همین حالا تماس بگیرید (هر ساعت از شبانه روز)

ریلیز در بازرگانی چیست؟

در ریلیز بازرگانی که به آن تلکس ریلیز هم می‌گویند، فروشنده کالا و یا محصول، اصل بارنامه را به شرکت حمل و نقل مبدا تحویل می‌دهد و از این شرکت حمل و نقل درخواست ریلیز کالا به مبدا را دارد. در چنین شرایطی، به وجود اصل بارنامه نیازی نیست و بدون وجود این مورد و با انجام عمل ریلیز در بازرگانی، مالکیت از دست فروشنده خارج می‌شود و در اختیار خریدار قرار می‌گیرد. در ادامه با اینکه ریلیز چیست به صورت کامل آشنا خواهیم شد.

 

 

حال که با مفموم ریلیز در بازرگانی به خوبی آشنا شدید، در ادامه این مقاله به اطلاعات مفید‌تری در مورد این فعالیت مهم بازرگانی می‌پردازیم تا اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کرده و در صورت نیاز به ریلیز بتوانید این فعالیت مهم را به راحتی انجام دهید.

تفاوت دریافت کالا با بارنامه و تلکس ریلیز چیست

دریافت کالا از فروشنده توسط خریدار، به دو روش انجام می‌گیرد که یکی از این روش‌ها با استفاده از بارنامه بوده و روش دیگری با استفاده از ریلیز می‌باشد. این دو روش از راه های مرسوم دریافت کالا هستند‌. اما در حال حاضر روش ریلیز به دلیل سادگی و سریع‌تر بودن جهت دریافت کالا، مرسوم‌تر می‌باشد‌‌. دریافت کالا با بارنامه و ریلیز با هم دارای تفاوت‌هاایی می‌باشد. برای آشنایی بهتر با هر کدام از راه‌های دریافت کالا با استفاده از بارنامه و ریلیز، به تفاوت آنهه با یکدیگر اشاره می‌کنیم:

تفاوت دریافت کالا با بارنامه و ریلیز

۱_ در دریافت کالا با ارائه اصل بارنامه، که این اصل بارنامه شامل سه نسخه اصل و سه نسخه کپی و یک نسخه کپی برابر اصل می‌باشد، باید از مشتری تحویل گرفته و آنها را به صاحب کالا تحویل داد. صاحب کالا این بارنامه را به گیرنده ارسال می‌کند و سپس محموله و یا کالای خود را دریافت می‌کند.

۲_ در روش دوم و یا همان روش ریلیز در شرکت های تجاری، اصل بارنامه توسط خط کشتیرانی صادر و سپس باطل می‌گردد و تنها با ارسال یک ایمیل به مقصد، دستور آزاد سازی محموله و یا کالا داده می‌شود و به این شکل کالا از مبدا به مقصر می‌رسد.

تفاوت این دو روش دریافت کالا در این موارد می‌باشد که با توجه به آنها می‌توان نتیجه گرفت؛ روش دوم یعنی روش ریلیز در بازرگانی، جزو بهترین راه‌های دریافت کالا می‌باشد. پس می‌توان با راه قانونی و تنها با ریلیز کردن و ارسال ایمیل، بار و کالای خود را از مبدا آزاد سازی کرده و به سرعت آن را تحویل گرفت‌.

 

 

مواقع کاربرد تلکس ریلیز چیست

ریلیز بازرگانی از جمله روش‌های رایج دریافت کالا و آزاد سازی مالکیت آن می‌باشد. این روش معمولا در مواقع مختلف کاربرد بالایی دارد که با توجه به این امر توجه بالایی به آن می‌شود و توسط شرکت‌های بازرگانی مختلف، ریلیز بازرگانی مورد توجه است. از جمله مواقعی که ریلیز بازرگانی کاربرد دارد می‌توان موارد زیر را نام برد:

  • زمانی که مقصد نزدیک است و بار سریع به مقصد می‌رسد، از ریلیز بازرگانی استفاده می‌شود. در این شرایط، فروشنده بعد از دریافت بارنامه با ایمیل، مدارک لازم که شامل گواهی مبدا، گواهی بهداشت، فاکتور، لیست بسته بندی و مجوزهای مورد نیاز دیگر را از طریق پست هوایی به سرعت ارسال می‌کند. سپس با توجه به درخواست ریلیز بازرگانی، نسبت به آزادسازی کالا اقدام می‌کند تا کالا به راحتی و به سرعت به دست خریدار برسد
  • هنگامی که کالا در ایام تعطیلات به مقصد می رسد نیز ریلیز بازرگانی انجام می‌گیرد‌. در روزهای تعطیل، اگر زمان کافی برای آزادسازی بار قبل از معافیت وجود نداشته باشد، ریلیز بازرگانی صورت می‌گیرد و محموله به سرعت به مقصد می‌رسد‌.
  • برخی از خریداران پس از اینکه از آوردن کالا به مقصد اطلاع کسب کردند، نسبت به تسویه حساب با فروشنده اقدام می‌کنند. فروشنده نیز معمولا به دلیل زمان کمی که برای تسویه حساب دارد، قبل از اینکه بار به مقصد برسد، مدارک را از طریق پست سریع به خریدار ارسال می‌کند. پس از تسویه حساب نیز خریدار نسبت به ریلیز در بازرگانی اقدام می‌کند. به این شکل بار به موقع آزاد شده و در هزینه‌های اضافی نیز صرفه جویی می‌شود.

مواقع کاربرد ریلیز در بازرگانی

در چنین مواردی ریلیز در بازرگانی به کار می‌آید و در بروز هر کدام از این موارد، در حال حاضر از ریلیز استفاده می‌شود. پس می‌توان با به دست آوردن اطلاعات مفید در این موارد، به راحتی اقدام به ریلیز کرده و بار خود را از مبدا به سرعت تحویل گرفت.

روش‌های انجام ریلیز بازرگانی به شکل قانونی

همان طور که می‌دانید و در مطالب قبل نیز به این موضوع اشاره شد؛ ریلیز بازرگانی رواج بالایی نسبت به دیگر روش‌های آزاد سازی کالا و محصولات دارد و با این روش، راه رسیدن کالا از مبدا به مقصد کوتاه‌تر و بهتر می‌شود. ریلیز بازرگانی باید راه‌های اصولی و قانونی خود را طی نماید تا بتوان بدون مشکل و دردسر، کالای خود را ارسال کرده و یا آن را تحویل گرفت‌. روش‌های انجام ریلیز بازرگانی به شکل قانونی به این صورت است که، باید محموله‌ای که آزاد می‌گردد تا به مقصد برسد، کاملا قانونی بوده و تمامی مجوزهای قانونی را برای خرید و یا رسیدن به دست مشتری داشته باشند. سپس باید بارنامه‌ای که مور تایید قرار می‌گیرد و به صورت ایمیل ارسال می‌گردد؛ کامل بوده و جزو اسناد معتبری باشد که بتوان با توجه به آن به آسانی و به شکلی درست فعالیت خود را درزمینه ریلیز در بازرگانی کالایی انجام داد. علاوه بر این، راه‌های انجام ریلیز و وسیله‌هایی که با استفاده از آنها کالا حمل و نقل می‌شود، باید مجوزهای لازم را داشته باشد و تمامی امور مربوط به آنها کاملا قانونی پیش برود. به این شکل این موضوع روند قانونی خود را طی می‌کند و افراد به کالای خود دست یافته و به این صورت آن را به فروش رسانده و به مشتریان خود در دیگر کشورها عرضه می‌کنند.

 

 

بهترین وسیله برای تلکس ریلیز چیست

با توجه به مطالب گذشته، دریافتیم که، ریلیز در شرکت های تجاری با ارسال بارنامه توسط ایمیل انجام می‌گیرد و به این شکل ریلیز در بازرگانی اتفاق افتاده و کالا از مبدا آزاد می‌گردد. حال باید بدانیم، وسیله‌ای که برای این معقوله مورد استفاده قرار می‌گیرد چه نام دارد. بیشتر امور بازرگانی با کشتی انجام می‌گیرد. امیدوارم تا اینجای مقاله تا حدی متوجه شده باشید که تلکس ریلیز چیست.

دستگاه تلکس ریلیز نیز یکی از دستگاه های چاپ تلگراف می‌باشد که می‌توان با استفاده از آن به راحتی به کشتی‌های دیگر در حال حمل و نقل کالا و محموله‌های شرکت‌‌های بازرگانی مختلف تلگراف داد. از این رو جهت تلکس ریلیز از پر کاربرد ترین دستگاه‌ها برای انجام امور مربوط به ریلیز در کشتی‌ها بوده و بیشترین کارایی را به خود اختصاص داده است.

وسیله ای برای ریلیز در بازرگانی
با استفاده از تلکس ریلیز دستور العمل‌های آزاد سازی آزاد سازی کالا از مبدا به مقصد مشخص می‌گردد و با تلگراف دادن فروشنده و خریدار با این دستگاه به کشتی‌های حمل ونقل محموله، روند فعالیت شرکت‌های بازرگانی مشخص می‌گردد. پس با توجه به این امر می‌توان با دستگاه تلکس ریلیز نیز آشنا شده و به راحتی دریافت که این کالا مهم‌ترین کاربرد را برای امر ریلیز در بازرگانی دارد و می‌توان مهم‌ترین فعالیت‌های بازرگانی را به وسیله آن به درستی انجام داد.

بهترین شرکت‌های بازرگانی برای تلکس ریلیز چیست

شرکت‌های بازرگانی پیشرفته، امروزه معمولا از روش ریلیز برای آزادسازی کالا استفاده کرده و به این شکل کالاهای خود را صادر و یا وارد می‌نمایند. در این بین، بهترین و نام آشنا‌ترین شرکت‌های بازرگانی وجود دارد که به صورت دقیق تر کار ریلیز در بازرگانی را انجام داده و به فعالیت می‌پردازند. بهترین شرکت‌های بازرگانی دارای حس مسئولیت بالایی بوده  و دارای تمامی مجوزهای لازم برای انجام فعالیت خود هستند.

همچنین بهترین قوانین را برای عرضه کالای خود وضع کرده و برای دریافت محموله‌ای نیز با قوانین خاص و شیوه‌های فوق العاده حرفه‌ای عمل می‌کنند. پس از ریلیز و آزاد سازی کالای خود، حمل و نقلی کاملا حرفه ای و بی نقص داشته و به درستی و بدون هیچ گونه ایرادی محموله را به دست مشتری خود می‌رسانند‌. در نهایت ترخیص کالا از گمرک را نیز به شیوه‌ای درست و اصولی انجام می‌دهند و با داشتن اسناد و مدارک معتبر، چنین اموری را به درستی به انجام می‌رسانند.

بهتربن شرکت‌های تجاری برای انجام ریلیز در بازرگانی، بسیار مشهور بوده و نام‌های تجاری معتبری دارند که به سادگی می‌توان در سایت‌های بازرگانی معتبر نیز آنها را یافت. این شرکت‌ها در هرزمان بهترین کالا را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند و با رعایت اصول کاملا درست، ریلیز را به انجام می‌رسانند. از این رو می‌توان با اطمینان کامل به آنها خرید محموله را از چنین شرکت‌های مورد اطمینان با خیال آسود انجام داد.

در این صفحه از سایت شرکت بازرگانی وانیکس با مفهوم دقیق ریلیز چیست آشنا شدید. بسیاری از واردکنندگان ناموفق ایرانی به درستی نمی‌دانند که ریلیز یعنی چه. اگر می‌خواهید یک تاجر موق باشید باید به زنجیره تجارت به درستی مسلط شوید. یکی از موضوعاتی که در زنجیره تجارت وجود دارد ریلیز است که به همین خاطر باید بدانید که تلکس ریلیز چیست. همچنین به آن تلکس ریلیز چیست هم می‌گویند.

مزایای کار با وانیکس

قرارداد مطمئن

تحویل درب انبار

خرید از هر فروشگاهی در سراسر دنیا

چک تضمینی

واریز هزینه خدمات پس از تحویل بار

حواله یوان و دلار

حواله با کارمزد بسیار پایین

حمل دریایی 70 تا 75 روزه از چین

حمل دریایی 20 تا 25 روزه از دبی

حمل هوایی از چین

حمل هوایی 35 تا 45 روزه از چین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *