سیستم معاملاتی NTD چیست؟

برای کاهش ریسک در تحلیل‌‌های خود می‌‌توانیم  ابزار‌های کارآمد را با یکدیگر ترکیب کنیم تا سیگنال‌‌هایی قدرتمند داشته باشیم؛ اگر شما قصد سرمایه‌گذاری در بازار‌های معاملات مالی را داشته باشید، یقینا از خود می‌پرسید که سیستم معاملاتی چیست و چگونه کار می‌کند. در ادامه همراه این بخش از آموزش اقتصادی شرکت وانیکس با موضوع سیستم معاملاتی همراه شوید.

 

 

تعریف سیستم معاملاتی NTD

سیستم‌های معاملاتی یک واسطه میان سرمایه‌گذاران و بازار‌‌های معاملاتی هستند و سفارشات افراد سرمایه‌گذار از طریق این سیستم‌ها به ثبت می‌رسد. معامله در بازار‌های سنتی دارای نقاط ضعف هستند، مانند نبود کنترل بر معاملات و همچنین نوسانات قیمت‌ها، یعنی مکانی مشخص برای انجام معاملات وجود ندارد. این موضوع باعث می‌شود که قیمت‌ها به آرامش نرسد و نوسان را تجربه کند، علت دیگر شکل‌گیری این سیستم‌ها، نظارت مستقیم روی قیمت‌ها می‌باشد.راهی دیگر برای کاهش ریسک معاملات پیروی از قوانین است، استراتژی معاملاتی را یک سیستم‌ معاملاتی با قدرت بالا در دنیا می‌شناسند. استراتژی NTD از ترکیب چند ابزار گوناگون به دست می‌آید تا ما توسط این استراتژی بتوانیم در تمام بازار‌های مالی، پرسودترین معاملات را انجام دهیم. در کل سیستم‌های معاملاتی دسته‌ای از قوانین مطابق با تحلیل‌های تکنیکال و یا قوانین ابداعی هستند که شما می‌توانید نقاط ورود و خروج مناسب را مشاهده کنید. بهتر این است که سیستم‌های معاملاتی در یک محدوده مشخص توسط یک حساب تمرینی (demo) تست گردند و سپس با یک حساب واقعی و با سرمایه‌ای کم معاملات انجام شوند.

تعریف سیستم معاملاتی NTD
تعریف سیستم معاملاتی NTD

میزان ضرر و مدیریت یک سرمایه از ارکان اساسی سیستم‌های معاملاتی است. شما موظف هستید که به تمام سیگنال‌های یک سیستم معاملاتی پایبند بوده و سلیقه‌ای بخشی از سیگنال‌ها را فیلتر نکنید، شما با عمل به این توصیه، سودده یا ضررده بودن آنها را مشاهده می‌کنید و می‌توانید تصمیمات بهتری بگیرید.سیستم معاملاتی NTD که به اختصار New Trading Dimensions گفته می‌شود؛ اگر با آموزش و تمرین همراه باشد، یقینا سودده بوده و دید سیستم معاملاتی را نسبت به بازار‌ها گسترده می‌کند.اندیکاتور‌های این سیستم معاملاتی در طی مدت‌ها مشاهده و بررسی رفتار‌های گذشته نمودار قیمت‌ها که با ابر کامپیوترها و افراد متخصص تنظیم شده است. در این سیستم اگر این آموزش‌ها توسط یک فرد به خوبی دریافت شود، در بازار‌های معاملاتی مالی کاملا موفق خواهید بود.

 

 

سیستم معاملاتی NTD در بازارهای مالی امروزی

امروزه بازار‌های مالی به یک مسیر طلایی تبدیل شده‌اند که برای موفقیت در این راه سختی‌هایی نیز وجود دارد، سرمایه‌گذاری در این بازار ساده به نظر می‌رسد، اما در واقع کسب سود از این بازار‌ها بدون طی دوره‌های آموزشی تقریبا نا‌ممکن است، یعنی یک سیستم معاملاتی در کنار طی یک دوره آموزشی یکی از عوامل کسب سود مستمر است. دکتر بیل ویلیامز بنیانگذار روش NTD، این روش را یک استراتژی با قدرت بالا معرفی می‌کند، اما بستگی به این دارد که عمیقا درک شود و می‌تواند دیدگاه یک فرد را به این بازار‌ها تغییر دهد، این تغییر باعث بهینه شدن زیر ساخت‌های بازار می‌شود و به سرمایه‌گذاری بهتر کمک کند.

سیستم معاملاتی NTD در بازارهای مالی امروزی
سیستم معاملاتی NTD در بازارهای مالی امروزی

هر روش معاملاتی باید به اندازه‌ای قوی باشد که بتواند تمام سوالات را پاسخ بدهد و یک استراتژی منسجم را به شکلی دقیق و به دور از احساسات بسازد. گفتن این نکته ضروری است که هیچ روش تحلیل تکنیکالی در بازار‌های مالی، کامل نیست و گاهی منجر به کسب سود نمی‌شود. نکته‌ای ضروری‌تر این باشد که تجمیع معاملات سودآور باشد، به این دلیل که تاکید می‌شود با استفاده از یک سیستم مدیریت سرمایه به صورت پیوسته سود کسب کنید.

 

 

روش NTD

روش NTD به یک فرد معامله‌گر کمک می‌کند تا با به کارگیری ابزار‌های موجود، به نتیجه‌ای دلخواه و کسب سود برسد. برای تحلیل نمودار، ابتدا ببینید رفتار‌های قیمتی به چه شکل بوده است، خطوطی که در نمودار قیمت‌ها  به شکل زیاد قطع می‌شوند، برای استفاده در این سیستم معاملاتی مناسب نیستند، به دلیل اینکه که امکان دارد زیان‌هایی را به معامله‌گران تحمیل کند. نمودار‌ها برای حصول اطمینان در تمام معاملات به کار می‌روند و برای استفاده موثر از سیستم معاملاتی NTD،  نیاز است که با یک دید تحلیلی خودمان به قیمت‌ها نگاه کنیم.

ریسک NTD

بعد از طی مراحل بالا یا به عبارت دیگر پیدا کردن آن دسته از دارایی‌هایی که برای ما با اهمیت باشد، سراغ جمع‌آوری لیست می‌رویم. این لیست باید دارای قابلیت معاملاتی بالا باشند، این قابلیت را می‌توان با اندیکاتور‌ها پیدا کرد، این توصیه ضروری را بدانید که هیچ پیش‌بینی کاملی در بازار‌های مالی وجود ندارد.این روش معاملاتی بر اساس دریافت و شکار روند‌های بزرگ عمل می‌کند. دکتر بیل ویلیامز اعتقاد دارد که قیمت‌ها آخرین چیزی است که در نمودار‌های تحلیلی تغییر می‌کنند، یک ابزاری قوی که قبل از تغییر قیمت‌ها و از هدف نهایی قیمت‌ها خبر بدهند، مثل یک روزنامه اقتصادی است که نتایج این بازار را به نمایش می‌گذارد.

شرکت‌های عظیم و معتبری در بازار‌های مالی به سرمایه‌گذاری اشتغال دارند که شما با خاطری مطمئن می‌توانید از طریق آن‌ها در هر بازار مالی یک سرمایه‌گذاری با ریسک کم را انجام می‌دهید. یکی از مجرب‌ترین شرکت‌ها، شرکت تجاری وانیکس است که یک شرکت در زمینه سرمایه‌گذاری و همچنین در زمینه واردات کالا متخصص باشد.

ریسک NTD
ریسک NTD

دکتر ویلیامز بعضی از اندیکاتورها را به همین دلیل ساخت و در کتاب خود نیز تشریح کرد که این اندیکاتورها به چه دلیل قبل از حرکت، تغییر می‌کنند. با بررسی چند نمونه از نمودار‌های قیمتی متوجه می‌شوید که همواره اندیکاتور‌ها قبل از حرکت قیمت‌ها، یک تغییر جهت را تجربه می کنند.

می‌توان این جمله را گفت که برای یافتن قابلیت‌های یک سیستم معاملاتی، از اندیکاتور‌ها استفاده کرد. این سیستم معاملاتی یک سیستم قوی و بر اساس تشخیص روند‌های بازار است، یکی دیگر از ویژگی‌های ارزشمند این سیستم ارائه نوعی افزایش به میزان سرمایه‌ها برای هر ترید و بدون دخالت احساسی و بر اساس منطق و وضعیت‌های بازار است.

قبل از افتتاح یک حساب واقعی یک حساب دمو باز کنید تا در معاملات حرفه‌ای شوید، حساب به صورت دمو یک حساب آزمایشی برای سیستم معاملاتی NTD است. شما می‌توانید با سرمایه‌ای غیر‌واقعی در بازار معاملاتی فعالیت کنید تا با فضای این بازار آشنایی پیدا کنید.

در کل شما می‌توانید درآمد زیادی از بازار‌های مالی کسب کنید، با این حال ریسک‌های بالایی نیز دارد که می‌تواند در مدتی کم سرمایه شما را کاهش دهد؛ اگر قصد تحلیلی بنیادی را دارید حتما به خاطر داشته باشید که سیستم معاملاتی NTD ابزار‌هایی بر اساس درآمد، رشد و ارزش سهام یک شرکت در بازاراست.

همانطور که می‌دانید جهت سرمایه‌گذاری از طریق این سیستم باید به سن قانونی رسیده باشید، برای سرمایه‌گذاری در این سیستم باید یک کد معاملاتی داشته و با این روش سرمایه‌گذاری خود را شروع کنید.

سخن پایانی

سیستم‌های معاملاتی بازار‌ها توسط همکاری انسان و ابزار‌هایی مانند کامپیوتر‌ها شکل می‌گیرند. هر اشتباه در زمان سرمایه‌گذاری به هر اندازه که باشد می‌تواند ضرر‌هایی را به فرد سرمایه‌گذار تحمیل کند، به این دلیل تولید‌کنندگان این سیستم‌ها در بازار‌های مالی تلاش می‌کنند تا با اضافه کردن امکانات جدید ضعف‌های سیستم‌های گذشته را اصلاح کنند.

متاسفانه نقدینگی کشور در بازار‌هایی مانند طلا، مسکن، خودرو و ارز موجب آشفتگی در اقتصاد، در بازار‌های مالی نیز مشاهده می‌شود که سرمایه‌های سرگردان می‌تواند موجب شاخصی غیر واقعی شود؛ یعنی اگر نقدینگی سرگردان به سوی این بازار‌ها نرود، اقتصاد کشور امکان دارد دچار نوسان شود. اگر هم این نقدینگی به سمت صحیح هدایت شود، اقتصاد می‌تواند به مسیر‌های رشد و توسعه هدایت شود.

شرکت‌های عظیم و معتبری در صندوق‌های تامین مالی به سرمایه‌گذاری اشتغال دارند که شما با خاطری مطمئن می‌توانید از طریق آن‌ها در هر بازار مالی یک سرمایه‌گذاری با ریسک کم را انجام می‌دهید. شرکت تجاری وانیکس در زمینه سرمایه‌گذاری در امور واردات و صادرات کالا تخصص دارد.

این شرکت با دارا بودن کوله‌باری از تجربه و به بهره‌مندی از افرادی حرفه ای در زمینه واردات کالا و سرمایه‌گذاری در بازار‌های مالی، آماده ارائه هر خدمتی به شما متقاضیان محترم در حوزه‌های ذکر شده است. شما مشتاقان سرمایه‌گذاری برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره در این حوزه، با راه‌های ارتباطی با متخصصان و کارشناسان این مجموعه در تماس باشید و از توصیه‌های مشاوران این شرکت نهایت بهره را ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *