همین حالا تماس بگیرید (هر ساعت از شبانه روز)

ترخیص و واردات از شهر ایچانگ چین

این توضیحات شامل توصیف اولیه‌ای از جغرافیا و اقتصاد شهر ایچانگ، محصولاتی که در آن تولید شده و به عنوان صادرات به شهرهای مختلف جهان ارسال می‌گردد، مراحل وارد کردن کالا از شهر ایچانگ، چگونگی خرید کالاها، نحوه انتقال اجناس از شهر ایچانگ به داخل ایران، بهترین روش برای اینکار و البته معرفی یک شرکت وارداتی با تجربه برای انجام این عملیات‌ها است. اگر شما هم به واردات از شهر ایچانگ چین علاقه دارید و دوست دارید نکات مربوط به این موضوع را به خوبی درک کنید حتما تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

 

 

نگاهی کلی به شهر ایچانگ چین

شهر ایچانگ یکی از شهرهای مرکزی استان هوبئی چین است. این شهر حدود ۴٬۰۵۹٬۶۸۶ نفر جمعیت را در مساحتی حدود ۲۱۲۲۷ کیلومتر مربع جای داده است و حدود ۵۸ متر بالاتر از سطح دریا ارتفاع دارد. جغرافیای این شهر بیشتر کوهستانی بوده و دارای رودخانه‌های پرآب زیادی است. همچنین دریاچه‌های بسیار زیادی در این شهر قرار دارند که به مراکز پرورش ماهی تبدیل شده‌اند. این دریاچه‌ها همچنین به خاطر زیبایی که برای شهر ایچانگ ایجاد کرده‌اند آن را مرکز جذب توریست استان هوبئی تبدیل کرده است. این شهر از نظر منابع طبیعی و دام و طیور بسیار غنی بوده و می‌توان در خاک آن محصولاتی بسیار متنوع کشت کرد. چهار فصله بودن این شهر همچنین باعث شده که بتوان به سادگی انواع محصولات باغی را در آن کشت.

نگاهی کلی به شهر ایچانگ چین

اگر بخواهیم در مورد واردات از ایچانگ چین توضیح دهیم لازم است که به این موضوع بپردازیم که علاوه بر این منابع طبیعی، چه صنایع دیگری در این شهر وجود دارد. خود این موضوع که شهر ایچانگ دارای منابعی غنی از مواد معدنی و دامی غنی است باعث شده که در صنایع مرتبط با این دو حوزه نیز بسیار رشد کند. در قسمت بعد به این صنایع و محصولاتی که از آنها به دست می‌آید بطور کامل خواهیم پرداخت.

 

 

واردات از ایچانگ چین

همانطور که توضیح دادیم واردات از ایچانگ چین می‌تواند در حوزه محصولات دام و طیور، محصولات زراعی و تکنولوژی‌های مرتبط با این حوزه‌ها صادرات بسیار زیادی داشته باشد. اما تنها این صنایع نیست که حوزه صادرات و واردات از شهر ایچانگ را تشکیل می‌دهد. این شهر علاوه بر تولید تکنولوژی‌های کشاورزی و غذایی، دارای تولیداتی در زمینه قطعات خودرو، لوازم پلاستیکی، محصولات آرایشی، گوشی هوشمند و قطعات جانبی آن، لوازم مرتبط با تکنولوژی آی تی و از همه مهم‌تر قطعات الکترونیکی دارد. به همین خاطر بیشتر بازرگانان ایرانی برای واردات این تکنولوژی‌ها از چین به شهر ایچانگ رفته و از آنجا خریدات خود را انجام می‌دهند. در ادامه توضیح می‌دهیم که چه محصولاتی را می‌توان به ایچانگ صادر کرد و بطور کلی مراحل خرید از این شهر کدام است.

صادرات به شهر ایچانگ چین

از کشور ایران نیز محصولات و کالاهایی متنوع به شهر ایچانگ صادر می‌شود. تولیدکنندگان ایرانی با داشتن تجربه فراوان در تولید محصولات با کیفیت به مرحله‌ای رسیده‌اند که می‌توانند محصولات خود را به این شهر صادر کنند. مثلا صنایع دستی از جمله مهم‌ترین صادراتی است که از ایران به شهر ایچانگ انجام می‌شود. همچنین منابع معدنی گوناگون مثل سنگ آهن، سنگ آهک، گچ، سیمان، سنگ زینتی، غذای طیور و دام و … از دیگر محصولاتی است که هر ساله حجم بالایی از آنها به شهر ایچانگ صادر می‌شود. البته برای اینکه بتوانید به مرحله صادرات محصولات تولیدی خود برسید باید حتما یک سری استانداردهای بین‌المللی را در تولید و بسته‌بندی محصولات رعایت کنید. همچنین آشنایی با قوانین گمرکی و فروش محصولات به شرکت‌های چینی نیز برای انجام صادرات لازم است. برای صادرات محصول خود همه این موارد را می‎‌توانید از طریق مشورت با شرکت صادراتی واسطه وانیکس بررسی کرده و بهتر تصمیم بگیرید.

 

 

ترخیص کالا از شهر ایچانگ چین

از مهم‌ترین مواردی که در انجام واردات از ایچانگ چین باید به آن بپردازید، ترخیص کالا از شهر ایچانگ است. ترخیص کالا مرحله‌ای است که بعد از خرید کالاها از شهر ایچانگ باید پشت سر گذاشته شود. برای ترخیص کالاها لازم است که یک سری مدارک که مورد نیاز گمرک شهر ایچانگ است را تهیه کرده و به گمرک این شهر بروید.

ترخیص کالا از شهر ایچانگ چین

بعد از تهیه مدارک درخواست ترخیص کالاها را داده و بازرسان گمرک بعد از بررسی کیفیت کالاهای خریداری شده شما و البته بعضی موارد دیگر مجوز ترخیص را برای شما صادر می‌کنند. شما بعد از گرفتن مجوز ترخیص می‌توانید اجناس خریداری شده خود را به ایران منتقل کنید. اما نکته اینجاست که فرایند خرید کالا از این شهر چگونه است؟

فورواردر از ایچانگ چین

برای اینکه بتوانید کارهای خرید، ترخیص و ارسال کالاهای خریداری شده خود از ایچانگ را انجام دهید لازم است که یا خودتان دست به کار شوید یا اینکه کارها را به یک شرکت واسطه وارداتی بسپارید. شرکت واسطه وارداتی با داشتن یک سری روابط در شهر ایچانگ چین می‌تواند کارهای خرید، ترخیص و ارسال کالا را به ایران انجام دهد. این واسطه را فورواردر می‌نامند.

فورواردرها عموما چندین سال ساکن شهر ایچانگ بوده و با قوانین اداری و گمرکی این شهر آشنایی کامل دارند. به همین خاطر انجام کارهای خرید و ارسال کالا از این شهر را به خوبی انجام داده و به خاطر تجربه زیادی که در این مورد دارند بدون دردسر تمام مراحل را برای شما به پایان می‌رسانند.

خرید از ایچانگ چین

از مهم‌ترین عملیات‌ها برای واردات از ایچانگ چین عملیات خرید کالا است. خرید کالاها یک مرحله کاملا سرنوشت ساز در امر واردات از این شهر است. چرا که اولا مشخص می‌کند که مراحل بعدی واردات کالا از ایچانگ چگونه انجام می‌شود، درثانی سود حاصل از واردات ای کالاها بر اساس این مرحله یعنی خرید کالا تعیین می‌شود. برای خرید کالاها لازم است که یک پیش‌فاکتور به شرکت چینی که قرار است از آنجا خرید انجام شود ارسال گردد.

در این پیش‌فاکتور قیمت اجناس، تعداد آنها و چگونگی پرداخت هزینه خرید کالا درج می‌شود. همین پیش‌فاکتور مدرکی است دال بر خرید رسمی و برای ترخیص کالاها نیز بکار می‌رود. شرکت چینی بعد  از دریافت پیش‌فاکتور و بررسی آن کالاهای مورد نیاز شما را تهیه کرده و بعد از تایید آن، اجناس را به گمرکی شهر ایچانگ می‌فرستد. مرحله‌ای که چگونگی انجام آن را در قسمت قبل توضیح دادیم.

خرید عمده از ایچانگ چین

اما برای اینکه واردات از ایچانگ چین برای شما سود زیادی به همراه داشته باشد، چه نوع خریدی انجام دهید بهتر است؟ بطور کلی جدای از مساله واردات، خرید عمده‌ای بیشترین سود را در میان انواع خرید اجناس دارد. شما در خرید عمده‌ای اجناس مورد نیاز خود را با قیمت بسیار پایین تهیه کرده و سپس در بازار آنها را با قیمتی بالاتر به فروش می‌رسانید.

به همین خاطر خرید عمده‌ای از ایچانگ چین پرسودترین نوع خرید است. اما خرید عمده‌ای تنها برای اجناسی که می‌توان تعداد زیادی از آنرا که البته هر کدام حجم کمی داشته باشند مورد استفاده قرار داد.

خرید عمده از ایچانگ چین

کارگو از ایچانگ چین

بعد از خرید و ترخیص کالا از گمرک نوبت به ارسال این اجناس از ایچانگ چین به ایران می‌رسد. برای ارسال کالاهای خریداری شده از ایچانگ به ایران سه راه عمده وجود دارد، یا می‌توانید کالاها را از راه خطوط ریلی بین‌المللی به ایران بفرستید یا اینکه اجناس خود را با کشتی باری ارسال کنید و در نهایت از طریق هواپیمای باری آنها را به ایران انتقال دهید.

برای هرکدام از این روش‌ها یک اصطلاح به نام کارگو وجود دارد که به معنای انتقال اجناس از کشوری به کشور دیگر با وسایل باری مثل کشتی، هواپیمای باربری یا قطار باربری است. به همین دلیل است که واردات از ایچانگ چین با کارگو انجام می‌شود.

واردات از ایچانگ چین با شرکت بازرگانی وانیکس

برای انجام تمام این مراحل یک راه میانبر وجود دارد که در هزنیه‌های شما و البته وقتی که برای واردات از ایچانگ چین می‌گذارید باعث صرفه‌جویی می‌شود. این راه میانبر استفاده از یک شرکت بازرگانی واسطه است. پیشنهاد ما این است که از تجارب و دانش شرکت بازرگانی وانیکس استفاده کنید.

شرکت وانیکس با داشتن تجربه‌ای که در زمینه واردات کالاهای مختلف از شهر ایچانگ داشته است می‌تواند بهترین راهنمای شما در وارد کردن کالا از ایچانگ چین باشد. تنها کافی است یک مشورت اولیه با این شرکت وارداتی داشته باشید تا بهترین راهکار را پیشروی شما قرار دهد.

مزایای کار با وانیکس

قرارداد مطمئن

تحویل درب انبار

خرید از هر فروشگاهی در سراسر دنیا

چک تضمینی

واریز هزینه خدمات پس از تحویل بار

حواله یوان و دلار

حواله با کارمزد بسیار پایین

حمل دریایی 70 تا 75 روزه از چین

حمل دریایی 20 تا 25 روزه از دبی

حمل هوایی از چین

حمل هوایی 35 تا 45 روزه از چین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *