حمل دریایی از چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان

ایران به عنوان دومین کشور بزرگ خاورمیانه، یک کشور دریایی بزرگ است که سواحل شمالی آن با دریای خزر و سواحل جنوبی آن با خلیج‌فارس و خلیج عمان هم مرز است. بیشتر کالاهایی که شرایط تولید آن‌ها در داخل کشور فراهم نیست، از دو دریای شمال و جنوب وارد می‌شوند. چین به عنوان یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای دنیا، همواره کشور موردعلاقه واردات کنندگان ایرانی بوده است. آنچه که حائز اهمیت است، چگونگی حمل کالاها از چین به ایران است. حمل دریایی از چین یکی از رایج‌ترین روش‌ها برای حمل‌ونقل کالاها است. برای حمل کالا دریایی از چین در سریع ترین زمان و با کمترین هزینه با وانیکس تماس بگیرید. تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

حمل دریایی از چین

برای حمل دریایی از چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان و بدون گمرک  با شرکت بازرگانی وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

به عنوان یک واردکننده کالا، شما باید با انواع روش‌های حمل کالا از مبدأ به مقصد آشنایی داشته باشید. روشی که برای حمل کالاهای خود انتخاب می‌کنید بسته به میزان بودجه و نوع کالاهای شما متفاوت خواهد بود. اگر قصد واردات دریایی کالا از چین را دارید حمل دریایی از چین نیز یکی از گزینه‌های پیش روی شما برای حمل کالاها از چین است. در این مقاله به واردات کالا و حمل دریایی از چین به ایران می‌پردازیم.

برای واردات از دبی با وانیکس کلیک کنید

برای حمل هوایی از چین با وانیکس کلیک کنید

ترتیب ارائه مطلب حمل دریایی از چین به صورت زیر است:

 • روابط تجاری چین و ایران
 • واردات کالا از چین
 • مدارک لازم برای واردات کالا
 • حمل کالا دریایی از چین
 • مراحل گمرکی حمل کالا دریایی از چین
 • حمل دریایی از چین به ایران
 • حمل دریایی از چین به دبی
 • حمل بار دریایی از چین
 • معرفی شرکت بازرگانی وانیکس

روابط تجاری چین و ایران

هر دو کشور رفتارهای روانی مشابهی دارند. این دو کشور برخاسته از تمدن‌ها و امپراتوری‌های هزارساله هستند؛ بنابراین، هر دو کشور دارای هویتی قوی هستند. همچنین آنها با یکدیگر همذات‌پنداری می‌کنند، زیرا چین بزرگ‌ترین قدرت آسیا است در حالی که ایران یکی از بزرگ‌ترین قدرت‌های خاورمیانه است. به همین خاطر این دو کشور همواره سعی کرده‌اند روابط اقتصادی و سیاسی خود را در شرایط خوبی نگه دارند.

برای خرید از علی بابا چین با وانیکس کلیک کنید

چین لوازم الکترونیکی، قطعات خودرو و دیگر انواع کالاهای مصرفی را به ایران می‌رساند، همچنین فناوری‌های سنگین و سرمایه‌گذاری‌هایی مانند شبکه‌های متروی تهران، صنعت سیمان، معدن و تجهیزات حمل‌ونقل. از سوی دیگر، ایران منابع طبیعی را در اختیار چین قرار می‌دهد. منابع طبیعی که ایران در اختیار چین می‌گذارد عبارت‌اند از: زغال‌سنگ، سرب، روی و نفت.

روابط تجاری چین و ایران
روابط تجاری چین و ایران

بیشتر محموله‌ها از طریق حمل‌ونقل دریایی از چین به ایران حمل می‌شود. حمل‌ونقل ریلی بین دو کشور هنوز موجود است اما در حال حاضر به‌اندازه کافی کارآمد نیست. به طور خلاصه، دو کشور به دلیل گذشته مشابه، دارای علایق و وابستگی‌های مشترکی هستند. همچنین با توجه به اینکه هر دو توسط دولت جدید آمریکا به عنوان رقبای اقتصادی و سیاسی مطرح شده‌اند، همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های دیپلماتیک و اقتصادی روزبه‌روز، بیشتر و بیشتر می‌شود.

برای آشنایی کامل با دموراژ کلیک کنید

واردات دریایی از چین

از آنجایی که هیچ توافقنامه مبنی بر تجارت آزاد برای چین و ایران وجود ندارد، شانس زیادی برای معافیت کالای شما از عوارض و مالیات وجود ندارد. تقریباً ۲۸ درصد ارزش کالاها در ایران مربوط به حقوق گمرکی است. عوارض معمولا از ۰ درصد برای محصولات اساسی که نیاز به واردات دارند، تا ۱۰۰ درصد یا بیشتر برای کالاهایی که در حال حاضر در ایران تولید می‌شوند، ممکن است افزایش یابد. این سیاست برای حمایت از شکوفایی صنعت و تجارت داخلی به جای وابستگی به واردات اجرا می‌شود.

برای واردات از چین با وانیکس کلیک کنید

مدارک لازم برای واردات دریایی کالا

اصل گواهی مبدأ غیر ترجیحی (CO)

در تجارت بین‌المللی و ترخیص کالا از گمرک، گواهی مبدأ یک سند ضروری برای ارائه است. همان‌طور که احتمالاً می‌دانید، CO نشان می‌دهد که کالاهای شما در یک کشور و مکان خاص تولید شده‌اند. برای اینکه گواهینامه توسط گمرک پذیرفته شود، باید توسط دولت یا دفتر اسناد رسمی منتشر شود. همچنین امضای صادرکننده و اتاق بازرگانی نیز باید در سند وجود داشته باشد. گمرک ایران با این سند انتخاب می‌کند که کدام تعرفه گمرکی را اعمال کند.

برای انجام گروپاژ با بهترین قیمت با وانیکس کلیک کنید.

بارنامه (BL) یا راهنامه هوایی

پس از گواهی مبدأ، بارنامه دومین سند مهم در واردات است. BL مانند کارت شناسایی محموله عمل می‌کند. بارنامه به این دلیل مهم است که صادرکننده را از پرداخت هزینه کالا توسط گیرنده مطمئن می‌کند، همچنین واردکننده از دریافت کالای خود اطمینان حاصل می‌کند. راهنامه خطوط هوایی نیز کاربرد مشابهی دارد اما برای حمل‌ونقل هوایی صادر می‌شود. اعتبارنامه (LC) بعد از BL صادر می‌شود.

اصل پیش‌فاکتور یا پروفرما

گمرک برای برسی مطابقت کالاهای صادرشده از سوی صادرکننده و کالاهای اعلام شده از سوی واردکننده به پروفرما نیاز دارد.

مجوز عمومی

از طرف وزارت بازرگانی ایران اعطا می‌شود و باید با تأیید وزارت مربوطه متولی نوع کالا باشد.

کارت بازرگانی

کارت بازرگانی باید توسط اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران صادر و به تأیید وزارت بازرگانی برسد.

مجوز واردات

بسته به نوع کالایی که وارد می‌کنید، مجوز واردات می‌تواند مورد نیاز باشد.

برای استفاده از خدمات واردات ته لنجی با وانیکس با کمترین هزینه کلیک کنید.

حمل کالا دریایی از چین

بیشتر کالاهایی که در قلمرو کشور تولید نمی‌شود، از دو دریای شمال و جنوب و از چین وارد می‌شوند. از آنجا که ایران از شمال به دریای خزر و از جنوب به خلیج‌فارس و عمان منتهی می‌شود، بنادر تجاری مهمی دارد. حمل‌ونقل از طریق دریا نسبت به سایر اشکال حمل‌ونقل کندتر است و شرایط بد آب و هوایی نیز می‌تواند باعث تأخیر بیشتر شود.

برای شرکت در دوره آموزش واردات تا کسب درآمد بالا با وانیکس و معرفی بهترین و پرسودترین کالاها برای واردات کلیک کنید

هزینه حمل کالا دریایی از چین از چین با توجه به بسته‌بندی محصول، حجم یا وزن و همچنین حقوق گمرکی در هر دو بندر تعیین می‌شود. با این حال، برای درک بهتر هزینه حمل‌ونقل، مثال زیر را در نظر بگیرید: یک کانتینر ۲۰ فوتی از شانگهای، چین، به بندرعباس، ایران، تقریباً ۸۵۰ دلار برای شما هزینه خواهد داشت.

حمل کالا دریایی از چین
حمل کالا دریایی از چین

در صورتی که اگر بندر تحویل امام خمینی (ره) و بندر بارگیری گوانگژو چین باشد، هزینه آن تقریباً ۱۴۲۰ دلار آمریکا خواهد بود. برخی از مالیات‌ها و هزینه‌های خدمات بر اساس نرخ‌های رسمی به این هزینه حمل‌ونقل اضافه می‌شود.

برای آشنایی دقیق با اینکه ریلیز چیست کلیک کنید

حمل‌ونقل دریایی روش ترجیحی حمل‌ونقل بین چین و ایران است. تقریباً ۹۰٪ از تمام اقلام مبادله شده به این روش حمل می‌شود. تجار بین‌المللی در ایران به این دلیل این استراتژی را دوست که به آنها اجازه می‌دهد حجم زیادی از کالاها را با قیمت‌های بسیار پایین وارد کنند.

مراحل گمرکی حمل کالا دریایی از چین

 • کالای شما پس از رسیدن به کشور در اختیار گمرک قرار می‌گیرد.
 • قبل از اینکه محموله شما در خاک ایران فرود بیاید، باید فایل سند واردات را با تمام مدارکی که در بالا توضیح داده شده آماده کنید. شما باید در اسرع وقت این کار را انجام دهید، زیرا اگر کالاهای شما برای مدت طولانی در انبار گمرک بمانند، باید هزینه‌های اضافی پرداخت نمایید.
 • مدارک را به گمرک مربوطه ارسال کنید، جایی که کالای شما در آنجا انبار می‌شود. در این فاصله، حامل مانیفست عمومی واردات (IGM) را به گمرک ارسال می‌کند.
 • گمرک بلافاصله پس از دریافت پرونده شروع به بررسی می‌کند. آنها عوارض و مالیات‌های قابل اعمال را محاسبه خواهند کرد.
 • پس از پرداخت عوارض و مالیات، نامه ترخیص کالاهای خریداری شما برای متصدیان کارگزاری گمرک ارسال می‌شود. با تکمیل ترخیص نامه، کالا به شما تحویل داده خواهد شد.

برای حمل کالا از چین با وانیکس با بهترین هزینه کلیک کنید

حمل دریایی از چین به ایران

چین که دومین واردکننده بزرگ کالا در جهان است، به دلیل اکوسیستم تجاری قوی، مالیات و عوارض پایین و شیوه‌های ارزی رقابتی، به عنوان کارخانه جهان نیز شناخته می‌شود. اقتصاد این کشور به عنوان یک نیروگاه تولیدی شکوفا می‌شود. همه این عوامل باعث می‌شود که چین به یکی از بهترین انتخاب‌ها برای تولید محصولات باکیفیت بالا و کم‌هزینه تبدیل شود. برای کمک به گسترش تجارت، چین زیرساخت‌های توسعه‌یافته‌ای دارد. چین در قلب تولید و حمل‌ونقل قرار گرفته است. چین با بیش از ۲۰۰۰ بندر، ظرفیت حمل‌ونقل سالانه بیش از ۲۸۹۰ میلیون تن را دارد. ۷ بندر اصلی در چین وجود دارد که عبارت‌اند از دالیان، گوانگژو، نانجینگ، نینگبو، چینگدائو، چینگا دائو و شانگهای.

حمل دریایی از چین به ایران
حمل دریایی از چین به ایران

بندر شانگهای شلوغ‌ترین بندر چین است و هر ساله بیش از ۴۵۰ میلیون تن کالا از این بندر عبور می‌کند. چین با بیش از ۱۸ درصد تولید ناخالص داخلی، بخش بسیار مهمی از تجارت جهانی است. واردات کالاهای چینی نیاز به حمل‌ونقل بین‌المللی بار دارد.

برای آشنایی با اصطلاحات تجاری کلیک کنید.

حمل دریایی از چین به ایران همواره یکی از روش‌های حمل‌ونقل موردعلاقه واردکنندگان بوده است. برای رسیدن به بنادر سواحل جنوبی کشور، شناورهای چینی اول با عبور از دریای چین جنوبی به سواحل سنگاپور خواهند رسید. سپس جهت را تغییر داده و به سمت شمال می‌روند تا از تنگه مالاکا عبور کنند. پس از آن مستقیماً از طریق اقیانوس هند به شرق سفر کرده و به دریای عرب می‌رسند. در پایان به یکی از بندرهای جنوبی ایران در خلیج عمان یا خلیج‌فارس می‌رسند.

حمل دریایی از چین به بنادر مهم ایران

 • چابهار: بندر چابهار در ساحل شمالی خلیج عمان و نزدیک به مرز پاکستان قرار دارد.
 • بنادر بندرعباس: بندر باهنر و بندر شهید رجایی. این بندر ایران که در تنگه هرمز قرار دارد. در حال خدمت‌رسانی به شهر بندرعباس است. این بندر مستقیماً با قطار به پایتخت تهران متصل است.
 • بندر جزیره کیش – بندر لنگه: این بنادر به دلیل تعداد زیادی شرکت نفتی که سکوهای مدیریت نفت خود را در آنجا مستقر کرده‌اند، معروف است، به همین خاطر فعالیت‌های تجاری در این بند زیاد است.

البته مهم‌ترین بندر تجاری ایران بندرعباس است که راه‌های ارتباطی این بند با چین در زیر آمده است:

 • فوجیان به ایران – بندرعباس
 • گوانگدونگ به ایران – بندرعباس
 • هاینان به ایران – بندرعباس
 • هبی به ایران – بندرعباس
 • هنگ‌کنگ به ایران – بندرعباس
 • جیانگ سو به ایران – بندرعباس
 • ماکائو به ایران – بندرعباس
 • شاندونگ به ایران – بندرعباس
 • شانگهای به ایران – بندرعباس
 • تیانجین به ایران – بندرعباس
 • ژجیانگ به ایران – بندرعباس

برای خرید از چین و واردات آن به ایران کلیک کنید

حمل دریایی از چین به دبی

یکی از پرکاربردترین روش‌های حمل بار از چین به ایران، حمل دریایی از چین به دبی است. این روش در بین تجار بسیار رایج است. از آنجایی که تحریم‌های بین‌المللی روند واردات کالا به کشور را متوقف کرده است، روش حمل دریایی از چین به دبی و سپس انتقال آن به ایران، گزینه مناسبی برای تجار است.

حمل دریایی از چین به دبی
حمل دریایی از چین به دبی

امارات به دلیل موقعیت جغرافیایی خود در خاورمیانه، مقصد خوبی برای تجارت بین‌المللی است. از آنجایی که امارات کشور همسایه ایران است، می‌توان با ارسال کالا از چین به دبی، فرایند واردات کالا به کشور را تسهیل کرد. حمل‌ونقل از چین به دبی به بازرگانان اجازه می‌دهد تا تجارت بین‌المللی را با کمترین هزینه ممکن انجام دهند.

برای استفاده از خدمات کارگو از چین وانیکس کلیک کنید

دلایل حمل بار از چین به دبی را می‌توان در چند جمله خلاصه کرد:

 1. ممنوعیت حمل بار خرده‌فروشی به ایران
 2. تحریم‌های بین‌المللی باعث شده در بسیاری از موارد فروشنده تمایلی به ارسال محصول خود به کشور تحریمی نداشته باشد؛ بنابراین بازرگانان می‌توانند دبی را به عنوان مقصد خود انتخاب کنند تا کالای آنها بدون مشکل ارسال شود.
 3. در روش حمل دریایی از چین به دبی هزینه کمتر و سرعت انتقال بیشتر است. با توجه به خط مستقیم حمل‌ونقل از چین به بندر جبل علی در دبی، تقریباً هر زمان که بخواهید می‌توانید یک شرکت حمل‌ونقل برای ارسال محموله خود پیدا کنید. این امر باعث رقابت بین شرکت‌های حمل‌ونقل شده است که هرکدام سعی می‌کنند محموله شما را با قیمت کمتری ارسال کنند.
 4. امکان ارسال کالا به مناطق آزاد جنوب ایران و استفاده از معافیت‌های ویژه.

در بیشتر موارد امکان حمل بار به ایران به صورت خرده‌فروشی وجود ندارد. اگر بخواهیم مستقیم به ایران کالا وارد کنیم باید از روش باربری هوایی استفاده کنیم که هزینه بالایی دارد.

برای استفاده از خدمات ترخیص کالا وانیکس کلیک کنید

ارسال از چین به دبی به روش LCL

در روش حمل‌ونقل LCL، محموله شما در یک کانتینر با سایر افراد به اشتراک گذاشته می‌شود. یکی از مزایای این روش این است که محدودیتی برای تعداد بار شما وجود ندارد. از یک کارتن گرفته تا چندین پالت را می‌توان در قسمتی از کانتینر و در کنار سایر کالاها قرارداد.

در این روش شما مجبور نیستید هزینه کل کانتینر را بپردازید، بلکه فقط باید برای مقدار فضای اشغال شده توسط کالای خود هزینه کنید. این روش برای حمل‌ونقل از چین به دبی برای بارهای کوچک بسیار مناسب است. حمل‌ونقل با LCL ارزان‌ترین روش حمل‌ونقل است.

ارسال از چین به دبی به روش FCL

در این روش ارسال، شما یک کانتینر را به طور کامل اجاره می‌کنید و تمام فضای کانتینر موجود در اختیار شماست. اگر محموله بزرگی دارید بهتر است از این روش استفاده کنید. این روش نسبت به سایر شیوه‌ها، هزینه بیشتری دارد. نحوه حمل بار بستگی به نوع و مقدار کالای شما دارد. شما به راحتی می‌توانید با تماس با کارشناسان وانیکس و درخواست کمک بهترین روش حمل‌ونقل از چین به دبی را انتخاب کنید.

مدت‌زمان ارسال کالا از چین به دبی چقدر است؟

روش‌های مختلفی برای حمل کالا از چین به دبی وجود دارد که باتوجه‌به مقدار و حجم بار می‌توان آنها را انتخاب کرد. یکی از سریع‌ترین راه‌های حمل‌ونقل کالا از چین به دبی، حمل‌ونقل هوایی است. اگر برای دریافت بار خود عجله دارید می‌توانید از این روش استفاده کنید. اما مراقب باشید که این روش هزینه بیشتری دارد. محموله شما در روش باربری هوایی بین ۱۵ تا ۲۰ روز به دست شما می‌رسد.

برای استفاد ه از خدمات مشاوره واردات وانیکس به صورت رایگان کلیک کنید.

اگر زمان برای شما مهم نیست، بهترین گزینه حمل‌ونقل دریایی از چین به دبی است. در این روش حدود یک ماه طول می‌کشد محموله شما به مقصد برسد. این روش هزینه کمتری نسبت به حمل‌ونقل هوایی دارد. اکثر معامله گران روش حمل‌ونقل دریایی از چین به دبی را انتخاب می‌کنند.

حمل بار دریایی از چین به ایران

ایران به عنوان یکی از بزرگ‌ترین کشورهای خاورمیانه دارای بنادر دریایی معروف و بزرگی است. روزانه هزاران کانتینر از این بنادر دریایی وارد یا صادر می‌شود.

برای حمل بار دریایی از چین، باید یکی از این بنادر را انتخاب کنید:

 • بندرعباس (IRBND)
 • بوشهر (IRBUZ)
 • بندر امام خمینی (IRBKM)
 • چابهار (IRZBR)
 • خور الزبیر (IQKHA)
 • خرمشهر (IRKHO)

پیشنهاد می‌کنیم که بندرعباس (IRBND) یا بوشهر (IRBUZ) را انتخاب کنید. زیرا معمولاً هزینه حمل‌ونقل به این دو بندر ارزان‌تر است و فرایند گمرکی در این دو بندر راحت‌تر از سایر بنادر دریایی است.

زمان ترانزیت و زمان تحویل برای حمل دریایی از چین به ایران به عوامل زیادی بستگی دارد:

 • سرویس FCL یا LCL را انتخاب کنید.
 • شما از کدام بندر در چین کالا ارسال می‌کنید.
 • بندر مقصد
 • از خدمات ارسال مستقیم استفاده می‌کنید یا خیر.

اما برای بررسی زمان حمل بار دریایی از چین به ایران می‌توانید جدول زیر را بررسی کنید:

از / به بندرعباس بوشهر امام خمینی خرمشهر

 

شانگهای ۳۵ روز ۳۰  روز ۳۵ روز ۲۵ روز

 

شنژن ۳۰ روز ۳۰ روز ۲۵ روز ۳۰ روز

 

نینگبو ۲۵ روز ۳۵ روز ۳۰ روز ۲۵ روز
گوانگژو ۳۰ روز ۳۵ روز ۳۰ روز ۳۵ روز
هنگ‌کنگ ۳۰ روز ۳۰ روز ۲۵ روز ۳۰ روز
چینگدائو ۲۵ روز ۲۵ روز ۳۰ روز ۲۵ روز
تیانجین ۲۵ روز ۳۵ روز ۳۰ روز ۳۵ روز
دالیان ۳۵ روز ۳۰ روز ۳۵ روز ۳۰ روز
دونگوان ۲۵ روز ۳۰ روز ۳۵ روز ۳۰ روز
نانجینگ ۳۵ روز ۳۰ روز ۳۰ روز ۲۵ روز

معرفی شرکت بازرگانی وانیکس و خدمات واردات دریایی از چین

همان گونه که قبلاً نیز اشاره نمودیم، بخش مهمی از تجارت بین‌الملل به حمل‌ونقل کالاها و محصولات مربوط می‌شود. در انتخاب روش مناسب برای حمل‌ونقل باید نکات زیادی را موردتوجه قرار دهید از جمله نوع کالای موردنظر، میزان بودجه، مسافت بین مبدأ و مقصد و غیره. برای انتخاب بهترین روش حمل‌ونقل شما نیاز دارید تا با یک شرکت واسطه بازرگانی در این زمینه مشورت نمایید.

شرکت بازرگانی وانیکس، به‌عنوان یک شرکت بازرگانی واسطه، می‌تواند بهترین مشاور شما در حوزه تجارت بین‌الملل باشد. تیم مشاوران وانیکس از افراد بسیار آگاه و باتجربه تشکیل شده است که به‌صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به سؤالات شما هستند.

۵/۵ (۱ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست