شده، محصولات غذایی ویژه ایران مثل پسته و زعفران، مرکبات و خوراکی‌های دریایی مثل ماهی و میگو و انواع مواد معدنی و فلزی اشاره کرد.

خرید از جانگجاو چین

حال که تمام اطلاعات لازم راجع به کالاهایی که از طریق واردات از جانگجاو چین به ایران وارد شده و البته بالعکس از ایران به این شهر صادر می‌شود را کسب کردیم، نوبت آن رسیده که توضیح دهیم این عملیات چگونه انجام انجام می‌شود. بطور کلی برای اینکه بتوان کالایی از جانگجاو چین خریداری کرده و به ایران وارد کرد لازم است که ۳ مرحله پشت سر گذاشته شود.

این مراحل عبارتند از خرید کالا از جانگجاو، ترخیص کالاهای خریداری شده از گمرک این شهر و در نهایت ارسال آنها از جانگجاو به ایران. برای پشت‌سر گذاشتن این مراحل لازم است که درهر مرحله به‌نکاتی توجه داشت که ابتدا این نکات را در مورد مرحله خرید از جانگجاو چین توضیح خواهیم داد.

خرید از جانگجاو چین

در مرحله اول واردات از جانگجاو چین که همان خرید محصولات از این شهر است باید در ابتدا بهترین نوع کیفیت کالاهایی که قصد واردات آن را دارید در این شهر پیدا کرده و سپس اقدام به خرید کنید. بهترین کیفیت زمانی تضمین می‌شود که از شرکت‌های تولیدی معتبر دراین شهر خرید کنید. برای یافتن این شرکت‌های معتبر نیز می‌توانید در اینترنت تحقیق کنید.

برای اینکه بتوانید خرید خود را به صورت رسمی انجام دهید لازم است که بعداز یافتن این شرکت‌های معتبر چیزی به‌نام پروفرما که همان برگه درخواست خرید است تنظیم کرده و درآن قیمت خرید محصولات، تعداد درخواستی و البته روش پرداخت هزینه خرید کالاها را درآن مشخص کنید. این پروفرما باید به شرکت فروشنده ارسال شود و اگر مشکلی نباشد کالاهای برای ارسال به ایران به گمرک شهر جانگجاو تحویل داده می‌شود.

 

 

خرید عمده از جانگجاو چین

نکته‌ای بسیار مهم وجود دارد که شما به‌عنوان واردکننده باید حتما در مرحله اول واردات از جانگجاو چین به آن توجه داشته باشید. این نکته در مورد نحوه خرید محصولات از این کشور است. برای خرید کالا از شهر جانگجاو چین لازم است که شما حتما از روش خرید عمده محصولات استفاده کنید. یعنی اگر مثلا قصد دارید در زمینه صنایع الکترونیک محصولاتی را وارد کشور کنید لازم است که حتما آنها را به صورت عمده خریداری کنید. خرید عمده یعنی اینکه بتوانید تعداد زیادی از این محصولات را با قیمتی اندک از شهر جانگجاو خریداری کنید.

در حقیقت واردات از جانگجاو چین زمانی سودآور خواهد بود که بتوانید محصولات مورد نظر خود را از این شهر به صورت عمده خریداری کنید. خرید عمده محصولات باعث می‌شود بتوانید تعداد زیادی کالا را با قیمتی اندک از جانگجاو خریداری کرده و سپس در بازار ایران با قیمتی بیشتر به‌فروش برسانید. این اختلاف قیمت باعث می‌شود که واردات کالا از این شهر به ایران با سود زیادی همراه بوده و بسیاری از بازرگانان و تجار ایرانی از آن بهره‌مند شوند.

ترخیص کالا از جانگجاو چین

بعد از پشت‌سر گذاشتن مرحله اول واردات از جانگجوا چین نوبت به اقدام برای ترخیص کالاهای تحویل داده شده به گمرک این شهر می‌رسد. برای ترخیص کالاهای خریداری شده از گمرک جانگجوا چین لازم است که شما یک‌سری مدارک که عبارتند از کارت بازرگانی، بارنامه خرید و پروفرمایی که درمورد آنها صحبت کردیم را به‌همراه فرم تکمیل شده درخواست ترخیص کالاها به این اداره تحویل دهید و منتظر پاسخ بازرسان اداره گمرک بمانید.

بازرسان اداره گمرک بعداز تحویل گرفتن مدارک و فرم درخواست ترخیص اقدام به بررسی کالاها کرده و اگر مشکل قانونی پیشروی آنها نباشد اقدام به صدور برگه ترخیص کالاها کرده و شما می‌توانید اجناسی که از این شهر خریداری کرده‌اید را تحویل بگیرید و به ایران ارسال کنید.

فورواردر از جانگجاو چین

انجام تمام مراحل واردات از جانگجاو چین نیازمند وجود شخصی در این شهر است. این شخص را فورواردر می‌نامند و وظیفه‌اش این است که مراحل ۳ گانه خرید، ترخیص و ارسال کالا از جانگجاو چین به ایران را برعهده بگیرد. این شخص توسط شرکت‌های بازرگانی واسطه در اختیار واردکننده قرار می‌گیرد.

فورواردر از جانگجاو چین

در حقیقت شما بعد از اینکه توانستید با یک شرکت بازرگانی واسطه قرارداد واردات ببندید افرادی به‌نام فورواردر در اختیار شما قرار گذاشته می‌شود تا بتوانند کارهای واردات شما را انجام دهند. این افراد دارای تخصص و دانشی فراوان در امر واردات کالا از شهرهای چین بخصوص جانگجوا چین بوده و با وجود آنها دیگر نیازی نیست که شما برای واردات کالا به این شهر سفر کنید.

کارگو از جانگجاو چین

با انجام مراحل قبلی واردات از جانگجاو چین یعنی خرید کالا و ترخیص کالاهای خریداری شده از گمرک این شهر، نوبت به ارسال این کالاها به ایران می‌رسد. این مرحله آخرین مرحله واردات کالا از این شهر به ایران بوده و می‌تواند توسط شرکت‌های بین‌المللی ارسال کالا از چین به ایران که کارگو نامیده می‌شوند انجام شود. کارگو نامی است که روی روش ارسال کالا از کشوری به کشور دیگر با استفاده از وسایل حمل‌ونقل باری گذاشته شده است.

برای واردات از جانگجاو چین به ایران سه روش کارگو وجود دارد. روش اول کارگو هوایی نام دارد و در آن از هواپیما برای انجام این کار استفاده می‌شود. روش دوم کارگو دریایی است که وسیله حمل‌ونقل در آن کشتی باری بوده و روش سوم کارگو زمینی نام دارد که در آن برای ارسال کالاها از جانگجاو چین به ایران از قطار باری استفاده می‌شود.

هرکدام ازاین روش‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارد اما از نظر بسیاری از بازرگانان و تجار ایرانی بهترین و به‌صرفه‌ترین روش همان کارگو دریایی است. چرا که هم بسیار ارزان‌تر از دیگر روش‌ها است و هم اینکه امنیت بالاتری دارد.

 

 

واردات از جانگجاو چین با شرکت بازرگانی وانیکس

در توضیح قسمت فورواردر برای واردات از جانگجاو چین اشاره‌ای کردیم مبنی بر بستن قرارداد واردات با شرکت‌های بازرگانی واسطه برای انجام مراحل این واردات. یکی ار بهترین این شرکت‌ها که می‌تواند تمام کارهای واردات شما را در کمترین زمان و البته به ساده‌ترین روش برعهده بگیرد، شرکت بازرگانی وانیکس است.

این شرکت دارای فورواردرهایی بسیار آگاه و باتجربه در زمینه واردات کالا از جانگجاو چین به ایران بوده و به‌همین‌دلیل شما می‌توانید کارهای خود را با خیالی راحت به این شرکت بسپارید و کالاهای درخواستی خود را در کمترین زمان ممکن و البته با بیشترین سود در ایران تحویل بگیرید. تنها کافی است با این شرکت تماس بگیرید تا از چند و چون کارها باخبر شوید.

حرف آخر

شهر جانگجاو دارای صنایع متنوعی است که در زمینه‌های مختلف فعالیت می‌کنند. صنایع فولاد، الکترونیک، خودروسازی، کشاورزی، فرآوری، چرم سازی، بافندگی، غذایی، نساجی و ساختمانی از جمله مهم‌ترین صنایعی است که در شهر جانگجاو چین فعالیت دارند.

به‌خاطر همین صنایع و تولیدات است که واردات از جانگجاو چین به ایران بسیار پرمتقاضی و البته پرسود بوده و در این مقاله به آن پرداختیم. قصد ما این بود که با خواندن این مقاله بتوانید راهنمایی کلی دراین زمینه به‌دست آورید.

سوالات متداول درباره شهر جانگاو

 • برای واردات از جانگجاو چین چه مراحلی باید پشت سر گذاشته شود؟

مراحل اصلی واردات از جانگجاو چین عبارتند از خرید کالا، ترخیص کالاهای خریداری شده از گمرک این شهر و ارسال آنها از جانگجاو به ایران.

 • برای اینکه بتوان کالاهای خریداری شده از این شهر را از گمرک جانگجاو ترخیص کرد، چه مدارکی لازم است؟

برای ترخیص کالاهای خریداری شده از گمرک جانگجاو لازم است که شما علاوه بر تکمیل فرم درخواست ترخیص، یک‌سری مدارک مثل کارت بازرگانی، بارنامه و پروفرمای خرید را هم که از قبل تهیه کرده‌اید به اداره گمرک این شهر تحویل دهید و منتظر صدور برگه ترخیص کالاها از گمرک بمانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *