همین حالا تماس بگیرید (هر ساعت از شبانه روز)

دستمزد کارگران در چین چقدر است

اشخاصی که به دنبال اشتغال در کشور چین هستند باید بدانند که معمولا میزان درآمد در کشور چین (Salary in China) مبلغ چشمگیری می‌باشد. در اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی، دفتر ملی آمار کشور چین اذعان کرد که دستمزد در سه‌ ماهه اول سال ۲۰۱۹ میلادی در حدود ۸.۷٪ افزایش یافته است. این موضوع نشان می‌دهد که کلیه کارمندان و کارگران در این کشور از دستمزد بالاتری برخوردار شده‌اند. در ادامه با این مقاله با موضوع دستمزد کارگران در چین با ما همراه شوید.

 

 

عوامل مختلف تاثیر گذار بروی دستمزد کارگران چینی

به‌طور کلی عوامل متعددی وجود دارند که تاثیرگذار بر روی مقدار درآمد ماهانه در کشور چین تأثیر بگذارند. از جمله این آیتم‌ها می‌توان به مواردی مانند: اندازه تحصیلات عالی، جنسیت و همچنین سابقه کاری و نیز محل کار متقاضی اشاره نمود. به عنوان مثال داشتن سابقه کاری یکی از عوامل بسیار مؤثر است بطوری که اگر فرد متقاضی بیش از پنج سال سابقه کار داشته باشد حدود سی و شش در صد به درآمد ماهانه در کشور چین (Monthly income in China) برای فرد اضافه می‌شود. همچنین در مورد میزان تحصیلات دانشگاهی، قاعدتا هر چقدر که مدرک تحصیلی شخص از مقدار اعتبار بیشتری برخوردار باشد اندازه درآمد در چین هم بیشتر خواهد بود. به‌ طور مثال افراد با مدرک لیسانس به اندازه ۲۹% افزایش درآمد دارند. اما نکته اعجابآنگیز در زمینه شرایط شغلی نا برابری میزان درآمد در کشور چین و وجود محدودیت‌های جنسیتی در کشور چین است. زندگی کارگران چینی به این گونه است که حقوق یک کارگر در چین برای مردان در حدود ۱۴% بیشتر از درآمد زنان در چین است. اینکه همچین مسائلی در قرن حاضر مطرح و حتی عملی شده است واقعا آزاردهنده می‌باشد.

عوامل مختلف تاثیر گذار بروی دستمزد کارگران چینی

طبیعی است که درآمد در کشور چین بسته به تحصیلات عالی قابل تغییر است و میزان درآمد در کشور چین برای کسانی که تحصیلات بالا دارند بیشتر است، ولی سئوال اینجاست که مدرک چقدر می‌تواند پول بیشتری به درآمد ماهانه و یا سالانه شما اضافه کند؟ در ادامه این مقاله به این موضوع و درامد مردم چین در مقاطع مختلف تحصیلی بصورت دقیق‌تری می‌پردازیم.

 •   اشخاصی که دارای گواهینامه یا مدرک دیپلم هستند بصورت میانگین هفده درصد بیشتر از هم سن و سال‌های خود که فقط به سطح دبیرستان دستیابی داشتند درآمد دارند.
 •  کارکنانی که مدرک تحصیلی لیسانس دریافت کرده‌اند بیست و چهار درصد بیشتر از اشخاصی که فقط موفق به گرفتن گواهینامه یا مدرک دیپلم شده‌اند حقوق ماهیانه دارند.
 • به اشخاصی که مدرک کارشناسی ارشد دریافت کرده‌اند، درآمدی تعلق می‌گیرد که بیستو نه درصد بیشتر از اشخاص دارای مدرک لیسانس است.
 •  و در آخر، دارندگان مدرک تحصیلی دکترا به‌صورت میانگین بیست و سه درصد بیشتر از دارندگان مدرک کارشناسی ارشد درآمد دارند.

 

 

دستمزد کارگر چینی بیشتر از کارگر ایرانی است

به گفتخ نایب رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران در ایران با قیاس دستمزد و درآمد ماهیانه کارگر ایرانی و خارجی بیان کرد: زمانی صنعتگران در ایران حقوق کارگر ایرانی را بسیار بالا می‌دانستند و در کشورهایی مانند آفریقا یا کشور چین سوله‌ می‌گرفتند و کارگاهی راه‌اندازی می‌کردند و از کارگر چینی که دستمزد بسیار پایینی داشت استفاده می‌کردند.

دستمزد کارگر چینی بیشتر از کارگر ایرانی است

آنها حتی حاضر بودند گمرکی آن کالا را پرداخت کنند و وارد کشور کنند چون برایشان به صرفه‌تر بود اما حالا شرایط به صورتی است که حتی کارگران افغانستانی که سالها در کشورمان ایران زندگی می‌کردند به خاطر پایین آمدن زیاد میزان دستمزد به کشور خودشان برگشته‌اند. متاسفانه هم اکنون حقوق و دستمزد یک کارگر چینی از کارگر ایرانی بسیار بیشتر است که نشان می‌دهد ما راه را به درستی طی نکردیم و دستمزد کارگر را قربانی مشکلات تولید کرده‌ایم.

 

 

معایب کار در چین

 • باید دانست که خارجی‌هایی که در خاک کشور چین موفق به مدرک تحصیلی شده‌اند یا دوره کارآموزی را طی می‌کنند، و همچنین اشخاص تحت تکفل خارجی هایی که اجازه کار در کشور چین دارند، نمی‌توانند از منظر قانونی موفق به دریافت کار شوند. کارفرمایان مجبور هستند یک قرارداد کاملا قانونی با کارمندان خارجی خود  تنظیم کنند .اضافه بر این، کارفرمایان حتی نمی‌توانند کارگران را در آموزش زبان خارجی نیز مشغول کنند. اگرچه مراحل بسیاری برای دریافت مجوز اقامت در آنجا وجود دارد ، ولی عواقب رعایت نکردن نکات  قانونی‌ای که توضیح داده شد، بسیار جدی و خطرناک است.
 • یادگیری زبان چینی یک مانع بسیار بزرگ برای افرادی که قصد مهاجرت به کشور چین (Immigrating to China) را دارند می‌باشد. هنگامی که فردی وارد کشور چین می‌شود، احتمال اینکه او بتواند به زبان محلی صحبت کند، بخواند یا توانایی نوشتار داشته باشد بسیار اندک است. این از بسیاری از زوایا می‌تواند به یک مانع جدی مبدل شود: در محل کار، خارج از شهر و سایر موارد دیگر. بسته به توان فرد برای یادگیری زبان محلی، امکان دارد ماه ها یا حتی سال ها بطول بی‌انجامد تا شخص بتواند مکالمه‌های راحت را به مقدار قابل نیاز به زبان چینی ماندارین صحبت کند.
 • یکی دیگر از معایب کار در کشور چین، محدودیت های شدید بی شماری در استفاده از اینترنت اعمال شده؛ این محدودیت‌ها و فیلترینگ‌ها آن دسته از خارجیانی را که عادت دارند همه چیزهایی که می‌خواهند بطور آنلاین در دسترس باشد بسیار دشوار می‌کند. راه حل برای این مسئله یک (وی پی ان) واقعا پیشرفته می‌باشد، ولی اینها همیشه قابل اعتماد و اتکا نیستند. بر این اساس، شما باید آماده باشید تا به نسخه اینترنت ملی چینی، برنامه ها یا وب سایت هایی که در کشور چین طراحی و قابل استفاده هستند، عادت کنید.
 • موضوع بعدی کاملاً به شهر و محل تحصیل شما در کشور چین وابسته است، ولی آلودگی هوای شهرهای بزرگی مانند شهر پکن و یا شهر شانگهای با شهر آلوده‌ای مانند تهران برابری کرده و حتی به مراتب شدید‌تر است. آلودگی تنها به هوا ختم نمی‌شود و حتی به رودخانه‌های طبیعی و آب شهری نظیر شهر پکن (بیجینگ) نیز سرایت کرده است. متاسفانه دولت چین اقدام جدی و خاصی در رابطه با آلودگی شدید هوا و محیط زندگی مردم انجام نمی‌دهد و در بعضی مواقع مواردی نظیر طوفان شن در بعضی از شهرها نیز گرد و خاک و آلودگی شدیدتری را در محیط زندگی مردم پراکنده می‌کند.

معایب کار در چین

مزایای کار در چین

 • نخستین مزایا بسته به منطقه و شهری که در آن زندگی می‌کنید، زندگی در کشور چین بسیار ارزان و به صرفه است. این موضوع به خصوص زمانی صدق می‌کند که شما شغلی داشته باشید که اجاره بهای خانه شما به وسیله کارفرمای شما پرداخت شود یا به آن یارانه مطلوبی تعلق بگیرد. حتی اگر هر ماه احتیاج به پرداخت اجاره بهای خود داشته باشید، بازهم خواهید فهمید که اندوخته کافی برای بیرون رفتن برای غذا خوردن و گشت و گذار و سفر به مکان های دیدنی، کافی می‌باشد. زندگی ارزان از اصلی ترین دلایل مزایای کار در کشور چین است که همین مسئله بخش زیادی از معایب و سختی کار در کشور چین را پوشش می دهد. شما می‌توانید جهت واردات به این کشور سفر کنید و با زندگی کردن و جا افتادن در این کشور و اللخصوص آشنایی بیشتر با تولیدی ها به امر واردات به ایران بپردازید.
 • ایجاد کسب و کارهای جدید در کشور چین. جالب توجه است که در سال اخیر ۱۳.۶ میلیون شغل تازه در کشور چین به وجود آمده است که بازار شغلی پر درآمد تری را نسبت به بسیاری از کشورهای غربی و آمریکایی ارائه داده است.

مزایای کار در چین

 • یکی از اصلی ترین دلایل انتخاب کشور چین برای کار این هست که کشور چین به عنوان دومین اقتصاد عظیم دنیا بعد از ایالات متحده آمریکا، سریع ترین رشد مصرف کننده در دنیا و عظیم‌ترین اقتصاد تولید بین‌المللی را نیز برای خود ثبت کرده است و از اصلی ترین مزیت های کار در کشور چین می باشد.

واردات انواع کالا از چین با وانیکس

شما تاجران و بازرگانان ایرانی می‌توانید کالای مورد احتیاج خود را از طریق شرکت‌های مورد اعتماد که در کشور چین دارای دفتر معتبر و انبار هستند وارد کنید. شما می‌توانید به وسیله شرکت وانیکس واردات را به خودیه خود انجام دهید. شرکت بازرگانی وانیکس ارائه دهنده خدمات وارداتی از صفر تا صد می‌باشد. شما می‌توانید واردات خود را از ۲ کشور چین و دبی انجام دهید. واردات کالای مورد نظر به وسیله شرکت بازرگانی وانیکس دارای ضمانت صد در صدی کالا می‌باشد. به این صورت که شما در زمان بستن قرارداد واردات هر کالایی با شرکت تجاری و بازرگانی وانیکس، چک ضمانت به اندازه ارزش کالای وارداتی خود دریافت کنید.

 

 

درباره وانیکس

شرکت حمل و نقل بین المللی شهریار سازان سرمستان با نام تجاری وانیکس فعالیت خود را از سال ۱۳۸۹ با هدف تسهیل فرآیند واردات آغاز نمود. شرکت وانیکس از انتخاب تامین کننده و خرید کالا برای شما در کشورهای چین امارت و هند سپس حمل و نقل آن از کشور انتخابی و تحویل کالا درب انبار در کنار شما می باشد و به سرتاسر ایران نیز خدمات می دهد. تفاوت کار با وانیکس این است که این شرکت بازرگانی برای گارانتی به مشتریان خود چک تضمین می هد.

مزایای کار با وانیکس

قرارداد مطمئن

تحویل درب انبار

خرید از هر فروشگاهی در سراسر دنیا

چک تضمینی

واریز هزینه خدمات پس از تحویل بار

حواله یوان و دلار

حواله با کارمزد بسیار پایین

حمل دریایی 70 تا 75 روزه از چین

حمل دریایی 20 تا 25 روزه از دبی

حمل هوایی از چین

حمل هوایی 35 تا 45 روزه از چین

2 دیدگاه برای “دستمزد کارگران در چین چقدر است

 1. سجاد گفته:

  یه کلمه از دستمزد و شرایط کاری که جز تراکتور نمیتونه تحمل کنه نگفتید

  • تیم تولید محتوا وانیکس گفته:

   سلام و درود
   بله شرایط کاری سختی داره کشور چین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *