ساعت الان دبی

تجارت با دبی برای ایران بسیار پر سود است، زیرا قطعا دبی یکی از برزگترین مراکز تجارت در حوزه بین الملل است؛ از همین رو یکی از بهترین قطب های صادرات و واردات در خاورمیانه همین کشور است . توجه تجار و سفر های آنان از سراسر دنیا به دبی باعث شده این کشور ، هماهنگ با تمام سلایق و علایق بازرگانان، انواع نمایشگاه های تجاری را در منطقه برگزار کند ؛ همچنین وجود سیستم بانکی باز و ارتباط با سایر کشور ها به راحتی ، برای ایران که روابط اقتصادی محدودی به دلیل تحریم ها با سایر کشور ها دارد، یک گزینه مهم به شمار می‌آید. ویژگی‌های اشاره شده در بالا تنها گوشه‌ای هزاران ویژگی دبی هستند که باعث شده‌اند این کشور به اولین مقصد اکثر تاجران مخصوصاً تاجران ایرانی تبدیل شود. همچنین این کشور به دلیل داشتن مناطق گردشگری زیاد نیز به مقصد تعداد زیادی از افراد تبدیل شد. حال با گفته شدن روابط بین ایران و دبی و همچنین دلایل سفر به آن، یکی از مواردی که باید به آن توجه شود ساعت الان دبی است؛ ینی تجار و گردشگران ضروری است بدانند ایران با دبی چقدر اختلاف ساعت دارد و این اختلاف چقدر می‌تواند در روابط و سفرهایشان مهم باشد.

 

 

اهمیت درک اختلاف ساعت میان کشورها

فرض کنید قصد دارید از ایران به دبی به دلایل مختلف سفر کنید. حال مثلاً زمان حرکت شما، در کشور ایران ساعت ۷  صبح است و با فرض اینکه مدت‌زمان پرواز خود را می‌دانید، قرار است ۱۰ ساعت دیگر به کشور مقصد برسید. آیا می‌دانید زمانی که به کشور مقصد می‌رسید، ساعت در آنجا چند است؟ یا اصلاً می‌دانید ساعت الان دبی چند است؟ شاید بر اساس یک محاسبه سطحی بگویند ساعت ۱۷ (۵ عصر) به آنجا خواهم رسید؛ اما آیا این درست است؟ شما حتی نمی‌توانید حدس بزنید در روز به آنجا می‌رسید یا شب، چه برسد به فهم دقیق ساعت رسیدن. پس با موارد گفته شده یکی از دغدغه‌های مسافران اختلاف ساعت بین کشور مبدأ و مقصد است. اگر این اختلاف زیاد باشد ممکن است باعث فشارهای جسمی و عصبی زیادی برای افراد بشود؛ به‌طوری‌که یکی از این مشکلات مرسوم، مشکلی به نام جت لگ است؛ این مشکل به دلیل اختلاف زمانی در شهرهای مختلف جهان رخ می‌دهد و موجب ایجاد ناراحتی‌های برای فرد می‌شود. برای غلبه بر این مشکلات و مدیریت فیزیک بدنی خود و تطبیق آن با ساعت کشور مدنظر، ضروری است با اختلاف زمانی بین کشور مبدأ و مقصد کاملاً آگاه بوده و روش محاسبه آن را بدانید.

اهمیت درک اختلاف ساعت میان کشورها

در مثال ما که مبدأ ایران و مقصد دبی در نظر گرفته شده، شما هنگام حرکت یا پرواز، برای تنظیم خواب خود و برنامه‌ریزی بهتر برای سفر، ضروری است بدانید ساعت الان دبی چقدر است؟ چقدر با ایران اختلاف زمانی دارد؟ چگونه ساعت الان دبی را محاسبه کنیم و سؤالاتی ازاین‌قبیل. محاسبه اختلاف زمانی بین کشورها در تجارت نیز بسیار مهم است؛ همان‌طور که در بالا نیز اشاره شد دبی یک قطب تجاری در منطقه و جهان است؛ بنابراین تاجران قبل سفر به آن، باید بدانند زمان رسیدن به آنجا ساعت در دبی چند است، تا سروقت به قرارهای کاری‌شان رسیده و دادوستد خود را به نحو احسنت انجام دهند.

 

 

همچنین جدا از اینها شاید اشخاصی در مقصد، منتظر شما باشند تا زمان دقیق رسیدن خود را به آنان اطلاع دهید و آنان برای رزرو هتل و … برنامه‌ریزی نمایند؛ پس برای اینکه مکاتبات تلفنی خود را به‌موقع انجام داده و به قرار ملاقاتتان برسید دانستن اختلاف زمانی بین مبدأ و مقصد ضروری است. تا الان اهمیت فهمیدن اختلاف ساعت بین کشورها را در سفر متوجه شدید، از این به بعد در ادامه می‌خواهیم باتوجه‌به سفرهای متعدد تجاری و سیاحتی افراد کشورمان به دبی، شمارا با اختلاف زمانی ایران و دبی آشنا کنیم و نحوه محاسبه ساعت الان دبی را بفهمیم.

اختلاف ساعت ایران و دبی

اگر تابه‌حال به دبی سفر کرده باشید، حتماً تجربه تغییر زمان را داشته‌اید. هنگام تماس بین تهران و دبی و یا برنامه‌ریزی برای سفر، باید این را در نظر داشته باشید که کشورها در مناطق زمانی متفاوت و مختلفی قرار دارند و ازاین‌رو زمان دبی از ساعت تهران جلوتر است. در دبی زمان استاندارد چهار ساعت، جلوتر از ساعت استاندارد جهانی می‌باشد. در این کشور ساعت در تمامی روزهای سال یکسان است؛ یعنی مثل ایران نیست که هر ۶ ماه، در ساعت کشور تغییرات انجام شود. (در ایران ساعت را در  ۱ فروردین ۱ ساعت به جلو و در یک مهر یک ساعت به عقب می‌کشیم). اگر قصد دارید در دبی با یکی از دوستانتان تماس بگیرید، قبل از هر چیزی ضروری است، ساعت الان دبی را دانسته و اختلاف ساعت بین ایران و دبی را در نظر بگیرید. دبی در فاصله ۶۰۱ کیلومتر از ایران واقع شده است و با آن نیم ساعت اختلاف زمان دارد؛ ساعت دبی نیم ساعت از ساعت ما جلوتر است. به‌عنوان‌مثال اگر در حال حاضر در ایران ساعت ۹ باشد ساعت الان دبی ۹ ونیم است.

 

 

ساعت الان دبی چند است

به‌آسانی می‌توانید با استفاده از یک مبدل زمان، اختلاف زمانی خود را با ساعت دبی و هر کجای دیگر دنیا حساب کرده و ساعت به‌وقت دبی را بفهمید. بهترین زمان برای یک کنفرانس تلفنی کاری یا تماس با دبی، مابین ساعت ۹ ونیم صبح تا ۶ عصر است. به دلیل اینکه یک ساعت کاری معمول در دبی، بین ساعت  ۹:۰۰ صبح تا ۱۷:۳۰ بعدازظهر می‌باشد.

ساعت الان دبی چند است

 سخن پایانی با وانیکس

در این مقاله در مورد اهمیت اختلاف زمانی بین کشورها در موقع سفر و… صحبت کردیم و فاصله زمانی ایران با دبی را بیان نمودیم. همان‌طور که گفته شد برای سفرهای تجاری و مصاحبه‌ات کاری در کشورهای دیگر چه به‌صورت حضوری و چه به‌صورت مجازی باید ساعت، به‌وقت آن مکان را بدانیم تا در کار و سفر خود موفق شویم.

 

 

امروزه وب‌سایت‌های وجود دارند که اختلاف زمانی همه کشورها باهم را مقایسه و بیان می‌کنند؛ فقط کافی است ما نام کشور مقصد را وارد کرده و ساعت الان آن و اختلاف آن با کشور مبدأ را به دست آوریم؛ بنابراین نباید زیاد نگران باشید. وبلاگ وانیکس هم سعی دارد اختلاف زمانی برخی کشورها با ایران را در مقالات خود بیاورد و هرچه بیشتر راهنمای شما عزیزان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *