ترخیص و واردات از شهر ایوو چین

برای بررسی واردات از شهر ایوو چین لازم است به چندین نکته پرداخته شود. اینکه اولا این شهر چه شرایط کلی و اقتصادی دارد و چه محصولاتی را می‌توان از آن وارد ایران کرد، برای انجام این واردات چه مراحلی لازم است طی شود، خرید و ارسال کالا از ایوو به ایران چگونه است، آیا می‌توان از راه دریا اجناس را به ایران ارسال کرد و در نهایت اینکه همه این کارها را چگونه با هزینه اندک و بدون دردسر انجام دهیم. اگر شما هم دوست دارید پاسخ این سوالات را بدانید حتما تا پایان مقاله با ما همراه باشید. چرا که قرار است نکات جالبی را با شما در میان بگذاریم.

 

 

نگاهی کلی به شهر ایوو چین

ایوو یکی از شهرهای استان جنهووا است. این شهر حدود ۱.۲۳۴.۰۱۵ نفر جمعیت دارد که در مساحتی به اندازه ۱۱۰۵ کیلومترمربع زندگی می‌کنند. از نظر جغرافیایی این شهر مشابه شهرهای اروپایی بوده و همیشه یک رطوبت نسبی در هوای آن وجود دارد. از آنجایی که شهر ایوو خاک حاصل‌خیری ندارد، مردمانش از همان ابتدا پیشه تجارت را انتخاب کردند و به همین خاطر یکی از قدیمی‌ترین شهرهای تجاری چین محسوب می‌شود.

نگاهی کلی به شهر ایوو چین

در کشور چین این شهر را شهر ۷۲ ملت هم می‌نامند؛ چرا که مردمان از اقصی نقاط جهان برای تجارت و تبادل کالا به این شهر سرازیر شده‌اند. بسیار از توریست‌هایی که به کشور چین سفر می‌کنند، سری هم به شهر ایوو می‌زنند تا تنوع فرهنگی و مذهبی موجود در این شهر را مشاهده کرده و چگونگی زندگی مسالمت‌آمیز مردم با فرهنگ‌های مختلف را ببینند. با این حال این شهر به خاطر روند کاملا اقتصادی در جهان مشهور شده است. شهرتی که واردات از ایوو چین را بسیار پر رونق کرده است.

 

 

واردات از ایوو چین

شهر ایوو به عنوان بزرگ‌ترین شهر عمده‌فروش جهان شناخته می‌شود. هر کالای کوچک مصرفی که فکرش را بکنید در این شهر ساخته می‌شود و به صورت عمده‌ به‌فروش می‌رسد. تقریبا می‌توان این شهر را یک عمده‌فروشی بزرگ در نظر گرفت. به همین خاطر کل شهر با سیستم حمل‌ونقل ریلی به هم متصل شده تا بتوان به سادگی کالاها را از هر جای شهر به دیگر نقاط آن انتقال داد. اما چه کالاهایی در این شهر تولید می‌شود؟ هر کالای مصرفی کوچکی که به فکرتان می‌رسد، از لوازم‌التحریر و انواع گل تزئینی، تا انواع کالای ورزشی، انواع وسایل تزئینی مثل شمع و شمع‌دانی، انواع لباس و پوشاک، انواع عینک و وسایل آرایشی و بهداشتی، انواع قطعات الکترونیکی کوچک، قطعات موتورسیکلت و دوچرخه در این شهر یافت می‌شود. اگر قصد واردات از ایوو چین را دارید باید بدانید که بهشت خرید کالاهای کوچک و عمده جهان محسوب می‌شود.

صادرات به شهر ایوو چین

با توجه به کالاهایی که به عنوان واردات از ایوو چین می‌توان به ایران انتقال داد، به‌نظرتان این شهر چه چیز کم دارد؟ یعنی چه کالاهایی در این شهر تولید نمی‌شود که ما بتوانیم به ایوو صادر کنیم؟ هر چیز تزئینی و صنایع دستی که فکرش را بکنید باید از گزینه‌ها خط زد چرا که در این شهر تولید می‌شود.اما اگر یادتان باشد اشاره کردیم که ایوو به‌خاطر حاصلخیز نبودن زمین‌هایش دارای مردمانی تاجر شده است. پس در محصولات کشاورزی، مرکبات، انواع ماهی و میگو، منابع طبیعی مثل مواد معدنی و غلات، حبوبات و … دارای نیاز هستند. نیازی که می‌توان با صادرات محصولات از ایران به آن پاسخی مناسب داد.برای صادرات این محصولات به ایوو چکار باید کرد؟ فعلا تا پایان مقاله صبر کنید. ابتدا مراحل واردات از این شهر را توضیح می‌دهیم سپس به سراغ این خواهیم رفت که چگونه می‌توان کالاهای ایرانی را به این شهر صادر کرد.

 

 

خرید از ایوو چین

اولین مرحله واردات از ایوو چین عبارتست‌از خرید محصولات موردنظر از شرکت‌های تولید کننده در این شهر. شما باید در ابتدا کالاهایی که قصد دارید آنها را از ایوو وارد کشور کنید انتخاب کرده و سپس اقدام به خرید آنها از تولیدی‌های موجود در ایوو کنید. برای خرید لازم است که یک نامه رسمی که شامل قیمت محصولات، تعداد آنها و ویژگی‎‌های فیزیکی‌شان باشد به تولیدی موجود در ایوو چین فرستاده و سپس منتظر تایید درخواست شوید.

این نامه رسمی پیش‌فاکتور نام دارد و بعد از ارسال به تولیدی چینی بررسی شده و اگر متناسب با شرایط تولیدی باشد، آن را تایید کرده و اقدام به تهیه اجناس مورد نیاز شما می‌کنند. البته این اجناس اگر مورد تایید بازرسان کنترل کیفی باشد آن را به گمرک شهر ایوو انتقال می‌دهند تا موانع قانونی برای صادرات به ایران برداشته شده و شما بتوانید آنها را به ایران وارد کنید.

خرید عمده از ایوو چین

قبل‌از اینکه بخواهیم چگونگی ترخیص کالا از گمرک شهر ایوو را توضیح دهیم لازم است که به این سوال پاسخ دهیم که چرا خرید عمده مناسب است؟ خرید عمده شامل دو ویژگی مناسب است که باعث شده کل محصولات شهر ایوو به صورت عمده به فروش برسند. اولا در خرید عمده شما محصولات را با قیمتی بسیار کمتر نسبت به فروش تکی خریداری می‌کنید و با قیمتی مناسب در بازار به‌فروش می‌رسانید.همین اختلاف قیمت سود حاصل از این نوع خرید است.

خرید عمده از ایوو چین

دوما با خرید عمده محصولات دیگر نیاز نیست هر ماه یکبار به ایوو سفر کرده و اجناس مورد نیاز خود را خریداری کنید. این دو ویژگی در نهایت باعث می‌شود که شما هزینه بسیار کمتری بابت واردات از ایوو چین پرداخت کرده و در عوض سود بیشتری هم کسب کنید. در خرید عمده همانند قسمت قبل باید یک پیش‌فاکتور یا پروفرما تهیه کرده و برای تولید کننده چینی ارسال کنید.

ترخیص کالا از ایوو چین

گفتیم که مرحله دوم واردات از ایوو چین عبارت است از ترخیص کالاهای ارسال شده به گمرک شهر ایوو. برای ترخیص کالاها لازم است که مدارکی مثل پروفرما، بارنامه و کارت بازرگانی را تهیه کرده و به اداره گمرک شهر ایوو ارسال کنید.

بازرسان اداره گمرک بعد از دریافت مدارک و تقاضای شما برای ترخیص کالا اقدام به بررسی کالاها کرده و اگر از نظر قانونی و کیفی مورد تایید بود برگه ترخیص آن را برای شما صادر می‌کنند. البته صدور این برگه با اخذ مبلغی به نام حق گمرکی میسر می‌شود که مقدار آن بسته به قوانین هر شهر چین و البته کالای خریداری شده متفاوت است.

کارگو از ایوو چین

در مرحله سوم واردات از ایوو چین شما باید کالاهای ترخیص شده را تحویل گرفته و اقدام به ارسال آنها از ایوو به ایران کنید. برای ارسال اجناس خریداری شده از ایوو و ارسال آنها به ایران می‌توانید از سه راه اقدام کنید. راه اول ارسال اجناس از طریق خشکی با قطار باری است. راه دوم ارسال اجناس از راه دریا و با کشتی باری است و راه سوم ارسال آنها از راه هوایی با هواپیمای باری است.

به طور کلی روش ارسال اجناس از کشوری به کشور دیگر با استفاده از یک وسیله حمل‌ونقل باری را کارگو می‌نامند. این روش کم‌هزینه‌ترین و البته امن‌ترین روش انتقال اجناس خریداری شده از چین به ایران است. از شهر ایوو عموما کارگو دریایی و هوایی برای ایران وجود دارد. بسته به نوع بار شما می‌توانید یکی از این کارگوها را انتخاب کرده و کالای خود را از ایوو به ایران ارسال کنید.

فورواردر از ایوو چین

شاید تا اینجای مقاله یک سوال بزرگ در ذهنتان نقش بسته باشد که آیا برای انجام تمام مراحل واردات از ایوو چین لازم است که خودمان به این شهر سفر کرده و شخصا خرید، ترخیص و ارسال کالا را انجام دهیم؟ پاسخ ما این است که نه لزوما. امروزه شرکت‌های واسطه بازرگانی زیادی وجود دارند که با داشتن افرادی به نام فورواردر در شهرهای مختلف چین اقدام به انجام کلیه مراحل خرید، ترخیص و ارسال کالا از ایوو چین می‌کنند.

شما می‌توانید با یکی از این شرکت‌ها ارتباط برقرار کرده و درخواست کنید تا کارهای واردات کالای شما از ایوو را انجام دهند. اما اینکه کدام شرکت را برای این کار انتخاب کنید نیز مهم است. در قسمت بعد یکی از بهترین شرکت‌ها برای انجام این کار را معرفی می‌کنیم.

فورواردر از ایوو چین

واردات از ایوو چین با شرکت بازرگانی وانیکس

برای انجام واردات از ایوو چین یکی از بهترین گزینه‌ها سپردن کارها به شرکت بازرگانی وانیکس است. این شرکت با تجربه زیادی که در امر واردات کالاهای مختلف از شهرهای گوناگون چین دارد می‌تواند به‌سادگی کارهای واردات کالای شما را انجام دهد

همچنین شما می‌توانید برای صادرات کالای خود نیز از شرکت وانیکس کمک بخواهید. مراحل صادرات کالا از ایران به شهر ایوو نیز درست مانند مراحل واردات است منتهی در اینجا جای واردکننده و صادرکننده عوض می‌شود.

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم هر آنچه لازم است راجع به واردات از ایوو چین بدانید را توضیح دهیم. به همین دلیل اول از اوضاع اقتصادی شهر ایوو شروع کردیم و توضیح دادیم که شهر ایوو به پایتخت عمده‌فروشی جهان معروف است.

سپس مراحل خرید اجناس، ترخیص کالا از گمرک ایوو و ارسال آنها از ایوو به ایران را بررسی کردیم. در نهایت نیز شرکت وانیکس را برای اینکه بتوانید مراحل واردات و صادرات به شهر ایوو را به راحتی انجام دهید به شما معرفی کردیم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

سوالات متداول درباره شهر ایوو

  • شهر ایوو چین به چه چیز معروف است و چه کالاهایی می‌توان از آن وارد کرد؟

شهر ایوو به پایتخت عمده‌فروشی جهان معروف است و هر کالای مصرفی کوچک را می‌توان به صورت عمده از آنجا خریداری کرد

  • مراحل واردات از ایوو چین کدامند؟

برای واردات کالا از شهر ایوو چین باید مراحل خرید، ترخیص کالا و ارسال اجناس به ایران طی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *