معرفی شرکت های بازرگانی واردات از چین

همان‌طور که می‌دانید داد و ستد یک بحث پیچیده بوده و نیازمند آن است که تجار با همه مراحل آن آشنایی داشته باشند. امروزه نهادهایی تأسیس شده‌اند که کار را برای تجار راحت کنند؛ یکی از این نهادها شرکت های بازرگانی واردکننده کالا از چین هستند. ما در این مقاله از وبلاگ وانیکس سعی داریم به معرفی شرکت‌ های بازرگانی واردات از چین پرداخته و مطالب مرتبط با آنان را بازگو کنیم. در ادامه با وانیکس همراه باشید.

 

 

چرا واردات از چین؟

چین مهم‌ترین شریک تجاری ایران و بزرگ‌ترین صادرکننده به کشور ما است. این کشور بیش از ۲۹ در صد تولید جهانی را بر عهده داشته و نزدیک به ۱۰ سال است در جهان حرف اول را از نظر تولید می‌زند. تهیه بسیاری از کالاها و ملزومات مصرفی در کشور ما امکان‌پذیر نبوده و یا تولید آنها صرفه اقتصادی ندارد. به همین خاطر واردکنندگان دست به واردات کالا از چین زده‌اند تا نیازهای کشور را بر طرف کنند. همچنین با واردکردن کالا از چین سوددهی خود را زیاد می‌کنند.

چرا واردات از چین؟

چین عرضه‌کننده انواع کالاها نظیر پوشاک، اسباب‌بازی، وسایل خانه، لوازم آرایشی بهداشتی، لوازم برقی، انواع گوشی‌ها و … می‌باشد. این کشور بازار جهانی را با تولید لوازم و تجهیزات الکترونیکی باقیمت‌های رقابتی، تسخیر کرده و سبب شده تا این محصولات با حجم و سرعت زیادی به اکثر کشورها صادر گردند. علاوه بر اینها فرصت‌های شغلی مناسبی توسط چین، برای صاحبان کسب‌وکارهای نوپا فراهم آمده است. حال که به اهمیت و چرایی واردات از چین پی بردید، بهتر است با برترین شرکت‌ های بازرگانی واردات از چین آشنا شوید و وظایف و خدمات آنها را ببینید تا در صورت نیاز، یکی از آنها را برای کار تجاری خود انتخاب کنید.

 

 

معرفی چند شرکت بازرگانی واردات از چین

۱. شرکت بازرگانی آسان تجارت

بازرگانی آسان تجارت به‌عنوان یکی از شرکت‌ های ارائه‌دهنده خدمات جامع بازرگانی، در کشور ایران، چین و آلمان به فعالیت می‌پردازد. این شرکت بازرگانی همه فعالیت‌های ذیل را با کمترین هزینه و در سریع‌ترین زمان ممکن برای تجار گرامی انجام می‌دهد:

معرفی چند شرکت بازرگانی واردات از چین

عقد قرارداد، مذاکره، بازرسی کالا و صدور گواهی بازرسی، انبارداری، بسته‌بندی، دریافت کالا، انجام حمل‌ونقل دریایی و هوایی، پیک آپ و آماده‌سازی کالا برای حمل، ترخیص و ترانزیت کالا، منبع‌یابی تولیدکنندگان و صادرکنندگان چین، واردات به‌صورت عمده و خورده، ارائه مترجم زبان مسلط به فرهنگ بازرگانی چینی به هنگام بازدید از کارخانه‌ها و نمایشگاه‌های واقع در این کشور.

 

 

۲. شرکت بازرگانی اسپادانا

شرکت بازرگانی اسپادانا با استفاده از تیمی با تجربه و مجرب در حوزه تجارت، تمامی خدمات مرتبط با واردات کالا از چین را برای تجار گرامی انجام می‌دهد. اسپادانا نیز جزو بهترین شرکت های بازرگانی واردات از چین است. در مراکز تجاری مهم چین، نمایندگانی از این شرکت بازرگانی وجود دارند تا واردات کالا از این کشور را تسهیل و تسریع کنند.

وجود این نمایندگان علاوه بر این امر باعث می‌شود، اگر نیاز فوری به برگزاری جلسات حضوری یا کنفرانس‌های تلفنی با فروشندگان چینی داشتید، جهت هماهنگی این جلسات اقدام کنند. همچنین بعد از عقد قرارداد و تا زمان آماده‌سازی سفارش، نمایندگان این شرکت در چین به‌صورت مداوم به دفاتر و کارخانه‌ها این کشور سرکشیده و اعتبار و عملکرد آنان را برسی می‌کنند.

 • در ادامه خدمات شرکت اسپادانا به طور کامل در تمامی مراحل واردات کالا از چین برسی می‌کنیم اعتبارسنجی محصول چینی و انجام مذاکرات لازم

اگر به دنبال این هستید که کالای خاصی را از چین وارد کنید؛ ولی مطمئن نیستید که کیفیت این کالا همان‌طور است که شما می‌خواهید یا نه؟ نمایندگان این شرکت می‌توانند به‌عنوان نماینده شما با فروشندگان چینی وارد مذاکره شده و کالای نمونه را برای شما ارسال کنند؛ اگر این کالای نمونه مورد تأیید شما بود، این نمایندگان شروع به چانه‌زنی برای عقد قرارداد و خرید محصول می‌کنند.

 • تأیید پیش‌فاکتور و منتقل کردن قسمتی از مبلغ خرید به فروشنده چینی

 قرارداد نهایی، بعد از ارسال پروفرما یا همان پیش‌فاکتور توسط فروشنده و تا آن توسط خریدار بسته می‌شود؛ بعد از این مرحله مبلغی به‌عنوان پیش‌پرداخت به فروشنده پرداخت شده و او شروع به آماده‌سازی کالای مورد نظر می‌کند.

 • حمل‌ونقل بار وارداتی

وقتی که محصول در چین آماده و بارگیری شد، همه امور مربوط به بارگیری، حمل، انبارداری و منقل کردن آن از چین به گمرکات کشور توسط این شرکت انجام می‌پذیرد.

 • پرداخت حقوق و عوارض گمرکی و گرفتن مجوزهای لازم

قوانینی که برای ورود کالا از چین به کشور وجود دارد همانند قوانین مربوط به واردات کالا از سایر کشورها است. (قوانین مربوط به واردات کالا در مقاله‌های دیگر وانیکس آورده شده‌اند). شرکت اسپاندا از تمامی مراحل و قوانین آگاه بوده و در جهت اخذ مجوزهای لازم برای واردات، تجار را هدایت می‌کند.

 • ترخیص کالا از گمرک

همان‌طور که در مقاله‌های قبلی نیز آورده‌ایم ترخیص کالا از گمرک یک محله اساسی تخصصی در تجارت است که بدون داشتن مهارت کافی در این کار ممکن است ضررهای مالی زیادی به تجار وارد شود، این شرکت با داشتن ترخیص‌کاران زبده این کار را برای بازرگانان راحت‌تر کرده است.

۳. شرکت سپاهان همراه

این شرکت نیز با دایر کردن دفاتر اختصاص در چین خدمات ارزنده و باکیفیتی را برای واردکنندگان در سریع‌ترین زمان ارائه می‌دهد از جمله:

 • بازرسی کالا

بازرسی یک بخش اساسی برای کنترل کیفیت کالاهای وارداتی است. این شرکت با بازرسی محصولات به شما این امکان را می‌دهد تا در مراحل مختلف تولید و قبل از بارگیری از سالم بودن کالا مطمئن شوید.

 • ترخیص کالا
 • خدمات انبارداری در مبدأ

خدمات انبارداری از سوی شرکت‌ها برای تاجران بسیار حائز اهمیت است؛ شرکت سپاهان همراه با ایجاد انبار ۵۰۰۰ مترمربعی پرند واقع در شهرک صنعتی تهران و همچنین انبار گوان جو در چین خیال بازرگانان را از این بابت راحت کرده است.

 • مترجم چینی و انگلیسی

  اغلب بازرگانانی که قصد خرید از چین را دارند نیازمند این هستند که با فروشندگان چینی ارتباط صحیح و اصولی برقرار کنند؛ شرکت سپاهان همراه با ارائه مترجم‌های خود علاوه بر اینکه به تاجران در برقراری ارتباط کمک می‌کند می‌تواند راهنمایی خوبی نیز برای آنان در مواجه بافرهنگ چینی باشد.

۴. شرکت بازرگانی وانیکس

یکی دیگر از بهترین شرکت های بازرگانی واردات از چین وانیکس است. این شرکت به طور کلی هر آنچه خدماتی که برای واردات اعم از یافتن تامین کننده، خرید، انبارداری، ترخیص از گمرک و حتی آموزش واردات را نیز ارائه می‌دهد. ارائه چک تضمینی برای راحتی خیال فرد واردکننده نیز از وجوه تمایز این شرکت بازرگانی است.

 این شرکت فروشندگان چینی را شناسایی کرده و آنان را از لحاظ قیمت و کیفیت کالا مقایسه می‌کند؛ در نهایت بهترین آنها را با توجه به حوزه تجارت شما، پیشنهاد می‌کند. سپس کمک می‌کند که مبلغ واریزی شما بدون دردسر به حساب فروشنده چینی واریز شود.

در بخش بعدی کالاها را از فروشنده چینی تحویل گرفته و انبارداری آنها را برعهده می‌گیرد. به طور کلی تمام مراحل ترخیص کالا و ارائه مجوزها توسط این شرکت انجام می‌شود تا کالای شما به انبار خودتان برسد.

 

 

مورد مهمی که این شرکت‌ های واردات از چین باید به آن توجه کنند این است که میزان سود و زیان خود را محاسبه کنند تا در طولانی‌مدت دچار اختلال نشوند. نحوه محاسبه سوددهی شرکت بازرگانی برای بهبود فعالیت آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در مطلب بعدی به بررسی محاسبه سود شرکت‌ها می‌پردازیم.

محاسبه سود شرکت بازرگانی

برای محاسبه سود شرکت باید این مؤلفه‌ها موجود باشند:

 • فروش خالص
 • بهای تمام شده کالای فروش رفته
 • سود یا زیان ناخالص
 • هزینه‌های عملیاتی
 • سود یا زیان خالص

برای به‌دست‌آوردن فروش خالص باید مانده‌حساب فروش در دفاتر را از مانده تخفیفات نقدی فروش و برگشت از فروش و تخفیفات کم کنیم. برای به‌دست‌آوردن بهای تمام شده کالای فروش رفته باید موجودی کالای اول دوره و خرید خالص طی دوره و هزینه‌های حمل کالا را باهم جمع بسته و منهای موجودی کالای پایان دوره کنیم.

محاسبه سود شرکت بازرگانی

برای فهم سود یا زیان ناخالص نیز فروش خالص و بهای تمام شده کالای فروش رفته را از هم کسر می‌کنیم. سود و زیان خالص هم از کسر هزینه‌های عملیاتی مانند هزینه‌های فروش و هزینه‌های اداری از سود یا زیان ناخالص به دست می‌آید.

 برای محاسبه هزینه عملیاتی، سود ناخالص را منهای هزینه‌های عملیاتی و هزینه‌های استهلاک ساختمان و اثاثیه می‌کنیم. با محاسبه این موارد نتایج فعالیت یک شرکت به دست می‌آید و سودده بودن با نبودن آن مشخص می‌شود و در نتیجه، تصمیمات مهمی در خصوص تغیر یا حفظ عملکرد شرکت گرفته می‌شود.

شرکت‌ های بازرگانی برای اینکه عملکرد صحیحی داشته باشند یکسری از اهداف را دنبال می‌کنند که برایتان خلاصه‌ای از آنان را آورده‌ایم.

اهداف شرکت‌ های بازرگانی

 • افزایش فروش
 • کسب رضایت مشتریان با تسریع و تسهیل وند واردات و صادرات
 • نیازسنجی بازار داخلی و رفع تقاضاهای آن
 • ارائه خدمات متناسب با در خواست‌های تاجران
 • شناسایی ظرفیت‌های بازار و ارائه محصولات جدید
 • ارائه مشاوره به بازرگانان در جهت تحقق اهدافشان
 • ایجاد بسترهای برای فروش الکترونیکی
 • تسهیل جریان نقدینگی
 • شناسایی فرصت‌های واردات و تلاش برای کسب سهم بیشتری از بازار هدف

سخن پایانی با وانیکس

در این مقاله سعی کردیم شمارا با مزایای تجارت از کشور اژدها نشان و بهترین شرکت های واردات از چین آشنا کنیم. تاجران گرامی اگر در روند کاری خود و واردات از چین به مشکلی برخوردند یا اگر نیازمند مشاوره بودند، تیم وانیکس هر لحظه آماده خدمات‌رسانی به آنان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *