آیا خرید یوان چین برای سرمایه‌ گذاری مناسب است؟

نقل و انتقالاتی که بین ایران و دیگر کشورها انجام می‌پذیرد، با استفاده از ارز رایج کشور فروشنده محصول صورت خواهد گرفت. چین یکی از کشورهای تجاری است که با ایران روابط خوبی دارد و بسیاری از بازرگانان کالاهای وارداتی را از این کشور وارد می‌کنند. از سریع‌ترین راه‌های انتقال حواله و تبادلات ارزی، خرید یوان چین است که به طور روزافزون بر ارزش این حواله کاربردی افزوده می‌شود. در ادامه این صفحه از سایت شرکت بازرگانی وانیکس به این موضوع خواهیم پرداخت که آیا خرید یوان چین برای سرمایه‌گذاری مناسب است؟ برای خرید یوان چین با وانیکس با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

خرید یوان چین

برای خرید یوان چین با وانیکس با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

چین در سال ۲۰۱۳ دومین قدرت اقتصادی جهان شناخته شد و به همین خاطر توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران در سراسر جهان و ایران را جلب کرد. همین موضوع باعث شد تا تاجران و بازرگانان برای دریافت این ارز اقدام کنند. امروزه یوان چین به دلار ایالات متحده وابسته است، اما به‌سهولت سرمایه‌گذاران بسیاری در صنایع مختلف از این روش برای سرمایه‌گذاری و نقل و انتقالات کالا‌های خود استفاده می‌کنند.

برای واردات از چین با وانیکس کلیک کنید

برای واردات از دبی با وانیکس کلیک کنید

برای حمل دریایی از چین با وانیکس کلیک کنید

در این مطلب به بررسی خرید یوان چین برای سرمایه‌گذاری پرداخته و موارد زیر را مطالعه خواهید کرد:

 • موقعیت یوان در بازار جهانی
 • صندوق سرمایه‌گذاری مشترک
 • حفظ سرمایه با خرید ارز یوان چین
 • روش‌های امن برای خرید حواله یوان
 • سرمایه‌گذاری در یوان دیجیتال
 • آینده طلایی در انتظار سرمایه‌گذاران یوان چین
 • سخن پایانی

موقعیت یوان در بازار جهانی

استفاده از ارز یوان در تمام نقاط جهان تثبیت شده است و در سال‌های آینده به یکی از بزرگ‌ترین ذخایر سرمایه‌گذاری جهانی تبدیل می‌شود. یکی از مهم‌ترین اقداماتی که کشور چین برای ثبت، بالا رفتن ارزش و اعتبار یوان انجام داده، تنظیم و عقد قرارداد و امضای توافق‌نامه‌هایی با کشورهای استرالیا، تایلند، روسیه، ژاپن و ویتنام است.

برای استفاد ه از خدمات مشاوره واردات وانیکس به صورت رایگان کلیک کنید.

موقعیت یوان در بازار جهانی
موقعیت یوان در بازار جهانی

با این کار، این کشورها توانسته‌اند بدون تبدیل ارز خود به دلار، به طور مستقیم و با استفاده از ارز یوان چینی معاملات گسترده در سطح جهانی انجام دهند. صندوق بین‌المللی پول نیاز دارد که چین بازار سرمایه خود را آزاد کند. به عبارت بهتر، یوان به طور آزاد در بازارهای ارز خارجی فروخته می‌شود؛ بنابراین دستور خواهد داد که در بانک‌های مرکزی یوان به نشانه ارز ذخیره نگه‌داری شود.

کارت بازرگانی چیست و چگونه می‌توان کارت بازرگانی گرفت.

صندوق سرمایه‌گذاری مشترک

یکی از بهترین‌ روش‌های سرمایه‌گذاری، خرید و قراردادن یوان در پلتفرم سرمایه‌گذاری صندوق قابل معامله در بورس است. خرید سهام ETF  به‌وسیله حساب کارگزاری بین‌المللی انجام می‌شود. متقاضیان می‌توانند به‌جای خرید یک شرکت یا برند، ارز یوان یا سبدی از ارزها که شامل ارز یوان چین نیز می‌شود خریداری نمایند.

برای انجام گروپاژ با بهترین قیمت با وانیکس کلیک کنید.

به طور مثال یک صندوق استراتژی سرمایه‌گذاران را قادر می‌سازد که به‌وسیله حساب کارگزاری خود در ارز یوان چین سرمایه‌گذاری کنند. این صندوق کارمزدی حدود ۴۵/۰ درصد به نشانه بهای مدیریت سالیانه دریافت می‌نماید. بعلاوه سرمایه‌گذاران یوان می‌توانند همزمان به دنبال ارزهای نوظهور در بازار و صندوق‌های سرمایه‌گذاری دیگر که هزینه پایین‌تری دارند، باشند.

برای استفاده از خدمات واردات ته لنجی با وانیکس با کمترین هزینه کلیک کنید.

حفظ سرمایه با خرید ارز یوان چین

در سال‌های گذشته سرمایه‌گذاران بزرگ، جهت سرمایه‌گذاری و نیز جلوگیری از افت سرمایه فعلی خود دست به خرید و ذخیره دلار می‌زدند. اما هم‌اکنون دلار در مقایسه با سایر ارزهای جهانی افت بسیاری داشته و موجب ضررهای فراوان برای سرمایه‌گذاران این ارز جهانی شده است. در این میان خرید حواله یوان برای سرمایه‌گذاری افزایش قابل توجهی داشته است. به شکلی که فعالان این بازار از یوان به‌عنوان یکی از رقبای اصلی دلار یاد کرده‌اند.

برای شرکت در دوره آموزش واردات تا کسب درآمد بالا با وانیکس و معرفی بهترین و پرسودترین کالاها برای واردات کلیک کنید

 با تضعیف ارزش و اعتبار دلار، سرمایه‌گذاران به دنبال راهی برای حفظ سرمایه اصلی و سود بسیار هستند. به همین دلیل شرکت‌ها و دپارتمان‌های معتبر و بزرگی در سراسر جهان برای حفظ سرمایه و ایجاد روشی برای سرمایه‌گذاری مطمئن راه را برای سرمایه‌گذاران این بازار پر سود هموار نموده‌اند.

برای استفاده از خدمات کارگو از چین وانیکس کلیک کنید

حفظ سرمایه با خرید ارز یوان چین
حفظ سرمایه با خرید ارز یوان چین

با اعتماد به دانش بروز تیم فعال این مجموعه‌ها، سرمایه‌گذاران می‌توانند معاملات مالی و نقل و انتقالات گسترده بین دو کشور چین و ایران را با اطمینان خاطر انجام دهند. به عبارتی درخواست و انتقال حواله یوان با چندین روش اصولی انجام می‌پذیرد. واضح است که در هر کشور نقل و انتقالات پول و معاملات ارزی با قوانین و شروط مشخص آن کشور صورت می‌گیرد.

برای خرید از علی بابا چین با وانیکس کلیک کنید

روش‌های امن برای خرید حواله یوان

انتقال حواله‌های ارزی در هر کشور، با توجه به مقررات تصویب شده صورت می‌پذیرد. انتقال حواله یوان به چین روش‌های مختلفی دارد که هر فرد متناسب با نیاز و درخواست خود می‌تواند از یک روش استفاده کند. با این حال توصیه می‌شود که انجام کارهای نقل و انتقالات و خرید حواله به شرکت‌های مجرب و معتبری که در این زمینه  فعالیت دارند سپرده شود. انواع راه‌های امن و آسان برای خرید حواله یوان برای سرمایه‌گذاری به شرح زیر است:

 • حواله سوئیفت: بهره‌گیری از این روش، مشمول پرداخت کارمزد برای انتقال حواله‌های بالای ۱۰ هزار دلار می‌گردد.
 • حواله وسترن یونیون: استفاده از این حواله برای ارسال فوری و خرید و معاملات حساسی که باید به‌سرعت انجام گیرد، استفاده می‌شود. به‌علاوه می‌توان از این حواله برای کسب درآمدهای ارزی و خارج‌کردن آن به‌آسانی استفاده نمود.
 • حواله ریا: هنگامی که افراد برای نقل و انتقالات و انجام معاملات وقت کافی در اختیار ندارند، انتخاب روش حواله ریا یوان گزینه بهتری است. این روش بدون نیاز به داشتن حساب بانکی انجام می‌گیرد.
 • حواله RMB: از رایج‌ترین روش‌هایی است که بازرگانان و تجار ایرانی برای ارسال پول به چین در هنگام واردات کالا از چین استفاده می‌کنند، حواله RMB است.

برای آشنایی دقیق با اینکه ریلیز چیست کلیک کنید

سرمایه‌ گذاری در یوان دیجیتال

در سال‌ گذشته یوان دیجیتال تنها در حد حرف و ایده بود، اما امروزه یوان سفید یا دیجیتال، ۲۶۰ میلیون نفر کاربر فعال دارد. یوان سفید نسخه دیجیتالی از پول ملی چین رنمینبی است که توسط بانک مردمی چین تأیید و صادر می‌گردد. ارز یوان دیجیتال اغلب برای معاملات‌ کوچک و خرده‌فروشی‌ها طراحی شده است. اکنون افرادی که در چین زندگی نمی‌کنند قادر به خرید یوان سفید یا دیجیتال نیستند. اما در عین حال همواره روشی جهت دور زدن دولت‌ها وجود دارد.

برای حمل هوایی از چین با وانیکس کلیک کنید

 برخی از شهروندان چینی‌، از این موضوع به نفع خود استفاده می‌کنند و یوان دیجیتال را بعد از خرید از دولت به کاربران خارجی می‌فروشند. همچنین باید این نکته را در نظر داشت که خرید یوان دیجیتال در حال حاضر برای خارجی‌های غیر چینی قابلیت استفاده نخواهد داشت و صرفاً جنبه سرمایه‌گذاری دارد. چرا که خارجی‌هایی که تمایل دارند از یوان دیجیتال استفاده کنند، باید یک حساب بانکی در یکی از ۱۲ منطقه‌ای که استفاده از یوان دیجیتال در آن‌ها توسط دولت مشخص شده است، داشته باشند.

برای حمل کالا از چین با وانیکس با بهترین هزینه کلیک کنید

یوان دیجیتال ابزاری برای سرمایه‌گذاری نیست؛ اما به‌عنوان پایه پولی برای مبادلات خرده‌فروشی است. این ارز قرار است مکملی برای پول نقد چینی باشد این بدان معناست که ارز دیجیتال یوان، قرار نیست جایگزینی برای پول نقد چین باشد. ارزش ارز یوان دیجیتال با نگرش به ارزش پول ملی چین تعیین خواهد شد؛ بنابراین همه چیز به اقتصاد چین وابسته است.

آینده طلایی در انتظار سرمایه‌گذاران یوان چین

تحلیلگران اقتصادی اعلام نموده‌اند که سهم ارز یوان در ذخایر ارز‌های خارجی جهان نسبت به وضعیت فعلی ۲ درصد است. پیش‌بینی‌ها حاکی از این است که  ارز یوان چین بیش از دو برابر خواهد شد و نسبت به ین ژاپن و پوند انگلیس برتری بیشتری خواهد داشت. همچنین آنها معتقدند که ارز چین تا ۱۰ سال آینده تبدیل به سومین ارز ذخیره بزرگ دنیا خواهد شد.

برای استفاده از خدمات ترخیص کالا وانیکس کلیک کنید

آینده طلایی در انتظار سرمایه‌گذاران یوان چین
آینده طلایی در انتظار سرمایه‌گذاران یوان چین

بانک سرمایه‌گذاری جهان چشم‌اندازهای مثبتی را برای ارز یوان، حتی با وجود تأثیر شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد چین و دنیا، در نظر دارد. بانک‌های مرکزی گسترده در سراسر جهان به‌مرور زمان یوان را در خزانه‌های مرکزی خود ذخیره نموده‌اند. به گفته تحلیلگران بازار سرمایه‌گذاری ارز، حداقل ۱۰ بانک در سراسر جهان و در سال گذشته، یوان را به ذخایر خارجی خود اضافه کرده‌اند و هم اکنون تعداد دارندگان این ذخایر ارزی  به ۷۰ می‌رسد.

برای واردات بدون کارت بازرگانی با وانیکس با کمترین هزینه و در سریع‌ترین زمان کلیک کنید

اطلاعات به دست آمده از صندوق بین‌المللی پول نشان می‌دهد که سهم یوان در ذخایر جهانی از اکتبر ۲۰۱۶، یعنی هنگامی که برای اولین بار در سبد ارزهای ذخیره اصلی این صندوق قرار گرفت، دو برابر شده است. سهم  ارز یوان در آن زمان یک درصد بود و امروزه تا ۲.۰۲ درصد افزایش پیدا کرده است. رقبای اصلی یوان، ین ژاپن و پوند انگلیس است که  به ترتیب ۵.۷ درصد و ۴.۴۳ درصد سهم در صندوق بین‌المللی پول دارند.

برای آشنایی با اصطلاحات بازرگانی کلیک کنید.

دلار آمریکا حدود ۶۲ درصد از ذخایر ارز خارجی جهان را تشکیل می‌دهد و سهم یورو بیش از ۲۰ درصد است. برخی از افراد بر این باورند که یوان چین توانایی این را نخواهد داشت که دلار را از جایگاه خود به‌عنوان ارز برتر جهانی زیر بکشد؛ اما برخی دیگر پیش‌بینی می‌کنند دلار نفوذ خود را در بازارهای جهانی از دست خواهد داد.

برای آشنایی کامل با دموراژ کلیک کنید

سخن پایانی

بازرگانان برای خرید از دیگر کشورها باید ارز آنها را به فروشندگان پرداخت کنند. با توجه به اینکه ایران و چین رابطه تجاری خوبی با یکدیگر دارند، بسیار مهم است تا بازرگانان ایرانی ارز چین را داشته باشند. ارز چین، یوان بوده که در بازار جهانی از ارزش بالایی نیز برخوردار است.

برای خرید از چین و واردات آن به ایران کلیک کنید

این ارز می‌تواند برای سرمایه‌گذاران بازار ارز نیز سودآوری داشته باشد. در واقع با توجه به ارزش بالایی که یوان دارد و همچنین با پیش‌بینی‌های انجام شده، نشان می‌دهد که این ارز برای سرمایه‌گذاری مناسب است. ارز دیجیتال یوان یا یوان سفید نیز مکملی برای پول نقد این کشور است که در حال حاضر تنها به شهروندان چینی داده می‌شود.

۱/۵ (۱ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

142 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست