حواله خرید از چین

حواله خرید از چین چیست؟ انواع حواله ارزی با یکدیگر چه تفاوتی دارند و کدام یک برای انتقال پول شما مناسبند؟ در این مطلب به بررسی کامل موارد مربوط به حواله و انواع آن و حواله خرید از چین می‌پردازیم.

واردات کالا با وانیکس تلفن :  ۰۲۱۵۲۱۶۷۰۰۰  – ۰۹۱۹۴۷۹۴۶۶۷

حواله خرید از چین
حواله خرید از چین

تلفن : ۰۲۱۵۲۱۶۷۰۰۰

واردات از چین

خرید از چین

خرید از علی بابا

خرید یوان چین

آموزش واردات از چین

برای واردات از چین بدون گمرک با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۹۱۹۴۷۹۴۶۶۷ – ۰۲۱۵۲۱۶۷۰۰۰

حواله ارزی از چین جهت پرداخت هزینه‌های معاملات و حمل و نقل

کشور چین یکی از مهم‌ترین مقصدهای ایرانیان برای انجام فعالیت‌های واردات و صادرات است. اما برای واردات از چین به ایران، باید مبالغی پرداخت شوند که هزینه‌های کالا و انتقال آن را دربرمی‌گیرند. برای انتقال این مبالغ، نیاز به استفاده از حواله‌های ارزی دارید که به آن در زمان خرید، حواله خرید نیز گفته می‌شود. اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که حواله‌های مختلف ارزی برای واردات از کشور چین وجود دارند که باید با آن‌ها آشنایی داشته باشید. در این مطلب قصد داریم تا به طور کامل، انواع حواله خرید از چین و نکاتی که باید در هنگام انجام آن‌ها در نظر داشته باشید را مورد بررسی قرار دهیم.

برای ثبت سفارش از چین با وانیکس در سریع‌ترین زمان و با کمترین هزینه کلیک کنید.

حواله ارزی چیست

حواله ارزی یکی از راه‌های انتقال ارز است که برای انجام معاملات مختلف از آن استفاده می‌شود. پرداخت حواله ارزی از طریق بانک‌ها و موسسات مالی در سراسر جهان انجام می‌شود. حواله ارزی به مبادلات و واریز ارز به یک حساب بانکی شخص یا شرکت گفته می‌شود که در بند یک معامله ذکر می‌شود. حواله‌های ارزی برای پرداخت دو روش مستقیم و غیرمستقیم دارند.

حواله ارزی چیست؟

حواله‌های ارزی به طور کلی به‌جز زمان پرداخت وجه، محدودیت دیگری ندارند و از این رو برای پرداخت مبالغ زیاد، دست شما در آن‌ها باز است. در نظر داشته باشید که بانک گیرنده حواله، ضمانت می‌کند که مبلغ در بازه زمانی مشخصی پرداخت می‌شود. برای حواله‌های ارزی نیز سه نوع کلی وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به شفاهی، کتبی و الکترونیکی اشاره کرد.

هدف از انجام حواله‌های ارزی

در نظر داشته باشید که با کمک حواله‌های ارزی می‌توانید به راحتی برای انجام مبادلات بین‌المللی ارزی اقدام کنید. یک حواله ارزی شامل بخش‌های مختلفی می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به بخش‌های ثبت سفارش، بخش انتقال و بخش دریافت اشاره کرد. در واقع، شما می‌توانید یک حواله ارزی را به چند نفر تحویل دهید و در هنگام پرداخت، مبلغ برای چند نفر واریز شود.

برای خرید از علی بابا با وانیکس در سریع‌ترین زمان و با کمترین هزینه کلیک کنید.

هدف از انجام حواله های ارزی

لازم به ذکر است که حواله ارزی به هیچ عنوان مانند یک حساب بانکی نیست که قصد داشته باشید مبالغی را در آن نگهداری کنید. بلکه حواله نوعی ابزار و گزینه برای پرداخت است و در ابتدا با موجودی صفر ایجاد می‌شود. برای پرداخت نیز تمام اعتبار درون آن شارژ می‌شود و پس از پرداخت، چیزی در آن باقی نخواهد ماند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره حواله‌های ارزی و کاربردهای آن‌ها، با کارشناسان ما در وانیکس تماس بگیرید.

انواع حواله‌های ارزی رایج

به طور کلی می‌توان گفت که حواله ارزی از دو نوع داخلی و خارجی تشکیل شده است که دسته‌بندی‌های دیگر مانند مستقیم و غیر مستقیم، در زیرمجموعه این دسته‌بندی‌ها قرار می‌گیرند. برای انجام حواله خرید از چین دسته‌بندی‌های دیگری نیز وجود دارند که در بخش‌های بعدی به آن‌ها می‌پردازیم.

حواله ارزی داخلی

حواله ارزی داخلی، به حواله‌ای گفته می‌شود که گیرنده در بانک مورد نظر شما حساب دارد و تنها کاری که باید انجام بدهد، انتقال وجه به همان حساب بانکی است. در واقع، شماره شناسایی بانک گیرنده برای حساب شخصی فرد گیرنده در بانک لحاظ می‌شود و از این رو روند انتقال بسیار کوتاه‌تر و سریع‌تر می‌شود.

حواله ارزی داخلی

برای انتخاب حواله از نوع ارز داخلی ، نیاز به انجام کار خاصی نیست. به بیان ساده‌تر، سیستم بانکی در هنگام ارسال حواله، حساب فرد گیرنده را مورد بررسی قرار می‌دهد که به آن به اختصار BCA نیز گفته می‌شود. در صورتی که حساب بانکی در داخل بانک شناسایی شود، حواله خرید از چین شما به عنوان یک حواله ارزی داخلی شناسایی خواهد شد.

حواله ارزی خارجی

حواله ارزی خارجی نوع دیگری از حواله است که به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید با کمک آن حواله را برای فردی واریز کنید که حسابی در یک بانک یا موسسه مالی دیگر دارد. همچنین به مواردی که بانک دیگر در یک کشور خارجی قرار داشته باشد هم حواری ارزی خارجی گفته می‌شود. لازم به ذکر است که برای انجام بیشتر معاملات خارجی از این حواله ارزی استفاده می‌شود.

انواع حواله های خرید از کشور چین

برای انجام حواله خرید از چین باید در نظر داشته باشید که دو روش مستقیم و غیرمستقیم وجود دارد که دسته‌بندی‌های دیگر مانند یوان سفید و یوان معمولی در آن‌ها خلاصه می‌شوند. در ادامه مطلب با انواع این حواله‌ها آشنا می‌شویم.

انواع حواله های خرید از کشور چین

حواله ارزی مستقیم  یا  tt به چین

حواله ارزی مستقیم برای انجام حواله یوان چین بسیار کاربرد دارد. این حواله ارزی در زبان انگلیسی Telegraphic Transfer نامیده می‌شود و امنیتی مثال‌زدنی را برای شما به همراه دارد. در نظر داشته باشید که حواله ارزی مستقیم در برخی مواقع با عنوان حواله ارزی سوئیفت نیز شناخته می‌شود و قابلیت تبدیل ارز شما به ۱۳۰ ارز مختلف جهانی را دارد. همچنین شما می‌توانید با کمک حواله یوان چینی مستقیم، ارز مورد نظر را به حساب هر شخص حقوقی یا حقیقی که تمایل دارید، واریز کنید. از جمله دیگر مزایای حواله خرید از چین به شکل مستقیم نیز می‌توان به سرعت بالا در زمینه انتقال وجه، امنیت بی‌نظیر ، عدم محدودیت در میزان مبلغ مورد نظر برای ارسال و انتقال مستقیم ارز به حساب فرد حقیقی یا حقوقی اشاره کرد. لازم به ذکر است که مدت زمان احتمالی ارسال مبلغ از روش مستقیم در حدود ۲ الی ۳ روز است.

در حین ارسال حواله خرید به چین از روش مستقیم باید برخی نکات مهم را در نظر داشته باشید. اولین مورد این است که برای انجام حواله در این روش شما حتما باید کد سوئیفت داشته باشید. همچنین اگر بانک مورد نظر شما در کشور چین یک بانک آمریکایی باشد، برخورداری از کد Routing Number الزامی است. اگر بانک مورد نظر شما در کشور چین، یک بانک کانادایی باشد، باید کد Transit را به همراه داشته باشید. اگر هم بانکی که در چین قرار دارد، یک بانک هندی باشد، باید کدی با عنوان کد IFSC را تهیه کنید.

حواله ارزی غیر مستقیم خرید از چین

حواله خرید از کشور چین به روش غیرمستقیم Demand Draft نام دارد و به اختصار نیز به آن DD نیز گفته می‌شود. تفاوتی که این نوع انجام حواله با نوع مستقیم دارد این است که شما برای واریز ارز باید مدت زمان بیشتری را صبر کنید که حدودا ۴ روز تا یک هفته است. شما می‌توانید در صورت نیاز برای خدمات انجام حوالی ارزی به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم، با متخصصین خبره ما در وانیکس تماس بگیرید.

حواله‌های RMB؛ نوعی حواله برای خرید از چین

برای انجام حواله خرید از کشور چین باید بدانید که انواع مختلفی از حواله از جمله RMB و renminbi وجود دارند. حواله‌های rmb، حواله‌های ارزی یوان هستند که بیشتر در میان تاجران ایرانی به صورت یک اصطلاح خاص کاربرد دارند. در واقع، بیشتر از یک نوع حواله یوان چین، RMB یک اصطلاح است. به این صورت که اگر یک تاجر ایرانی از کلمه RMB استفاده کند، یعنی قصد دارد تا برای واردات از کشور چین، حواله یوان را صادر کند.

واردات ته لنجی با وانیکس

حواله‌های یوان معمولی

حواله یوان معمولی، حواله‌ای است منشا پول پرداختی آن مشخص نیست و ممکن است در آینده مشکلاتی را به همراه داشته باشد. چرا که دولت کشور چین در حین واریز حواله به منشا آن توجه زیادی می‌کند و در صورتی که حواله منشا واریز مشخصی نداشته باشد، حساب مسدود می‌شود. در این صورت ممکن است شرکتی که قرار بود پول را دریافت کند، تا زمان رفع مسدودیت حساب، خدمات یا کالایی به شما ارائه ندهد.

حواله تمیز یا یوان سفید

حواله یوان چین نوع سفید یا حواله تمیز، حواله‌ای است که منشا آن مشخصی است و با کمک آن دولت چین متوجه می‌شود که مبلغ از سمت چه فرد یا شرکتی واریز شده است. در این صورت دیگر مشکلات مسدودیت حساب پیش نمی‌آیند و به راحتی مبغ مورد نظر را می‌توانید مبادله کنید.

حواله‌های یوان ضمانتی

حواله یوان ضمانتی، حواله‌ای است که امنیت آن بیشتر از دو نوع دیگر خود است. در این روش، شما و گیرنده در چین موظف می‌شوید که در صورت مسدود شدن هرگونه از حساب‌ها یا عدم ارائه خدمات، باید ضرر و زیان مربوط به آن پرداخت شود.

منظور از واحد پولی CNY

برای فعالان در زمینه تجارت در کشور چین، ممکن است سوالی پیش بیاید که منظور از واحد پولی CNY چیست. این واحد پولی، در اصل همان واحد یوان است که ارزش آن نیز تفاوتی ندارد. به این صورت که یک CNY، معادل با یک یوان RMB است و تنها در مواقع رسمی از آن استفاده می‌شود.

وانیکس؛ در کنار شما در پرداخت هزینه خدمات حمل و نقل از چین

برای انجام حواله خرید از چین، باید این نکته را در نظر داشته باشید که انواع مختلف حواله‌ها وجود دارند و بهتر است که شما حواله ارزی مستقیم و از نوع یوان ضمانتی را برای معامله خود در نظر بگیرید. ما در شرکت مشاوره بازرگانی وانیکس آماده خدمات‌رسانی به شما برای انجام امور بازرگانی و حواله‌های ارزی هستیم. شما می‌توانید تنها با یک تماس ساده، از تمام خدمات مجموعه ما بهره‌مند شوید.

سئوالات متداول درباره حواله خرید از چین

  • آیا می‌توان حواله خرید از چین را لغو کرد؟

قابلیت لغو حواله خرید معمولاً بستگی به شرایط قرارداد و توافق بین شما و فروشنده چینی دارد. قبل از صادر کردن حواله، می‌بایست شرایط لغو قرارداد را با فروشنده هماهنگ کرده و در صورت نیاز، توافقی در مورد لغو وجه حواله داشته باشید. اما باید توجه داشته باشید که در برخی از موارد، لغو حواله و بازگرداندن وجه به حساب شما ممکن نباشد.

  • آیا باید هزینه‌های بانکی مربوط به حواله خرید را پرداخت کنیم؟

بله، هزینه‌های بانکی مربوط به حواله خرید معمولاً به عهده خریدار است. این هزینه‌ها می‌توانند شامل هزینه حواله، کارمزد بانکی و هزینه تبدیل ارز باشند. هزینه‌های دقیق مربوط به حواله خرید را می‌توانید با بانک خود یا مشاور مالی مربوطه دریافت کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

تلفن : ۰۲۱۵۲۱۶۷۰۰۰

واردات از چین

خرید از چین

خرید از علی بابا

خرید یوان چین

273 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
آموزش واردات از چین وانیکس