حواله یوان معمولی با وانیکس

حواله یوان معمولی

کسب‌وکارها و مشتریان روشی برای انجام معاملات اقلام و خدمات پیدا نموده‌اند. در واقع حواله یوان معمولی با وانیکس می‌تواند از طریق سایت‌ها انجام شود. این کار باعث تسهیل ارسال حواله شده و وقت کمی را صرف می‌کند. در این مطلب ما به بررسی حواله یوان معمولی خواهیم پرداخت.

همچنین مواردی که مورد بررسی قرار می‌گیرند در زیر بیان شده است:

  • نحوه ارسال پول از ایران به چین
  • حواله یوان معمولی با وانیکس به چین
  • حواله یوان معمولی با وانیکس

نحوه ارسال پول از ایران به چین

برای ارسال پول به چین نیاز است که افراد نکاتی را مورد توجه قرار دهند. در ابتدا باید از نرخ ارز یوان آگاه باشند. نرخ ارزهای خارجی که مورد استفاده قرار می‌گیرد، بر میزان یوان دریافت‌کننده تأثیر می‌گذارد. به هنگام ثبت‌نام از فرد خواسته می‌شود که مدرک شناسایی خود را نشان دهد، در نتیجه لازم است که افراد مدارک شناسایی را همراه داشته باشند. همچنین می‌توان اطلاعات گیرنده را به همراه داشت.

برخی از سایت‌های انتقال پول آنلاین، وب‌سایت خود را به‌گونه‌ای طراحی کرده‌اند که ثبت‌نام را برای مشتریان آسان‌تر کنند. برای این کار باید مراحل ثبت‌نام را تکمیل کنند. سپس از کاربر خواسته می‌شود که کارت اطلاعات حساب بانکی خود را به‌عنوان منبع وجوه وارد کند.

نحوه ارسال پول از ایران به چین

برای اطمینان نیاز است که بر تراکنش‌ها نظارت شود و پس از انتقال پول حتماً یک کپی از شماره تراکنش یا شماره مرجع نزد کاربر باشد. این موضوع ساده‌ترین روش برای کاربران است تا مطمئن شوند که انتقال پول به‌درستی صورت گرفته است. در صورت وجود مشکل، می‌توان از این شماره برای حل و فصل تراکنشی که انجام پذیرفته استفاده کرد.

 

 

حواله یوان معمولی با وانیکس به چین

برای خرید از کشور چین نیاز به حواله یوان معمولی با وانیکس است. به هنگام پرداخت به یک تأمین‌کننده یا آژانس مسافرتی چینی، ممکن است این سؤال برای فرستنده به وجود آید که کاربردی‌ترین روش پرداخت برای انتقال ایمن، سریع و با کمترین هزینه کدام است؟ به عبارتی، خریدار می‌تواند پول را از طریق بانک‌ها یا پلتفرم‌های حواله بین‌المللی ارسال نماید.

عملکرد حواله‌های بانکی با کارمزدهای بالا و نرخ ارز پایین، کمتر است. بسیاری از پلتفرم‌‌های حواله بین‌المللی وجود دارد که شاید برخی افراد از آن اطلاعی نداشته باشند که کدام یک برای آنها مناسب‌تر است. در ادامه روش‌های متداول انتقال پول به کشور چین بیان شده است و نحوه استفاده از این روش‌ها، هزینه ارسال، مدت‌زمان ارسال پرداخته‌ایم.

پی پال

پی پال آسان‌ترین روش برای حواله یوان به چین است و کارت‌های نقدی و کارت‌‌های اعتباری با این روش قابل پرداخت است. ارسال پول از هر حسابی با پی پال به‌راحتی انجام می‌پذیرد. ارسال پول با پی پال به‌سادگی انجام می‌شود. فرد با استفاده از آدرس ایمیل خود حسابی در پی پال ساخته، سپس کارت بانکی خود را با پی پال متصل می‌نماید. سپس باید از دریافت‌کننده درخواست شود. درصورتی‌که دریافت‌کننده حساب پی پال ندارد لازم است تا حسابی برای خود ایجاد کند. زمانی که هر دو حساب آماده شد، می‌توان با انجام مراحلی پول را انتقال داد. زمانی که فرستنده پول را انتقال می‌دهد باید هزینه‌ای نیز پرداخت کند، چرا که این یک نوع پرداخت بین‌المللی است. این هزینه بستگی به روش‌های پرداخت و حساب بانکی، موجودی پی پال یا کارت‌های فرستنده دارد.

حواله یوان معمولی با وانیکس به چین

بیشتر تأمین‌کنندگان چینی در هنگام ثبت‌نام، حساب پی پال را با آدرس چینی ایجاد می‌کنند و پی پال هم آی‌پی کشور شبکه را  از وب‌سایت آنها شناسایی می‌کند. در نتیجه پیشنهاد می‌شود که برای کاهش هزینه انتقال پی پال به‌جای کارت اعتباری، از یک حساب پی پال توسط حساب بانکی ثبت شود. انتقال حساب بانکی از طریق کانال بانکی ACH انجام می‌پذیرد که تقلب در آن بسیار سخت است. با این حال، با کارت بدهی، به‌راحتی می‌توان ضرر را گزارش کرده و انتقال پول را متوقف نمود.

 

 

مدت‌زمان انتقال پول با پی پال

مدت‌زمان انتقال پول به چین توسط پی پال طبق خدمات استاندارد وجه در ۲ روز کاری است.  طبق خدمات فوری وجه ظرف ۳۰ دقیقه انتقال می‌یابد. این گزینه برای زمانی که وجوه نقدی به میزان بالا وجود ندارد، مناسب است. پی پال خدمات محافظت از بازپرداخت را در ۱۸۰ روز ارائه می‌دهد که این موضوع می‌تواند فرصت را برای سوءاستفاده‌گران فراهم کند. به همین خاطر تأمین‌کنندگان چینی، ترجیح می‌دهند مبلغ کمتر از ۵۰۰ دلار آمریکا از پرداخت‌های پی پال دریافت کنند تا خطر سوءاستفاده را کاهش دهند.

XOOM

XOOM روشی راحت برای انتقال پول به چین است. باید گفت که XOOM یکی از سرویس پی پال است که می‌توان از آن برای واریز RMB به طور مستقیم به حساب بانکی چینی گیرنده استفاده کرد. بسیاری از بانک‌های بزرگ در این کشور مانند بانک چین، بانک ارتباطات، بانک ساختمانی چین، بانک پینگ آن، بانک کشاورزی چین، ICBC و غیره از این روش پشتیبانی می‌کنند.

XOOM

برای ارسال پول، می‌توان با حساب پی پال وارد سایت شده یا یک حساب Xoom دیگر با نام و آدرس ایمیل خود ایجاد کرد. سپس با شماره کارت UnionPay دریافت‌کننده پول، می‌توان اقدام به انجام فرآیند انتقال پول کرد. اگر چه بسته به روش‌های پرداخت و مبلغ انتقال مورد نظر، کارمزد تراکنش و کارمزد تعویض ارز نیز وجود دارد.

WESTERN UNION

وسترن یونیون ارائه‌دهنده روش‌های پرداخت با سابقه طولانی‌مدت است. این مجموعه از سال ۱۸۷۱ مورد اعتماد بوده‌ است و شبکه وسیعی از حدود ۵۰۰ هزار نمایندگی دارد. سال‌های گذشته وسترن یونیون و از تمام فرستندگان تراکنش‌ها خواسته بود که در یکی از شعبه‌های این مجموعه برای انجام کار حضور داشته باشند. بعد از ارتقای بسیار، سرویس آنها در سال‌های اخیر، اکنون می‌توان پرداخت خود را از طریق آنلاین درون فروشگاهی و توسط آپ‌های تلفن همراه خود انجام داد.

هزینه انتقال پول وابسته به این که چگونه قرار است پول ارسال شده و اینکه دریافت‌کننده چگونه پول را برداشت کند، متفاوت خواهد بود. درصورتی‌که پرداخت به طور آنلاین انجام می‌شود، پرداخت با کارت اعتباری بیشترین کارمزد را دارد، بعد از آن کارت‌های نقدی و حساب‌های بانکی هستند که بالاترین کارمزد را دارند.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که هزینه رسیدگی برای دریافت وجه نقد در محل وسترن یونیون بسیار بیشتر از حساب بانکی گیرنده است؛ بنابراین در شرایط عادی، انتخاب برای تکمیل حواله آنلاین با سرعت بیشتر و آسان و اقتصادی‌تر خواهد بود. علاوه بر این موضوع، می‌توان مستقیماً با گیرنده علی‌پی که یک پلتفرم‌ پرداخت رایج در چین است، پول را انتقال داد. حداکثر این مبلغ انتقالی ۲۵۰۰ دلار برای هر تراکنش است.

 

 

نکاتی برای اطمینان از راحت بودن انتقال وسترن یونیون

نکات مهمی برای انتقال وسترن یونیون وجود دارد که در زیر به بررسی آن می‌پردازیم:

  • نام و نام خانوادگی که برای موفقیت پرداخت Western Union ضروری است باید بررسی شود. برخی از مشتریان به دلیل اشتباه در نوشتن نام خود و دریافت‌کننده نمی‌توانند پرداخت را انجام دهند. اگر در اطلاعات گیرنده مشکلی ایجاد شد، برای تصحیح باید به شعب WU مراجعه کرد. وسترن یونیون برای مقاصد تجاری مجاز نیست. بهتر است هیچ‌گونه اطلاعات تجاری در مورد انتقال به مسئول مربوطه نشان داده نشود.
  • دریافت‌کننده شهروند چینی نمی‌تواند بیش از ۵۰ هزار دلار آمریکا یا ارز خارجی برابر در سال دریافت نماید، بنابراین لازم است تا این موضوع با دریافت‌کننده بررسی شود.
  • وسترن یونیون نرخ ارز ضعیفی را ارائه می‌دهد چرا که آنها نیز از این راه باید کسب درآمد کنند، بنابراین توصیه می‌شود که برای انتقال دلار آمریکا ترتیبی داده نشود. اما دریافت‌کننده برای دریافت یوان در چین، نرخ ارز می‌تواند حدود ۵٪ متفاوت از قیمت متوسط در بازار باشد.
  • زمانی که مبلغ قابل توجهی پول نقد را انتقال داده می‌شود، کارمزد حمل و نقل وسترن یونیون بسیار بیشتر از خدمات انتقال تلگرافیک ارائه شده توسط بانک است، در نتیجه درصورتی‌که مبلغ بیش از ۵۰ هزار دلار ارسال می‌شود، حتماً باید هزینه انتقال مورد ارزیابی قرار گیرد.

 حواله یوان معمولی با وانیکس

انتقال حواله یوان معمولی با وانیکس به چین پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. نرخ ارز، کارمزد انتقال، و فراوانی روش‌های پرداخت موجود از جمله مشکلاتی هستند که می‌توانند روش انتقال پول به کشور چین را دشوار سازد. برای حواله یوان معمولی به چین می‌توان از روش‌هایی مانند علیپی و حواله یوان به ویچتنیز استفاده کرده و بهترین روش انتقال متناسب با شرایط را برای حواله یوان به چین را انتخاب کرد. برای اطمینان از انتقال صحیح حواله یوان معمولی می‌توان از خدمات شرکت وانیکس که در این زمینه تجربه زیادی دارند، استفاده کرد.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش واردات از چین وانیکس