روش های تامین مالی صادرات

به‌عنوان یک صادرکننده، نمی‌توانید صبر کنید تا خریدار هزینه کالایی را که شما ارسال کرده‌اید پرداخت کنید و مطمئناً نمی‌توانید صبر کنید تا خریدار کالا را بفروشد تا شما به پول خود برسید. اما، اگر بتوانید شرایطی را به خریداران خود ارائه دهید، فروش بیشتری خواهید داشت. می‌توان این شکاف را با روش های تامین مالی صادرات که از شما در طول معامله محافظت می‌کند، جریان نقدی قبل از صادرات را فراهم می‌کند و شرایط مطلوبی را برای خریدار شما ارائه می‌دهد، پر کرد.

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

تامین مالی صادرات

تامین مالی تجارت که در حال حاضر یک جایگاه تخصصی در بخش بانکداری و خدمات مالی است، زمانی تخصصی‌تر می‌شود که فقط بر ارتقا مالی صادرات تمرکز کند. تامین مالی صادرات و تامین مالی تجارت گسترده تر با وام های تجاری و رهنی تفاوت زیادی دارد. تامین مالی تجارت و تامین مالی صادرات باید برای بازه‌های زمانی طولانی‌تری در چرخه حیات معامله لحاظ شود؛ زیرا خریدار و فروشنده تا دو اقیانوس و ۱۰۰۰۰ مایل از هم جدا هستند. مدت زمان بیشتری برای برقراری ارتباط، حمل و نقل و دریافت پول بیشتر از تراکنش‌های محلی طول می‌کشد.

 • تامین مالی صادرات چیست؟
 • چرا تامین مالی صادرات مورد نیاز است؟
 • انواع روش های تامین مالی صادرات
 • هزینه های تامین مالی صادرات
 • شرایط تامین مالی صادرات
 • چه زمانی به تامین مالی صادرات نیاز دارید؟
 • مزایای تامین مالی صادرات از سوی دولت
 • خدمات وانیکس برای ارسال کالای شما

تامین مالی صادرات چیست؟

برخلاف مبادلات تجاری داخلی، تجارت بین‌الملل بسیار پیچیده‌تر است، این تجارت شامل سهامداران مختلفی از جمله حمل و نقل، خطوط کشتیرانی و نمایندگان گمرک است. علاوه بر این، تشریفات و فرآیندهای مختلفی در یک تجارت صادراتی معمولی دخیل است و از آنجایی که کالا از قبل تولید و در انتهای صادرکننده ارسال شده است، سرمایه گذاری برای آن معامله از قبل متعهد شده است تا زمانی که جریان نقدینگی وجود دارد، پول را بپردازد.

برای واردات از چین با وانیکس کلیک کنید

تامین مالی صادرات چیست؟
تامین مالی صادرات چیست؟

برعکس در موارد متعددی، واردکنندگان ممکن است برای یک محصول معین پیش پرداخت (به صادرکننده) نیز بپردازند و واردکننده باید منتظر بماند تا بتواند آن کالا را قبل از فروش بیشتر در بازار داخلی در اختیار بگیرد. تامین مالی در امر صادرات شاخه‌ای در امور مالی است که به طور خاص به رفع این مشکلات جریان نقدی که مختص صادرکنندگان است، کمک می‌کند.

کارت بازرگانی چیست و چگونه می‌توان کارت بازرگانی گرفت.

چرا تامین مالی صادرات مورد نیاز است؟

به عبارت ساده، شرکت‌ها از منابع مالی صادراتی به یک دلیل ساده برای تسریع رشد کسب و کار استفاده می‌کنند. باقی ماندن بخش عظیمی از سرمایه در گردش در سفارش تولید قبلی باعث می‌شود صادرکننده نتواند اولین سرمایه‌گذاری را در دسته بعدی مواد خام یا محصول نهایی انجام دهد و در نتیجه روند رشد را حتی بیشتر به تاخیر می‌اندازد.

برای واردات از دبی با وانیکس کلیک کنید

روش های تامین مالی صادراتی مانند اعتبار قبل از ارسال یا بسته بندی پس از ارسال معمولاً این مشکلات را با باز کردن قفل منابع مالی مورد نیاز برای صادرکننده حل می‌کنند که به او امکان می‌دهد در ازای پرداخت هزینه‌ای کوچک، تجارت خود را سریع‌تر گسترش دهد.

انواع روش های تامین مالی صادرات

تراکنش‌های صادراتی نیز تحت‌تاثیر بررسی‌های لازم برای تامین مالی تجارت بین‌المللی قرار می‌گیرند، الزامات CIS مشتری خود و قوانین ضد پولشویی را بشناسید که ارائه‌دهندگان امور مالی صادرات و تجارت را وادار می‌کند کارهای سنگین را انجام دهند. قابلیت اطمینان و تناسب واردکنندگان و صادرکنندگان نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

برای صادرات به قطر با بهترین قیمت و در کمترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

در حالی که تراکنش‌های واردات-صادرات با پول نقد پیش‌خرید، خریدهای محموله و حساب باز انجام می‌شوند، بنابراین ما بر ۸۰ تا ۹۰ درصد صنعت متکی هستیم که بر تامین مالی صادرات حرفه‌ای و با ارزش افزوده متکی است.

انواع روش های تامین مالی صادرات
انواع روش های تامین مالی صادرات

صندوق تجارت جهانی آماده است تا خدمات تامین مالی صادرات را برای شما گسترش دهد. به روش های تامین مالی در امر صادرات در زیر نگاهی بیندازید تا بیشتر بدانید و تعیین کنید که کدام روش را ترجیح می‌دهید. تقاضا برای تامین مالی در امر  صادرات در بحبوحه کمبود تامین مالی تجارت در جهان همچنان در حال افزایش است. از آنجایی که تأمین مالی صادرات کافی، به ویژه برای شرکت‌های کوچک و متوسط (SME) دشوار می‌شود، تأمین مالی در امر صادرات جهانی واقعاً برجسته است؛ زیرا ما به ارائه جریان بی‌وقفه تأمین مالی تجارت ادامه می‌دهیم:

 • اعتبار اسنادی

خدمات تامین مالی در امر صادرات شامل دستورالعمل‌های تهیه پیش‌نویس اعتبار اسنادی است که از خریداران می‌پذیرید و همچنین خدمات تأیید اعتبار اسنادی برای صادرکنندگان نیز در این دسته قرار دارند.

 • تضمین بانکی

وقتی تامین مالی صادرات شامل ضمانت‌های بانکی برای تضمین تعهدات واردکننده می‌شود، به صادرکننده توصیه می‌شود در صورتی که واردکننده طبق قرارداد پرداخت نکند، درباره شرایط مذاکره می‌کنیم.

 • کسب درآمد

ابزارهای مالی را برای تامین مالی در امر صادرات و تامین مالی پیش از صادرات برای سرمایه در گردش و هزینه‌های حمل و نقل با هزینه کم و تقریباً بدون ریسک، پولی می‌کنیم.

 • فاکتورینگ

زمانی که شرایط خرید جذابی را به واردکنندگان خارجی ارائه می‌دهید تا مزیت رقابتی کسب کنید، فاکتورینگ حساب‌های دریافتنی غیرمجاز بسیار کم هزینه را برای تامین مالی در امر صادرات پیشنهاد می‌شود.

برای حمل کالا از چین با وانیکس با بهترین هزینه کلیک کنید

هزینه های تامین مالی صادرات

هزینه‌های وام، از جمله نرخ بهره، بیمه و کارمزد متفاوت خواهد بود. هزینه کل و تأثیر آن بر قیمت محصول و سود حاصل از معامله باید قبل از ارائه پیش فاکتور به خریدار به خوبی درک شود.

هزینه های تامین مالی صادرات
هزینه های تامین مالی صادرات

شرایط تامین مالی صادرات

هزینه‌ها در طول دوره افزایش می‌یابد. روش‌های مختلف تامین مالی برای کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت در دسترس است. صادرکنندگان باید از محدودیت‌های تامین مالی آگاهی کامل داشته باشند تا راه حل مناسب را با مطلوب ترین شرایط برای فروشنده و خریدار تضمین کنند.

برای استفاده از خدمات ترخیص کالا وانیکس کلیک کنید

چه زمانی به تامین مالی صادرات نیاز دارید؟

همانطور که قبلاً گفته شد، به عنوان یک صادرکننده، ممکن است در مراحل مختلف چرخه تجاری خود به تامین مالی صادرات نیاز داشته باشید، از جمله:

 • قبل از ارسال
 • ارسال پست
 • تامین مالی در مقابل جمع آوری فاکتورها و در مراحل مختلف چرخه سرمایه در گردش.
 • تامین مالی مورد نیاز در صورت تعلیق یا حذف کمک‌ها و مزایای صادرات.

مزایای تامین مالی صادرات از سوی دولت

جدای از این منابع، دولت نیز می‌تواند منبع مهمی برای تامین مالی شما باشد، از طریق مزایای صادراتی که می‌خواهید کسب کنید. کمک‌های مالی دولت و سازمان‌های آن شامل اقداماتی مانند طرح مجوزی است که در صورت استفاده از کالاها به‌عنوان نهاده برای محصولات صادراتی، از عوارض واردات چشم‌پوشی می‌کند.

برای خرید از چین و واردات آن به ایران کلیک کنید

طرح‌های بازپرداخت گمرک که عوارض و مالیات‌های پرداخت شده برای سازمان‌ها را به صادرکنندگان بازپرداخت می‌کند. برای محصولات الکترونیکی، طرح کالاهای سرمایه‌ای تشویق صادرات بدون عوارض که در واردات کالاهای سرمایه‌ای موجود است؛ و طرح EPCG Duty Credit Scrip پس از صادرات که به صادرکنندگان این امکان را می‌دهد که بازپرداخت عوارض پرداخت شده به مقامات گمرکی را مطالبه کنند.

برای استفاده از خدمات کارگو از چین کلیک کنید.

خدمات وانیکس برای ارسال کالای شما

شما برای اینکه بتوانید تجارت پر سودی داشته باشید باید از طریق قانونی و بر اساس قانون‌های تعیین شده از سوی دولت به تجارت بپردازید. اگر تجربه کافی در زمینه صادرات ندارید یا علاقه‌مند هستید شخص دیگری این کار را در امنیت و صحت کامل برایتان انجام دهد با مشاوران شرکت بازرگانی وانیکس تماس بگیرید. شرکت وانیکس در ازای صحت و سلامت کالای شما چک تضمینی به شما ارائه می‌دهد.

برای خرید از علی بابا چین کلیک کنید.

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

33 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست