همین حالا تماس بگیرید (هر ساعت از شبانه روز)

کارگو چین به ایران

کارگو چین به ایران

کارگو در چین یکی از مهم‌ترین موضوعات در بحث واردات کالا از چین به ایران است. مطابق آمار گمرک ایران، در سال ۲۰۲۲ چیزی حدود ۱۴.۸ میلیارد دلار کالا و دستگاه از طریق کارگو از چین به ایران منتقل شده است. روشی که اگر نبود امکان حمل‌ونقل بین‌المللی ساده از چین به ایران وجود نداشت و هیچ‌گاه چنین حجمی از واردات کالا و دستگاه به ایران نداشتیم. هر بازرگانی لازم است که راجع‌به انواع کارگو و چگونگی استفاده از هرکدام اطلاعات کافی داشته باشد تا بتواند کالاهای خریداری شده خود را به ساده‌ترین شکل ممکن از چین به ایران ارسال کند.

کارگو در چین نکات بسیار مهمی دارد که یکی از مهم‌ترین آنها این است که اصلا کارگو چیست و چرا از آن برای انتقال کالا از کشور چین به ایران استفاده می‌شود؟ انواع کارگو کدام است و هر کدام چه مزایا و معایبی دارد؟ کدام شهرهای چین بهترین و پر ترددترین کارگوها را دارند و بهترین شرکت برای استفاده از خدمات کارگو کدام است؟ این اطلاعات برای بازرگانان بسیار اهمیت داشته و زمانی یک بازرگان می‌تواند به صورت موفقیت‌آمیز کالا از چین به ایران وارد کند که از این روش به طور کامل اطلاعات داشته باشد و بداند که برای انتقال کالا یا دستگاه کدام نوع کارگو از میان ۳ کارگوی دریایی، هوایی و زمینی گزینه بهتری محسوب می‌شود و هزینه کمتری برای وی خواهد داشت.

روشی که اگر نبود امکان حمل‌ونقل بین‌المللی ساده از چین به ایران وجود نداشت و هیچ‌گاه چنین حجمی از واردات کالا و دستگاه به ایران نداشتیم. هر بازرگانی لازم است که راجع‌به انواع کارگو و چگونگی استفاده از هرکدام اطلاعات کافی داشته باشد تا بتواند کالاهای خریداری شده خود را به ساده‌ترین شکل ممکن از چین به ایران ارسال کند. کارگو در چین نکات بسیار مهمی دارد که یکی از مهم‌ترین آنها این است که اصلا کارگو چیست و چرا از آن برای انتقال کالا از کشور چین به ایران استفاده می‌شود؟ انواع کارگو کدام است و هر کدام چه مزایا و معایبی دارد؟ کدام شهرهای چین بهترین و پر ترددترین کارگوها را دارند و بهترین شرکت برای استفاده از خدمات کارگو کدام است؟

این اطلاعات برای بازرگانان بسیار اهمیت داشته و زمانی یک بازرگان می‌تواند به صورت موفقیت‌آمیز کالا از چین به ایران وارد کند که از این روش به طور کامل اطلاعات داشته باشد و بداند که برای انتقال کالا یا دستگاه کدام نوع کارگو از میان ۳ کارگوی دریایی، هوایی و زمینی گزینه بهتری محسوب می‌شود و هزینه کمتری برای وی خواهد داشت.

کارگو چین چیست

کارگو چین همان روشی است که به وسیله آن کالاهای خریداری شده از کشور چین به ایران منتقل می‌شود. روش انتقال کالا در کارگو اینگونه است که کالاها در آن توسط یک وسیله حمل‌ونقل بین‌المللی مثل کشتی باری، هواپیمای باری یا قطار باری از چین به ایران منتقل می‌شوند.

این روش بعد از اینکه صنعت حمل‌ونقل بین‌المللی رونق یافت ایجاد شد. امروزه شرکت‌های بین‌المللی کارگو بسیاری در چین ایجاد شده‌اند که بازرگانان از سراسر جهان توسط آنها کالاهای خریداری شده خود را از چین به کشورهای خود منتقل می‌کنند. اما تفاوت انتقال بار مسافران با بار تاجران از چین به ایران در چیست؟

کارگو چین چیست

باری که مسافران در سفر به چین یا دیگر کشورهای دنیا با خود به ایران حمل می‌کنند از نظر حجم و وزن از یک مقدار مشخص کمتر است و به اصطلاح بار فریت نامیده می‌شود. این بار برای انتقال به فضای کمتری نیاز داشته و هزینه حمل‌ونقل آن از چین به ایران بسیار کمتر است.

به‌ همین دلیل بارهای فریت مسافران توسط همان هواپیما یا کشتی مسافربری از چین به ایران منتقل می‌شود. اما در روش کارگو یک هواپیما یا کشتی باری که توسط شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی در اختیار بازرگانان قرار می‌گیرد برای انتقال تمام کالاهای خریداری شده توسط بازرگانان فراهم می‌شود.

برای اینکه بازرگانی بتواند از روش کارگو استفاده کند، لام است که حتما بارنامه و پروفرما داشته باشد. بارنامه و پروفرما نیز برای خریدهای با حجمی بیشتر از یک مقدار مشخص که همان واردات کالا است، صادر می‌شود. این موضوع نشان می‌دهد که انتقال هر کالایی به روش کارگو از چین به ایران ممکن نیست و تنها کالاهایی که دارای مجوز حمل‌ونقل هستند را می‌توان به این روش از چین به ایران منتقل کرد.

سه روش ارسال کالا به وسیله کارگو چین نیز عبارت است از روش حمل‌ونقل دریایی، روش حمل‌ونقل زمینی و روش حمل‌ونقل زمینی. برای هرکدام از این روش‌ها نیز شرکت‌های کارگوی مشخصی در چین وجود دارند که می‌توانند کارهای انتقال کالا را برای بازرگانان انجام دهند. البته کشور چین به‌خاطر اینکه در زمینه صادرات و واردات کالا بسیار پیشرفت کرده و تقریبا به تمام دنیا صادرات دارد، در هر شهر بزرگش هر سه نوع کارگو را دارد.

به خصوص کارگوهای دریایی چین بسیار قدرتمند هستند و از ۱۰ بندر مهم دنیا حداقل ۴ تای آنها در کشور چین واقع شده‌اند. این موضوع نشان دهنده رونق زیاد کارگوهای دریایی چینی است که در کل دنیا مشهور هستند. در واقع یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث شده بازرگانان ایرانی برای واردات به چین روی آورند همین کارگوهای عظیم موجود در این کشور است.

کارگو چین به ایران با وانیکس

تقریبا از تمام شهرهای بزرگ چینی کارگو چین به ایران وجود دارد و بازرگانان ایرانی برای انتقال کالا از چین به ایران مشکلی ندارند. بازرگانان ایرانی برای انتقال کالاهای خود از چین به ایران می‌توانند از هر ۳ نوع کارگو دریایی، هوایی و زمینی استفاده کنند. در زمینه کارگو دریایی تقریبا از همه شهرهای بندری چین به بندرعباس، بندر بوشهر و چابهار انتقال دریایی وجود دارد.

در زمینه کارگو هوایی نیز از تمام شهرهای پرجمعیت چین به فرودگاه امام خمینی تهران و فرودگاه‌های تبریز، اصفهان و شیراز انتقال هوایی وجود دارد. جالب است بدانید از چین به ایران دو راه زمینی که کریدورهای شرق به غرب و شمال به جنوب محسوب می‌شوند ایجاد شده است که کامیون‌ها و قطارهای باری می‌توانند در این مسیرها کالاهای خریداری شده بازرگانان را به ایران انتقال دهند.

کارگو چین به ایران

پس به ‌طور کلی اوضاع حمل‌ونقل به روش کارگو از چین به ایران بسیار مناسب بوده و بازرگانان ایرانی در این زمینه مشکلی ندارند. تنها نکته مهم در انتقال کالا به وسیله کارگو از چین به ایران یافتن شرکت‌های کارگو مناسبی است که توانایی انتقال کالا در کمترین زمان ممکن و با حداقل هزینه را دارند. برای یافتن کارگوهای مناسب چند نکته لازم است در نظر گرفته شود.

اولین نکته‌ای که عموم بازرگانان در انتخاب کارگو به آن دقت می‌کنند، هزینه‌ای است که بابت انتقال کالاها دریافت می‌کنند. عموما هزینه کارگوهای دریایی از دو نوع کارگو دیگر کمتر است، اما با این حال بسته به شرکت‌های کارگو گوناگون و خدماتی که ارائه می‌کنند این هزینه متفاوت است.

نکته بعدی بیمه و خدماتی است که شرکت‌های کارگو به بازرگانان پیشنهاد می‌کنند. بعضی شرکت‌های کارگو تمام کارهای بارگیری، بسته‌بندی، انتقال و تخلیه و انتقال به انبار را از صفر تا صد برعهده می‌گیرند و به همین دلیل هزینه بیشتری بابت خدمات از بازرگان اخذ می‌کنند. بسته به بودجه‌ای که برای واردات کالا از چین در نظر گرفته‌اید می‌توانید نوع کارگو و خدماتی که ارائه می‌دهد را انتخاب کنید.

نکته بعدی زمان تحویل کالاها و خوش‌قولی کارگو است. برای مثال بسیار مهم است که اگر یک شرکت کارگو با شما قرارداد انتقال بسته و در آن قید شده که ظرف یک هفته کالاها به ایران منتقل می‌شود، دقیقا ظرف یک هفته کالاها را به شما تحویل دهد و به اصطلاح خوش‌قول باشند. این فاکتور جزو مهم‌ترین فاکتورها برای انتخاب کارگو است؛ زیرا هرچه کارگوی انتخابی خوش‌قول‌تر باشد برنامه‌ریزی شما برای ترخیص و تحویل کالاها به بازار دقیق‌تر و منظم‌تر پیش خواهد رفت.

هزینه کارگو از چین چقدر است

تا اینجا توضیح دادیم که کارگو چین چیست و چگونه می‌توان کارگوهای مختلف را برای انتقال کالا از چین به ایران انتخاب کرد. با این حال همه بازرگانان دوست دارند بدانند که هزینه‌های کارگو از چین به ایران چه مقدار است؛ زیرا اطلاع از هزینه‌ها باعث می‌شود بهتر بتوان درباره واردات کالا از چین برنامه‌ریزی مالی کرد.

در کل چند عامل مهم روی هزینه‌های کارگو از چین به ایران موثر است. این عوامل عبارتند از وزن حجمی کالاها، مسافت مبداء تا مقصد، نوع قرارداد و ریسک انتقال بار. اولین عامل یعنی وزن حجمی یک معیار است برای نشان دادن اینکه هر کالا با وزنی مشخص چه حجمی از کانتینرها را شامل می‎‌شود.

هزینه کارگو چین چقدر است

وزن حجمی کالاها برابر است با حاصل تقسیم حجم بر ۶۰۰۰ که هرچه بزرگتر باشد، هزینه بیشتری برای انتقال به خود اختصاص می‌دهد. فاکتور بعدی مسافت است. در واقع هرچه فاصله مبداء و مقصد، یعنی فاصله شهر چینی که قرار است از آنجا کالاها انتقال داده شوند از شهرهای مقصد ایرانی دورتر باشد، هزینه انتقال بیشتر است. در ادامه که هر کارگو را بررسی می‌کنیم اندازه این مسافت‌ها را هم معرفی می‌کنیم تا بدانید کدام شهرها از ایران دورتر بوده و کدام نزدیک‌ترند و اینگونه هزینه‌های واردات را دقیق‌تر تخمین بزنید. فاکتور سوم نوع قرارداد است. نوع قرارداد نشان می‌دهد که شرکت کارگوی انتخابی شما قرار است چه خدماتی را به شما ارائه دهد و متناسب با آن خدمات چه هزینه‌ای از شما خواهد گرفت. برای مثال بعضی شرکت‌های کارگو صفر تا صد تحویل کالاها از انبار گمرک چین تا تخلیه آنها در انبار گمرک ایران برعهده گرفته و براساس آن هزینه بیشتری از بازرگان اخذ می‌کنند.

جدای از این، خدمات جزئی دیگری نیز وجود دارد که اگر در قرارداد قید شود بابت اجرای هر کدام هزینه جدایی باید پرداخت شود. آخرین فاکتور نیز که روی هزینه کارگو از چین به ایران تاثیر می‌گذارد، ریسک انتقال بارها از چین به ایران است. به‌نظرتان میان انتقال آرد و نیترات که ماده اصلی سازنده باروت است، کدام یک ریسک بیشتری دارند؟

مسلما انتقال نیترات از چین به ایران ریسک بسیار زیادتری دارد تا انتقال آرد؛ چرا که اگر کوچکترین خطایی رخ دهد منفجر شده و منجر به آتش سوزی در بارها می‌شود. به همین دلیل کالاها را براساس ریسک حمل‌ونقل دسته‌بندی می‌کنند و هرچه ریسک انتقال آنها بیشتر باشد، شرکت‌های کارگو هزینه بیشتری برای انتقال کالاها در نظر می‌گیرند؛ پس از قبل نمی‌توان یک هزینه مشخص برای کارگو از چین به ایران ارائه کرد. باید نوع کالا، مسافت بین مبداء و مقصد و نوع قرارداد انتقال مشخص باشد.

خدمات کارگو وانیکس

روش کار هم اینگونه است که کالاها را به وانیکس تحویل می‌دهید تا متخصصان و مشاوران اقتصادی آن به دسته‌بندی کالاها پرداخته و براساس نوع کارگویی که متناسب با شرایط واردات شما است، روش کارگو را انتخاب کرده و لوازم خانگی خریداری شده توسط شما را به ایران ارسال کنند. یکی از خدمات مشهور کارگو وانیکس، خدمات Door To Door است. این خدمت به‌معنای تحویل گرفتن تمام کارهای واردات کالا از دبی کارخانه تا درب منزل است.

نکته مهم این است که در قرارداد کارگویی که با وانیکس بسته می‌شود، تمام مواردی که در آنها ممکن است به کالاها آسیب برسد یا به هر دلیل دیگری کالاها دچار نقص شوند قید شده و از قبل در مورد آنها توضیح داده می‌شود. همچنین هزینه و زمان انتقال کالاها از چین به ایران نیز در قراردادی که با وانیکس می‌بندید، قید می‌شود.

یکی از کم هزینه‌ترین و کوتاه مدت‌ترین انواع کارگو در میان کارگوهای چین به ایران متعلق به بازرگانی وانیکس است. برای اینکه به کارگو وانیکس اطمینان صد در صد پیدا کنید، این شرکت به شما یک چک ضمانت که ارزشی درست برابر با کالاهای خریداری شده دارد به شما می‌دهد و تا زمانی که کالاها سالم به مقصد نرسد، می‌توانید از این چک نگه‌داری کنید.

هرگونه مغایرت کالاها با اطلاعات درج شده در قرارداد به شما این اجازه را می‌دهد که چک ضمانت را به اجرا گذاشته و ادعای خسارت کنید. همچنین بد نیست بدانید که وانیکس هر سه نوع خدمات کارگوی دریایی، هوایی و زمینی را ارائه می‌دهد. اینکه کدام را برای شما استفاده کنند بسته به نوع کالا و شرایط واردات شما دارد. عموم بارهای خریداری شده به صورت عمده توسط کارگو دریایی از چین به ایران منتقل می‌شوند.

کارگو در گوانجو چین

منظور از کارگو در گوانگجو چین هر خدمات دریایی، زمینی یا هوایی است که منجر به انتقال کالا از گوانگجو به ایران شود. گوانگجو را می‌توان یکی از مهم‌ترین مقاصد اقتصادی بازرگانان از ایران و سراسر جهان دانست. بازرگانان ایرانی در این شهر ۱۰ میلیونی به سراغ خرید کالاهای عمده رفته و به‌خاطر خدمات کارگوی بسیار مناسبی که در این شهر وجود دارد به‌سادگی کالاهای خریداری شده خود را به ایران انتقال می‌دهند.

بزرگی فرودگاه بین‌المللی این شهر باعث شده که به‌خاطر کارگوهای هوایی بسیار بزرگی که در آنجا وجود دارد مشهور شده و البته تمام بازرگانان ایرانی که گوانگجو را مقصد تجاری خود قرار می‌دهند، از راه هوایی کالاهای خود را به ایران انتقال دهند. عموما کالاهای خریداری شده از شرکت‌ها و تولیدی‌های موجود در گوانگجو به صورت عمده تهیه شده و توسط شرکت‌های حمل‌ونقل داخلی که در این شهر مشغول فعالیت هستند از انبار شرکت به گمرک و از انبار گمرک به محل بارگیری کارگو منتقل می‌شوند.

هزینه‌های حمل‌ونقل در گوانگجو بسیار ارزان بوده و به‌ همین دلیل حجم بسیار زیادی کالا از این شهر هر ساله به تمام نقاط دنیا و بخصوص ایران صادر می‌شود. فرودگاه گوانگجو جزو چند فرودگاه بزرگ دنیا محسوب می‌شود.  اما برای استفاده از خدمات کارگو در گوانگجو لازم است که چند مرحله کار اداری و قانونی پشت سر گذاشته شود. در اولین مرحله لازم است که شما یک ثبت سفارش انتقال کالا توسط کارگو در شرکت‌ کارگو مورد نظر خود انجام دهید. سپس در لیست کد تعرفه، تمام مشخصات کالا شامل وزن و حجم و کیفیت و … آنها را درج کنید.

اگر لازم بود می‌توانید برگه تایید کیفی کالاها را هم دریافت کنید و به مدارک ضمیمه کنید. سپس باید پروفرمای خرید کالاها را به بخش انبارداری کارگو تحویل دهید و منتظر بمانید که کارکنان کارگو اقدام به بسته‌بندی کالاهای شما کنند. سپس نوبت به بارگیری کالاها می‌رسد. این مرحله بسیار اهمیت دارد و لازم است که حتما با دقت بالا انجام شود طوری که نه کالاها آسیب ببینند و نه از آنها چیزی کم شود.

درنهایت نیز بارنامه کالاها توسط کارگو هوایی گوانگجو به شما تحویل داده می‌شود و می‌توانید با استفاده از آن، کالاهای انتقال یافته را از گمرک ایران ترخیص کنید. چونکه مقصد کارگو گوانگجو در ۹۰ درصد مواقع فرودگاه بین‌المللی امام خمینی است و گمرک این فرودگاه مراحل ترخیص بسیار ساده‌ای دارد، کارگو گوانگجو یکی از پر استفاده‌ترین کارگوها از کشور چین به ایران است که بازرگانان از آن استفاده می‌کنند.

کارگو در ایوو

کارگو در ایوو چین

شهر ایوو یکی دیگر از مقاصد تجاری بازرگانان ایرانی است. در این شهر محصولات صنعتی و مصرفی درجه دو و سه تولید می‌شود و از هر نظر واردات از این شهر برای بازرگانان سودی بسیار زیاد دارد. در شهر ایوو هر کالایی که فکرش را کنید یافت می‌شود و از آنجا که دولت چین روی قراردادهای خرید کالا از کارخانه‌های این شهر سخت‌گیری زیادی انجام نمی‌دهد عموما کلاهبرداری‌هایی هم در خرید و ترخیص کالا از کارخانه‌های این شهر انجام می‌شود. به‌ همین دلیل بهتر است همراه با مشاوران و متخصصان خرید و بازرگانی وانیکس برای خرید و استفاده از کارگو در ایوو اقدام کنید.

نکته مهم این است که از ایوو کارگو دریایی، هوایی و زمینی برای ایران وجود دارد. به‌خاطر این شما باید متناسب با شرایط واردات خود یکی از این کارگوها را انتخاب کرده و کالاهای خود را برای ایران بفرستید.

روش انتخاب و ارسال کالا با کارگوهای دریایی، هوایی و زمینی نیز ساده است و تنها کافی است با شرکت‌های کارگو مربوطه قرارداد ارسال کالا ببندید و مراحل اداری کار را طی کنید. این مراحل نیز به صورت کلی بعد از ترخیص کالاها و انتقال آنها به انبار کارگو مورد نظر آغاز می‌شوند.

اولین اقدام برای کارگو کالاها از ایوو چین به ایران، لیست‌گیری کالاها و یافتن کد تعرفه آنهاست. این لیست شامل تمام کالاهای خریداری شده و کد تعرفه آنهاست که باید در اختیار شرکت کارگو قرار گیرد تا چیزی از قلم نیفتد و اگر کالایی دچار آسیب شد، سریعا مشخص شود کدام کالا بوده و بتوان برای جبران خسارت آن اقدام کرد.

بعد از اینکه لیست کالاها به شرکت کارگو تحویل داده شد، نوبت به تعیین نوع بیمه و روش انتقال می‌رسد. بیمه‌های زیادی برای کارگو از چین به ایران وجود دارد که بعضی از آنها تمام انواع خسارت را پوشش می‌دهند و بعضی تنها بخش خاصی از خسارات را در بر می‌گیرند. نکته مهم این است که شما باید بنابر نوع کالا و هزینه‌هایی که قرار است صرف واردات کنید بیمه دلخواه خود را تعیین کرده و سپس آن را در قرارداد قید کنید.

همچنین در قرارداد باید مواردی همچون خدماتی که برای انتقال کالا از چین به ایران به شما ارائه می‌شود، هزینه‌های کل سفر و نوع کانتینر و زمان تحویل کالا هم قید شود. در نهایت شما با ارائه پروفرما به شرکت کارگو موردنظر مراحل نهایی عقد قرارداد را طی کرده و بعد از ارسال کالاها به ایران، بارنامه را از آنها تحویل می‌گیرید.

کارگو در نینگبو چین

نینگبو از قرن هفتم میلادی به خاطر موقعیت جغرافیایی و سر راه تجار بودن همواره از مراکز تجاری و اقتصادی چین محسوب می‌شده است. در این شهر پر جمعیت بازارهای بسیار پر رونق که به ارائه کالاهای مختلف می‌پردازند، وجود دارد و همین باعث شده که بازرگانان ایرانی و البته دیگر کشورهای دنیا به این شهر رفته و کالاهای مورد نیاز خود را به صورت عمده از این شهر تهیه کنند..

کارگو در نینگبو

کارگوهای دریایی این شهر نیز از شهرت جهانی برخوردار هستند و می‌توان از آنها برای انتقال کالا به هر جایی از جهان استفاده کرد. با اینکه در نینگبو کارگوهای هوایی بسیار عظیمی وجود دارد، اما به‌خاطر نزدیکی این شهر به دریایی چین و بندری بودن آن، بازرگانان ترجیح می‌دهند که از خدمات کارگو دریایی این شهر استفاده کرده و به ساده‌ترین شکل ممکن کالاهای مورد نیاز خود را به ایران انتقال دهند. روش کار نیز درست مانند کارگو در دیگر شهرهای چین است. یعنی شما باید یک قرارداد انتقال با شرکت‌های کارگو موجود در نینگبو بسته و از آنها بخواهید کالاهای شما را با هزینه اندک و در کمترین زمان ممکن از چین به ایران انتقال دهند. اما برای اخذ بهترین قرارداد چه نکاتی را باید مدنظر داشت؟ برای اینکه بتوانید کارگو مناسبی پیدا کنید لازم است چند نکته را بدانید.

اول از همه به بررسی کشتی‌های باری که برای انتقال کالا از نینگبو به ایران استفاده می‌شود، بپردازید. هرچه کشتی‌ها مدرن‌تر و عظیم‌تر باشند، شرکت کارگو دریایی موردنظر قوی‌تر بوده و احتمال اینکه خوش قول‌تر باشد و هزینه‌های مناسب‌تری از شما اخذ کند بیشتر خواهد بود. نکته دومی که باید برای انتخاب کارگو دریایی مدنظر داشته باشید خدماتی است که شرکت موردنظر ارائه می‌دهد. هرچه این خدمات بهتر کار حمل‌ونقل شما را پیش ببرد، انتخاب کارگو موردنظر گزینه مناسب‌تری خواهد بود. برای مثال بسیاری از شرکت‌های کارگو دریایی موجود در نینگبو تنها بخشی از خدمات حمل‌ونقل کالا از این شهر به ایران را انجام می‌دهند و کارهای تحویل کالا به گمرک یا انتقال آنها به انبارهای مختلف را برعهده نمی‌گیرند.

نکته نهایی نیز که ملاک مهمی برای انتخاب شرکت‌های کارگو دریایی موجود در نینگبو چین است، هزینه‌های انتقال کالا از چین به ایران است. هرچه شرکت کارگو انتخابی شما هزینه‌های کمتری برای این حمل‌ونقل در نظر بگیرد قطعا برای شما بهتر خواهد بود. در نهایت نیز می‌توانید با ارائه پروفرما و بارنامه کالاهای خریداری شده به گمرک چین، برای انتقال آنها با کارگو دریایی و از طریق کشتی‌های باری اقدام کنید.

کارگو در فوشان چین

یکی دیگر از قطب‌های تجاری کشور چین که در آن کالاهای بسیار زیاد و متنوعی ساخته می‌شود، شهر فوشان است. در این شهر ۵ بخش تجاری مختلف وجود دارد که در هر بخش کالاهای مختلفی ساخته شده و به تمام نقاط دنیا صادر می‌شود. در کل آنچه در این شهر بیشتر از همه مورد توجه بازرگانان قرار دارد تنوع کالاهای تولیدی و البته خدمات کارگوی بسیار پیشرفته دریایی و هوایی است.

کارگوهای دریایی و هوایی که از فوشان به ایران وجود دارد را می‌توان با بررسی دقیق تعدادی فاکتور متناسب با شرایط واردات خود انتخاب کرد. یکی از مهم‌ترین این فاکتورها هزینه‌ای است که این شرکت‌ها از شما دریافت می‌کنند. فاکتور دیگر خدماتی است که در کل مسیر حمل‌ونقل به شما عرضه می‌شود و می‌توانید براساس آن شرکت‌ها را دسته‌بندی کرده و از میان آنها یکی را انتخاب کنید.

در نهایت نیز آنچه باعث می‌شود از میان انواع کارگو در فوشان چین یکی انتخاب شود، مناسب بودن هزینه، خدمات و نوع بیمه آن کارگو با شرایط واردات ما است. ما براساس هزینه‌هایی که قصد داریم برای واردات از چین صرف کنیم و بودجه‌بندی که درنظر گرفته‌ایم نوع کارگوی هوایی یا دریایی مورد نظر خود را انتخاب می‌کنیم.

کارگو در فوشان

اما برای کارگو از فوشان به ایران چه مراحلی باید طی شود؟ برای اینکه بتوانید از فوشان کالا به ایران ارسال کنید لازم است که در ابتدا یک لیست کامل از کالاها تهیه کرده و کد تعرفه آنها را مشخص و برای شرکت کارگو انتخابی ارسال کنید تا بدانند قرار است چه کالاهایی را برای ایران ارسال کرده و بر اساس آنها نوع چیدمان بارها را مشخص کنند. بعد از این کار لازم است که پروفرمای خرید محصولات را به کارگو موردنظر تحویل دهید و با آنها یک قرارداد ارسال بار از فوشان به ایران ببندید. در این قرارداد لازم است که هزینه‌های انتقال کالا و خدماتی که قرار است به شما ارائه شود قید شده و همچنین نوع بیمه بارها هم در نظر گرفته شود.

عموم شرکت‌های کارگویی که از فوشان بار به ایران انتقال می‌دهند بیمه‌های کامل ارائه می‌کنند و همه انواع خسارات احتمالی که ممکن است در طول مسیر به کالاهای شما وارد شود را مدنظر قرار می‌دهند. در نهایت نیز باید بارنامه را تحویل داده و موعد تحویل کالاها در ایران را از کارگو موردنظر بپرسید. هرچه کالاها سریع‌تر به ایران ارسال شوند، نشان از قوی‌تر بودن و خوش قول‌تر بودن آن شرکت کارگو است. آخر سر نیز کالاها به انبار گمرک ایران تحویل داده می‌شود.

کارگو در شنزن چین

تقریبا از اواخر سال ۱۳۸۹ شرکت‌های کارگو شنزن تهران کار خود را شروع کردند. علت آن هم این بود که بازرگانان برای واردات کالاهای مورد نیاز خود به شهر شنزن نیز روی آوردند. جالب است بدانید از شنزن به ایران هر سه نوع کارگوی زمینی، دریایی و هوایی مشغول فعالیت هستند و شما می‌توانید بنابر شرایط خود یکی از آنها را برای انتقال کالاها انتخاب کنید. از میان شرکت‌های کارگویی که از شنزن به تهران وجود دارد، بهترین گزینه آن است که هم راهنمایی خوبی برای انجام مراحل در اختیار شما می‌گذارد و هم اینکه بیمه بسیار مناسبی را با هزینه اندک به شما پیشنهاد می‌کند.

عموم کارگوهایی هوایی و دریایی شنزن به تهران چنین شرایطی را دارند اما برای کارگوهای زمینی لازم است که حتما تحقیق مناسبی انجام دهید. هرچند حمل‌ونقل کالا بوسیله کارگوهای زمینی چندان مورد نیاز بازرگانانی که قصد واردات کالاهای به صورت عمده خریداری شده نیست، با این حال اگر لازم داشتید که کالاهایی مثل نیترات یا مواد شیمیایی با ریسک انتقال بالا از چین شنزن به ایران انتقال دهید، بهترین روش استفاده از کارگو زمینی است. درباره انتقال کالا بوسیله کارگو زمینی وجود یک بیمه بسیار معتبر که همه حوادث را پوشش دهد خیلی ضروری است.

برای اینکه بتوانید از کارگوهای هوایی، زمینی و دریایی که از شنزن به ایران درحال فعالیت هستند استفاده کنید، در ابتدای کار مشابه با دیگر مواردی که توضیح دادیم لازم است که با شرکت کارگوی موردنظر وارد مذاکره شوید و لیستی از کالاها به همراه کدهای تعرفه‌شان به آنها تحویل دهید تا به شما شرایط و هزینه‌ها را توضیح دهند. بعداز اینکه مشخص شد شرایط کارگو موردنظر با شرایط شما متناسب است، آنگاه نوبت به انجام کارهای اداری مثل تحویل پروفرما و بارنامه به آنها و بسته‌بندی و بارگیری کالاهای تحویل داده شده می‌رسد.کار بسته‌بندی و بارگیری نیز می‌تواند با نظارت خود شما انجام شود. بعد از اینکه کالاها سوار کانتینرهای حمل بار شدند، نوبت به انتقال آنها توسط هواپیمای باری یا کشتی باری می‌رسد. عموما مدت زمان انتقال کالا از شنزن به ایران به روش دریایی چیزی حدود ۲۰ تا ۲۵ روز و انتقال هوایی نیز چیزی حدود ۳ الی ۴ روز است.

مقاصد کارگو شنزن به ایران نیز تهران و بندر بوشهر است که بسته به هوایی یا دریایی بودن نوع کارگو این مقصد مشخص خواهد شد. در نهایت نیز بعد از اینکه کالاها از شنزن به ایران منتقل شدند، تحویل انبار گمرک داده شده و شما باید برای ترخیص آنها اقدام کنید.

کارگو در پکن چین

کارگو در پکن چین

پکن، پایتخت کشور چین که هم از نظر صنعتی و هم سیاسی اهمیت ویژه‌ای در آسیا و البته کل دنیا دارد، یکی از پر ترددترین مقاصد تجاری دنیا محسوب شده و بازرگانان ایرانی نیز عمده خریدهای خود را از این شهر انجام می‌دهند. در پکن شرکت‌های بسیار عظیمی فعالیت می‌کنند که توانایی پاسخ به نیاز بسیاری از بازرگانان ایرانی را داشته و بهترین کیفیت کالاها را در اختیار آنها قرار می‌دهند.

همچنین اکثر بازرگانان ایرانی برای خرید دستگاه‌های صنعتی بسیار پیشرفته راهی این شهر می‌شوند. از پکن به ایران هر سه نوع کارگو هوایی، دریایی و زمینی مشغول فعالیت هستند و البته بهترین نوع کارگو در سراسر چین را در اختیار بازرگانان قرار می‌دهند. فرودگاه‌های بین‌المللی پکن به سراسر دنیا صادرات انجام می‌دهند و به همین دلیل بیشترین کارگو هوایی آسیا در این فرودگاه‌ها قرار دارد.از پکن به تهران نیز تعداد زیادی شرکت کارگو بسیار مجهز و با خدمات ویژه مشغول فعالیت هستند و کار بازرگانان ایرانی را به نحو احسنت پیش می‌برند. آنچه درباره انتخاب کارگوهای هوایی از پکن به ایران اهمیت دارد هزینه‌ای است که از شما درخواست می‌شود. عموم این شرکت‌های کارگو هوایی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند، به همین دلیل فاکتور تعیین کننده درباره آنها تنها هزینه‌های انتقال خواهد بود.

کارگو در شاندونگ چین

شاندونگ یکی دیگر از شهرهای پرجمعیت و البته صنعتی چین است که مقصد بسیار با اهمیتی برای بازرگانان ایرانی محسوب می‌شود. در این شهر شما با بازارهای بسیار عظیم عمده‌فروشی و خرده‌فروشی بسیار مجهز و کاملی روبرو می‌شوید. بازارهای عمده که در آن از لوازم آرایشی تا اسباب‌بازی و قطعات خودرو می‌توان یافت.

نکته جالب درباره این بازارها این است که در کنارشان یک سیستم حمل‌ونقل درون شهری بسیار مجهز هم راه اندازی شده تا کالاهای خریداری شده را بدون دردسر به گمرک و از آنجا به انبارهای عظیم فرودگاه‌ها و اسکله‌های تجاری برسانند. شرکت‌های کارگو موجود در شاندونگ نیز در کنار این فرودگاه‌ها و اسکله‌ها مشغول فعالیت هستند و کار انتقال کالاهای خریداری شده از این شهر به ایران را برعهده دارند.

این شرکت‌ها که عموما کارگو هوایی و دریایی هستند، با هزینه‌های بسیار مناسب و روش انتقال امنی کالاهای بازرگانان و تجار را به ایران منتقل می‌کنند. انتخاب بهترین شرکت کارگو از میان این شرکت‌ها کاری است که نیازمند تجربه و دانش بالایی است، اما براساس تجربه و سوابق کاری مفیدی که هر شرکت کارگو دارد، می‌توان بهترین آنها را انتخاب کرد و کالاها را بوسیله آنها از شاندونگ به ایران منتقل کرد. روش‌های انتقال نیز استفاده از هواپیمای باری و کشتی باری است.

برای استفاده از خدمات کارگوهای توضیح داده شده از شاندونگ به ایران، لازم است که در ابتدای کار با آنها وارد مذاکره شوید تا برای شما توضیح دهند که هزینه‌های دقیق انتقال کالا از این شهر به ایران چقدر بوده و چه خدماتی ارائه می‌شود. بعضی از شرکت‌های کارگو هستند که از صفر تا صد کارهای انتقال را برعهده گرفته و در واقع آنها را از انبار گمرک چین تحویل گرفته و به انبار گمرک ایران تحویل می‌دهند.

مسلما هزینه‌های انتقال کالا به وسیله کارگو با چنین خدماتی، بسیار بیشتر از انتقال کالا با کارگوهایی است که بخشی از کار انتقال کالا را انجام می‌دهند. شما می‌توانید بنابر بودجه‌بندی که برای واردات کالا انجام داده‌اید، نوع کارگو و خدمات آنها را انتخاب کنید. البته حتما مراقب باشید که در انتخاب نوع بیمه دقت لازم را به خرج دهید.

بیمه‌ای که انتخاب می‌کنید هرچه موارد بیشتری را شامل شود و حوادث احتمالی که ممکن است در طول سفر رخ دهد را بیشتر پوشش دهد، قطعا بهتر بوده و هر چقدر هم هزینه آن زیاد باشد باز هم ارزش این را دارد که انتخاب شود. انتقال کالاها از شاندونگ به ایران اگر به صورت امن انجام نشود و مشکلی برای آنها پیش آید کل زحمات شما به هدر می‌رود.

کارگو در تیانجین چین

آخرین شهری که خدمات کارگوی آن را بررسی می‌کنیم، شهر تیانجین است. این شهر نیز مانند دیگر شهرهایی که نام بردیم، دارای هر سه نوع کارگوی دریایی، زمینی و هوایی بوده و شما می‌توانید برای انتقال کالاهای خریداری شده خود از این شهر به ایران از هر کدام از این کارگوها استفاده کنید. کارگوهای دریایی و هوایی تیانجین بیشتر از کارگو زمینی آن مورد استقبال قرار گرفته و بازرگانان ایرانی به صورت پیش فرض از این دو نوع کارگو بهره می‌گیرند. خدماتی که هر شرکت کارگو در طول انتقال کالاها از تیانجین به ایران ارائه می‌دهد متفاوت از شرکت‌های دیگر است.

با این حال شما می‌توانید براساس نوع کالاهایی که خریداری کرده‌اید، از میان این خدمات آن را که بیشتر با شرایط شما جور است انتخاب کنید. مثلا اگر کالاهایی که خریداری کرده‌اید بسیار حساس به ضربه هستند، بهترین کار این است که اولا بیمه بسیار مناسبی برای انتقال کالاها انتخاب کنید و دوما کارگویی هوایی برای انتقال کالاها درنظر بگیرید. در روش انتقال کالا با کشتی باری تکان‌ها و لرزش‌های زیادی در طول سفر وجود دارد که ممکن است باعث آسیب جدی به کالاهای شکستنی که مثال زدیم شود. درعوض انتقال کالاهایی مثل لوازم پلاستیکی با کشتی باری مناسب‌تر است.

با انتخاب نوع کارگو، نوبت به عقد قرارداد انتقال کالا از تیانجین به ایران می‌رسد. برای اینکه بتوانید قراردادی مناسب با شرکت‌ موردنظر ببندید، لازم است که ابتدا یک فهرست کامل از کالاهایی که خریداری کرد‌ه‌اید به همراه کد تعرفه آنها تهیه کرده و به شرکت موردنظر تحویل دهید. تحویل این لیست به‌همراه پروفرما و بارنامه خرید کالاها به‌منظور انجام کارهای اداری و البته بسته‌بندی اجناس انجام می‌شود.

در قرارداد نیز مواردی مثل هزینه انتقال، موعد تحویل کالاها به گمرک ایران و البته نوع بیمه و خدماتی که به شما ارائه می‌شود، درج خواهد شد. سعی کنید عقد قرارداد کارگو خود را حتما به یک مشاور حرفه‌ای و کاربلد بسپارید؛ زیرا درج نکات ریز و درشت انتقال کالا از تیانجین به ایران در قرارداد انتقال بسیار اهمیت دارد و تنها از عهده یک شخص با تجربه که قبلا این کار را چندین بار انجام داده و فورواردر نامیده می‌شود بر می‌آید.  در نهایت نیز بعد از اینکه کالاها بارگیری شد، نوبت به انتقال آنها به انبار گمرک ایران می‌رسد. بسته به نوع کارگو، این انبار یا در بنادر ایران است یا در فرودگاه‌های بین‌المللی مثل فرودگاه امام خمینی. آخرین مرحله نیز اخذ برگه ترخیص کالاها و تحویل گرفتن آنها در گمرک ایران است.

وانیکس بهترین شرکت کارگو چین

تا اینجا ویژگی‌های کلی شرکت‌های کارگو هوایی، دریایی و زمینی که از چین به ایران وجود دارد و شما می‌توانید از میان آنها یکی را که با شرایط شما جور است توضیح دادیم. اما واقعا کدام شرکت کارگو با شرایط واردات شما و اکثر بازرگانان ایرانی متناسب است و می‌توان آن را برای انتقال کالا از چین به ایران توصیه کرد؟

وانیکس بهترین شرکت کارگو چین

پیشنهاد ما استفاده از شرکت بازرگانی وانیکس است که خدمات کارگو بسیار معتبری دارد. اما چرا؟ به چند دلیل اساسی. اولا بازرگانی کارگو علاوه بر خدمات کارگو، تمام خدمات واردات از چین به ایران را انجام می‌دهد. یعنی مراحل خرید، ترخیص و ارسال کالا از چین به ایران تخصص اصلی این بازرگانی است طوری که با سپردن کارهای واردات به این شرکت، دیگر نیازی نیست شما هیچ کاری انجام دهید.

در ایران منتظر می‌مانید تا کالاهای شما از چین خریداری شده، از گمرک ترخیص و به ایران فرستاده شود. متخصصان وانیکس اعم از مشاور بازرگانی، ترخیص‌کار و فورواردر همه در تمام مراحل کارهای انتقال کالا را برای شما انجام می‌دهند و خیالتان از بابت درست انجام شدن تمام مراحل راحت خواهد بود. اما خود خدمات کارگوی بازرگانی وانیکس نیز به صورت یک مرحله جدا بسیار کامل و کم هزینه است.

وانیکس در تمام شهرهایی که نام بردیم، یعنی پکن، شاندونگ، تیانجین، شنزن و … دارای خدمات کارگو دریایی، هوایی و زمینی است. این شهرها نیز مقاصد اصلی بازرگانان ایرانی در چین هستند. یعنی اگر بازرگانی قصد واردات کالا از چین دارد، به یکی از این شهرها خواهد رفت. از طرفی خدمات کارگوی وانیکس بسیار کامل است، طوری که از درب کارخانه تا درب منزل شما را شامل می‌شود.

از همه جالب‌تر این است که این خدمات با کمترین هزینه ممکن برای شما انجام می‌شود. موعد تحویل کالاها نیز با خدمات وانیکس بسیار سریع بوده و نیازی نیست نگران تاخیر در انتقال کالاها از چین به ایران باشید. همچنین این بازرگانی بعد از عقد قرارداد انتقال کالا یک چک ضمانت با ارزشی برابر با قیمت کالاهایی که خریداری کرده‌اید به شما می‌دهد تا اگر احیانا مشکلی در انتقال کالاها از چین به ایران پیش آمد بتوانید از آن چک استفاده کرده و خسارت خود را دریافت کنید.

این دلایل در کنار اینکه وانیکس بهترین متخصصین را برای انجام کارهای واردات از چین گرد هم آورده باعث شده که بتوان آن را بهترین بازرگانی ایران با خدمات کارگویی بسیار عالی در نظر گرفت و به همه بازرگانانی که قصد دارند در کمترین زمان ممکن با اندک هزینه کالا از چین وارد ایران کنند معرفی کرد.

هزینه کارگو چقدر است

بسته به اینکه چه نوع کارگویی انتخاب می‌کنید، هزینه‌های کارگو متفاوت خواهد بود. اگر کارگویی که انتخاب کرده‌اید کارگو زمینی باشد، این هزینه‌ها به چند چیز بستگی دارد. اول مسافتی که قرار است میان مقصد و مبداء طی شود، دوم نوع وسیله‌ای که برای انتقال کالاها انتخاب می‌کنید که عموما یا کامیون باری است یا قطار باری و سوم میزان ریسک انتقال کالاها است که هرچه پر ریسک‌تر باشد، هزینه انتقال بیشتر است.

درباره کارگو هوایی، از فاکتورهای تاثیرگذار می‌توان به فاصله میان فرودگاه مبداء و مقصد اشاره کرد که هرچه این مسافت بیشتر باشد، مسلما هزینه‌های انتقال بیشتر خواهد بود. فاکتور بعدی وزن حجمی بارهاست که یک فاکتور بسیار مهم محسوب شده و برابر است با نسبت حجم هر کالا بر عدد ۶۰۰۰ که قاعدتا هرچه مقدار آن بیشتر باشد، هزینه‌های انتقال نیز بیشتر خواهد بود.

هزینه کارگو چقدر است

فاکتور سوم نیز نوع قرارداد و خدماتی است که ارائه می‌شود. هرچه خدمات ارائه شده بیشتر باشد، قطعا هزینه‌های انتقال بیشتر خواهد بود. البته درباره کارگو هوایی باید این نکته را مد نظر داشته باشید که به‌خاطر سرعت انتقال بیشتر، به طور متوسط هزینه بیشتری نسبت به دو نوع دیگر کارگو یعنی زمینی و دریایی دارد.

برای کارگو دریایی عوامل تاثیرگذار شامل وزن حجمی بارها، فاصله میان مبداء و مقصد، نوع قرارداد و خدمات و بیمه‌ای که ارائه می‌شود و درنهایت نوع کانتینرهایی است که برای انتقال بارها در نظر گرفته می‌شود. دو نوع انتقال بار با کانتینر وجود دارد که به زبان ساده در یک نوع کانتینر شما به‌خاطر کم بودن حجم کالاها با دیگر بازرگانان مشترک می‌شود که باعث می‌شود تا هزینه کرایه کانتینر برای شما بسیار کاهش یابد.

نوع دیگر کرایه یک کانتینر به صورت فول است که در آن تمام کالاهای شما در یک یا چند کانتینر مشخص بارگیری شده و کالاهای دیگر بازرگانان با آن شریک نمی‌شود. در این روش انتقال کالا با کانتینر شما هزینه بیشتری پرداخت می‌کنید، ولی یک مزیت عمده دارد و آن هم اینکه احتمال قاطی شدن کالاهای شما با کالاهای دیگر بازرگانان وجود نداشته و خیالتان از این بابت راحت خواهد بود که مشکلی در تعداد و کیفیت کالاها پیش نخواهد آمد.

برای اینکه به طور دقیق از هزینه‌های کارگو از چین به ایران اطلاع یابید، بهترین روش این است که با مشاوران بازرگانی شرکت وانیکس مشورت بگیرید و از آنها بخواهید که بر حسب شرایط و کالایی که قصد دارید از چین به ایران وارد کنید، یک تخمین هزینه مناسب برای شما انجام دهند.

مزایای کار با وانیکس

قرارداد مطمئن

تحویل درب انبار

خرید از هر فروشگاهی در سراسر دنیا

چک تضمینی

واریز هزینه خدمات پس از تحویل بار

حواله یوان و دلار

حواله با کارمزد بسیار پایین

حمل دریایی 70 تا 75 روزه از چین

حمل دریایی 20 تا 25 روزه از دبی

حمل هوایی از چین

حمل هوایی 35 تا 45 روزه از چین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *